Nefungujúci vzťah

18. apr 2023

Ahojte, potrebujem sa vykecat a možno trochu poradiť..S manželom sme spolu 6 rokov a máme bábätko. Extremne sa hádame, na vine je on aj ja, ale celé to vyprovokoval on svojim správaním, k čomu sa aj priznal, no ja som strašne dlho odolávala, bola ticho, nevšimla si to až kým som nezačala byť presne ako on...vycitame si snáď úplne vsetko, jedine čo nám funguje je sex...No je to už neznesiteľne, z mesiaca sú možno 4 celé dni, čo sme naozaj bez hádky...na druhej strane vieme, že sa stále obaja navzájom ľúbime..viem to, cítim to z jeho strany a o sebe môžem potvrdiť to isté...je to celé zacyklene a nevieme ako z toho von...manželskú poradňu odmieta, je strašný introvert( umelecká duša), som nešťastná, nahnevaná na seba..trvá to od tehotenstva cca aj pred tým boli hádky, ale nikdy nie na dennom poriadku...chcela by som prosím počuť rady od žien čo to zažili nejako podobne a nerozviedli sa ale to nejako zvládli..viem, že bez neho mi bude horšie ale aj s ním je to hrozne :D prosím naozaj o peknú diskusiu, nie nejaké urážky, výčitky, nato ani nebudem reagovať...sú tu ženy ktoré si k svojmu manželovi a naopak našli cestu aj bez psychológov a tretích strán? Iba že ste si pomohli navzájom ako pár? Ďakujem!!!

syslik81
18. apr 2023

a nepokusili ste ist nachvilu od seba ,, oddychnut si jeden od druheho .. bud si zacnete chybat,alebo zistite ze bez druhehoto je lahsie .. ale treba naozaj vydrzat byt od seba

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mother221
18. apr 2023

Myslim si, ze je potrebne stavat na tom najdolezitejsom a to, na Vasej laske. Vztahy nie su dokonale a zivot nie je monotonny. Mate male babo a to vyrazne ovplyvnuje zivot rodiny. Uz len deficit spanku sposobuje podrazdenost a zlu naladu. Zaklad je komunikovat spolu otvorene, pravidelne. Nezabudat, ze ste aj manzelmi,priatelmi, nie len rodicmi. Spolocne spominat na pekne chvile. Ak uz sa idete hadat, tak konstruktivne. Ziadne urazky, podpasovky a nehadat sa v spalni. 🙂 Zelam vela stastia🙂

autor
18. apr 2023

@syslik81 no aj to som navrhla, len máme malé bábätko ktoré plne kojim, a to by bol ukrátený o bábätko aj :( chápete...

autor
18. apr 2023

@sheila121 u nás je obmedzený už len tým, že mám 2 týždne menštruáciu od pôrodu :D na kontrole som bola a všetko je v poriadku podľa lekara

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. apr 2023

@mother221 ďakujem krásne...keby tie hádky boli aspoň že vážne...ale naozaj aj to doslova prkotiny

autor
18. apr 2023

@sheila121 môže byt

martinka13
18. apr 2023

U nás sa striedajú také obdobia. Niekedy to u nás vyzerá presne podľa Tvojho popisu. Potom sa niečo zlomí a niekoľko mesiacov je všetko super . Sme manželia 18 rokov. 2 deti. Nám najviac pomôže, keď vypadneme na par dni len my dvaja bez detí. Držím palce. Vzťahy sú celoživotný boj a treba sa o ne starať.

januska12323
18. apr 2023

Prepáč ale neverím, že ľudia, ktorí sa majú radi sa dennodenne hádajú. Choďte na dva týždne od seba a potom si sadnite a dohodnite čo riešiť nebudete, čo jeden druhému prestane vyčítať atď. A uvidíš či to má zmysel ďalej udržiavať.

autor
18. apr 2023

@martinka13 ďakujem 🙂)

autor
18. apr 2023

@januska12323 ale áno je to možné...naozaj

tara42
18. apr 2023

Píšeš, ze mate babatko. Stres, nedostatok spánku, hormóny, najväčšia zmena v živote. My sme sa často hádali keď bola dcerka mala. Ale začínala som to hlavne ja kvoli bodom vyššie. Čím je staršia tým je to lepsie. 🙂

autor
18. apr 2023

@tara42 má len 5 mesiacov...mám aj strach, či to on nezabali skôr ako ja kvôli tým hádkam :D je to naozaj začarovaný kruh...koľkokrát si v duchu poviem,, nereaguj podráždene, nevšímaj si ho, usmej sa, buď milá." A BUM a zas po sebe skriekame

marianarem
18. apr 2023

Ked nechce ist do poradne on, chod aspon sama. Poradia ti, ako lepsie komunikovat, ako reagovat na poznamky a provokacie ohladom prkotin, ako sa pripadne dopatrat k tomu, co jednemu aj druhemu v hlbke vadi a co je prava pricina tych hadok.
Moji rodicia sa tiez maju aj vzdy mali strasne radi a veru dost boli hadavi. Zvysene hlasy boli velmi casto a raz za cas uplne brutalna hadka s fackami, rozbijanim veci a vulgarizmami, krv tiekla, plulo sa, potom zase ticha domacnost (rekord bol mesiac). Tiez mi to pripadalo, ze zacali kvoli nejakej uplnej kravine. Ale zrejme za tym vzdy bolo nieco hlbsie. Ale su spolu cely zivot a uplne nerozlucni, teraz sa uz ani tolko nehadaju, maju vela spolocnych projektov, nenudia sa ani sami dvaja, proste ozaj sudrzny par.

