Návšteva u rodiny

21. sep 2024

Dobry den. Ked idete na navstevu k rodine na 2-3 hodiny vzdy nosite nieco ako dezert, kolac, vino a pod.? Lebo v nasej rodine je taky zvyk bohuzial. Dnes sa chystame na navstevu, a musim ist do obchodu nieco na navstevu kupit, a tak sa mi nechce.

hipuska
21. sep 2024

Každá rodina to ma inam. Však nenos nič, keď nechceš. My chodíme k rodičom a tiež nosím. Ale nie preto, žeby som musela ale preto aby som odbremenila rodičov od prípravy.

pribinak
21. sep 2024

Bohužiaľ? By som sa od hanby prepadla keby som prišla len tak s prázdnymi rukami

Jeden dezert za 5 eur a 2 kinderka tá snáď nezruinuju, alebo sed doma na riti a nemusíš kupovať ani to

autor
21. sep 2024

@pribinak Ked ides navstivit rodicov a svokrovcov, vzdy trepes dezert? Kinderka snad dospelym ludom kupovat nebudem.

sense
21. sep 2024

Nie nenosím , a ani nečakám ye ku nám donesú.
Ak máte taký zvyk ,tak po ceste na návštevu sa stav v obchode

pribinak
21. sep 2024

Keď idem k našim domov tak urobím nájazd na na taliansky obchod tu u nás: víno, syry, prosuto, olivy, cestoviny, …..to iste svokor či svagrovci, alwbo súrodenci
Proste neprídem ako vidlak sedlak s prázdnymi rukami

Ak sú deti, tak jasne mala coko, alwbo mala hračka

petamich
21. sep 2024

Vzdy nieco prinesieme aj nasim aj svokrovcom a aj rodine

autor
21. sep 2024

@pribinak Zaujimave, takze navstevujes rodicov pravidelne, aj par krat do tyzdna, a vkuse im tam dotrepes dezrerty, olivy a pod.

really8
21. sep 2024

Nie nenosim. Urazilo by ma keby k nam niekto pride a prinesie napecene. Nechce si rovno doniest aj vlastne chlebicky a kavu uvarenu? K rodine nie. K inym max ked som sla prvy raz a potom uz len detom.

pribinak
21. sep 2024

To koľko krát koho navštevujem tebe na nos vesat nebudem

hylary
21. sep 2024

Nie nenosime vôbec nič keď ideme k svokrovcom

pribinak
21. sep 2024

Ale vždy mas na vyber: sed doma a nemusíš nič kupovať

luccija
21. sep 2024

Záleží ako často tam chodíš, ale keď máte taký zvyk tak buď ho zrušis z tvojej strany, alebo niečo kúpiš🙂

autor
21. sep 2024

@pribinak Lebo podla toho co pises ides par krat do roka, tak jasne ze somariny nanosis. Ale ludia, ktori sa pravidelne navstevuju, snad netrepu na kazdu navstevu olivy a pod. blbosti.

1ryba
21. sep 2024

Ja som zahájila nenosiť nič, vždy ma nahnevalo, že každý nosí kadejaké ležiaky zo špajze. Vďakabohu áno mne už nikto nič nenosí. Otrasný zvyk.

autor
21. sep 2024

@1ryba Presne moj nazor, otrasny zvyk

pribinak
21. sep 2024

Mne je to úplne jedno či niečo prinesies alebo nie. Ja keď idem k niekomu na návštevu tak prinesiem, našťastie moja rodina či príbuzní to za somariny nepovažujú

anjelicek26
21. sep 2024

Ked tam chodis kazdy den, tak dones nieco (kolac) len v nedelu.

Kazdopadne by som zacala tym, ze prestanem niekam chodit 2-3h denne, to nemate (a nemaju oni) iny program? 1-2x v tyzdni je skvele - a aj staci... ved sa s nimi o tom otvorene porozpravaj... ze musis kvoli tomu zakazdym do obchodu, ci to fakt ma zmysel nieco nosit, rovnako pripomen, ze je ti to blbe prijst bez vsetkeho a nejako sa dohodnite, ze netreba - iba ked povedia, ze prosim kup, ked uz ides k nam - pre mna za mna dve kila bananov, nech nemusime ist my...

