Nechápem svoje pocity

4. apr 2024

Ahojte, neviem či je somnou niečo zlé alebo je to bežná reakcia ale nechápem svoje pocity. Som prvý týždeň v novej práci, nové miesto, nový kolektív a dokonca i nová pozícia. Mala som veľmi veľký stres a hlavne som sa bála kolegov, či budú nápomocní, milí alebo práve naopak. Všetci sú milí a fajn, no je jeden kolega. On sa ma od začiatku tak chytil, poukazoval mi to celé, 2 dni som bola v podstate neustále len s ním a utorok aj v stredu sme celých 8 hodín prekecali, vždy bolo o čom, smiali sme sa. Dnes som už bola sama ale došiel a pár hodín sme pre kecali opäť. Začala som vnímať na sebe, že sa mi páči. Zaujíma ma kde je, čo robí, kedy budeme spolu, vyhľadávam jeho spoločnosť. Normálne by som povedala, že som sa zaľúbila pritom viem, že toto to nie je. Prejde to časom?

deti95060810
4. apr 2024

jój začínaš zle.. ešte o ňom nič nevieš a už takto...
do práce sa chodí zarábať ....

autor
4. apr 2024

@deti95060810 áno uvedomujem si, myslím si, že ako ma vzal pod svoje krídla, bol tu pre mňa keď som sa najviac bála a v podstate vďaka nemu som mala veľmi dobrý prvý dojem z práce, spôsobilo, že som začala toto cítiť. Nie je to vhodné a chcem sa tohto pocitu zbaviť čo najskôr, preto si pýtam radu

simulienka2207
4. apr 2024

Ženatý?

autor
4. apr 2024

@simulienka2207 áno, uvedomujem si, že nie je vhodné takto cítiť niečo k ženatému chlapovi. Preto sa snažím robiť s tým niečo ale bohužiaľ pracujeme v rovnakom čase na rovnakom mieste

0silvia0
4. apr 2024

Mna zaujima, co to je za praca, ked tam hodiny "kecate". Na tvojom mieste by som sa radsej zaucala a nie vykecavala, skus sa hned nenamotavat a nevyhladavaj ho. Ked pride, tak pracuj, nezaujimaj sa tolko o neho a drz si odstup.

autor
4. apr 2024

@0silvia0 na recepcii pracujeme, keď nemáme ľudí tak len sedíme a robíme voľnočasové aktivity, kniha, mobil alebo rozprávanie sa medzi sebou

dzulli1980
4. apr 2024

A možno to, čo sa pri tom príjemnom kecaní o Tebe dozvie, donáša ostatným ... prosím Ťa, nebuď naivná, sústreď sa na robotu ... takýchto "mačov" sú mrte.

yelena159
4. apr 2024

Je od teba starší či mladší? O koľko rokov?

fantaghiro21
4. apr 2024

Som rada,ze pracujem v sektore,kde na blbosti nemam cas rozmyslat...aspon som nemala.vacsinou som nevedela kde mi hlava stoji.
Ze by sme s kolegami neprekecli,nemozem povedat ,ale vacsinou narychlo akurat tak ohladom prace .
Vykecavat hodiny som cas teda nemala....
Ked som robila v uplne inom sektore-obchod,tam aj popri praci sa dalo.
Ale teraz veru nie...

muchacici
4. apr 2024

Ja som mala takého kolegu, ktorému som sa od prvého momentu páčila a ako vravíš, vzal si ma "pod svoje krídla". Nebol síce ženatý, dosť mi nadbiehal, pracovali sme spolu 6 rokov, no a poviem ti, že bolo fajn mať tam takého kolegu, čo sa vyzná, povie mi, čo potrebujem vedieť, poradí, vypočuje, chápe atď. Výborne sme spolu vychádzali celé roky, hoci nikdy som sa neodhodlala ani na jediné rande s ním, aj keď sa mi tiež páčil. Až mi za ním teraz prišlo smutno 🥲 ale radšej buď trošilinku obozretná, pokiaľ sa neoťukáš a potom uvidíš, ako to tam funguje, vytvoríš si vlastný názor na každého

miadi
4. apr 2024

Ty znies Akoby si vysla zo Zenskej veznice.🤣

simca06022011
4. apr 2024

Nielenže nie je ok pomoc hneď hnať do zaľúbenia sa, nie je veľmi vhodné v novej práci prekecat toľko času s kolegami;) v každom prípade keď to ale je možné, treba myslieť na to, ze tvoje pocity pravdepodobne budú len jednostranne a on sa iba snaží byť priateľský. Máš možno nedostatok takejto náklonnosti, pocitu "ochrany" a takto prehnane teraz na to reagujes. A áno stáva sa to 😂🤭