tara42
18. apr 2023

Začiatky s bábätkom sú ťažké aj pre vzťah, my sme tiež tak isli dokola resp. ja. On väčšinou počúval kým som skončila môj monológ. Ale žiadne násilie a pod u nás nebolo. My uz mame 3rocnu slečnu takže je klud. :D Drzim palce. 🙂

januska12323
18. apr 2023

Naučte sa komunikovať, keď niekto nemá náladu "vyvesi vlajku- daj mi pokoj", pôjde sa prejsť, vykričať do lesa...
Hádky sú úplne zbytočné mrhanie energie.

nataly420
19. apr 2023

Máte ponorku zo seba !

liljana
19. apr 2023

Na hadky musia byt dvaja. Prestan skriekat hned naspat, pocitaj do 10 ak mas chut na neprijemnu reakciu a mozno uvidis, ze intenzita a mnozstvo hadok klesa. Ak to bude fungovat u teba, povedz, aby to iste spravil aj on. Uz ked znizite pocet (nezmyselnych) hadok na polovicu, ze nebudete zle reagovat pri vsetkom, bude uspech.
Proste si povedz, tato blbost mi nestoji za zlu reakciu a pokazeny pekny den a miesto toho sa usmej. Bavime sa o hadkach typu, preco je ten pohar tu a nie tam.

maxalla
19. apr 2023

Zaznelo tu, ze vztahy su celozivotny boj. S tym vobec nesuhlasim a myslim, ze prave preto sa vkuse hadate, ze spolu mate potrebu bojovat, beriete jeden druheho ako supera, ktoreho potrebujete argumentacne porazit.
Tiez som to tak zamlada mala. Vyliecila ma z toho paradoxne jedna jedina veta mojho ex, ktory bol povahovo neskutocny dobrak, mily, jemny, citlivy muz (ovela viac citlivy ako ja). Ked som sa s nim raz pre nieco hadala, tak mi len povedal, ze mu to pocas hadok vobec nepripada, ze ho mam rada, lebo sa tak nespravam. To ma dost prebralo, odvtedy aj ked sa s niekym blizkym hadam, snazim sa to robit tak, aby nepochyboval o mojich citoch. Nesnazim sa ho porazit, ponizit, vydupat si svoje, ale hladat riesenia. Mojim vztahom to dost pomohlo.

alexnina777
19. apr 2023

ahoj, ja ti poradím čo pomohlo mne v podobnej situácii..ked sme mali malé deti rok po sebe a ja som bola extrémne nervozna, unavená, podráždená, všetko som mu vyčítala..a on bol moje zrkadlo a bol nervózny naspať..čítala som veľa o vzťahoch a študovala som u roznych “kaučov” prečo sa nám toto deje..a zistila som že je to úplne jednoduché..treba začať u seba ..úplne som zmenila svoj vlastný prístup a komunikáciu, jemu som nič nevyčítala, neštekala, ked vyslovene bol problém tak som sa stíšila a potichu v krátkosti milo vysvetlila a bez hádky..vieš čo sa stalo? bol zas mojim zrkadlom a robil to rovnako.. pozri si knihy napríklad od Pavel “Hirax” Baričák , on aj o tomto super píše..pomáha aj krátka meditácia, uzemnenie, dýchanie..eterické oleje na rozdýchanie a ukľudnenie sa.. proste začať u seba…

juliet86
19. apr 2023

zacni chodit k psychologovi ty sama . mas male kojene babatko. mozes aj online s dietatom ne orse. ked lepsie pochopis seba a svoje reakcie apocity pochopis nasledne lepsie aj jeho a celkovo vam bjde lepsie. uvidis. a berte sa s re,ervou. narodenie orveho dietata byva orva najvacsia kriza vo vztahu. aj my sme mali stekanie na seba co normalne fakt nemavame

andreatytler
19. apr 2023

Ako ta hadka prebieha a ako sa potom udobrite? Aj sa k tomu problemu vratite a vyriesite ho? Daj nejake priklady na com sa hadate?
Myslim ze ty to mas tazke koli tehotenckym hormonom, a to trva od zaciatku tehotenstva a mozno aj rok po porode, kym sa vsetko ustali. Takze nateraz by som svoje pocity brala s rezervou, lebo nemusia 100% odzrkadlovat skutocnost.

ivangeline
19. apr 2023

Komunikujte viac. Aj cez tie nezhody. Inac len tretia straana.