Nemáme rodinu a ani priatelov

30. dec 2023

Ahojte, tie ktoré tiež nemáte širšiu rodinu, ani priatelov, ako to zvladate? Ze ste stale sami ako rodina, rodičia plus deti myslim, nemame ziadnu partiu, rodina sa nam otocila chrbtom (to je na dlhe rozpravanie a uplne nepochopitelne). Ked aj niekoho k nam pozveme, tak vacsinou počúvame len vyhovorky, prečo nemôžu. Alebo keď niekto pride k nám, tak nas potom nepozvu oni k sebe a tým to zhaslo. Je mi z toho smutno a cele sviatky som v depresii. Dcéra mi vyčíta, ze sa nudí, ze nikam nechodime, ked ideme tak iba sami, ale to sa jej nerata. Vsetci su s rodinami alebo partiami a my sme stale sami. Mame velky dom, gril, ohnisko, kotlík, v lete bazén. Sme normalna sporiadana rodina, zijeme pre svoje deti, ale radi by sme sa sem tam aj zabavili, odviazali, ale nemame s kým. Ako si mam na to zvyknúť?

pribinak
30. dec 2023

Dcéra nemá kamosky? Spolužiačky? Zeby sa prišli k vám pohrať, šli by ste spolu na výlet, túru, ….

autor
30. dec 2023

@pribinak má, len všetky su niekde bud u babky, alebo v Tatrách.

deti95060810
30. dec 2023

a čo susedia? ako v lete spraviť guľáš aj pre susedov, alebo opekať so susedmi...

madeincssr
30. dec 2023

Nemusíte si zvykať. Napíš hoci aj sem na MK odkiaľ ste a možno sa vám podobná rodinka z vášho okolia ozve a skamarátite sa. Nepoddávajme sa smútku, buďme ľudskejší, obnovme osobné priateľské/susedské kontakty, pomáhajme si.

autor
30. dec 2023

No bývame tu krátko, tak este nejake take vztahy nemáme. Ale zatial vychadzame dobre, ziadne konflikty.

luccija
30. dec 2023

Niekedy to nie je zle sami si menezovat čas.My sa veľa stretávame a už mám z toho stres každý mešká, niečo mu do toho príde fakt mám už najradšej, keď sa vyberieme sami kedy chceme kam chceme.nemas kolegyne, niekoho z ulice zo školy na spoločné stretko?koľko má dcéra rokov?
Sprav jej program podľa seba aj ja som sa vždy tešila na prázdniny a všetci preč tábory, u rodiny...
Keď ste sa nedávno presťahovali tie kontakty len prídu v lete na jar budú deti viac vonku...

eskop
30. dec 2023

Inak my tiež moc sa nestretavame s nikým. Na sviatky len s rodinou, priateľov moc nemáme.. len so susedmi sem tam prehodíme pár slov. Mne pride, ze od covidu sa vela ludi naucilo byt doma alebo teda osamote..Odkiaľ ste?

autor
30. dec 2023

@luccija mame tu jeden bezdetný pár a druhy par ma jedno dieťa, ideme dnes na obecnu zabavu pre deti, tak dufam, ze sa ľady pohnú, ak tam teda niekto bude ..

autor
30. dec 2023

@eskop mate aspon rodinu 😢. Okres Topoľčany

autor
30. dec 2023

@eskop mne to tak pripadá, že každý je s niekym, len my sme sami ..

luccija
30. dec 2023

@eskop aj u nás to tak je.Deti podrastli, niektorí sa rozviedli a už sa partia dosť potrhal predtým každý víkend niečo bolo.Teraz chcú mať teenegeri pokoj od rodičov🙂ale tiež mám pocit, že od covidu všetko upadlo
Autorka neexistuje, že si cez dieťa nenájdeš známych občas na stretko bude to lepsie

tundra
30. dec 2023

Nic si z toho nerob,radsej sama s manzelom a detmi ako falosne kamaratsva...Sme viac ako 10 rokov mimo sk a tiez tu nemame rodinu ani kamaratov.Fungujeme celkom normalne.Casom som prisiel na to,ze vela ludi pride alebo sa ozve,len,ked nieco potrebuje🤣.Zostan nad vecou.🤗Prajem pohodoveho Silvestra a uspesny start do roko 2024.Casu mam malo,ale ak Vas to potesi pridem pozriet,ked budem na sk.😉

sense
30. dec 2023

A prečo ti vadí ze ste sami, koľko rokov ma dieťa?
Píšeš ze teraz bývate krátko v dedine alebo meste. Správtw teda gril party keď bude lepšie počasie, pozvite susedov na zoznamovací guláš. Dcéra nech si zavolá kamarátky. Ak sú ozaj úplne všetky mimo domova, tak choďte spolu ako rodina nielen na hodinu dve ale na celý deň víkend.
Ale možno som ja divná a možno je to tým ze my s chlapom obaja mame nepravidelnú pracovnú dobu, ze v tojte uponáhľanej dobe potrebuje rodina iných ludi na to aby sa zabavila a nenudila sa

domkakvet
30. dec 2023

Aj tu mozes napisat odkial si a ze hladas kamaratku.

alandra
30. dec 2023

Aj my sme sami.S našimi rodinami sa stretavame len na oslavach a sviatkoch a to byvame v 1 meste. Muž má kamosov a s nimi ide na opekacku alebo si spravia "party" ale všetko je bez žien (bez báb ako vravia) mne to nevadí , ja kamošky nemám - nikdy som nemala. Na navštevy k nám nik nechodí , na výlety ideme len my 4ria- ja , muž a dve dcéry - ja aj rozumiem že nás nik nechce obťažovať kedže dcéra je autistka( už takmer dospelá) mladšia dcera je introvertka má kamošku spolužiačku ale mimo školu s moc nestretávajú - skôr si stále píšu alebo majú videohovor.

autor
30. dec 2023

@luccija ale to ja mam kamaratky, ale tak max na kávu... L n ja by som chcela aby sme sa cele rodiny stretli, alebo aspon keby ja s muzom a ďalší pár... Ze by sme sa navstevovali...

autor
30. dec 2023

@tundra ďakujem 🙂, pozeram ze tiez psickarka 😉 ja mam YT a Civu

vilma7
30. dec 2023

Ani my sa tak veľmi nestretávame, bud ja s deťmi a kamošky s deťmi... Alebo s rodinou, kde sú už odrastene deti. Sestra ma dve deti vo veku 25 a 14, ja 7 a 4.5 ročnú, takže úplne iné záujmy... Kamošky bud majú deti veľké (ja som rodila po 40.tke) alebo žiadne deti. Ale nič s tým nespravím. Žiaľ. Ideme na svah, pokecame s kým sa dá, deti si vystačia aj sami... Nasilu sa to nedá.
Švagor je zas Slobodný starý mládenci, tam už žiadne deti nebudú.

autor
30. dec 2023

ano to my sem tam ideme na predlzeny víkend, ale tento rok sme mali vela roboty na dome, tak sme ani nevyuzili poukaz z prace, ale aj tak radsej s nejakou partiou by sme isli...
@sense mam dve deti 10 a 6 to mladsie je chore 😢

tundra
30. dec 2023

Nz💪🤗

autor
30. dec 2023

@domkakvet okres Topoľčany, kamarátky mám, len ja by som chcela travit cas s rodinou aj s inymi ludmi... Proste taka ta partia mi chyba...

autor
30. dec 2023

@alandra aj my mame choreho chlapceka 😢

autor
30. dec 2023

@vilma7 my uz vobec s nikym a mna to strašne štve.