Nefungujúce partnerstvo

emily7384
14. dec 2021

Ahojte,som v 10r.negung.partnerstve,kazdi mame svoje bývanie,stretávame sa už len keď sa nám chce,resp.už asi rok sa mi z mojej strany nechce,mám 40r.,(2deti)on 43r.(2deti),no ja som žena,ktorá je administ.pracovníčka,9h v práci sedím,on pracuje na živnosť,je robotník robí ťažkú fyzickú prácu.Problémom je,že som si ho už prestala vážiť ako partnera,nemame spoločne záujmy.Vadí mi,že nevie poskladať napr.nábytok,zavesiť obraz,akékoľvek domáce chlapské prace on nevie urobiť,takisto nevie uvariť,poriadit a keď som k nemu chodila častejšie pred rokom vždy som mu vyupratovala,navarila,no časom som to prestala robiť,pretože mi prišlo nefér,že ja zvládam porobiť všetko a on nevie ani len klinec porobiť,,povedzte boli by ste aj naďalej s takým chlapom v partnerstve?co je úplne super,že s ním je zábava,no otázkou je,či sa s ním mám aj naďalej stretavat…..veď predsa žena by mala pre niečo obdivovať partnera a nsopak…..

ckocka
14. dec 2021

Tak si ho nechaj len na tú zábavu a nevar, neupratuj.

marsilea23
14. dec 2021

@emily7384 Takto to znie, že naozaj pre teba, ten človek neznamená nič, čo by stálo za to, aby ste tvorili pár. Ak ho nedokážeš milovať takého aký je, ak sa o to nechceš pokúšať a už vlastne stratilo zmysel pre teba s ním tráviť čas, bude lepšie keď to ukončíte. Ak sú dôvody pre ktoré by si chcela zapracovať na vašom vzťahu máte šancu.

kate211
14. dec 2021

@emily7384 Na zaver si napisala dost podstatnu a pravdivu vetu: zena by mala muza v aspon niecom obdivovat. Zrejme to vies, netreba ti to vysvetlovst - sama tomu chapes. Tak ho posli k certu. Alebo ked chces, tak sa s nim zabav, ale partnerstvo s nim okamzite vyluc.

emily7384
autor
14. dec 2021

@ckocka ďakujem za odpoveď,zostala som zaskočená

elizabet173
14. dec 2021

@emily7384 prečo sa nútiš do vzťahu, ktorý ti nič neprináša? Nerozumiem, prečo si u svojho partnera všetko vyupratovala a navarila. Ešte by som pochopila, keby on nakúpil a ty by si uvarila večeru pre oboch, ale prečo si upratovala v jeho byte? Nemyslím si, že je u muža dôležité, aby si vedel poskladať nábytok, niektorý to dokáže, niektorý zarobí dostatok na to, aby zaplatil niekoho, kto mu to urobí. Ale byť roky v nefunkčnom vzťahu je pre mňa oveľa väčší problém, ako to, či vie alebo nevie zatĺcť klinec. Ty musíš sama vedieť, či má zmysel pokračovať, každá z nás má iné kritériá pri výbere partnera, pre niečo iné si muža váži.

emily7384
autor
14. dec 2021

@marsilea23 zapracovať na našom vzťahu?rada,no ako keď ja som pre neho benefitom tým že pri mne by mal full servis a ja?co z neho mám ja?nemal by byt on tým,ktorý by sa snažil pomôcť s nejakými prácami v domácnosti,popripade sadnúť si s mojim synom a prebrať chlapské veci,či pomôcť s ulohsmi(má 10r),,keďže vie ako sa ja neznášam s ním učiť😫nemám trpezlivosť.

emily7384
autor
14. dec 2021

@elizabet173 správna pripomienka,pretože keď ľúbim urobím čokoľvek aby som toho druhého odbremenili od domácich povinností,ktoré sú pre neho nie obľúbené (teraz vie že mu upratať ,navariť neprídem),pretože niečo za niečo som si povedala a áno zarobí dosť aspoň on to tvrdí no nevyzerá to u neho tak,roky nemá v byte nič nové porobené,a to ma vytáča tiež.On investuje radšej do hodiniek za 1000e!!!ale že ma steny špinavé to ho netrápi.

emily7384
autor
14. dec 2021

@emily7384 čo sa týka toho nábytku upresnim:pri sťahovaní do môjho bytu holobytu bolo treba kadečo montovať,skladať porobiť on žiaľ nepomohol s ničím,všetky prace som musela dať urobiť a zaplatiť majstrovi cez inzerát,načo taký chlap,keď nevie pomôcť???som krava.

elizabet173
14. dec 2021

@emily7384 neviem, ale rada odbremením od domácich povinností človeka, ktorý to potrebuje, je chorý, postihnutý, ale prečo človeka, ktorý má dve zdravé ruky? Bola som v rovnakej situácii, nikdy ma nenapadlo, že by som mala priateľovi vyupratovať jeho byt z lásky. Veď keď milujem, môžem vymyslieť prekvapenie, výlet, občas aj tú večeru, ale prečo mu robiť slúžku? Ty si mu nedala najavo tým vyupratovaním celého bytu a varením svoju lásku, ale to, že máš nižšiu hodnotu, ako on, že si nevážiš sama seba, čiže ani on si ťa nemusí vážiť. Netvrdím, že si priatelia nemajú pomáhať, ale aby som merala hodnotu muža podľa toho, či mi poskladal nábytok, to nie. Vidíš, on sa netrhal, ale upratovať u seba ťa v pohode nechal...

emily7384
autor
14. dec 2021

@elizabet173 on si to veľmi váži preto ma vzal viac x na wellness no ja nedokážem byť v byte kde je spína,bordel preto som vždy upratala🙃,no odkedy mám svoj bytík krasny už mu neupratujem😍a keď aj príde on ku mne tak aj rýchlo odíde,pretože ho nemienim obsluhovať a u nás aj moje deti vedia,že špinavý riad ide do umývačky a nie na linku,,zmenila som sa.Mám veľa voľného času po práci aj to je chyba že nemám koníček,jemu sa zas nechce po práci napr športovať lebo robí s krompáčom 10h,,ja zas mám sedavú prácu a veľa času.

emily7384
autor
14. dec 2021

@elizabet173 a tam sa to začalo kaziť keď som videla,že on nič a ja teda servis,skoncila som a odľubila som sa,,,hm.
Asi sa bojím,že nenájdem nikoho tak zábavného ako bol on,fakt vždy má vedel pobaviť.

ckocka
14. dec 2021

@emily7384 Tvoje príspevky na jednu stranu vyznievajú že máte čisto účelový vzťah len aby ste neboli sami a poskytovali si nejakú spoločnosť, na druhú stranu tam vyznieva tvoja potreba zapojiť ho do rodiny a vyladiť spoločné fungovanie. Ani jedno nie je zlé alebo nevhodné, len si asi musíte ujasniť v akom rámci chcete spolu existovať. Jednoduchšie by to bolo keby ste spolu bývali, tam je jasné že sa činnosti v domácnosti majú nejako spravedlivo deliť, ale pri vašom usporiadaní to ako vidíš jasné byť nemusí.

elizabet173
14. dec 2021

@emily7384 o čo ti bude horšie samej, ako s ním? Ak ide len o to, že je zábavný, veď sa môžete stretnúť kdekoľvek (lockdown tu nebude naveky), môžete ostať kamarátmi, nie partnermi

hellwant
14. dec 2021

Je robotnik + tazka fyzicka praca a nevie poskladat nabytok, ci pribit obraz na klinec???
Nuz, to mi nejde ku sebe🤔

luccija
14. dec 2021

@emily7384 dovtedy, kým si nemala svoj byt si bývala s ním?ste spolu 10 r bez nejakej vízie.Preco nebyvate spolu deti má asi len na víkend?tento vzťah je už len zo zotrvačnosti.Ze mu nevadí bordel a špinavé steny?no tak je iný.Deti ho majú radi..Podla mňa spadli ružové okuliare a ide Ti na nervy všetkým nie je kutil, nepomôže v tvojom byte, nevenuje sa tvojim detom, nie je športový typ ...aký máš z neho vlastne profit?a pocit?

emily7384
autor
14. dec 2021

@ckocka rámec presne ten rámec určiť.No a teda ,ako majú fungovať dvaja ľudia ,ktorí nežijú v spoločnej domácnosti,čo môžem vyžadovať a čo už je cez??

emily7384
autor
14. dec 2021

@hellwant žiaľ je taký pat a mat Čo by som dala za to ,keby vie hoc aké domáce práce myslím tým Chlapské,pomohol by mi moc tým.

