Naozaj to musí byť tak ťažké, keď sa dvaja rozídu a majú spolu dieťa?

19. dec 2022

Ahojte... V poslednom čase som tu čítala dosť o tom aké problémy si navzájom robia ex partneri cez svoje deti. Kopi krát to tu riešia nové partnerky aké sú zúfalé z ex svojich mužov a podobne. Nejde mi to do hlavy úprimne vôbec 🙈. I keď sama zažívam podobnú situáciu. Ja mam z predošlého manželstva dve detičky, ale s bývalým komunikujem jedna radosť. Vždy sme sa na všetkom dohodli a vždy sme sa snažili vzájomne si vyhovieť (ak to bolo možné). Nikdy som nezažila situáciu že by som ja jemu alebo on mne urobil niečo naschvál, žiadne znepríjemňovanie života 🙈💁🏻‍♀️. Proste sme sa rozviedli lebo nám to spolu akosi nešlo ale rodičia sme či sme spolu či nie a tak sa aj správame... Môj nový manžel má tiež z predošlého vzťahu jedno dieťa a to je úplne iná pesnička. Každú chvíľu nejaký problém, výhražný telefonát, huckanie dcéry hlavne proti mne. Keď môj partner videl ako komunikujeme ja a ex bol v šoku nechápal prečo to nám ide a im nie... Prečo bývalá hľadá problém tam kde nie je... Detto nová partnerka môjho ex... Tiež totálne v šoku ako spolu vychádzame ako sa ja správam k nej a podobne. Veď sme dospelí pre boha🙈🙈 prečo by sme mali spolu bojovať?! Naše deti nemôžu za to že nám to nevyšlo, oni majú mať krásne detstvo. Krásny vzťah ako s mamou tak aj ockom a keď pribudnú nový partneri majú získať nový vzor, kamaráta, ochrancu...
Ak sa tu nachádzajú ženy ktoré zbytočne robia len problémy ale to platí aj na mužov samozrejme a čítate práve tieto riadky prosím zamyslite sa. Toto nie je o vás a vašich komplexoch ale i deťoch ktoré už na svete sú a zaslúžia si naozajstnú lásku a nie boj rodičov 🫶🏻

anjelicek26
19. dec 2022

Preco si myslis, ze su to "komplexy"? Myslim, ze tam su proste rany na dusi na oboch stranach, cez ktore sa nevedia preniest...rozdielna vychova, manipulacia, neustale robenie kompromisov a riesenie traum dietata... mas stastie, ze to u vas funguje, dakuj kazdy jeden den za to...lebo u vela partnerov to vzhladom na emocie a minulost napriek vsetkemu "pochopeniu, ze by bolo dobre spolu vychadzat" dlho dlho nejde... na to pomoze az cas, vela casu od rozchodu...

salamistka
19. dec 2022

Napríklad zranené ego, keď si manžel nájde milenku a odíde od rodiny, tie pocity opustenej manželky sú nezávideniahodné, aj keď kvôli deťom sa treba snažiť rozumne dohodnúť

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilitela
19. dec 2022

Ze som tak zvedava, ked vam to vlastne tak dobre slape spolu, ta komunikacia, tak co vam vlastne nefungovalo, ze ste sli od seba?

sszuzu8
19. dec 2022

Mne psychologička povedala ze som jeden z mála prípadov kedy sa o dieťa otec nezaujíma a neozýva sa nám a ze mam byt vďačná lebo gro jej pacientov tvoria ženy ktoré sú psychicky týrané ex manželmi aj dlhé roky po rozvode

pininka1
19. dec 2022

Myslim si ze vediet vzajomne komunikovat aj po rozchode a rozvode pre blaho deti je vrchol dospeleho spravania. Zial malokto k tomu dospeje. Lebo ved prehltnut.svoje ego byva tazke. Poznam aj take aj take pripady. Zial su to vacsinou zeny, ktoe nevedia zabudnut a huckaju, nepustaju tie deti k byvalym. No a dalsia skupina je tych co odchodom od zeny zabudnu ze mali niekedy aj deti..

