Najprv sa ti budú smiať, potom budú pýtať radu

20. dec 2023

Napíšte svoje skúsenosti s tým že ste si niečo zaumienili, najprv sa vám každý smial a klepal si na čelo, ale potom keď videli že máte výsledky a niečo ste dosiahli tak sa vás zrazu začali pýtať ako ste to dosiahli a aby ste aj im poradili ako na to.

Napríklad že ste začali chudnúť a starať sa o seba a najprv vás každý vysmial, ale po čase keď videli ako dobre vyzeráte, tak si pýtali radu pretože chceli tiež tak dobre vyzerať. Alebo niečo pracovne čo sa vám podarilo.

anjelicek26
20. dec 2023

Nikdy ma nikto za nic nevysmieval a ani nikdy som nemusela niekomu radit "ako na to"... Cisto karierne si neviem predstavit, ze by niekto isiel specializaciu na moj smer, ziadne ako na to v mojom-nasom veku uz neexistuje...tam treba xy krokov pred tym spravit, to sa dohnat neda... zazila som prakticky len podporu a rovnako som podporila mojich priatelov, ked mali nove ciele a plany... to "prislovie" je ciste malomestiactvo...

milanemila
20. dec 2023

Nie nastastie nemam takychto ludi okolo seba 🤦🏼‍♀️

simca06022011
20. dec 2023

Stalo sa nám, resp. Polovičke viac, ked začal podnikať. Ohováranie, kritika, výsmech a keď sa viditeľne začalo dariť (darilo sa už v podstate po roku dvoch ale nebolo to vidno pre nezainteresovanych), bolo vidno nové auto, zariadenie, priestory... už nie ze pýtali radu, ale chvály do neba, vystavovanie ako pomáhali a podporovali :D až mi trápne je do dnes z tých ľudí :D a niektorí pokračovali s kritikou ďalej:D

mane01
20. dec 2023

No, na Slovensku je to skor tak, ze ludia najskor ze načo, to sa ti aj tak nepodari… a ked sa podari, tak zavidia. A ano, je tu veeeela malomestiakov… moja skusenost z mladosti, ked som s ucila na skusky a nemohla som ist na diskoteku, tak sa mi smiali decka, ze som sa asi zle ucila, ked sa este stale musim ucit, a oni uz diskotekuju… teraz zarabam ovela lepsie ako oni a nic nepocuvam len ako je mne lahko, ja mam dobru robotu a vysoky plat 🤦🏼🙄

simca06022011
20. dec 2023

@mane01 a a týmto ja mam skúsenosť. Fakt je, že keď teraz už mám dosť závidím skôr ja im tie diskotéky vtedy :D

lindous
20. dec 2023

Možno ešte na strednej, keď som sa nie s úplne každým bavila a pre niektorých som bola tá bifloška a potom sa moje poznámky šírili a učila sa z nich skoro celá trieda 😅 ale nikdy som to nebrala v zlom, nebolo to žiadne hrozné vysmievanie, skôr to boli ľudia, kde sympatie chýbali obojstranne, ale slušní sme k sebe boli vždy a ja som aj tak vlastne rada pomohla

mane01
20. dec 2023

@simca06022011 tak zas ja som si uzila aj tych diskotek… len teda nie pocas skuskoveho… 🤷🏼‍♀️