ckocka
14. dec 2021

@emily7384 Možeš vyžadovať čokolvek a on može/nemusí čokolvek splniť, je to o tom že sa nejako musíte dohodnúť.

hellwant
14. dec 2021

@emily7384 ale ako moze byt robotnik, v com pracuje, ked je nezrucny?

emily7384
autor
14. dec 2021

@luccija luci nikdy sme nebývali spolu,pretože sme nechceli do toho ťahať deti,,jeho deti sú už na stredných školách bývajú s maminkou,k nemu pridu raz za mesiac,,,môj syn ho rešpektuje no on bol ten,ktorý nechcel ísť byvat k nemu a preto sme to riešili vždy takto že on vo svojom byte a ja vo svojom.

emily7384
autor
14. dec 2021

@hellwant pracuje s krompáčom tam netreba rozmýšľať

hellwant
14. dec 2021

@emily7384 tak to vazne netreba🤔 Fuha, do kedy to ale tak vydrzi, druha vec...

emily7384
autor
14. dec 2021

@luccija nechcela som to tak sprosto napísať ale presne ako sa má pýtaš:nemám žiaden profit(akurát teda tu zábavu) a ružové okuliare spadli úplne si sa trafila!!!””Ked nemáš mat z chlapa profit a si profitom pre neho len ty Urekaj od neho”””(citovala som moju kamku)

eva112014
14. dec 2021

@emily7384 Ty hľadáš skôr vzťah z vypočítavosti. Čiže aký "osoh" mám z toho vzťahu. Píšeš, že si poupratovala a navarila. A on ťa zobral do Wellnessu. Ty si za ten wellness zaplatila svoj podiel? (mier, len sa pýtam).
Potom to, že mu ty si upratala byt, pre neho to asi hodnota nie je. Keďže je spokojný v tom, v čom žije. A varenie? Však dobre zarába, môže si objednať, kúpiť si meníčko. To tiež nie je, neviem aká hodnota pre neho. Hodnota z jeho pohľadu môže byť dobrý sex a dobrá spoločnosť. Usmievavá milá žena, do ktorej sa "oplatí" investovať.
Ty však opäť hľadáš nie usmievavého chlapa a dobrý sex, ale domáceho kutila. Zober, urob, choď .... 😂
Nie, nehodíte sa k sebe.

emily7384
autor
14. dec 2021

@hellwant žiaľ neverí si,preto inú robotu nehľadá pritom je šikovný,Páli mu to,no neverí si.Robí takto už cca 4roky

hellwant
14. dec 2021

@emily7384 v akej oblasti je sikovny? Ake mal zameranie skoly?Lebo zatial to vyznelo, ze nic nevie. Kde pred tym robil?

emily7384
autor
14. dec 2021

@hellwant má ucnovku na polytechnickej škole,odbor mechanik a zvárač kovov,skúšal s otcom podnikať v stavebníctve,no pár rokov im išla karta,žiaľ potom už nie a nevedel sa chytiť naspäť.

emily7384
autor
14. dec 2021

@hellwant ešte robil kuriéra no malo zarobil

luccija
14. dec 2021

@emily7384 hovorím opadli okuliare máš viac času a vidíš nedostatky🙂buď si spomenies na jeho dobre vlastnosti a prižmúris oči nad tým čo nevie, alebo akého by si ho chcela mať...alebo bude lepší rozchod.10 r takto žiť je dosť veľa.A ja súhlasím s kamarátkou hoci to vyznie povrchne, vypocitavo jednoducho máš pocit, že máš na viac a chcela byť aj ty hyckana, obskakovana či prežiť záujem od chlapa.Z mojej skúsenosti z okolia ženy, ktoré sú šikovné a vedia sa postarať väčšinou nájdu taký kus pre ktorého je ako mama🙂 .Ani môj muž nevarí, ani on nie je kutil ide mi neskutočne na nervy🙂)ale zase má iné dobre vlastnosti, ktoré si musím občas pripomenúť, lebo tiež vidím len negatíva a chcela by som asi, aby bol dobrý a schopný vo všetkom.A mám o 2 r viac ako ty.To je taká kríza stredného veku, že to je všetko?nie je čas na zmenu?Prečo nevie to a to.....ale mozno aj môj muž uvažuje prečo ja nepeciem, nekvaskujem a nechodím cvičiť jogu🙂
Ste spolu dlho treba to spravím okorenit možno, ak by Ti povedal, že má niekoho iného bola by si hotova

emily7384
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz