Našli ste si kamáratku na detskom ihrisku?

malav
6. apr 2024

Ahojte, našiel si tu niekto kamošky na ihriskách? Ja chodím už pomaly 2 roky po ihriskách a nič, prehodíme pár zdvorilých slov s inými maminkami a to je všetko. A pritom by som bola rada za kamarátku, čo má dieťa v podobnom veku ako je moje.

diewcatqoo
6. apr 2024

Ahoj, ano, niekolko. Deti uz chodia do skoly a my sem tam skocime na kavu.

tanyag
6. apr 2024

Áno, dokonca 4 😉 nemôžem povedať, že sme veľmi blízke kamarátky, ale píšeme si, keď ideme von, stretávame sa na ihrisku, chodíme spolu do detských kútikov, na výlety. Tiež som pár rokov bola na ihrisku len ako blúdna ovca 😂 ale potom sme sa nejako rozkecali, potykali si, vymenili kontakty a už to išlo samé. Vždy keď je nejaká detská akcia, tak si všetky napíšeme, stretneme sa pred pár minút a ideme tam spolu. Deti síce nechodia spolu ani do škôlok, ale na ihrisku sú "najlepšími kamarátmi". Ale je to len v rámci akcii a ihriska. Ináč sa nestretávame, nenavštevujeme, ale mne to stačí 😉

simsalabim
6. apr 2024

Ano, velmi dobru, nase deti uz maju nad 18.

yoxinka
6. apr 2024

Ja som z mamičiek na ihrisku strašné depky chytala 🤣🤣🤣. To tam bolo sko súťaž. Predbiehačky, ktorej dieťaťko je lepšie, šikovnejšie, ktoré už vie čo urobiť, povedať. Ktoré je na akom krúžku. Vkuse sa tie ženy potrebovali ukázať, že sú niečo extra spešl a ich deti s nimi. Topka bola, keď ma raz jedna mamička, ktorá mala jedno dieťa, začala poúčat, že “dieťa potrebuje celého človeka”. Preto je najlepšie mať jedno dieťa, aby sa mu mohla venovať na 120% a zabezpečiť všetky jeho potreby. Ja som tam bola s troma deťmi a náramne som sa na jej prednáške zabavila, poďakovala sa za jej múdrosť, pobrala som si svojich fafrnkov a išla si po svojom. Neviem, možno som vymákla blbé ihriská alebo čo 🤷‍♀️.

vyrovnanaosoba
6. apr 2024

Nie, ani neplánujem. Mám svoj okruh priateľov mimo detí. Stačia mi moje, 😀 na ihrisku, ako ty, prehodím pár viet s hocikým, ale dlhšie nepotrebujem počúvať ako je to ich dieťa výnimočné, alebo odpovedať na otázky ohľadom mojich detí.

slavomira236
6. apr 2024

@malav my sme velmi po ihriskach nechodili takze nie. Skor po parku mi behali deti.

minesasubu
6. apr 2024

Ahoj ja som stretla super mamičky na plavani a kurzoch
na ihrisku moc nie kezde tam je stale nejaky boj bud o hojdacku, pieskovisko, smyklavka a tak

simona1306
6. apr 2024

Ja taku tu fakt kamosku nie .. su to zname, s ktorymi sa dohodneme a ideme spolu na ihrisko aj s detmi, ale to je vsetko ... Ja som trocha takej blaznivejsej povahy a ostatnym maminam to velmi nesedi ... mama sice som, ale mna zas nebavi sa cele hodiny rozpravat iba o detoch , a ktore ako spinka, ktore ma kolko zubkov a neviem co ... tym, ze vacsina mamin rozprava len o tomto, tak blizsie vztahy nevznikaju

saxana000
6. apr 2024

Na ihrisku nie ale v materskom centre ano..postupne na kurzoch na plavani na kruzkoch v skolke skole..

dominikamacakova
6. apr 2024

Ja ano

adeladulova
6. apr 2024

Áno, deti nám spolu chodia do triedy v škôlke 🤭☺️

vilma7
6. apr 2024

Áno aj na ihrisku. Neskôr si deti výberu kamarátov v škole, škôlke, takže to bolo len na prechodnu dobu.

jana_eyre_2
6. apr 2024

Áno, najviac známych som našla práve na ihriskách.. každý deň v rovnakých časoch, niekoľko rokov - keďže mám tri deti čo sa narodili do 4rokov, tak to bolo fakt množstvo.. ale ostala iba jedna taká naozajstná, tu som spoznala keď som čakala posledného syna a ona poslednú dcéru - staršie deti si rozumeli v piesku 😅.. celé tehotenstva sme prežívali spolu, staršie deti sa spoznali a defacto si ani nepamätajú čas bez seba.. najmladšie deti sa nám narodili presne mesiac od seba, od malička sa majú veľmi radi..

Ostatné ak aj boli kamarátky, časom sa stali len známymi..

Konecne je jar, uvidíš že lepším počasím aj ľudia budú druznejsi a niekoho normálneho spoznas..

zuzulka558
6. apr 2024

Nie, išli mi na nervy každy prt fotili a na internet hned vycapili, nebavilo ma ani riešiť aké oblečenie topánky atď kupujú, mne to bolo jedno co im obliekajú, ja som povaha nech je dieťa od blata ostatné tam boli bože chráň aby sa dieťa nezašpinilo,,

bavlnka92
6. apr 2024

nikde som si nenašla a to sme chodili aj na plávanie aj na ihriská a celkom často ani v škôlke z ostatných rodičov nikoho..

lujza123
7. apr 2024

Nie.

Ako pokecala som si, s niektorými sme sa zdravili a akoze “poznali”, ale nic hlbšie.

Tym ze byvam vo väčšom meste a tie ihriska som často striedala nech sa s dcerou nenudíme tak to bolo také viac anonymne

Vnímala som to tak nejak podobne ako píše @yoxinka ,skôr ma niektoré témy unavovali a nudili.
To bolo dookola to iste co sme papali, kakali, plačkali, mame len 12 mesiacov ale už vieme čítať, písať, bľaboceme v 6 tich svetových jazykoch a chodiť sme sa naučili už v pôrodnici 🤷🏼‍♀️🤦‍♀️
Alebo co manžel, co bude na obed dnes, zajtra, pozajtra, nákupy, zľavy, akcie