Nemáme vyrozprávanú predstavu o blískej budúcnosti vzťahu

20. apr 2024

Mam taky studentsky vztah, randime spolu dlhsie, je medzi nami laska aj chemia, ale nemame vyrozpravanu predstavu blizskej buducnosti vztahu, smerovanie. Aj ked sme sa bavili o tom, co by sme raz v buducnosti chceli, ze aj tie deti, svadbu. Prirodzene sa vztahy posuvaju, mozem ako zena vyjadrit, ze mam o rodinu a manzelstvo zaujem trochu skor a podla toho sa zariadit? Nevidim zmysel v cakani na pomalsie posunu, ale som zena, je to tahsia tema....co myslite? Hlavne randime dlhsie a boli sme od zaciatku opatrny. Mala som strach kvoli mojom skusenostiam so vztahmi s muzmi z minulosti a on to mal podobne, takze sme randili opatrne.

zmrzlinka2021
20. apr 2024

Je to normálna téma. Sú ľudia ktorí ani randiť nezačnú, kým nemajú základné veci vydiskutovane.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka52
20. apr 2024

Spomínaš, že ste sa už všeobecne bavili o tom, že chcete mať rodinu a svadbu. Takže teoreticky vieš na čom si - že ťa chce za ženu a matku svojich detí. Ak by ste sa o tom nebavili tak by som ti poradila aby si to s ním riešila - ale vy ste to už raz riešili. Možno ti vadí, že nemáš ešte istotu že čo kedy konktétne a ako. Že ťa nepožiadal o ruku, resp. neriešili ste kedy presne tú svadbu chcete atď. Ja by som mu dala šancu a čas kým ste ešte študenti.. predsa len je to iné. Až život mimo školy dáva priestor na takéto veci. Ak by sa ani niekoľko mesiacov od ukončenia školy nejak konkrétnejšie neprejavil, tak vtedy by som to už riešila.

hiro
20. apr 2024

Chlapík student 15 17 20 23 rokov? Tak ja by som sa kvalitne zľakol... Aj v 31 to nebolo ľahké
Žena deti zodpovednosť, peniaze hypotéka auto... Si pamätám keď sme položili prvé dieťa doma na posteľ a že no super a čo teraz z ním... A to sme už mali všetko.

autor
20. apr 2024

no je to rozne, ja by som do toho uz sla, on asi neskor, ale s vekom to asi nesuvisi, poznam aj takto mladych, ktori si zalozili rodinu...

autor
20. apr 2024

@hiro ako sa prejavuje zlaknutie u muza?🤔

hiro
20. apr 2024

Prejavuje? 😅 U muža je základ nedostať sa do takej situácie ❤️

lindous
20. apr 2024

Ako dlho ste spolu? Aké máte zázemie? Čo si mám predstaviť pod študentkým vzťahom - žijete spolu?... Určite je normálne sa o rozprávať kedy tieto veci človek v živote chce, kedy je ten čas sa posunúť, ale načrtla by som to ako otvorený rozhovor, nie vyblafla, že ja to chcem teraz a basta, buď pripravená vypočuť aj jeho pohľad na vec...

hiro
20. apr 2024

Akože ak chlap počuje slovo posun tak prvý nápad je zmiznúť...

evka52
20. apr 2024

Tiež si myslím, že by si nám mohla konkretizovať váš vzťah - koľko máte vlastne rokov? Naozaj je rozdiel 19 alebo 25. A či riešite spoločné bývanie a pod..

hiro
20. apr 2024

Tu sa mu zastaví myslenie to chce niečo jemnejšie

reanda
20. apr 2024

@hiro tak ten jej je mozno na inom leveli, ako ty 😉

hiro
20. apr 2024

@reanda Jedine že by bol žena a nie muž...

lindous
20. apr 2024

@hiro ja by som si netrúfla hovoriť za všetky ženy, odvážne hovoriť za všetkých mužov... môjho táto téma nikdy nevydesila alebo sa to aspoň neprejavilo na našom vzťahu 🙂

reanda
20. apr 2024

jasne, ze mozes a aj mas ako zena vyjadrit, co od vztahu ocakavas a ako si to predstavujes.. a ako zena isto aj vycitis vhodny moment a najdes vhodne slova, ako to urobit 🙂

hiro
20. apr 2024

Ale to je vaša parketa, ja sem chodím sa len vzdelávať v ženskom chápaní sveta, chyba mi to a cítim že mi to treba

reanda
20. apr 2024

@hiro staci, ze nie je 'typizovany' muz 🙂 alebo sa na taketo aspon nehra.. trochu si povol klapky na ociach 🙂

kikusenka1
20. apr 2024

Keď máš potrebu niečo riešiť tak to rieš. Je jedno ci je to chlap alebo žena. Ja som žena nikdy som nebola vydajachtiva nikdy som si nepotrebovala silou mocou zakladať rodinu a keď to chcel môj partner tak som hneď cuvla.. je fajn vyložiť karty na stôl aspoň človek vie na com je. Na mňa zas všetci chlapi šli prirýchlo a to bol u mňa vždy kameň úrazu...

nevenka
20. apr 2024

@hiro ale to kazdy s tym dietatom. Ja som povedala, ze co ak mi umrieeee...panika, stres. Mala som 30. To je jedno, ci zena, ci muz. Ale s priatelom sme sa rozpravali o tom, ze chceme rodinu a ze takto a takto si to predstavujeme. Hoci ame mali vtedy cca 20...ked som mala 23, mala som pozitivne tehotenske testy a prve, co povedal bolo, kaslem ja na skolu a idem robit, nech sa viem o nas postarat. Vtedy to bol plany poplach, ale vedela som, ze s nim to ma zmysel, a veru, nelutujem.

reanda
20. apr 2024

@nevenka nie, nie kazdy

miadi
21. apr 2024

Tahsia tema neexistuje Mozno tažšia. Ale toto nie je ani tažke ani tahsie . Je uplne normalne vo vztahu povedat co chces . Co chces od zivota a aky vztah chces . Aspon budes vediet na com si . Bud chce to iste alebo nie. A podla toho sa mozes zariadit dalej .

autor
21. apr 2024

@lindous randime takmer dva roky, zvazujeme byvat
@hiro kazdy to ma inak a muz, ak je zrely sa nezlakne, ale prirodzene potesi
@reanda suhlasim, nie kazdy je taky
@evka52 23

autor
21. apr 2024

@nevenka to je krasne 😊, takze ste mali dietatko tak skor?

anketkarka
21. apr 2024

No keď ste začali randiť opatrne, tak by ste aj posuny mali robiť opatrne. Čo si tým chcela napísať, že si žena? Keď študujete, tak predpokladám, že ešte zabezpečení nie ste. Ak sa obaja cítite na posuny dosť zrelo, tak smelo do toho. Ale aj včera tu bola jedna diskusia mamičky, ktorá s partnerom absolútne nie je zrelá na dieťa. Potom je to tak, že deti majú dieťa. Lebo v živote prídu rôzne situácie, ktoré preveria jednotlivcov aj ten vzťah a najsmutnejšie je, keď si to odnesie dieťa len preto, že rodičia si chceli v živote zaškrtnúť kolónku Mám dieťa. U niektorých ľudí mi to fakt tak pripadá a s láskou a zodpovednosťou k deťom to nemá nič.

barka1
21. apr 2024

Minimum mužov je vo veku 23 rokov zrelych na deti. Aj ty máš nejake ružove predstavy. Ako sa o dieta postaráš? Máte stabilné prijmy, byvanie, odloženu nejaku ciastku bokom na horšie časy? Lebo aj to znamená "byť zrely". Nie len chciet dieta.

miroslava21
21. apr 2024

Pozri, normalne s nim zacni rozhovor. Nie tak, ze pod ideme sa porozpravat. To sa zlakne 😁. Chodte na nejaku prijemmu prechadzku vonku, to je taka pohoda atmosfera.
Nadhod ze coby si povedal na spolocne byvanie, mne by sa pacilo keby uz byvame spolu...a potom postupne smeruj rozhovor na blizku buducnost, na predstavu atd. a uvidis

nevenka
21. apr 2024

@autorka nie, to bol plany poplach, vtedy sa to nepptvrdilo alebo to bolo biochemicke, neviem. No potom sme este dlho spolu "chodili", kym sme obaja dokoncili skolu. Teda ja som si robila druhu VS, priatel stale tu jednu, je mladsi odo mna o 2 roky. Dieta sme mali po svadbe az, co bolo po 9 rokoch "chodenia", ja som mala 30, manzel 28. Mame uz 4 deti a ja po 40-ke. Bol to moj prvy a jediny muz, ja jeho tiez.

nevenka
21. apr 2024

@reanda tak mna to zaskocilo, ten nahly pocit uvedomenia, ze to dieta je na mne zavisle a na nikom inom. Navyse, bol mi po porode na JIS a antibiotikach, nevedel sa prisavat, tym padom poriadne jest. Takze bolo tam viac veci, preco som mala stres. Este nas cakali kardio vysetrenia atd...
Ked mi potom pri dcere povedali, ze ma nieco so srdieckom, tak som to brala uz inak, navyse, 2x jej merali sluch a nic, ziadna odozva. V manzelovej rodine sa vyskytuje aj hluchota, tak znova stres. Ale bolo to druhe dieta a to uz som vnimala inak. Napriek vsetkemu. Nic z toho sa nepotvrdilo nastastie a su zdravi.

klementinka58
21. apr 2024

No mam syna v tom veku a veru keby mu priatelka zadrela, ze chce dieta tak asi zduchne 🙂 Studuje na VS a zatial len randia, buducnost riesia v style, ze beru vztah vazne a ze v buducnosti chcu rodinu a deti ....Keby to takto po2rokoch na neho zavesila tak chudak chlapec 🙂

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz