Nemôžem zabudnúť na priateľku

18. aug 2022

Ahoj, asi by som sa chcel len vyrozprávať a získať iný pohľad na moju situáciu. Pred 6 mesiacmi som sa rozišiel s priateľkou po 2 rokoch vzťahu. Rozchod bol na môj popud, lebo som už nevedel ako ďalej a mal som z jej správania úzkosti. Myslel som si, že po rozchode mi bude lepšie, ale vkĺzol som do depresie a stále na ňu nemôžem zabudnúť. Nie som s ňou v žiadnom kontakte už viac ako 2 mesiace, z toho sme si iba písali a nevidel som ju fakt už pol roka. Pritom sa mi o nej stále denne sníva a je mi za ňou smutno... Cítil som pri nej, že je moja spriaznená duša, ale rozchod bol asi nutný... A teraz popíšem, prečo som sa tak rozhodol, snaď to nebude príliš dlhé...

Od začiatku to bolo také divné trochu, vyhadzovala mi na oči, kto všetko ju v našej firme balil, ako som vela ľudí nahneval, že som ju dostal ja a bla bla. Keď som sa jej opýtal, prečo mi to hovorí, že na čo je dobré to vedieť, tak povedala, že okrem toho, že som jej milenec, tak som jej aj najlepší priateľ a cíti, že mi musí hovoriť všetko... Občas mi teda vyhodila na oči, že veľa lľudí vo firme ju balilo, ale já nie... Podotýkam, že sme boli obidvaja v tom čase zadaní a ja keď som zadaný, tak sa nechcem otvárať takýmto veciam, každopádne nakoniec sa nejako stalo, že som sa do nej zamiloval... A písali sme si dlho do noci, aj keď sme mali svojich partnerov. Hovorila mi, že nič zlé si nepíšeme, tak na tom neni nič zlé aj keď si píšeme do tretej v noci... To si nemyslím a za mesiac som sa s vtedajšou bývalou rozišiel, keďže som sa zamiloval inde a sňou to už dlho nebolo ono. To k začiatku vzťahu. Počas vzťahu to bolo pekné, ale nejako som na sebe spozoroval, že som v tom vzťahu začal žiarliť, z časti aj z toho, čo mi hovorila na začiatku vzťahu a z časti aj z toho, že nikam so mnou nechcela chodiť a chela aj v svojich 30tich rokoch sedieť iba pri online hrách a tam sa baviť s cudzími chlapmi. Keď s tým začala, tak mi povedala, že neboj sa s nikým sa tam nebudem zoznamovať a písať, samozrejme písala a zoznamovala, pritom ja som nič také neočakával, sama mi to povedala a urobila úplny opak a takto to bolo vo veľa veciach, niečo povedala sama od seba a nakoniec urobila úplny opak. Z toho som jej prestal veriť, pretože som videl, že jej názory sa menia z hodiny na hodinu a čo povie teraz tak za hodinu už nemusí platiť. Ja som si myslel, že mám teda problém so žiarlivosťou, tak som sa objednal na psychoterapie, lebo som si myslel, že chyba je iba vo mne a na vzťahu mi fakt záležalo a nechcel som ho pokaziť. Ja som teda par krát chodil na psychoterapie, ale potom jendoho dňa si odfotila videohovor s kolegom v práci a napísala, že asi po mne ide, haha... To som nechápal, na čo to robí a nejak som pochopil, že ona tú žiarlivosť vo mne vyvoláva, neviem či vedome, alebo nie, ale vyvoláva. Hrozne som sa vtedy naštval, že ja platim prachy a neviem čo psychoterapeutovi a snažím sa na sebe pracovať a ona robí takéto veci. Povedala na to, že to bola len sranda... Psychoterapeut sa chytal len za hlavu vtedy... Ďalšia vec, že ju otravoval jeden chlap, vyvolával jej v noci na facebooku, podla jej slov bol do jej zamilovaný a snaží sa ju dostať. Mne to prišlo