Mužova rodina ma hreší za to, že nechodíme na návštevu

8. feb 2024

Ako by ste brali, keby teta môjho partnera vyčíta mne, že nechodíme na navstevu? Akože nemám problém mu pripomenúť, že sme tam dlho neboli, ale ťahať ho tam nasilu nebudem. Ja sa s nimi nepotrebujem stýkať, nemám si dokopy nič moc čo povedať, on tiež nie, takže je to aj tak taká trápna návšteva celkom. Lenže my dve pracujeme na rovnakom pracovisku a čo ja viem raz za dva mesiace sa stretneme. Ona stále ze neprídeme ani pozrieť, ale mne príde blbe len tak jej napísať, že prídeme vtedy a vtedy, oni ku nám neprišli ani raz, keď som ich volala. Akože mne je to aj blbe ze tam nechodíme, ale načo udržiavať take nasilu vzťahy, keď to nie je ani moja rodina? Keby ma manžel iniciatívu, nemám najmenší problém zdvihnúť sa a ísť, ale ja naozaj necítim morálnu povinnosť ťahať dospelého človeka po jeho vlastnej rodina, keď ho to samého nenapadne ako je rok dlhy

pininka1
8. feb 2024

Je to jeho rodina, nech si to on s nimi vykomunikuje. Teba zbytočne dostáva do trápnej situácie a on sám tam nechce chodiť a ešte uvidíš za chvíľu budú rozprávať ze to ty ho tam nechceš pustat

anjelicek26
8. feb 2024

Toto nech si riesi muz, je to jeho rodina...

thereisabear
8. feb 2024

S úsmevom by som jej povedala "To musíte Ferkovi povedať" a ďalej neriešila.

lilianka28
8. feb 2024

Najbližšie tete povedz, nech ohľadom návštevy osloví tvojho manžela.

autor
8. feb 2024

Ale on tam nechodila ani pred tým než sme sa dali dokopy, ja neviem, čo si myslia, ale je mi to trápne. Jemu nič nepovedia a ja som za najhoršiu

nyusika
8. feb 2024

tak sa so svokrou dohodni ty.
naci tieto okolky, ze je tyo manzelova rodina - on to musi dohodnut.
doma oznamis, ze dohodla som sa s vasimi, ze v sobotu prideme na obed.
vybavene.

ja tyymto vztahovym hram vobec nerozumiem, zbytocne si komplikujete zivot tym, co ma akoze ako byt....

mila23
8. feb 2024

autorka...vsak povedz,nech pridu oni k vam na navstevu......
starsim ludomn sa uz nikam nechce chodit,ale cakaju,ze vsetci ich budu chodit navstevovat....
verim,ze to je neprijemne....hlavne ked robite v jednej firme.....

nyusika
8. feb 2024

@mila23 preco si hend myslite, ze su to nejaki starci ? ved oise, ze so svokrou su kolegyne

mila23
8. feb 2024

@nyusika nejedna sa o svokrovcov ale o muzovu tetu

mila23
8. feb 2024

@nyusika ja pisem starsi ludfia...nie starci....starsi ludia su aj ludia okolo 55-60....

0silvia0
8. feb 2024

@nyusika to nie je svokra, ale teta jej partnera.

0silvia0
8. feb 2024

Ja by som reagovala takto:
- teta: a čo neprídete na návštevu?
- ty: veď ani vy ste u nás ešte neboli, môžete prísť aj vy.

baboobchod
8. feb 2024

Tá “výčitka” zo strany tety sú iba také zdvorilostné frázy. Keby chcela, tak vás normálne pozve s konkrétnym dátumom. Takže jedným uchom dnu a druhým von 😃

januska12323
8. feb 2024

Nech si myslí čo chce, bolo by mi to úplne jedno. Takéto nasilu vzťahy leborodina sú na nič. Myslím, že ti to ani tak nevyčíta ako nemá o čom hovoriť tak príde téma návštevy.
Dávno ste u nás neboli.
Naozaj? Mne sa to zdá ako včera, príďte teraz vy, napečiem koláč.
A keďže nechodia k vám máš ďalšie mesiace voľno.

autor
8. feb 2024

@nyusika nie je to svokra, ale mužova teta. Oni sa celkovo malo navštevovali, ale teraz začali asi žiarliť, lebo ja mám so súrodencami mojich rodičov omnoho lepší vztah a vídame sa často.
@mila23 Maju pred 50kou, myslím, že ona nemá ešte ani 40 a ak hej, tak max 41, jej muž netuším koľko ale on ma na háku, jemu jedno či chodíme alebo nie

0silvia0
8. feb 2024

to sú len také kecy, aby reč nestála, keď ťa raz za 2 mesiace vidí v práci. Asi jej je blbé, že ste akože rodina a vôbec sa nenavštevujete. Keď jej nevieš povedať, nech prídu oni, tak hovor vždy neurčito, že veď keď bude niekedy čas. Raz za 2 mesiace nejakú neurčitú vetu vysúkaš a máš 2 mesiace pokoj.

lusilla
9. feb 2024

Mala som znamu, nasi manzelia boli kamarati zo skoly a vztah presiel aj na manzelky, to je cca taky model ako ty, navstevovali sme sa sposobom ze ona jedno dieta, ja tri a ja som chodila vzdy ku nej, zbalit tri male deti bol pre mna celkom zahul ale nic nemozne tak som to neriesila. Ale ked uz som po xy-ty krat bola u nich ja a na pozvanie k nam som dostala vzdy vyhybavu odpoved alebo vyhovorku neaku som prestala chodit, len sme si pisalali. Potom sme sa prestahovali blissie ku nim a pri nahodnych stretnutiach u nich zasa sme ich pozvali a nic. To ako ked vy ste tam chodili a oni ku vam nie. Mna to presne ako teba prestlo bavit. Teraz som po dlhom case stretla toho kamosa a hovori ze dojdite, tak som mu povedala ze oni to maju rovnako dlho ako my k nim a je to fakt kusok ak chce nech sa paci nech pridu oni, od vtedy je klud. No a presne bud by som jej povedala ze mate to rovnako k nam ako my k vam pridite vy alebo jasne dohodnite sa s muzom ja o tom nerozhodujem alebo nieco v tom duchu.