Najlepšia kamarátka ma sklamala

5. júl 2023

Ahojte dievcata, mozno je to vylev ale uz po pol roku neviem ako sa zachovat. Mam najlepsiu kamaratku, pozname sa OD MATERSKEJ SKOLKY!! Tuto kamaratku som si zvolila aj za krstnu mamu mojho dietata, jej manzel je krstny otec. Asi pol roka dozadu jej zacali problemy s manzelom avsak v rovnakom case ma okradla o nemalu sumu penazi, splacala to mesiace aj splatila, avsak najviac je mi luto ze nevysvetlila svoje konanie voci mne. Ked som sa pytala preco povedala mi len "prepac". Pol roka som jej stale len ja pisala ako sa ma, ona sa na svoje krstniatko nikdy nespytala. Asi pred mesiacom mi poslala fotky ako ju manzel zbil-modriny po celom tele, dala na neho trestne oznamenie. Potom zas sme sa nekontaktovali . A dnes z nicoho nic sa mi ozve ci nepojdeme na vylet, aj s jej manzelom. Pisala som ze dieta chore, ona ze ok ale zavolam ti aby aj manzel pocul co si povedala. Cele mi to pride divne. Ziadne vysvetlenie zase. Nevykazuje znaky tyranej, skor to je toxicky a manipulativny vztah z oboch stran. Trapi ma vsak to ze ako sa chova voci mne, ze nic nevysvetli a zrazu sa tvari akokeby sa nic nestalo. Odstrihnut krstnych rodicov?

januska12323
5. júl 2023

Nemáš možnosť sa s ňou stretnúť a vyjasniť si veci? Ako prvé mi napadlo či to neboli peniaze na potrat aby o tom muž nevedel. Ak je naozaj tyraná nevnucuj sa iba jej pomôž keď sa bude dať. Musí si manželstvo riešiť sama.

anjelicek26
5. júl 2023

Evidentne ti nehovori vsetko, financne problemy, bitky, to je katastrofa... ze "nevykazuje znaky tyranej zeny" no podla mna tam mas red flags az az... kontroluje ju, obmedzuje. Nie, nesekala by som vztahy, momentalne si mozno jedina, ktorej sa ako-tak dovolila zverit, boji sa... Skus kontaktovat jej rodinu ci inu (spolocnu) kamosku kvoli detailom, potom sa vies cielene a osobne spytat - potrebujes s tym pomoct? Prave preto, ze sa poznate tak dlho a zmenila sa teraz, dobre vies, ze to v poriadku nie je. Teraz musis zobrat vsetku svoju motivaciu a emocie s priatelstva roky dozadu a proste ju podrzat v dobe, kedy to ona nie je schopna riesit....

gejb
5. júl 2023

Prepac, tvoju kamarátku fyzicky aj psychicky tyra vlastny manžel a ty riešiš seba? ...ze nevykazuje znaky týranej osoby? A tie bitky a modriny boli čo? 🤮 ...namiesto pomoci ju chceš odstrihnut ... ja by som bola sklamaná z teba.

autor
5. júl 2023

@gejb ja som sa snazila ale ozaj z nej nieco vytiahnut pomoct jej ..ja som ju volala pytala zaujimala sa ale ona nechce nic povedat, nevykazuje znaky tyranej zeny lebo viem ako to vyzera..

autor
5. júl 2023

@januska12323 na potrat nie, financne su natom dobre 2700 plat, ona moje peniaze pozicala tretej osobe. Musi si riesit manzelstvo sama, ale uz neviem ako sa k nej mam zachovat, ona sa stale tvari akokeby sa nic nestalo

autor
5. júl 2023

@anjelicek26 ja som sa snazila s nou rozpravat ale jej odpovede su ano, nie, prepac alebo bez odpivede a mna to uz ozaj stve

autor
5. júl 2023

@gejb okrem toho nevykazuje znaky tyranej lebo ona ho podviedla v ich vlastnej posteli a na bitku jej odpoved bola " aj ja som jeho zbila"

babulkomale
5. júl 2023

Z mojej naj kamosky zo skolky sa stala potetovana alkoholicka, napriek odstrasujucenu prikladu jej matky, ktora sa o nu nestarala. Zamrzi ze nezdielame spolu dospely zivot, ale co uz...

januska12323
5. júl 2023

Neviem aké sú "znaky tyranej osoby" ak majú toxické manželstvo z oboch strán tým viac by som obmedzila kontakt. Nezveruje sa ti, stretávate sa občas, kontakt s tebou veľmi nevyhladáva, stali sa z vás len známe. Ak majú s deťmi normálny vzťah môžu sa stretávať ale nesilila by som to.

autor
5. júl 2023

@januska12323 len to zamrzi po vyse 30 rokoch :(

evelyn246246
5. júl 2023

.. mne to pripada, ze sa"ozve" ked jej nieco treba .. ten stav tyranej moze zmenit ak by chcela, staci sa zdoverit popripade zavolat na rozne linky atd ...je kopec moznosti ..ja osobne by som sa jej opytala priamo a podla toho sa zariadila... bud by som sa jej snazila pomoct alebo sa proste odstrihla ak by nemala zaujem ...