vtedy strašne nepríjemné, tak som chcel nech si ho blokne, že mna to nejak ohrozuje a raní. Na to mi povedala, že nebude robiť to čo chcem, že má svoju hrdosť a že mu neche ublížiť a mám to pochopiť... Ok, cudziemu chlapovi nechce ublížiť, ale že ubližuje mne, to nevadí... Skrat nastal ponovom roku, kedy sme každý išli na dlhšie oddelene za svojou rodinou na týždeň a ja som mal vtedy nejaké intímne problémy, hrozné bolesti a tak a už vtedy mi bolo divné, že sa ma ani neopýtala, že či som už ok, alebo čo. No a keď sa vrátila domov, tak si mobil nepustila z ruky, neviem či som si to už nahováral, alebo čo... Raz som ju prišiel objať a videl som, ako rýchlo niekomu písala a rýchlo to zavrela, bolo mit os trašne divné... Hneď som sa na to opýtal a povedala, že to tak niekedy má, že hneď rýchlo fb zavrie... hmmm.. Potom som bol z toho fakt v neistote a začal som si viac všímať vecí, a možno som začal byť paranoidný už, neviem. Písal si nakoniec s nejakým kamarátom z hry z belgicka. Akurát, že to bolo každonenné písanie. Sama mi to povedala, ja som bol frustrovaný viac a viaca jendoho dňa som sa jej logol na FB, za čo sa strašne hambím a pozrel som sa, nevidel som tam nič strašné, konverzácia s tym kamošom bola vymazaná, ževraj preto aby ma nedráždila... Ale čo som tam uvidel, že náš vzťah bol pred tými jej kamarátmi, s ktorými si písala (bolo ich viac) skrytý. Doslova tam bolo že všetci priatelia môžu vidieť náš vzťah, okrem tohoto, tohotot a tohoto... Nevydrzal som to a z hambi, ze som jej vliezol na FB a z toho ze vlastne skrýva náš vzťah a nikam so mnou nechce chodiť som sa rozišiel... Ona to zobrala tak, že ok, ani sa ma nesnažila nejak presvedčiť. Stále hovorila, iba to, že sú to kamaráti iba a že sa bála, že ju všetci milujú a že čo keby náhodou mi začnú vypisovať, že ju mám nechať tak lebo ju milujú oni. Že ma chcela iba chrániť... Ja tomu vôbec nechápem, stále rozmýšlam kde som urobil chybu (vliezol som na Fb, tam to je jasné, moja obrovská chyab...) a či som to mal vlastne takéto niečo tolerovať, alebo čo vlastne. Stále ju milujem, ale toto čo som zistil, neviem čo si mám o tom myslieť. Hovorila, že aj ona mna milovala a ten rozchod jej strašne ublížil, ale to som mal nechať tak a povznieť sa nad tým? Na začiatku mi hovorila, aj keď som to nechcel vedieť, kto všetko ju miluje a bla bla, aby som vedel akože všetko, ale zabudla akosi zmieniť týchto online kamarátov, pred ktorými dokonca musí tajiť náš vzťah. Tak čo teda? Hovorila mi iba čo sa jej hodilo očividne... A predsa kebyže sú to len kamaráti, tak by nemusela tajiť vzťah. Alebo mám veriť, že proste bola trochu na hlavu, alebo čomu vlastne? :( trápi ma to, neviem či som neurobil veľkú chybu s rozchodom a či veľká chyba neni iba vo mne a vlastne druhý sú spolu aj keď riešia horšie veci... Miloval som ju strašne moc ale nidky mi moju lásku nejak neverila. Často mi hovorila, že ju milujem málo... Pritom v žiandom predchádzajucom vzťahu som nehovoril niekomu denne X krat milujem ťa a o dotykoch a objatiach ani nehovorím ako často boli...

Je toho dosť, ale mohol by som napísať ešte viac a vlastne si ani nemyslím, že to niekto prečíta do konca. Depresia trvá a ja neviem čo so sebou.

