Nadáva vám partner?

25. aug 2024

Ahojte chcem sa opýtať keď sa pohádate s partnerom aj Vám nepekne povie? Mám namysli nadávky ako pi**, jeb****…. Mna sa to strašne dotkne. Partner je dosť výbušná povaha. Keď sa nahnevá kričí a občas mi takto povie. Netreba mu veľa aby sa vyprovokoval… je to vo vzťahu Okej? Každému niekedy prasknú nervy? Ja som na neho ani nikdy v živote nekričala… keď sa pohadame aj led chcem niečo povedať nejako sa zaseknem a plačem… neviem zo seba dostať zmysluplnú vetu. Ale takto škaredo by som mu nikdy nepovedala. Celkom to aj zabolí.

lonely66
25. aug 2024

ako môžeš v jednom príspevku použiť slová kryčí a nekričala?
a nie, toto som v živote nezažila, takéto nadávky. vlastne, žiadne nadávky.

pralinka25
25. aug 2024

Nie nenadava. A nie nie je to vo vztahu ok.

ovaaa
25. aug 2024

No a teraz si to pár krát po sebe prečítaj a máš jasno. Takto chceš žiť? Partner s výbušnou povahou bež. A nie, nie je to normálne!!!

pe_mi
25. aug 2024

Ahoj, my sme si na začiatku škaredo povedali, aj veľmi škaredo ,ako si spomínala vyššie.
Ale sadli sme si k tomu a odvtedy poviem, že sme si už viac nepovedali škaredo.ale je pravda ,že sa už ani toľko nehádame. A áno ,vždy ma to veľmi bolelo a mrzelo .
Keď mi to povedal on ,ale aj ja jemu.
Som rada ,že to je už za nami.nepatri to do vzťahu veru

autor
25. aug 2024

@lonely66 opravila som, nepísala som tento príspevok pre gramatické okienka… zaujíma ma či to majú tak všetci či je to normálne

autor
25. aug 2024

@pralinka25 niekedy rozmýšľam či je to Okej alebo či som precitlivena ja

demodun
25. aug 2024

V živote mi niečo také nepovedal. Sme spolu takmer 20 rokov Nie je to OK.

solinkarka
25. aug 2024

ako to vazne sa pytas ci je to ok??? nechapem ta

simsalabim
25. aug 2024

Nie. Nikdy.

mikadooo
25. aug 2024

Nie, nenadáva. V živote mi tak nepovedal. Ani ja jemu. Sme spolu 20 rokov. Už sme si pár hádok odžili. Hádame sa o tom, kto čo spravil a povedal, atď. a nie ty kkt a pča a podobne. To nie je hádka ale sprosté urážanie, ktoré k absolútne ničomu nevedie.

0silvia0
25. aug 2024

Nikdy mi muz vulgarne nevynadal, nehucime po sebe a ani sme sa uz velmi dlho nepohadali. Ani vulgarizmy nepouzivame, nie sme burani.
Neviem co take strasne vyvadzas, ze na teba huci a nadava ti? To akoze za co?

autor
25. aug 2024

@ovaaa tak nepáči sa mi predstava, že by som mala stále toto znášať. Keby sa aspoň ospravedlnil ale ani to nie, skôr ja sa ospravedlním, ze som ho vyprovokovala. Ale iba k nemu som takáto submisivna pred inými nie v ostatnom živote…

veronika2316
25. aug 2024

Nadáva a nie je to ok

lienka875
25. aug 2024

Nie, nie je to normalne. Precitaj si nieco o zaciatkoch a formach domaceho nasilia . Chces toto pre seba a pripadne deti?!

autor
25. aug 2024

@solinkarka no áno, neviem či aj iný takto vybuchnú a či je to tolerovateľné

aniele
25. aug 2024

Raz by mi tak povedal! Lenže mňa ani pri randení nepriťahovali primitívi. Teda ľudia s takým vyjadrovaním. Áno, keď som sama, poviem si aj "do r.ti, do p.dele, do hája...", nie som svätá. Ale ľuďom nenadávam. Ani do hlúpych, d.bilov, tobôž takými výrazmi, aké si spomenula. Skrátka ich nepoužívam. Ústa nemajú byť stoka. A výrazy, ktoré používam, o mne veľa vypovedajú.
Pri takomto si vždy spomeniem na manželovu spolužiačku. Tá bola hrdá, že jej frajer je taký borec, že preplieskal profesora na strednej. Hádajte, koho preplieskal po svadbe? S používaním vulgarizmov je to rovnaké.

deti95060810
25. aug 2024

doma si to videla? ja NIKDY. Takže to Ok nie je.

crazy_cat_lady
25. aug 2024

Nie, nenadava. A sama snad dobre vies, ze to nie je v poriadku

dzulli1980
25. aug 2024

Skôr si myslím, že on je manipulátor, proste Ťa presvedčí o tom, že za to, že Ti nadáva, vlastne môžeš Ty, lebo "si ho vyprovokovala" ... nie je to zdravý vzťah, odíď, kým nemáte deti ... vo vzťahu má byť rešpekt, úcta jedného voči druhému ... áno, aj pri hádkach existujú isté hranice, za ktoré sa proste nemá zájsť ...

solinkarka
25. aug 2024

a co si nesvojpravna ze nevies??? pre boha co sa nemas rada ze ta ma za handru??? dufam ze nemate deti 🙈

autor
25. aug 2024

@0silvia0 lebo som mu volala. 1x normálne zdvihol, že nemôže šoféruje potom som sa zabudla a ešte niečo raz volala a potom mi vynadal že som je***** a že nech idem do pi**.

lonely66
25. aug 2024

autorka, nie je to normálne ani keby žena muža vytáčala denno-denne do vývrtky. jednoducho ak jej má plné zuby, má sa vziať a odísť. rozísť sa. ale nie vulgárne nadávať. je to grobian

lonely66
25. aug 2024

@dzulli1980 toto je dosť možné, že to u nich takto je

marianarem
25. aug 2024

Vsetci to tak nemaju, u nas sa to napriklad nikdy nestalo. Zato moji rodicia to vedeli roztocit niekedy, nadavky boli este ten mensi problem. Oni su pritom spolu prakticky od narodenia, ako deti behali spolu po ulici, potom boli najlepsi kamosi, od strednej par a su spolu doteraz, uz maju 70. A stale sudrzni. Mne ako dietatu ten ich styl dost vadil a sama by som to takto nechcela. Ale teraz, ked uz s nimi nebyvam a som starsia, tak uznavam, ze existuju vselijake modely funkcneho manzelstva. Ide o to, ako sa vo svojom vztahu citis ty, treba si otazku polozit takto. Nie ako to maju ini, ale ake to je pre teba. Ak ti to coraz viac vadi, ak ta to potapa, tak je to problem.

autor
25. aug 2024

@deti95060810 Nie doma som to tiež nevidela

autor
25. aug 2024

@dzulli1980 tiež mám taký pocit, že ma manipuluje a ja sa nechám radšej uznal chybu aby bol pokoj

katkati
25. aug 2024

Čo je na tom chlapovi také výnimočné, že si ešte s ním a nechávaš ho, aby ťa ponižoval? Naivne si myslíš, že sa zmení? Vet tomu, že pri tebe nikdy, keďže ty sa mu ešte ospravedlniš za to, že sa správa ako štamgast v 4. cenovej. Naozaj ťa aspoň na chvíľu napadlo, že takto sa môžu správať všetci a že je to normálne? Snáď sa tvoj otec takto nesprával k tvojej mame?

autor
25. aug 2024

@solinkarka deti nemáme a nie nie som nesvojprávna. Ale niekedy mám pri ňom pocit ako keby som bola. Podriaďujem sa vo všetkom. Aj keď si poviem že nie tak aj tak. Mne fakt pri hádke s ním úplne zahmlie mozog a iba plačem .

solinkarka
25. aug 2024

utekaj od neho kade lahsie lebo to bude len horsie a horsie...

autor
25. aug 2024

@katkati nie rodičia to takto nemali. Sú spolu už veľmi dlho a stále pekne. Samozrejme aj horsie obdobia boli