Necítil sa na svadbu

4. jún 2024

...5 rokov spolu, bývanie, stabilná práca...on sa na svadbu a dieťa necítil,chcela som počkať...čakala som. Necíti to tak stále,nieje si istý. Ukončila som to, tak strašne to boli, mal byť láska môjho zivota

snugglingduckling
4. jún 2024

Ak potreba posunúť sa ďalej v život, mať svadbu a dieťa je silnejšia ako ostať vo vzťahu potom si urobila dobre. Treba milovať aj seba a dopriať si v živote to čo potrebuješ a neupierať si to na úkor niekoho iného. On by svoju "slobodu" kvôli teba evidentne neobetoval (a to nemyslím v zlom - každý to proste len cítite inak). Kludne si poplač, je prirodzené že to bolí... čo čas prinesie teraz nikto nevie ale verím že nájdeš čoskoro opäť šťastie.

niki35
4. jún 2024

Radšej takto, ako keby si mala čakať ďalších 5 rokov a ďalej by sa na nič necítil

marca12
4. jún 2024

Boli to a bude to este dlho boliet. Ale cas vsetko vylieci. Vzdy si povedz,ze je to len obdobie. Tato bolest a beznadej nebude trvat navzdy. Este par tyzdnov,mesiacov a bude dobre. A casom uvidis,ze si spravila dobre a splni sa ti sen o rodine.

ahhola
4. jún 2024

To je dnes tak, zene pri takom necitičovi utekaju roky a on si obratom narazi novu a tu si vezme za par mesiacov, poznam take pripady. 🥱

domkakvet
4. jún 2024

Dobre si urobila.

dzulli1980
4. jún 2024

To, že cítiš bolesť, je prirodzené ... každá rana musí vyhnisať, i tá na tele, i tá na duši ... urobila si dobre ... moja švagriná bola s exom 15 rokov, takisto sa furt necítil na manželstvo, na dieťa, furt chcel len čakať ... mala 36, keď jej oznámil, že manželstvo, deti nechce ... 15 rokov života zabila čakaním ... pár mesiacov nato stretla, teraz už manžela, do roka sa vzali, majú dieťa, je šťastná ... dobre si urobila, teraz to tak nevnímaš, no časom bolesť prejde, srdce sa zacelí a uvedomíš si to.

ivangeline
4. jún 2024

To je ko ľúto ale robí sa to opačne. :( I keď záruka nie je nikdy. Či sa podarí mať vôbec deti. Či sa nezmení názor.

lossless
4. jún 2024

Velmi podobny scenar mam za sebou. Teraz ti to hlava brat nebude, no naozaj si spravila dobre a ano prejde to, casom. Pat rokov je naozaj dlha doba, dovol si smutit a prezivat akekolvek emocie, ktore pridu. Potrva to mesiace, ale budes v poriadku a svadbu a deti budes mat s niekym kto to bude chciet s tebou tiez. A budes hrda na seba a na tento krok rozist sa.

liz_lemon
4. jún 2024

bud rada, teraz mas sancu, ze tu lasku stretnes

autor
4. jún 2024

@liz_lemon my sme tu lásku mali, dnes sme si s plačom povedali ze sa milujeme...len spoločne smerovanie cítime každý inak...ja rodinu on svadbu ani deti ešte necíti 3-4 roky....otázka je ci by to za tie tri 4 roky cital alebo furt nie

matkahelka
4. jún 2024

dolezite je, kolko mate rokov, lebo za mna je ine byt spolu 5 rokov od 20-tich a ine byt spolu 5 rokov od 30-tich. dnes sa chlapi do 30 viazat nechcu, takze v takom veku by som uplne pochopila, ze sa na nejake velke zavazky mlady este neciti. Ale suhlasim aj s komentom vyssie, ze su chlapi, ktori striktne odmietaju aj svadbu aj deti v dlhorocnych vztahoch, poznam z blizkeho okolia 2 take pripady, kedy ani svadba ani deti po dlhych rokoch nie a potom zrazu pri dalsej zene bola aj svadba aj dieta po roku.

liz_lemon
4. jún 2024

na dieta sa citit este nemusi, ale po 5 rokoch, ak ta tak miluje, preco nie svadba?

autor
4. jún 2024

@matkahelka 29 a 30

autor
4. jún 2024

@liz_lemon odôvodnil to tým ze po svadbe už budem hneď tlačiť na detí....a na tie sa ešte vôbec necíti

niki35
4. jún 2024

To sú výhovorky.

zuzana76
4. jún 2024

30 - rocný chlap sa este nemusi citit na deti. Mozno to casom pride, alebo mozno aj nie. Ak ste si sudeni, tak sa stretnete znovu, mozno po case prehodnoti, ze bez teba nemoze byt. Ja som zena, v manzelstve od mojich 23 rokov a na deti som sa citila, az po 30-tke.

vilma7
4. jún 2024

Vieš čo,.mam.kamarata čo.nechcel.mat detí, so ženou sa kvôli tomu aj.rpzvuedl...A čo sa.nestalo, o.chvilu čakal a má dieťa s inou ženou.

liz_lemon
5. jún 2024

no, ked si napisala, kolko mate rokov, tak si aj ja myslim, ze su to vyhovorky, po 5 rokoch sa uz dobre poznate, ine by to bolo, ak by ste boli spolu od 15, ze v 20 rokoch, este fakt nikto nevie, co chce, on s tebou nechce mat buducnost, mozno hlada niekoho ineho, preto sa nechce viazat, aby bol volny, ked najde
uz si stratila 5 rokov mladosti, viac necakaj, poznam babu, ktora cakala 8 rokov, nakoniec ju nechal pre inu, a dalsi jej sluboval, ze dieta chce, tam stratila dalsich 5 rokov, a tiez ju nakoniec nechal, ostala sama bez deti na prahu 50
podla mna si vo vztahu treba co najskor vyjasnit, aku mate predstavu o buducnosti, a nezostavat v nejakej nadeji, ze ved mozno raz

zmrzlinka2021
5. jún 2024

On ťa nemiluje natoľko, aby sa k tebe nejako viazal. Láska sa nebojí záväzkov.