bosorka2302
18. aug 2022

Psychoterapeut ti nepovedal ze dotycna moze mat zavazny psychiatricky problem prip poruchu osobnosti? Pri takych typoch vzdy budes v neistote, chaose a,stale tam budu virtualne vztahy s inymi. Ja som toto zazivala len v muzskom podani

janetinka27
18. aug 2022

precitala som to do konca. mna by tiez trapilo, keby sa snazila ziarlivost vyvolavat, ale nebola som tam. neviem, z akeho dovodu to robila, ci jej len chybal pocit vynimocnosti a preto ta potrebovala provokovat, aby si jej prejavoval nejaky svoj obdiv. mozno jej to z tvojej strany chybalo. neviem, tazko povedat. ale poviem, ze ja by som do vztahu nikdy netahala inych chlapov, ani virtualnych, mozno jej chybalo sebavedomie alebo pocit, ze je dost pekna, lebo ty si jej to mozno nedaval v takej miere, v akej potrebovala. a mozno by to robila aj vtedy, keby si jej kazdy den nosil ruze, neviem.
ale myslim, ze aj keby ste boli opat spolu, bolo by to to iste. myslim, ze uz ked si chodil na terapie a to ste boli spolu este kratky cas, ze uz to bola znamka toho, ze vam to nefunguje. v tom case ste mali byt este plne zalaskovani, travit cas spolu a ani nepomysliet na nejake virtualne kontakty

kiwi3
18. aug 2022

ak si sa namotal prave na takehoto cloveka, ktory ta chcel manipulovat, tak asi mas sam so sebou mierny problem. co ta partnerka, s ktorou si sa kvoli nej rozisiel? ta ta zrejme vobec netrapi, lebo bola prilis normalna, nie? ta posledna mala zrejme silne komplexy, ked sa potrebovala stale vychvalovat, kto po nej ide a namotavat dalsich. z toho vyplyva aj to, ze mala pocit, ze ju nemilujes. je to ale jej problem. kasli na tu, ked ti to nevyhovovalo, nema to ziaden zmysel, ani sa v tom utapat ani to riesit dalej.

andreablabla
18. aug 2022

Vieš,veľká škoda,že aj odpovede nemôžu byť anonymné,rozpísal by som sa viac. Zažívam toto,vo si zažíval ty už tretí rok. Bohužiaľ so svojím mužom. A nemá to konca kraja a speje to bohužiaľ celé vieš kam. Prečo sa utapas? Hlavu hore,zavri za sebou dvere, vyjdi na svetlo sveta a poobzeraj sa okolo seba. Nebolo to dobré,ani by to nebolo nikdy dobre. Dostala by ťa psychicky úplne na dno.

dilino
18. aug 2022

Nechal si ju TY nie ONA teba tak čo riešiš na to že ju miluješ si prišiel po pol roku od rozchodu čudne ale nič no každý sme iný.Načo sa k nej vrácať. Otázne je či by ťa chcela ked TI si sa s ňou rozišiel nie ONA s tebou. Nerieš to a nájdi si normálnu ženu a nie chvalenkárku že kto všetko po nej ide.

andreablabla
18. aug 2022

Samozrejme,že som ja chorobná žiarivka,stíhačka a ničím naše manželstvo ja. A dôvera má byť vo vzťahu automaticky. Toť jeho slová

andreablabla
18. aug 2022

Držíš sa len svojich myšlienok,aké by to mohlo snáď byt,ak by si sa.....co? Viac snažil? Viac dôveroval? Pozri sa na to triezvo.

cocolino234
18. aug 2022

@autor ty si v prvom rade musíš uvedomiť, že ona je ✨ATTENTION WHORE✨ a ak ju to stále drží v 30, tak mi ver, že sa to nezmení. To vôbec nie je o tom, že mala pocit, že ju nemiluješ a čím skôr pochopíš, že to nebolo o tebe, tak tým lepšie. Ty si bol také npc v jej príbehu ako všetci okolo nej, ona sa cítí ako main character alebo sa tak veľmi chce cítiť a preto doslova PLAČE po pozornosti, zdroj mala v tých primitívoch, s ktorými si písala a ty si bol nástroj na honenie jej ega.

Bohužiaľ aj takíto ľudia chodia medzi nami a vzťah s takýmto nevyspelým človekom s narcistickými sklonmi zvládne iba ešte väčší narcista a manipulátor. Totálny vysávač lásky, energie, ambícií, dôvery, sebalásky aj sebadôvery. Toto ani nie chválenie ale upozorňovanie na to, že o ňu majú muži záujem.. horšie je, že na to upozorňuje práve toho svojho :DDd tu cítim daddy issues.

Mne sú takíto ľudia na smiech a ty by si si mal čím skôr uvedomiť, že láska nestačí a u vás rozhodne nie. Milovať môžeš niekoho, kto ťa ničí ale je na tebe či s ním budeš pokračovať. Tak si už prestaň predstavovať aké by to bolo, keby ona nie je sprostá a keby ty si sa cez to dokázal preniesť. Nehovoriac o tom, že ste spolu boli dva hlúpe roky a za ten čas ste stihli toto všetko.. pochybujem, že to má inú budúcnosť ako takúto. Vymaž ju zo života a tá pomyselná láska, ktorú si myslíš, že cítiš, tak odíde.

andreablabla
18. aug 2022

@cocolino234 Veľmi správne povedané.

0silvia0
18. aug 2022

Nezrela, primitivna, chora manipulantka. To co citis je len spomienkovy optimizmus. Ked si najdes normalnu frajerku, budes stastny prestastny ze si dokazal tento vztah ukoncit

ibajaanikiny
18. aug 2022

Jej zivot je jeden velky chaos s rozohratymi kartami na vsetky strany…a nie,neurobil si chybu,ze si ju nechal. Este sa potrap,vyplac,oplac,prejdi vsetkymi fazami,ale v tom vztahu by si stastny nikdy nebol. Ty si inde ako ta baba. Je to bud nevyzrete decko alebo fakt ma nejaku poruchu a musi si dvihat a steklit ego tym,ako su vsetci do nej a este ti to aj oznami,aby si napokon nezabudol,aky mas ty doma poklad a klanal sa,ze ju mozes mat prave ty…nie,ty nemas mat pocit,ze vo vztahu stale s niekym superis,nemas sa ani co psychicky nicit a deptat,ani neustale sa doprosovat a bojovat o lasku,mate si byt rovnocenni,venovat si cas a lubit sa rovnako. A hlavne,NEVYVOLAVAT ziarlivost!

alchemilkazltozelena
18. aug 2022

Veľmi dobre si urobil že si ju nechal.. celý život by riešila kto každý ju miluje a bludy.. namyslená sliepka .. 2 roky života si zbytočne stratil

Nemôže ti byť ľúto za ženou čo celé dni riešila len hry, Facebook a kto jej čo píše.. ak ti je to ľúto, tak si nevyzrety aj ty ...

vilma7
18. aug 2022

To akože nemyslíš vážne, že takto sa správa 30 ročná žena??? Keby nenapíšeš vek, tak si myslím že to píše nejaká 16.ctka, ktorá si o sebe myslí, že ju miluje celý svet. Ty vole, tak tvoja má buď riadnu diagnózu alebo sa zasekla niekde v 15.tich rokoch. Omg.
Drž sa chlape a v žiadnom prípade sa ku nej nevracaj.

karolinakr
18. aug 2022

Katastrofa ! A taku ženu milujes? Potom musi byt chyba v tebe ! Nech ti psychiater da analyzu, preco vyhladavaš problemove ženy a slusne odkopuješ! A este kazdy vecer plačes do vankuša.

drakvak
18. aug 2022

Dočítala som do konca a tá vaša bývalá veru nie je dobrý človek, najlepšie, čo urobíte, bude vymazať ju zo života natrvalo. Ten vzťah nebol zdravý, verím, že nabudúce si pritiahnete do života zrelú osobu, s ktorou sa dá vybudovať pekný život 😊

au1994
19. aug 2022

Tvoja (už bývalá) priateľka je zjavne nevyzretá a potrebuje sa poučiť o vlastnej bezvýznamnosti, zmieriť sa s tým, že to tak vo svete chodí a mať rada samú seba. Chyba nie je v tebe, ale ani sa k nej ty iniciatívne nevracaj a nevyhľadávaj ju. Každý rozchod bolí, ale časom prebolí. S odstupom času sa budeš na tomto vzťahu ešte smiať, uvidíš. Po boku niekoho, kto si ťa zaslúži a koho si zaslúžiš ty.

autor
20. aug 2022

@janetinka27 sebavedomie jej asi chýbalo, často hovorila, že má strašne malé sebavedomie... na začiatku som to bral, že ok, asi ma chce týmto správaním nakopnúť aby som urobil väčšie kroky, ale ja proste... chcel som si najprv vyriešiť vzťah čo som mal a až potom začínať niečo nové, nechcel som to tiahnuť na 2 strany... mal som tušenie, že to bude robiť aj počas vzťahu, nejaky vnutorny pocit, ktory mi hovoril pozor, ale dufal som, že to nie je pravda a všetko bude v poriadku...

