Nemám kamarátov

18. aug 2023

Poznáte pocit, keď vás niečo trápi a vy sa o tom chcete porozprávať s vašou kamaratkou. Posťažovať sa, popýtať si radu a podporiť. Som v situácii, že nikoho nemám. Mám kamarátky, ale kedže oni sú zaseknuté v dobe užívania si života a hľadania mužov, nemáme toľko spoločných tém. Som 20 týždni tehotenstva. Jediná osoba, s ktorou môžem nejaké veci prebrať je moja sestra. Aj to nemôžem povedať o všetkom. Mám prežívať najkrajšie obdobie svojho života s bábätkom v brušku, no napriek tomu sa veľmi trápim. Kvôli mojim obrovským zmenám nálad na mňa začal byť môj muz adresivnejši než bol. Velakrat mám pocit, akoby bábätko, ktoré sme obaja chceli všetko zmenilo a ešte zmení. Citim veľakrát, akoby ho nechcel a veľmi má to trápi. Bojím sa aké to bude neskor. Ako sa ku mne bude správať či už ked budem viac tehotná alebo ked budeme mať malé. Mam veľakrát strach a najhoršie, že všetko si to dusim v sebe, pretoze s rodinou sa o tom baviť nechcem a kamarátky nemám. Vždy bol môj kamarát on. Ale hovoriť vlastnému mužovi, že ma môj muž permanentne škrtí a vyhráža sa mi nie je moc nápad. Cítite sa niektorá rovnako? Ak chceš môžeme byť kamarátky.

deti95060810
18. aug 2023

ako myslíš to škrtenie...len obrazne, alebo...

autor
18. aug 2023

@deti95060810 normálne. Urobím niečo čo sa jemu nepáči a chytí má po krk a kričí mi do tvare

saraxyz
18. aug 2023

Začal ty agresívnejší než bol? Cize bol agresivny aj predtym? škrtí ťa? Preco s nim ostávaš?

nikha2809
18. aug 2023

Tvoj muž ťa škrtí a tvoj jediný problém je že nemáš kamarátky?Nuž, gratulujem k výberu partnera.

deti95060810
18. aug 2023

manžela pošli za psychiatrom...
škrtiť tehotnú ženu robí len hovädo...
čo keď mu riadne prepne a ti ublíži???? určite povedz sestre čo máš za psycho doma.

zuzana9393
18. aug 2023

Ahoj. Kľudne môžeme pokecať, možno sa ti bude aj ľahšie rozprávať, keďže som úplne cudzia nezainteresovana osoba ( narozdiel od sestri). Tiež som si prežila všeličo 🙂

roja01
18. aug 2023

Ta informacia, ze autorku muz skrti je napisana tak pomimo, ako by to bolo pripustne, bezne, ako by to bol vedlajsi problem. Bud je to napisane na rozputanie vasni, alebo autorka nevie ako ma vyzerat normalny zivot v rodine.
Nie kamaratky su problem, ale vztah.
Autorka trpi obrovskymi zmenami nalad, co zastiera tehotenstvom a muz je grobian, ktory sa nevie ovladat.
Vies si autorka vobec predstavit, aku trpezlivost a laskavy pristup bude vyzadovat vychova dietata, aby z neho nevyrastol neurotik, alebo este nieco horsie?

226lenka
18. aug 2023

Myslím že tvoj problém bude v niecom inom ako v Tom že nemáš kamarátky.

ivanakaka
18. aug 2023

ahoj to nesmie robit povedala by som o tom sestre

ivanakaka
18. aug 2023

dobre ze si sa zdoverila

nika11103
18. aug 2023

Ako to , že tá chlap skrti , k tomu sa ani neviem vyjadrit . To je nonsens a utekaj od neho . Ale chcem sa ti vyjadrit k tej vete “‘MÁM prežívať najkrajšie obdobie života “ k tomu ti poviem len toľko že nemáš a nemusíš. A zmeny nalad k tomu patria . U mna to iste všetci to tolerovali klop klip . Ale ja teda na tehotenstvo rada nespomínam . Nechcem znieť povrchne som za dcéru nekonečne vďačná ale pre mna boli najmä posledné dva mesiace cca hrozné útrapy . Ja len ze nie každá z nás musí žiariť ako nový deseťák a je to tak v poriadku

danica2711
19. aug 2023

mám pocit, že nie že kamarátky sa zasekli v dobe užívania si života, ale že robia to, čo ich veku prislúcha. To ty si sa zrejme vyčlenila tým, že si si našla agresívneho debila a príliš skoro si si s ním spravila dieťa. Muž, ktorý škrtí tehotnú ženu, nemohol byť celkom v poriadku ani predtým. Ani žena, ktorá s takýmto hovadom ostáva, nemôže byť celkom v poriadku. Spamätaj sa a odíď, toto bude len horšie

aaaa1111
19. aug 2023

a to si az teraz na to prisla, ze je psychopat? vies kolko problemov pride do vztahu, ked pridu deti? co vas potom vsetkych vyzabija?

katkati
19. aug 2023

Dobre, že si tu napísala. Ake nestačí, keď si to iba prečítaš a necháš tak. Dúfam, že pochopíš, že ani ty, ani dieťa, ktoré nosíš pod srdcom, nemôžete bývať pod jednou strechou s takýmto človekom. Povedz to sestre a určite zavolaj aj na nejakú linku pomoci. Oni ti poradia.

slavka1988
19. aug 2023

Pre zaciatok si môžeš nájsť aj internetovú kamarátku s ktorou si budete písať a jedna druhu podporíte ,druha vec je však závažnejšia ,muž ťa skrti ,ty zober veci a vrat sa k rodičom (žiadny rodič neodmietne svoje dieťa ) treba im to povedať a možno spočiatku budú nadávať čo si si vybrala a prečo si dokonca s ním otehotnela ale predovšetkým to bude rodina ktorá ti pomôže ,veľmi ti držím palce a si tehotná potrebuješ doma pokoj a nie stres

karolinakr
19. aug 2023

super, že sa nechaš škrtit a bit..Ako chceš ochraňovat dieta? to vieš, že matka levica položi aj život za deti.Ako ich chceš chranit ty, ked samu seba nevieš ochraniť? Deti si beru vzorce spravania z rodiny. Aky vzor dostanu tvoje deti? že škrtit mamu a manželku je v pohode?

marca12
19. aug 2023

Musis sa mu postavit,nech vidi,ze si k tebe nemoze dovolivat. No ja osobne by som od takeho chlapa odisla. Zivot s agresorom nie je dobry napad

bluka2
19. aug 2023

Spojila by som sa s tými kamarátkami. Podľa mňa by ste mali viac spoločných tém ako si myslíš. Radšej s nimi večer na malinovku ako s psychopatom doma. Udržiavaj si vzťahy mimo domu a rob plán ako od magora odísť. Ľahšie teraz ako neskôr! Ešte máš pár mesiacov. Agresia je neprístupná. Na tvojom mieste by som sa odsťahovala čo najďalej od človeka, ktorý je schopný chytiť tehotnú ženu pod krk. Nemáš rodinu, kamarátov niekde dalej na začiatok?

bluka2
19. aug 2023

Teraz je tvoja šanca. Po pôrode ma on väčšiu šancu ta otravovať “lebo otcovské práva”

hladamematku
19. aug 2023

Vymyslená téma...hovoriť s takým kľudom že ťa chlap skrti ...