Nechcem sa už vrátiť

2. jún 2021

Ženušky raďte. Som vydatá 4 roky. Od svadby žijeme s manželom v dome jeho rodičov, pretoze nemame vela našetrené na vlastne byvanie. Mali sme synceka velmi mladí. Dom chcu prepisat svokrovci na neho. Nebudem klamať. Je to tam pre mňa peklo. Svokra je prehnane starostlivá, troška panovačná a jasné, že ja ako mladá nevesta podľa nej nič neviem, takže mi to dáva pocítiť. Stará sa mi do výchovy, všetko robí úplne inak. Najhoršie je, keď mužovi nosí mliečko s rožkami do postele v nedelu rano, lebo on to tak mal rad od malicka. To, ze mi prekladá pradlo a sklada podla seba je tiez kapitola sama o sebe. Ale nejdem teraz pisat o tom. Svokor je notoricky alkoholik. Roky rokuce. Nechcem mu davat velmi maleho, lebo sa bojim. Proste vzdy naliaty, velakra sme museli volat aj policajtov, lebo robil bordel. Casto krici a nadava, budi maleho. Mam z toho hrozny stres, lebo o ocka som prisla prave kvoli alkoholu. Manzel chodi do prace a my s malym sme na to vzdy sami. Uz som to raz nevydrzala a zbalila sa. Odisla od muza aj s malym a sme u mamky. Muz to tazko nesie. Sme tu uz mesiac a mamka vravi, ze je velmi rada, ze mozeme ostat ako dlho chceme. Situacia je taka, ze aj ked manzela lubim a chybame si, mam depresiu uz len z predstavy, ze by sme prisli spat. Manzel chodi aj nadalej do prace a my malym sme konecne stastni. Ozaj som tam postupne chradla, nonstop depresia, nejedla som, nestarala sa uz ani o seba. Proste kopka nešťastia. Na maleho to tiez vplývalo. Odkedy sme u mamky, mam pocit, ze znova zijem. Maly je uplne iny, konecne krasne spi, smeje sa. Nechcem opustiť manzela, no tam sa uz nedokazem vratit. Radsej zit tu bez neho ako tam. Lubime sa a jeho pracu tiez velmi potrebujeme, takze nemoze ju nechat a prist byvat k nam. Co robit?

hederamonstera
2. jún 2021

No jedine si najst vlastne byvanie, ale ako sa k nemu dopracujete, je na vas.

autor
2. jún 2021

@hederamonstera ide to to, ze chcem byt co najdalej od nich. Blizko mojej mamky. Ona mi narozdiel od svokry s malym aj pomaha. Avsak tu si manzel nenajde taku dobru pracu.

pribinak
2. jún 2021

Čo robiť? Otvorené mužovi povedať, že vrátiť sa do domu jeho rodičov je pre teba neprijateľné, povedať mu o problémoch ako si písala ty, povedať mu aj to čo cítiš, že ho ľúbiš, ale tiež chceš žiť a nie len prežívať

Vy ste rodina, vy 3. Nie jeho rodičia, vy a dieťa. Len vy 3.

On si musí tiež upratať v hlave čo chce, teba ako manželku a syna. Alebo zostať s rodičmi

Riešenie je zobrať si hyooteku tak ako kopec iných ľudí. To iste platí aj pre teba
Neviazať sa na tvoju mamu

sissy27
2. jún 2021

vlastné bývanie, to je jediné normálne riešenie.
A chce to otvorený rozhovor s manželom, buď chce byť s vami alebo s rodičmi, tu kompromis neexistuje.

ivkazba
2. jún 2021

Čo robiť? Nájsť si vlastné bývanie (hoci aj podnájom) a odstrihnúť mužovu pupočnú šnúru s mamou. Akože mama mu nosí v nedeľu do postele rožok s mliekom? To akože vám vlezie do spálne? Wtf??? Nie, nie, nie, toto nikdy nebude fungovať. Proste bývanie s rodičmi nefunguje. A čo sa týka toho, že sa ti do všetkého stará, lebo ty ako mladá to nevieš... treba byť asertívna a povedať jej, že ona si už rodinu vychovala a nech nechá na tebe, aby si ty vychovávala svoju. Ale v každom prípade, nebývala by som s rodičmi. Tým, že darujú dom mužovi, si len poistia, že odtiaľ už neodíde. Nesúhlasila by som s tým. S mužom sa treba porozprávať, v kľude, bez emócií, bez výčitiek, že ty a dieťa ste teraz jeho rodina a čakáš, že bude stáť na strane svojej rodiny a nie bývať s rodičmi. Musí sa rozhodnúť, či chce byť so ženou a svojím dieťaťom, alebo chce žiť s rodičmi. Ale pozor, aj ty musíš ustúpiť od bývania s tvojou mamou. Proste ste rodina a starajte sa o seba, nespoliehajte sa na rodičov.

nafka0483
2. jún 2021

Urcite si najst vlastne byvanie. Nemusi to byt pri jeho rodicoch ani pri tvojich - Slovensko je velke. V prvom rade by som hladala asi blizsie k manzelovej praci, ale nech aj on rozhodi siete a hlada mozno vyssiu poziciu, alebo lepsie platenu - podla toho sa vam aj otvoria moznosti byvania - lokalita.