daniela2202
5. apr 2024

To prejde - viac pracuj 😁😂😁

mk1111111111
5. apr 2024

Ale, ved je normalne sa bavit s kolegami, my roky spolu robime a veru vieme o sebe aj sukromne veci, nikto s tym nema problem. Samozrejme, kazdy respektuje, ze mame rodiny. To je podstata.a tak vsetko, len na urovni kamaratstva. Neviem, ako by som niekde pracovala a s nikym sa nebavila, a ak ano, tak len pracovne. Vsak nie sme stroje. Ak vies odkial - pokial, tak je vsetko ok.
Neboj, teraz si bola v kontakte zvacsa s nim, preto mas pocit, ze ste si na 100% sadli a mas pocit zalubenia, on to mozno vidi inak, je to recepcia, tam su zvacsa komunikativni ludia, neber to hned, ze si sa mu zapacila, postupne sa pozoznamujes so zvyskom kolegovcov a mozno velmi rychlo zbadas, ze to bolo len take z vdacnosti, ze Ti v zaciatku pomohol a budu z vas roky dobri kamarati

belaaaaaaaaa
5. apr 2024

Ahoj. Predpokladám, že si ešte dosť mladá. Ruky preč od zadaných ľudí. Ver mi, dopadne to tak , že budeš plakať. Ver tomu. Veľmi zlý začiatok. Napísala som to od zadaných ľudí, lebo je jedno či žena alebo muž. Toto nedopadá dobre. Nedávaj emócie do takých to vzťahov. Ešte, budeš plakať. Prepáč, už niečo o živote viem a málokedy to dopadlo dobre. Prajem Ti, aby si bola v práci spokojná, no týmto smerom to nebude. Sorry

ibatanecnica
5. apr 2024

ja si skôr myslím, že mimo práce nič nezažívaš a tak sa upínaš na ľudí v práci a hľadáš nejaké ,,vzrúšo,, v bežnom živote.

jaskolka
5. apr 2024

Tak predovšetkým on to môže úplne kľudne brať len ako pomoc, snaží sa byť milý, nápomocný a to je tak všetko. Navyše je ženatý, takže tabu pre dupľom pre teba.
Normálne pracuj, no zapoj do emócií aj rozum daj si hranicu medzi priateľskou debatou a flirtovanim. Nie je problém smiať sa, dat si kávu, po kecať o knihách, filmoch, ale tam to aj musí končiť

miroslava21
5. apr 2024

Pozri, nechaj to plynut volne, ale neupinaj sa na neho. Je super ze ti pomohol v novej praci, ber to ako sprijemnenie a neocakavaj nic. Casom mozno pochopis, ze je to super kamarat a svoju naklonnost k nemu si si zamenila len s pocitom sympatie a priatelstva.
Fakt nie je dobre sa zapliest v prvych dnoch s kolegom a este zenatym. Po prve, nebudes mat v kolektive lichotivu vizitku a po druhe tebe sa veeelmi skomplikuje zivot

sevrin
5. apr 2024

Mala si stres z viacerých vecí a objavil sa tam jeden kolega, ktorý ti pomohol z toho stresu. Je to viac menej logické, že si sa na neho nejakým spôsobom emočne naviazala, lebo vďaka nemu cítiš istotu pred stresom.
Teraz si predstav, že dá alebo dostane výpoveď a od zajtra ho tam v tom novom kolektíve neuvidíš. Blbý pocit, že?

moonlight1210
5. apr 2024

Pocit zaujmu o teba. Pocit, ze ta tym zaucanim a starostlivostou pri tom akoby chrani, robi ti oporu, v podstate taky bezpecny pristav, kam sa mozes obratit. Plus navrch pocit, ze ste nasli povahovu a nazorovu zhodu (a.k.a. vzdy je o com kecat),…

Podlahla si tejto iluzii a namotala sa to.

Jednak si tym mozes zavarit v kolektive a ziskat blbu povest - este si len prisla, uz sa plazis po zenatom (mozes si mysliet, ako dobre skryvas pred druhymi, ze ta zacal zaujimat, ale ludia si v tichosti vsimaju).

Jednak sa mozes popalit - on si to vsimne tiez a vyuzije to. Potom ti po par horucich mesiacoch a rychloviek v zadnej kancelarii pocas sluzieb, vysvetli, ze zena, deti, atd. a mas sa spamatat.

Jednak aj keby z toho bola romanca so svadbou na konci pre teba, aj tak uz budes vediet, coho je schopny. Tak ti darmo bude tvrdit, ze miluje len a len teba. Aj tak budes na materskej revat do vankusa, ze urcite ma rychlovky s inou. Lebo budes vediet ako to vedel kedysi dobre skryvat s tebou a nedat sa zene prichytit.