autor
5. júl 2023

@evelyn246246 uz som sa nato pytala ..dokonca ked sa ozvala vedela som ze manzel je tam tak som sa ju pytala ci ju prinutil tak ze nie.

evelyn246246
5. júl 2023

tak to mas potom vybavene ...snazila si sa...ja by som sa odstrihla, zjavne to nevedie nikam ..

autor
5. júl 2023

@evelyn246246 ja by som to ani neriesila a netrapilo by ma to ale je to ozaj kamaratka vyse 30 rokov a zamrzelo ma ako sa chova

evelyn246246
5. júl 2023

no ale tam vela nezmozes, chapem , ze ta to trapi ale..nechas si sr*t na hlavu ?

lucka_ke
5. júl 2023

v škôlke ťažko odhadneš, aký človek z dieťaťa vyrastie... treba zvážiť, či ti toto "kamarátstvo" stojí za to

zorkahorka
5. júl 2023

Ona ma mozno vacsie problemy, ako sa zda. Boji sa a hanbi sa. Nevue z toho von

pochod
5. júl 2023

Tak ešte z teba budú robiť tieto poradkyne zlú kamarátku 😂 okradla ta o peniaze neviem co riešiš jednonazne prerušiť kontakt ked to urobila raz urobí to aj druhy krát s tým môžeš rátať

ema22270
5. júl 2023

Je tyrana a preto sa to neozyva pravidelne a sprava sa cudne.

ema22270
5. júl 2023

A peniaze by som jej uz nepoziciavala. Najskor ju manzel zbil a potom mas s nimi ist na vylet?

autor
5. júl 2023

@ema22270 ale ja nechapem jednemu uz sa od neho odstahovala X krat uz X krat s nim skoncila, vravela ze miluje svojho milenca manzela uz nie, financne je nezavysla deti spolu nemaju byvat ma kde, neviem preco sa stale vracia. Dokonca ked sa raz vratila tak manzelo prskla do tvare ze milenec je lepsi v posteli ako on ..predpokladam preto bola zbita a preto si myslim ze je to z oboch stran toxicke. Premna je to nepochopitelne naco sa stale vrati k nemu a si vyhadzuju na oci stare krivdy a bolo obdobie co ma do toho tahali, teraz sa tvaria ako holubicky a ako keby sa nic nestalo

ema22270
5. júl 2023

Najlepšie sa do toho nestarat a nechat to tak, lebo potom este ty budes najhorsia- poznam take, aj ja som mala taku kamosku a nic som nemohla povedat na jej manzela, lebo som hned bola ja ta zla.

bluka2
5. júl 2023

Ukradla ti peniaze? Wtf, to by bol pre mna koniec kamaratstva. Zvysok nech si riesi sama. Tieto ich obdobia sa budu striedat, holubicky, bitky, mas za potrebu to sledovat? Je to dospela zena

danica2711
5. júl 2023

no neviem, "najlepšia kamarátka" a ukradla ti peniaze, doviedla si milenca do manželskej postele (nie som prudérna, ale toto je podľa mňa najhlbší suterén), s mužom sa k sebe chovajú obidvaja ako hovadá - čo tam chceš riešiť? Je dospelá, finančne nezávislá, deti nemajú, nechaj ju, nech so robí, čo chce

darinaslay
5. júl 2023

@babulkomale dobre alkoholicka nie je dobra vec, ale co je zle na tom ze je potetovana? :D

babulkomale
5. júl 2023

@darinaslay samo osebe nic. Tetovanie sa rozoberalo inde, uz sa mi nechce.

eva8
6. júl 2023

Keď som mala problémové manželstvo, odstrihla som sa od vsetkych, obviňovala som samu seba a robila všetko preto, aby bol v manželstve kľud, ktorý nikdy nenastal. Za jeden úsmev od ex som bola ochotne čokoľvek spraviť, len aby deti netrpeli. Až raz prišla pomoc z okolia (o ničom nevedeli), keď videli, čo sa deje, šli do mnou na pohotovosť a na políciu, podala som žiadosť o rozvod, od vtedy s nami nebýval. Veľmi som si stále želala, aby bolo všetko v poriadku.
Na rozdiel od kamarátky, nemala som menca a mali sme deti. Kamarátka je zmanipulovana, zblbnuta, milenec neviem akú rolu hrá, ako je možné, že ju partner neprizabil? Skús sa s ňou osamote stretnúť, porozprávať, nech odíde od obidvoch. Alebo zistíš, že sa zmenila a mrchou je ona. Určite by som sa s ňou stretla bez jej partnera a ťahala informácie.

domkakvet
6. júl 2023

Tvoja kamaratka ma problemy, urcite jej daj este sancu.