Návšteva u rodičov

1. apr 2024

Milé žienky chcem sa s vami poradiť.2-3x do roka chodíme na návštevu k rodičom.Bohuziel aj tieto sviatky sme tam byli Problém je v tom že bývají v domě, dom je sice zateplený ale bývá tam dost zima.napr teraz sme tam byly a na teploměru bolo 16.5 stupne ráno a to máme dieťa.Ako im vysvetliť normálne, aby zatopili? Nesnášejí kritiku keď im človek niečo povie tak sa hneď naštvú , urazí.....v zime tam radši ani nechodíme sice sú nahnevaní ale...muž už tam odmieta chodiť....poradíte mi čo robiť? Už so s nimi riešila iné veci ako že nerešpektujú môjho muža a dárky mu vôbec nedávajú fakt je mi to aj trápne..stará babka vždycky všetko delí rovnako .Když narodeniny nebo meniny tak sa všetkým aj mužovi ale moje mama .....nič a to mal muž kulaté....fakt už neviem čo robiť.... ďakujem za rady

petronellla87
1. apr 2024

Normálne keď sme tam boli v zime a bolo 18 stupňov v obývačke som povedala že dokým nezačnú kúriť keď budeme mať prísť, tak tam prosto neprídeme. Pomohlo

evaachesa
1. apr 2024

No normálne im povedz že je vám tam zima, či môžu prikúriť. A mamy sa opýtaj na rovinu keď budete samé, aký má problém s tvojim mužom. To si radšej zabezpečte nejaké ubytovanie na tých pár dní.

guudy
1. apr 2024

Spravte kompromis. Oni trochu prikuria a vy si pridate jednu vrstvu oblecenia.

lizatko1009
1. apr 2024

S takými ľuďmi ťažko, očividne im chýba vrodená inteligencia a kultúra. Skúste si buď zajednat hotel, alebo raz neprísť a možno si uvedomia. My napríklad vždy ak máme prísť k babke, majú veľký dom, nevykuruju vždy všetko, ale ak máme prísť, vždy vopred aj počas kúria, aby sme nesedeli v zime.

isis234
1. apr 2024

Povedzte im, že prídete v lete. Lebo v zime nekúria a potrebujete sedieť v teple

deti95060810
1. apr 2024

tak asi majú studený odchov - na dedinách v rod. domoch sa šetrí s kúrením. 😉
To kúrenie by som ešte zniesla, 18 st je pohoda, treba deti aj otužovať....
ale skôr by mi vadil ten nezáujem - manž. nedať žiadny darček? Tvojej maminke nie je trapne? Ja by som niečo pre mnaž. kúpila a potom už len rýchlo podstrčila matke.

bosorkabb
1. apr 2024

Nechodila by som tam. Načo, prečo. Tvojmu mužovi sa nedivím.

kamatopo
1. apr 2024

🤦toto nepochopím. To čo si dokazuje tvoja mama? A pravdaže všetky matky čo si nevážia vlastné dieťa...ona neponizuje tvojho muža ,že si nespomenie,ale teba ako málo jej záleží na tvojom výbere. Ja by som tam nešla. Raz v lete a to na chvíľku nech sa nestratí kontakt a nemôžu sa vyhovárať na nezáujem...

pralinka25
1. apr 2024

bud by som tam prestala chodit uplne lebo bola tych par dni v hoteli. nemala by som na toto nervy. nie len kvoli zime ale kvoli divnym povaham. ja taketo napatie onicom nemusim. urazacky dospelych ludi su pre mna nepochopitelne.

zorkahorka
1. apr 2024

Priamo by som povedala,ze vam je zima a nechcete byt chori, to je snad normalna poziadavka,nie?

januska12323
1. apr 2024

Keď viete, že nekuria nechoďte tam v zime. Keď vidíte nezáujem nechoďte vôbec.

jaond19
1. apr 2024

Vy sa ako rodina mate radi? Alebo tam chodite len z nutnej slusnosti? Ked je obom stranam neprijemne, nechodila by som.... radsej si uzite volno inym sposobom.... alebo ich volajte k vam...

ahhola
1. apr 2024

Ked nezakuria vam, nekuria ani sebe a zrejme nie su otuzili, iba lakomi. Normalne nakupte v obi polienka, alebo brikety a zakurte tam, snad maju kachle, ked kuria plynom, tak im kotol vypeckujte na pozadovane 'C a dajte nejaku 100vku, 2..Staroba choroba, harasi im v hlavach. Niektori nemaju na rozhadzovanie a vasi maju mozno tisice na knizkach, ale skrbliaci mozocek neprerobis. ☢️

janka1011
1. apr 2024

@deti95060810 ...18stupňov že je pohoda? A ešte k tomu pri malých deťoch? No ty si asi tiež odrástla na studenom odchove...

autor
1. apr 2024

@jaond19 Chodíme tam pretože tam mám starú babku a z povinnosti. Na Vianoce sme neprišli kvôli tomu že syn bol chorý ale oni si to vyložili po svojom..☹

oli18
1. apr 2024

Potom mate tam teplu vodu, ak nekuria? Prisla taka doba, ze sme sa vratili o 50 rokov spat. Ludia si nedopraju teplo, svetlo, hygienu, ani lepsie jedlo. To nielen stari, aj mladi. Temy o setreni energiami sa tu opakuju pravidelne.

belaaaaaaaaa
2. apr 2024

Prepáč, ale veľa inteligencie nepoberali. Nechodiť a neprosiť. Od takých ľudí by som nechcela ani slanú vodu. Neznášam ľudí, ktorí lipnú na hmote, peniazoch. Je úplne jedno kto alebo čií rodičia to sú. Tvojmu manželovi sa ani nečudujem. Bez chrbtovej kostí a sebareflexie. Síce u ľudí, ktorí toho v hlavičke veľa nemajú, nemôže byť sebareflexia. Sorry.

autor
3. apr 2024

@belaaaaaaaaa ahoj vies co mama ma vysokú a otec ucnak .takže asi tak ak so hovorí jablko nepadlo ďaleko od stromu ako bol starký na môjho otca tak to presne robí moja matka mužovi.:otec je v pohode ale matka....bohužiaľ z tejto jednej návštevy je syn chorý a l...takže fakt super☹(