Muž mi ublížil a ja ľutujem, že som o tom povedala kamarátke

7. mar 2024

Ahojte. V minulosti som zažila veľmi nepríjemnú situáciu. Aj keď ubehli už roky, doteraz mám z toho traumu. Je mi ťažké o Tom písať. Ale ublížil mi muž. A urobil mi to, čo by nechcela zažiť žiadna žena. Pred nedávnom som sa o Tom zdôverila kamarátke a prosila ju, aby o tom nikomu nepovedala. Pýtala sa ma, že čo sa deje že som s náladami ako na hojdačke a prečo mám problém nadviazať vzťahy. Rozplakala som sa a povedala jej to. Mám pocit že ma nepochopila pretože mi povedala že ľudia v živote majú omnoho horšie problémy
. Síce ma objala a bola pri mne, cítim sa znemožnena a ľutujem že som jej niečo povedala. Cítim sa ešte viac neschopne ako pred tým. Je mi ťažko.

stanulienkat
7. mar 2024

Skus psychologa. Nauci ta to spracovat. Nie je dobre drzat taketo veci v sebe, lebo to velmi negativne vplyva na psychiku-uzkosti, depresie....az fyzicke prejavy. Ak je to velmi dobra kamoska a doverujes jej, tak by sa ti malo skor ulavit, ked si sa jej vyspovedala.

butterflyeffect
7. mar 2024

Zajdi za psychologom, ten ta vypocuje a pomoze ti najst spravnu cestu ako sa s tym vyrovnat. Kamaratka je vzdy len obycajny clovek ktory ta nemusi pochopit, nemusi byt tak empaticka, alebo nevie najst spravne slova. Ty sa nemusis vobec citit divne kazdy mampravo na pocity a kazdy ak mu je tazkonsa potrebuje zverit a dat to von

barbora0308
7. mar 2024

Tazko sa k tomu vyjadrit...ak si jej povedala, ze ta urazil muz napr. tym, ze zabudol na tvoje narodeniny, tak chapem, ze pre vacsinu ludi su to naozaj banality a chapem jej reakciu. Ak si sa jej vsak zdoverila s niecim zavaznym a jej reakcia nebola primerana, tak chapem, ze si ostala zneistena a nepochopena...
Kazdy ma vsak iny level vnimania problemu, pre niekeho je to banalita, pre niekoho trauma na cely zivot.

jaass
7. mar 2024

Ako píšu baby vyššie+ nepremýšľala si, že to kamaratka myslela tak, že ľudia majú nevyliečiteľne choroby ako sm, rakovina, ležiaci sú cely život?? Aj keď nevieme čo sa stalo a je to pre teba ťažké tak tým nechcem povedať, že tebe nebolo ublížené….

zuzanka.zuzu
7. mar 2024

nedávno som čítala rozhovor, kde jedna žena poradila pri znásilnení si v mysli štrikovať takže toto je vlastne ešte celkom empatické 🙈

ivangeline
7. mar 2024

Je to tvoj pocit. Najskor vela hanby. Ak to skutocne chces riesit,tak psycholog.

domkakvet
7. mar 2024

Tvoja kamaratka to vobec nemusela mysliet zle, mozno ta chcela len upokojit tym, ze su aj horsie veci.

deti95060810
7. mar 2024

tiež si myslím že ťa chcela len upokoji´t... isto to nemyslela zle.

bubuzu
7. mar 2024

Možno len nevedela ako na tú informáciu zareagovať a tak ju napadli len také tie klišé somariny. Ani ja by som asi hneď nevedela. Počkaj chvíľu a daj jej čas nad tým porozmýšľať, určíte ťa nechcela raniť.

bubuzu
7. mar 2024

A teda, mrzí ma, že sa ti niečo také zlé stalo. Hádam sa ti cez to časom podarí preniesť.

cookie29
8. mar 2024

Kamaratka reagovala blbo. A dalsia vec, na svete sa VZDY deju horsie veci, ked chces vzdy najdes niekoho, kto je na tom horsie... ale zivot to predsa nie je sutaz a to neznamena, ze len preto, ze sa stavaju horsie veci, tak Ty nemozes trpiet, ze Ta to nemoze boliet atd... to su bohuzial casto len blbe ludske reci, pretoze ludia nevedia reagovat na bolest, smutok, proste negativne emocie... a snazia sa to zlahcovat. Nie je nic horsie, ako ked Teba nieco trapi a ostatni to zlahcuju...ale bohuzial, je to bezne a povazuje sa to za "normalne" ci dokonca "spolocensky ziaduce"

miadi
8. mar 2024

Este fajn reakcia. Mne povedala kamoska ze mi “odpustila ze nie som uz panna.. ked som jej povedala o znasilneni.. na jej obhajobu mala 18r a bola trosku zaskatulkovana a nedozreta. Je to take tabu a zial sa to stava ovela castejsie nez by si si myslela. Len obete o tom nehovoria. Len male .% sa riesi policiou ci sudom. Vacsinou zeny toto ublizenie neriesia. Lebo je pre ne traumaticke o tom hovorit s najblizsimi nie to este s cudzimi a riesit ci dokazovat. Vyhladaj odbornu pomoc ked ta to trapi uz roky a sama sa stym nevies vyrovnat. Tvoja skusenost ta nesmie definovat nedovol aby ti to znicilo život. Treba to v sebe spracovat a uzatvorit, Je dobre o tom hovorit a dostat to zo seba. A Hlavne si uvedom ze to nebola tvoja vina nech si mala cokolvek oblecene a nech si cokolvek konzumovala nicim si si to neprivolala nezasluzila. A ten co ti ublizil je uplny chudak. Necit sa neschopne! Treba Len na tom popracovat aby ten traumaticky zazitok bol len zly zazitok z minulosti . Nech mozes dalej žit svoj zivot spokojna so sebou. Vela ludi zial mà sklon k victim shaming . A niekedy ta najviac sklamu a zrania ludia od ktorych by si to necakala. A potom lutujes ze si sa vobec zdoverila. Ale je to dobre pre teba o tom hovorit a dostat to zo seba von. Musis sa naucit žit tak ze je uplne jedno co si kto mysli podstatne je co si myslis ty. Neries kamosku a jej reakciu.. ale seba. Aby si Ty bola stastna a vedela mat napriek vsetkemu vztah lasku s muzom.

cokoladova_babovka
8. mar 2024

Ahoj, hlavne si nič nevyčítaj. Kamarátka zareagovala naozaj nevhodne. Je pravda, že niekedy ľudia nevedia ako majú reagovať v takýchto situáciách. Je hrozne, čo sa ti stalo, nikto nemá právo ti ublizit. Je to vždy vina toho násilníka a veľmi ma mrzí, že to musíš prežívať a nemáš sa s kým o tom porozprávať. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že vždy je lepšie o traumach rozprávať. Potom sa ti uľaví. Keď si teraz nevieš predstaviť zdieľať traumu s blízkymi, skús sa porozprávať s odbornikom. Ak su problém peniaze, obrat sa napr. Na centrum Žena v Tiesni. Poskytujú odbornú pomoc zdarma. Mrzí ma, že si sa po dlhej dobe niekomu otvorila a takto to dopadlo. Dúfam, že sa ti podarí na tom popracovat a bude ti lepšie. Držím palce