autor
20. aug 2022

@kiwi3 no práveže s tou ešte pred to nebolo ružové tiež, tá bola strašne nevyzrelá ale mala na to ešte právo, mala 21 a po našom rozchode hodne dospela čo som sa s ňou bavil po 2 rokoch. Od nej som utekal hlavne kvôli tomu, táto druhá sa na začiatku javila ako strašne vyspelá a aj vek keďže bola odoˇmna o rok staršia tomu nasvedčoval... bohužiľa, obi dve si koniec koncov boli veľmi podobné...

autor
20. aug 2022

@dilino ona by ma už nechcela, ževraj doma u rodičov našla konečne pokoj, že sa venuje iba sebe (spomenula hrnaie hier a hulenie travy, takže neviem či to bolo myslene seriozne) a rodine a že je tak štastná... a ja vlastne by som bez toho aby sa niečo zmenilo tiež nechcel tie veci prežívať znova... a pochybujem, že by sa niečo zmenilo. Vždy bol pokoj tak mesiac 2, vtedy som si hovoril, že aký super vzťah ale potom zase s niečim prišla a pohádali sme sa, pritom ona by toto všekto nerozdýchala, bola hrozne žiarlivá a pozerala na mňa ako na cassanovu, aj keď mi pracovne písali kolegyne v práci keď som bol na home office... takže mala dvojaký meter na seba a na mňa...

autor
20. aug 2022

@andreablabla ak ccheš môžem ti napísať súkromnú správu.

autor
20. aug 2022

@cocolino234 daddy issues sú u nej reálne bohužiaľ... mala veĺmi komplikovaný vzťah s otcom, v puberte ju nemal rád, mamu podvádzal a bol sukničkár. V podstate sa o ňu moc nezaujímal a nestaral iba jej kupoval drahé veci, aby na*ral jej mamu (asi od 10 rokov boli rozvedený)... No a teraz sa ide za nim zblázniť, dokonca často hovorila, že nechce ani nikam odcestovať za prácou, lebo čo keby, tato tu už dlho nebude...

Mňa na tom štve, to, že vlastne ona vie ako som sa cítil, lebo ona bola žiarlivá strašne a až keď si bola istá, že ja takéto veci nebudem robiť, až vtedy to vytiahla. Raz som povedal, že čo ak ja si takto začnem písať s niekym... to boli ultimáta ako nesmie byť z nášho mesta, nesmie to byť bývalá a nesmie to byť ani nikto, kto by mohol ku mne niečo cítiť a ani nikto nový... že ona má len zo zahraničia, tak to by mi tolerovala, inak nie. Dobre sa jej to hovorilo, keď vedela, že ja nikoho takého nemám a vlastne ani nechcem robiť takéto dusno vo vzťahu. Zažila si to s ex to čo robilo ona, dokonca aj ona vliezla ex na FB ale beztak nevedela pochopiť mňa... Nemala veľmi pekné vzťahy s ex, nevera, nadavanie do k*riev, tak človek by si myslel, že si náš vzťah bude vážiť...

autor
20. aug 2022

@ibajaanikiny no ja som si práve hovoril, že tak je to asi vo vzťahu s veľmi žiadanou ženou... ale to si priala asi iba ona, lebo keď sa na to pozrem bez citov, tak vlastne nebola ničim extra, ničim viac ako ine ženy, ktoré chodia po ulici... a tiež mi neprišlo správne, aby som aj vo vzťahu stále s niekym súperil... pred ňou som to nepoznal.

autor
20. aug 2022

@vilma7 jej obľúbené veta bola, že sa cíti stále ako 16 ročná stále... ex jej za to aj nadávali, ja som ju s tým nechel raniť, ale asi mali ex a aj ona pravdu...

lienka.7
20. aug 2022

Sorrt, ale nechce sa mi to fakt citat cele... prišla som.asi.do polky.
Slecna asi trpí nejakým komplexom, alebo si potrebuje navodzovat situácie ze ju proste kaaazdy chce🤦‍♀️
Neviem po pravde na co ta mala... prachy? Sex? Ale ľúbiť ta neľúbila ani náhodou...
Nemáš co ľutovať.