zuzinka888
19. dec 2022

Vy ste sa rozviedli vo faze - neklape nam to. Niektore pary ostavaju v takomto vztahu - "koli detom", a potom sa dostanu do fazy - nenavidim ta, a vsetko co s tebou suvisí A v tomto stadiu sa uz komuvikovat neda. Len ublizovat.Tam sa uz navzajom zranuju a neberu ohlad ani na deti.

lula3108
19. dec 2022

Autorka si super a fakt ti dakujem za to, ze aspon niekto si mozno precita ze to ide aj bez problemov a komplikacii a nie je to ziadny americky film. Ja som presne ta, ktorej je velmi luto ze moj partner a jeho ex spolu nevychadzaju.
A fakt nechapem, ze niektore zeny sa tu este do teba pustia a hned maju potrebu kritizovat. To su asi presne tie, ktore neprekusli ze im nevysiel vztah a ich byvaly je stastny. A deti si to samozrejme odnesu. Uplne zbytocne trapenie deti a zbytocne extremne zly priklad do buducna pre deti.

morgane1975
19. dec 2022

Tak u nas je to podobne. Ex mojho partnera nema pekne slovo na mna. Ale nie je to kvoli mne samej… ja som sa s nim dala dokopy az ked boli dva roky od seba a ona mala davno druheho. Je to kvoli peniazom. Nevie predychat ze teraz jej ide iba vyzivne a ze moj partner jej nedava celu vyplatu. Dokonca mu vypisuje sms ze mi nema co prispievat na domacnost, pretoze deti ma s nou a ma predovsetkym VSETKO platit im, dokonca od neho chce, aby im kupil byty. Co v dnesnej dobe len milionari asi kupia detom. Skratka pre tieto sms je blokovana. Bohuzial na to doplacaju deti kedze sa takto sprava.

mandzula
19. dec 2022

U nas to ide tiez viac-menej bez problemov, zo zaciatku to bolo dokonca lepsie ako teraz po 10 rokoch. Obaja sme boli natolko rozumni, ze sme sa maximalne snazili eliminovat dopad na dieta, teraz je ten vztah uz chladny, ale nadalej korektny.
Aj ja sa chytam za hlavu, co vedia ludia vystrajat a riesit si cez deti, je to ubohe a smutne.

petamich
19. dec 2022

tak ono je to jednoducho narocne, malokto sa totiz rozide, ze pozri Zuzi neklape nam to, podme radsej od seba, kym sa nezacneme nenavidiet, vela parov sa rozchadza, ked uz nemaju na seba pekne slovo, ked je tam motivacia v podobe niekoho tretieho a to potom zial je aj motivator toho, ze sa zacnu mstit, liecit si urazene ego, zlomene srdce cez dieta

ja obdivujem kazdeho, kto sa rozide a kvoli detom (hlavne) sa sprava dospelo a vie s ex komunikovat korektne a snad to nikdy nebudem musiet otestovat, ako by sme to mali my s manzelom ked by...

ankare
19. dec 2022

Wau, klobúk dolu pred Vami. je to úžasné, že dokážete spolu takto vychádzať.

lady_hurts
19. dec 2022

@autorka presne si to vystihla a takto by malo vyzerať dospelé správanie medzi bývalými partnermi 👍 ako tu už padlo, nie každý je toho schopný. Mne to príde také smutné, že všetko si aj tak nakoniec odnesu deti, pretože rodičia alebo aspoň jeden z nich má príliš veľké ego na to, aby prihliadal na dobro deti. Poznám také prípady z okolia, ako sa zo šťastného dieťaťa stalo postupom času klbko nervov a to mi je veľmi ľúto.

autor
19. dec 2022

Aby bolo jasné, nás rozchod určite nebol taký že "no neklape nám to tak sa rozvedme" tiež sme sa snažili dať tomu šancu, aj sme si poplakali, aj sme sa pohádali aj sme sa kvôli deťom snažili zabojovať. A potom jedného pekného rána sme si povedali a dosť... Odišla som s deťmi z nášho domu a začiatky boli krušné... Kým sme našli spôsob komunikácie, keď sme deťom vysvetľovali čo sa deje a prečo sa to deje... No aj tak, aj keď sme na seba mali nervy ( a určite to bolo vzájomne 😁😁) deti to nikdy nepocítili. Bol to náš problém ktorý bolo treba vyriešiť.
Ego preč ženy muži kľudne nemajte radi svojho ex ale deťom to najavo nedajte veď je to ich rodic rovnako ako vy 🤍 všetko chce čas, ale potom keď budú deti nešťastne a zmätene už bude neskoro

annm81
19. dec 2022

Takých ako ty, že v pohode komunikujete a ste k sebe milí, je málo. A je to pochopiteľné, lebo rozvody nebývajú pekné - keby boli bez hádok, istej nenávisti a nezhôd, tak by rozchody vôbec neboli. Čo je ale omnoho horšie, že veľká časť ľudí nie je dosť vyspelá na to, aby po prvotnom opadnutí emócií boli schopní normálne komunikovať. Osobne absolútne nerozumiem, prečo je nutné kydať na ex pred kolegami, kamoškami/kamošmi, deťmi, robiť si naprieky ako deti na pieskovisku, nadávať na nich na diskusných fórach, dokonca štvať deti proti nim, naťahovať sa na tom, kto má koľko platiť na deti. Bohužiaľ, tak ako takýto ľudia nezvládli svoje manželstvo (alebo rovno výber partnera), tak nezvládajú ani rozchod a všetko po ňom. Pritom mi nepríde nič ťažké na vecnej strohej komunikácii, ak teda obaja majú ako prvoradú prioritu vlastné deti - ale asi to ako prioritu nemajú.

morgane1975
19. dec 2022

@annm81 ono je to tak že aj keď človek ma ochotu komunikovať a zo strany ex počúva len nadávky a nezmyselne vyhrážky, tak vás aj prejde chuť niečo riešiť a poviete si s mužom že kašlete na to. Potom sa to obmedzí len na alimenty a stretnutie s otcom raz za rok.

bociandy
26. dec 2022

Ahoj, mozem sa spytat, kolko rokov mali vase deti, ked ste sa s muzom rozchadzali? Prechadzam si totiz niecim velmi podobnym, s manzelom sa snazime komunikovat ako dvaja dospeli ludia, aj sa nam to myslim celkom dari… Len to vysvetlovanie detom… ach mam pocit ze niekedy sa velmi trapia a mna sa napr dost casto pytaju, ze kedy sa uz vratim domov… Nejako si stale myslia, ze je to docasne a to som uz prec par mesiacov. Nasla som si byvanie kusok od muza, cize su casto spolu, snazime sa im vyhoviet maximalne ako sa da. A teda ta otazka - ako dlho trvalo, kym sa vam to cele “utriaslo a deti pochopili”? Dakujem☺️

autor
26. dec 2022

@bociandy dcéra mala 4 roky syn 6
Trvalo to cca pol roka kým sme sa naučili správne komunikovať s manželom teda s ex... A deťom netrvalo vôbec dlho pochopiť situáciu pretože presne ako píšeš snažili sme sa im maximálne vyhovieť a robiť tak aby mali stáli kontakt s oboma rodičmi, občas samozrejme prišli nejaké ďalšie nové otázky na ktoré sa len ťažko nám hľadali odpovede ale šlo to🤍
Držím palce 🤘🏻 aj vám dvom aj deťom všetko bude v poriadku 🤍

majada35
26. dec 2022

Podobne je to aj u nás, od prvej chvíle, keď prepukla nevera, som môjmu teraz už ex povedala, že je koniec a že pod jednou strechou už spolu bývať nejde. Odišiel a keďže už nebol dôvod na hádky, pretože už sa to medzi nami skončilo, sme komunikovali vecne a už bez hádok. Takýmto spôsobom sme sa rýchlo dohodli aj na rozvode aj na starostlivosti o maloletého aj na výživnom. Vychádzame dobre, dokážeme si stále pomáhať, funguje dohoda. Až nechápem, ako je to možné, keď sme si v manželstve už nerozumeli a komunikačne zlyhávali. Asi sme išli od seba, keď ešte to manželstvo nebolo totálne rozvrátené. Je stale s tou milenkou, môj syn k ním chodí, no, neriešim ju, neociernujem, pretože ona nebola dôvodom rozvodu. Dôvody boli iné, ona bola už len dôsledkom ... A vlastne, prajem mu, nech je šťastný. Hádam, sa aj mne ešte podarí byť opäť šťastná.