Netreba ti to.

cookie29
5. apr 2024

Mylis si vdacnost s laskou... a urcite laska a praca nerobia dobru krv. Si v novej praci, sustred sa na pracu.

domkakvet
5. apr 2024

To je co tvoje prve zamestnanie, ked nevies, ze ked pride niekto novy do prace, tak je to normalne, ze niektora osoba je poverena aby zaucila noveho kolegu a to aj s velmi velkou ochotou, pretoze vo vacsine zamestnani sa za to berie z mojich skusenosti cca 200 eurova odmena za zaucenie noveho, tak ze aby si vedela, ze mozno preto je k tebe mily a keby sa mam ja zalubit do kazdeho kto je ku mne mily, tak sa zamilujem denne aj viac krat a citila by som sa ako ta posledna, ze beriem prve co pride. Okrem toho vztahy na pracovisku su pre mna stopka, do prace chodim kvoly peniazom a urcite by som si tam nechcela robit problemy.

jana_eyre_2
5. apr 2024

@domkakvet presne to som chcela písať, veď v každej práci je niekto poverený kto zauca nového.. predpoklad je aby bol milý, nech nevyplasi nováčikov a aby vedel o práci všetko podstatné.. ja som dnes zaucala tiež nového kolegu, milá som úplne bežné aj som ho pochválila, dúfam že si to zle nevysvetlil 😅

007oxana
5. apr 2024

..skús si otočiť situáciu,že by po tvojom mužovi išla takto jeho nová kolegyňa... Nikdy nerob to,čo by si sama nechcela zažiť...

mantilka
6. apr 2024

To ťa môže prejsť. Sympatie na pracovisku môžu byť aj roky a nič z toho. Ber ho ako kamoša. Určite by to nebolo dobré vhupnut do vzťahu v práci len pre pocity z prvých dní.

majka36912
6. apr 2024

V takychto pripadoch sa treba brat s rezervou, ja som v byvalej praci zaucala nespocet ludi, s viacerymi sme mali vyjazdy, tak sme pri praci alebo cestou v aute prekecali hodiny, smiali sa, bolo nam fajn, hlavne ked mi niekto povahovo sadol. Skor som to brala tak, ze v robote stravi clovek cas drvivu vacsinu dna a je dobre rozvijat dobre vztahy, aj ked mala som aj take situacie, ze niektori dohodari si mysleli, ze ich balim 😃 Dokonca aj podaktore dievcata v kolektive si to mysleli, co ma prekvapilo. Ale po par mesiacoch, ked zistili, ze ja sa snazim byt mila na kazdeho a ze mam obcas zvrhly typ humoru, tak bolo vsetko medzi nami ok 😃 Raz som zamestnala aj chalaniska, ktory mi hned druhy den povedala, ze ale on je gay a ma priatela... Tak som mu na to len, ze vsak v pohode, ze co ja s tym... Tak zostal zarazeny, lebo mal pocit, ze ked mu poviem ,,srdiecko", tak automaticky idem po nom... Casom, ked videl, ze ja som hovorila vsetkym kolegom ,, srdiecko", tak uz to bral pohodovo. To, ze sa vam fajn keca a ze ste si povahovo sadli, ber kamaratsky a ako bonus, ze mas super kolegu a casom uvidis, aj ked myslim, ze vztah so zenatym a este k tomu na pracovisku by mal byt totalne pasé. Predpokladam, ze sa po par tyzdnoch budes uz na neho divat inak a ze toto je len taky prvotny osial 🙂👍

autor
6. apr 2024

Ženy ja vôbec nehovorím, že idem po ňom alebo by som s nim chcela niečo viac. Som krátko po rozchode, kde sa bývalý správal ku mne dosť zle. Mala som zlé obdobie, rozchod, nová práca, veľa stresu a našla som si človeka s ktorým mi je dobre, ktorý mi dal ten pocit bezpečia. Nebude a ani nechcem aby z toho bolo niečo viac. Jednak má manželku, ja mám dobrú robotu, ktorú nechcem riskovať a aj keby čokoľvek, nechcela by som sa hneď hrnúť do niečoho. Takže vôbec nejde o to, že si robím nádeje alebo čakám od toho niečo. Len ma toto prekvapilo, keďže som ešte nezažila aby som zrazu toto cítila po tak krátkom čase a chcela som radu, ako s tým pracovať. Teraz nám vyhadzujú inak dní, takže nebudeme toľko spolu a bude lepšie 🙂