melanta
21. sep 2024

Čiže chodíš viac krát týždenne k rodičom na 2-3 hodiny? Pretože najprv bolo návšteva na 2-3 hodiny a potom keď ti tu ženy píšu, že nosia, tak ide o návštevu viac krát za týždeň? Tak v prvom rade, super, že máte čas chodiť k rodičom viac týždenne na 2-3 hodiny. A áno, aj keď som chodila k rodičom 3x týždenne na kafe, hoci len na 20 minút (teraz chodím iba raz mesačne, keďže žijeme v Stockholme), vždy som im niečo doniesla, raz ovocie, raz mäso, raz prášok na pranie. Nepovažujem to za blbosti, ležiaky ani otrasný zvyk nosiť rodičom veci, ktoré by si buď museli kúpiť sami alebo si ich nekúpili kvôli financiám. Ale keď ty to vnímaš ako "bohužiaľ", tak nenos. Nechápem, načo si založila diskusiu, keď tu potom hejtuješ ženy za to, že oni majú radosť z toho, keď niečo nosia. Veď rob podľa seba.

autor
21. sep 2024

@anjelicek26 Som na rodicovskej, takze casu az az, a chcu vidiet vnuca.

really8
21. sep 2024

Kazdy den zjedia bombonieru s tiahnu flasu vina? Lebo za rok toho musia mat na vlastnu izbu. Oni to ocakavaju?

melanta
21. sep 2024

Fuj, hnusná osoba keď čítam všetky tvoje reakcie. Ako inak nazvať to, keď sa opýtaš na názor a každý, ktorý je iný, zhejtuješ. Mala si rovno napísať, že chceš len názory tých, ktorí rodičom nič nekupujú.

1mina
21. sep 2024

Málokedy už nosím, pretože keď s tim prídem k svokre tak mi povie že načo som čosi nosila, ona vždy napecie čosi pre deti, a svokor sladké absolútne neje, celkovo mám pocit ho nevidím jesť nič, niečo si nechá mužov brat na zjedenie a ešte nám to nabalia aj domov nazad že šak deti zjedia 😂 sem tam s dcérou akoze niečo napecieme ale máličko.... Navštevujeme sa iba so svokrovcami, moji rodičia bývajú s nami v dvojdome takže to neriešime

autor
21. sep 2024

@really8 Sladkosti pojedia na tony, a vino casto nenosime. Ale nebavi ma pred kazdou navstevou behat do obchodu a nakupovat dezerty, cokolady. My u nich nic nejeme, najeme sa vzdy doma a dietatu nosim so sebou vzdy nieco.

luccija
21. sep 2024

Tak nič nezober, keď si tam viac x týždenne neviem to potrebuješ naše odobrenie?ja chodím k mame raz týždenne a nosím čokoľvek dobrý chleba, syr, zákusky, niečo čo zistím, že je dobre kľudne aj krem na nohy, ale stane sa, že nezoberiem nič.Nikto nič nečaká je to moja dobrá vôľa.

januska12323
21. sep 2024

Nechodím skoro denne na tri hodiny na návštevy. Keď niekam idem tak je to raz za čas a samozrejme niečo donesiem, keď sa mi nechce do obchodu vytiahnem niečo zo špajze, víno, čokoládu, keksíky vždy niečo máme.

luccija
21. sep 2024

Tak nakup do zásoby a len vytiahnes zo suflika

lalilla
21. sep 2024

Nie nenosime, jedine ze to je rodinna oslava. Ak je to len navsteva nic nenosime, max sem tam ked sme boli dakde na dovolenke alebo na trhoch ze sme daco prikupili.

anjelicek26
21. sep 2024

Vidiet vnuca 2x v tyzdni je viac ako dost, nechodila by som castejsie... raz chodte vy, raz nech prijdu oni a sprav im nakupny zoznam, co maju doniest teda... ovocie, zeleninu, bio mäsko pre maleho 😅 A ako pise kocka vyssie, spravit si zasobu dezertov niekde v hornej policke je rozumne riesenie a len vytiahnut a ist...

zojanka
21. sep 2024

Nenosím nič a ani neočakávam. Nech robí každý ako uzná za vhodné. A teda neznížila by som sa k tomu označovať niekoho kto nič nedonesie za vidláka a sedláka.

jazula
21. sep 2024

Ak by som chodila k rodičom niekoľko krát do týždňa, už by to ani jedna strana nepovažovala za návštevu… a už vôbec by ma nenapadlo ťahať zakaždým bonboniéru.
Chodím k rodičom na víkend (viac ako jeden do mesiaca) a skoro vždy niečo nesiem - víno, kvalitné mäsové výrobky alebo drahšie syry a podobne, niečo čo majú radi, ale nekúpia si kvôli cene. Cítila by som sa ako vyžierka, keby som dlhšie nič nepriniesla. Stane sa ale aj to, že nestíham a nič nenesiem a aj to je úplne v poriadku pre všetkých.