slovakboy
5. jún 2024

Dobre si urobila. Ak ťa miluje, môže ho to nakopnúť k rozhodnutiu. To je dobre, že plače aj on. Teraz by mu trošku potrpieť pomohlo. Preto musíš byť v rozchode rázna a na jeho prosenie aj neskôr reagovať úplne s odporom. On zatiaľ vie, že vlastní tvoje srdce, a tak jeho pocit dostávania lásky je stále naplnený. Ale keď uvidí úplny chlad z tvojej strany, hoci aj hraný, nebude mu to jedno. Riziko je že ak to potrvá dlhšie, on zabudne a, alebo ty zabudneš. Potom to tak ale malo byť. Urobila si rozhodnutie. Teraz musíš vydržať, vytrvať.

nelka93
5. jún 2024

Mala som ex, boli sme spolu skoro 6 rokov, vravel stále, že minimálne do 30.sa nechce viazať. Rozišla som sa s ním. On ma 34., stále sa neozenil. Ja som nasla muža, ktorého si budúci rok beriem. Takže nezúfaj, určite to boli, je to normálne, ale ten pravý na teba stále čaká.

ahhola
5. jún 2024

30tnici ste, co sme to vychovali za generacie, do 89.chlap dosiel z vojenciny a ozenil sa aj 22.rocny.Ono to bolo aj tym, ze nemal velmi co podniknut zo svojim zivotom a dnes do neho aj rodina huci- Nevaz se, odvaz se😅uzivaj, nezavazuj sa. Ked berie ako tragediu, ze by mal po 30.deti...tazka doba, pre zeny s rodinnym nastavenim, lebo s kym? 🐓

mantilka
5. jún 2024

V tridsiatke to veru nie je v poriadku, že netúži mať s tebou deti. Chlap, ked je tá prava, zatúži mať dieťa s nou. Niečo nie je v poriadku vo vzťahu. Plače skôr za zvykom ako za tebou. Môže sa stať, že po tebe dozreje ovela skor, ale s inou. Aj rodina sa zľakne a zatlačí na neho. No to už nie je tvoj problém, on si ťa dostatočne neváži. Ja som sa s priateľom rozišla a po 3 týždňoch prišiel, že nevie bezo mňa žiť... sme manželia už roky. Muž si musí urobiť poriadok v srdci, dozrieť a slobodne sa rozhodnut. Inak to nemá zmysel, a už vôbec nie skúšať otehotnieť. To je potom záväzok nasilu. Dieťa nikdy vzťah neutuzilo, práve naopak prichádza vyčerpanosť fyzická, konflikty pre rozdielne názory vo výchove a rôzne ďalšie ťažké situácie...to ustojí len stabilny pár.

dualsense
5. jún 2024

Nehnevaj sa,čo ťa na tom môže bolieť,?pozri,ak ste spolu 5 rokov a on sa akože necíti,nie je si istý,tak buď rada a nájdi si iného ..Ak by ťa miloval,tak ver tomu,že by si ťa zobrať chcel..🙂

autor
5. jún 2024

@vilma7 no to sú mi slová podpory 😭😭 ani si to neviem predstaviť ze s inou to zažije, pukne mi srdce

autor
5. jún 2024

@dualsense tak vždy mi pomáhal, je inteligentný, dobrý k mojej rodine, ja si rozumiem s jeho co sa často nevidí, mali sme spoločne koníčky trávenie času, ujasnene financie. Cestovali.....len v tomto sme sa nezhodli...

sidicek
5. jún 2024

Naozaj ta podľa mňa nemiluje ,lebo by ta kvôli údajným 3 rokom nechcel stratiť .Raz to budeš považovať za dobré rozhodnutie

snugglingduckling
5. jún 2024

podla mňa ju môže kludne milovať ale nie je ešte zrelý na ňďalší krok ... to neznamená že je zlý človek - ani jeden by nemal ísť proti sebe aby urobil toho druheho šťastného... tak láska nefunguje ... jednoducho sa nevedia zhodnúť a nevidia tu ďalšiu cestu rovnako... môže to byť pre oboch rovnako ťažké a smutné ... neviem čo pomôže autorke keď jej teraz budete pridávať a hovoriť somariny o tom ako si nájde inú a bude mať dieťa zachvílu. Možno si nenájde - možno si nájde niekoho ona .. proste teraz je to jedno... Autorka sústreď sa na seba a pomaly krok po kroku choď ďalej. Bude to ok.

dualsense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enmery
5. jún 2024

Uf, prežila som niečo podobné. Manželstvo a dieťa musí byť slobodným a chceným rozhodnutím oboch. Inak to skôr či neskôr pôjde do...muži majú samozrejme čas, oni si môžu urobiť dieťa aj v 50tke s 25ročnou.Ty už mladšia nebudeš. Ale celkovo je tento jeho postoj divný. Chlap ak miluje, nič ho nezastaví. Môj po 5 rokoch mal hneď inú, ktorá dostala okamžite to všetko, čo mne vysvetľoval, prečo sa to ešte nedá a chce to čas a kopec iných rečí. 🤷‍♀️Za veľmi krátku dobu svadba s ňou a neskôr deti. Vieš ako mi bolo? Prežívala som ako zombie, ale pochopila som,že ak by ma skutočne miloval, správal by sa ku mne ako k nej.