autor
27. dec 2022

@majada35 skvelý prístup!!! Áno vieme byť občas citlivé viac ako je potrebné 🤍 ale tak keď inak nejde ponadavajme si na exa pred kamoškou alebo sami pred sebou... No nie pred dieťaťom... Nehuckajme, neubližujme .. ubližuje sa tým len dieťaťu nie dospelému
Prajem veľa šťastia a láska príde 🤞🏻 nebojte!

janage
27. dec 2022

No ono to bude aj tým, aký prístup k výchove majú obaja. Ak je diametrálne odlišný a nedokážu sa dohodnúť, tak súlad tam nebude nikdy. Ak jeden robí niečo s čím druhý kategorický nesúhlasí.
Dokonca poznám prípad, keď jeden z rodičov neuznajúc odporúčanie lekára, nedodržal liečbu a dieťa má trvalo poškodený sluch. Áno môže potom druhy rodič bojovať zas právnou cestou, ale dieťaťu už to nepomôže a dokázať to je veľmi ťažké. A práve nezodpovednosť otca bola dôvodom rozchodu rodičov.
Nie každý sa rozvode lebo si nesedia ľudia ako partneri. Častokrát je tam práve aj nesúlad a iný názor na výchovu.
Inými slovami, tam kde sa rodicia ohľadom prístupu k deťom nedokázali dohodnúť pred rozvodom, nedokážu to ani po ňom.
A potom sa kľudne môže stať, že už neudrží nervy na uzde alebo už sú tak z tej situácie v koncoch, že sa vyjadria o druhom rodičovi aj pred deťmi. Hlavne ak s ním nie je reč.

domak2
27. dec 2022

Vieš, keby ti prehral dedicstvo v automatoch a vyspal sa s tvojou sestrou , tak by sa asi ťažšie hľadala komunikacia. Plus často je jeden z páru narcis ktorý si nikdy chybu neprizná. Ale je super ze vy ste normálni ľudia čo sa vedia slusne dohodnúť. 🙂

majada35
27. dec 2022

Ďakujem 🙂 a veľa šťastia aj vám.

78787878
1. jan 2023

Pohodove vztahy rodicov po rozchode predpokladaju dve veci: 1. deti si urobis s muzom na urovni, ziadnym blbcom. 2. mate k tomu obidvaja zhodny postoj. Inak smola.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
som_realistka
2. jan 2023

Keď som sa rozvádzača s mužom, vlastne on so mnou, lebo on podal žiadosť, tak hneď vykrikoval, že chce striedavku, v prvom momente som nechcela, ale po pár dňoch premýšľania som povedala prečo nie? A dohoda o starostlivosti o deti bola asi jedinou bezproblémovo vecou v našom rozvode. Pravda, po rozvode sme bývali pomerne blízko seba a dohoda bola, že staršia dcéra, ak bude chcieť zostať dlhšie u niektorého z nás, tak to budeme respektovat, mladšia bola zverená mne s doporučení koliznej aby k otcovi chodila na tie víkendy, keď tam bude staršia. najväčší problém mala jeho nová priateľka, pretože si myslela, že striedavku nedovolím, a zrazu zistila ze ma na krku nielen svojho syna, pre ktorého hľadala otecka, ale aj dve deti svojho priateľa, a keďze som super ex, tak som dodržiavala dohodu do bodky, a pred deťmi som nikdy krivé slovo na ex nepovedala😀. Ale samozrejme, vždy som vyžadovala aby moje deti boli prvoradé.