Co robi manzel, kde pracuje?

autor
2. jún 2021

@ivkazba s muzom mame tuto debatu dennodenne... a stale to skonci rovnako... povie, ze hypoteku si nemozeme dovolit, ze tam mame isty dom, ze on vie, ake to tam je, ale nedokaze s tym nic urobit... preto sme tu uz mesiac... stale dookola o tom istom a nikam sme sa nepohli.. co sa s nim rozviest?

nafka0483
2. jún 2021

Prosim ta napis co muz robi, ako je mozne, ze si nemozete dovolit hypoteku? Snad vy platite komplentu reziu a naklady okolo domu a aj potraviny, drogeriu a komplet vsetko aj pre svokrovcov?

h2
2. jún 2021

Nájdite si vlastné bývanie. Upustila by som od požiadavky, aby to bolo pri Tvojej mame. So svokrou si nebola šťastná Ty, s Tvojou mamou nebude šťastný Tvoj muž. A možno časom ani Ty. Mladí majú bývať sami. Nájdite si bývanie blízko manželovej práce. Hypotéky sa nebojte, časom pôjdeš predsa aj ty do práce. Ak máte u muža istý dom, tak tam môžete chodievať, ako na chalupu. Ale určite si obstarajte aspoň malý bytík, kde budete bývať sami.

pribinak
2. jún 2021

On očividne nechce. Hyooteku si nemôžete dovoliť, to nikto. Napriek tomu ju má ako rušenie veľa ľudí. Najlepšie riešenie
Naozaj mu seriózne povedať aby si vybral

lenkakravcova
2. jún 2021

A na nájom nemáte tiež alebo ako?
To sú výhovorky.
Keby chcel, tak už bývate davno sami.

lesana25
2. jún 2021

Jemu je dobre pri jeho mamičke, tebe je dobre pri tvojej mamičke, takže mu nemáš čo vyčítať.

martina1201
2. jún 2021

Hypotéku nedajú, u vás takú dobrú robotu nenájde, dom je tam istý..... Istý bude az po smrti rodičov ak je jedináčik tak určite. Navrhla by som mu kompromis. Ak robí od pondelka do piatku tak nech v týždni býva tam a na viíkendy chodi za vami k mame. Ak sa tam necítiš dobre tak tam nechoď. Ale svokrovcom by bolo fajn povedať asertivne prečo nechceš u nich bývať a prečo sa tam necítiš dobre. Bez toho to nejde. Nepíšeš ako ďaleko bývajú svokrovci od tvojej mamy.

autor
2. jún 2021

@nafka0483 je vedúci v automobilke.. velmi si vazi tu pracu, lebo sa vypracoval svojou šikovnosťou z radového zamestnanca...
proste a teraz pocas pandemie mame strach, aby o nu neprisiel... ja mam RD
@nafka0483 v podstate ano.. je jedináčik, takze sa o rodicov stara.. platime energie a vsetko okolo... ,ale nevyčítam mu to... stara sa o to, aby sme mali vsetko.. dokonca nema problem pomahat aj mojej mamke, kedze je vdova a na vsetko sama...
@h2 to by sa mi pacilo najviac, ale s nim je to ako hrách na stenu hadzat... dala som mu uz tolko roznych alternatív a vzdy to dopadne rovnako... je fakt neústupny...

autor
2. jún 2021

@martina1201 oni to vedia... manzel sa im snazil dohovárať, ale bez zmeny... zijeme na opacnom konci Slovenska... vychod-zapad...

autor
2. jún 2021

@lesana25 nevyčítam...

lusyc
2. jún 2021

V ziadnom prípade sa nevrátit k svokrovcom. Musíte si vyriešiť vlastné bývanie, aj keby ste sa mali absolútne uskromniť a žiť na suchých rozkoch. Je to kopec diskysii ako sa da šetriť a vyžiť. Nemusíš byť blízko mamky, zvládneš sa aj sama s mužom starať o svoju rodinu. Nájsť jasle, dostanes na ne príspevok trebars a vrátiť sa do roboty, hneď sa bude lepšie aj hypotéka platiť, hoci na dvojizbový byt.

nafka0483
2. jún 2021

Tak ako veduci v automobilke urcite nema minimalku. Hypoteku neverim ze nedostanete. A ked prestane platit uplne vsetko za svokrovcov (na co potom minaju oni svoje platy alebo dochodky?), tak budete normalne fungovat.
Ale na to by musel manzel chciet. Ale ocividne su mu prednejsi rodicia ako ty s dietatom :(
Aka lokalita, aspon priblizne?

strudlikmalicky
2. jún 2021

Nevracaj sa tam už len kvôli synovi. Nechápem, že muž dovolí aby ste trpeli v dome s alkoholickým dedom 🤦 len kvôli domu. Jednoducho riešenie je len jedno: buď sa zmieri s tým, že sa budete musieť zadlžiť kvoli vlastnému bývaniu alebo o vás príde. Nikdy by som nevystavila syna takému prostrediu za žiadnu cenu.

hederamonstera
2. jún 2021

to mate dlhy, ked veduci v automobilke nema na hypoteku? a ty si nemozes najst pracu, ked ste na tom tak zle?

autor
2. jún 2021

@hederamonstera on je tam veduci este len chvilku a mame spotrebný, ale nic strasne..

@strudlikmalicky dakujem, ze mi rozumies.. presne takto sa citim... ako v pekle.. kazdy den som mala guču v krku, ze co bude...
@nafka0483 to je to, ze sa mu nechce ...vidim to.. proste uz mesiac skusam kadeco... podla mna caka, ze to nevydrzim a vzdám...

luccija
2. jún 2021

@hederamonstera zatial byt u mamy pokym sa nepozviechas a potom ist byvat sami aj napriek hypo.Muz ma pracu na vychode ci zapade?raz sa musite tak ci tak rozhodnut snad nevhces zostat v takom nevyhovujucom prostredi na dietati by dvojita vychova zanechala nasledky a hlavne na tebe a casom by to bolo len horsie a horsie

ivkazba
2. jún 2021

Áno, čaká, že to vzdáš a vrátiš sa. Lebo to väčšinou ženy robia a potom sú nešťastné celý život a dieťa vychovávajú v chorom prostredí. A život v dome s ožranom je choré prostredie a dieťaťu to do života nič pozitívne nedá. Takže stoj si za svojím, že do toho domu sa viac nevrátiš a buď sa rozhodne žiť s vami alebo s rodičmi. Rozhodnutie je na ňom. Ak sú mu prednejší rodičia, žiť s nimi a živiť ich, tak potom ti nemusí byť ľúto, že si odišla, taký chlap si ťa nezaslúži.

luccija
2. jún 2021

Ved mu daj na vyber dokedy to chce natahovat?uz je otec a manzel asi sa mu paci hoviet pri mamicke aj, ked tebe to nevyhovuje.asi sa boji zmeny..kludne moze o teba a syna prist moxes zostat u mamy a rozviest sa...pises, ze ho lubis tak si musite najst kompromis.K svokre by som sa urcite nevratila

martina1201
2. jún 2021

Joj to si sa fakt ďaleko odsťahovala. Tak už len počkať ako sa manžel rozhodne. Či bude vedieť opustiť rodičov kvôli novej rodine alebo sa bude zubami nechtami držať nádejného domu.....držím palce aby sa rozhodol správne.

nafka0483
2. jún 2021

Spotrebak mate na co?

autor
2. jún 2021

@luccija muz je na zapade a my s malym momentalne na vychode...
@ivkazba mas uplnu pravdu.. musim vydrzat...
@luccija je to tak... ach... fakt sa citim tak hlupo, ze som sa nechala nahovorit na to byvanie tam...

sissy27
2. jún 2021

nuž tak keď mužovi nevychádza z platu hypo, tak zdvihni zadok a choď do práce aj ty - neverím, že z dvoch platov neutiahnete hypo. Jedine, že by ste nechceli...
Ale zdá sa, že tvojmu mužovi vyhovujú rohlíčky s mliečkom do postele od maminky... normálne grcať sa mi chce, veď je to úchylné 🙈

nafka0483
2. jún 2021

Inak nieco mi nepasuje - pises, ze si vydata 4 roky a syna ste mali mladi. Ok, kebyze ste ho mali hned po svadbe, tak predsa uz ma 3 roky (alebo viac) a ty teda ides do prace, nie?
Ak ste ho nemali hned po svadbe a je teda mladsi, tak mi nepasuje preco ste si neriesili byvanie, nesetrili kym ste pracovali obaja a boli ste bezdetni. A preco ste sa rozhodli pre dieta v takej situacii, ze byvate u svokrovcov a nemate na hypoteku. Aj ten spotrebak - na co ste ho brali? Aby ste si zmarili moznost hypoteky?

Trosku nelogicke, no ale odbre, to uz nevratis a nezmenis. V kazdom pripade chod do prace, s dvoma platmi hypoteku dostanete a budete vediet normalne fungovat samostatne. Lenze ma to jeden hacik - manzel by musel prejavit zaujem a on ocividne na vsetko kasle :( to je smutne.

autor
2. jún 2021

@sissy27 prepac, ale mam prve babatko, ktore ma este potrebuje a ja potrebujem jeho... . do prace sa nechcem este vratit... pre mna je momentalne najdolezitejsi on...