Muž má veľa kamarátiek

23. júl 2024

Je vpohode, ked ma muz vela kamosiek? Ked chodieva na kavy po sto rokoch, ale tych kamosiek je viac...aky mate na to nazor? Ako ano, niekto to tak ma, su ludia co udrzuju kontakty, ja trebars s opacnym pohlavym nie...len ma zaujima vas nazor...alebo, ak si muz zalozi rrodinu, nema uz tolko casu, kym je slobodny casu je viac?

lonely66
23. júl 2024

ja nie som zástancom takýchto "kávičiek", keď je človek vo vzťahu, ale niekto to môže mať inak

lindous
23. júl 2024

Ja udržiavam kontakt aj s kamarátmi opačného pohlavia, nerobím rozdiel medzi kamošmi a kamoškami, ale väčšinou sú to stretká v skupinkách, v partii, lebo nemáme toľko času sa stretávať pravidelne a s každým zvlášť a môj snúbenec to má podobne… či je to ok vo vašom prípade, to musíš ty vedieť ako sa ohľadom toho cítiš, či máš pocit, že kamošky uprednostňuje pred tebou a spolu stráveným časom alebo sa cítiš ako priorita, ako sa o nich vyjadruje, ako sa k tebe správa celkovo, ako to viete odkomunikovať… a teda človek tomu vždy bude venovať toľko času, ako moc to je pre neho dôležité, ak to má v rebríčku priorít vyššie ako partnerku/rodinu, ani založenie rodiny ho v tom neobmedzí, ale to už je naozaj individuálne

vyrovnanaosoba
23. júl 2024

Keď kávička s kamoškou, tak nech ma berie so sebou, dám si s nimi 🤭 mam rada kávu.

petamich
23. júl 2024

Moj manzel rovnako ako aj ja mame aj kamaratov opacneho pohlavia a pokial je to v unosnej miere a nema vplyv na rodinny cas (teda viac na kavickach ako doma), ani jednemu z nas to nevadi

alexis617
24. júl 2024

Pozri sa káva je káva nie rande ja na tom nevidím nič zle predca s kamaratom sa do postele nechodí kamarát zo statusom je pre mňa len kamarat mám ho rada ale nič viac

sara07
24. júl 2024

neznamená že ked si založil rodinu že všetko nechá , pretrhne zanikne .. každy by mal mat čas aj pre seba nie len pre rodinu ,jedno či baba alebo chlap , každému by mali ostat vztahy aké mal predtým ...

kittykat22
24. júl 2024

ahoj, ja to tak mam - mam velmi vela kamaratov a chodime na kavy a niekedy aj do divadla alebo na predstavenie. Moj muz je workoholik a nema moc na to cas a nie je moc spolocensky zamerany. Tak to kompenzujem takto. Ale nemame spolu ziadne vztahy, fyzicke kontakty - kamaratime sa roky. Vela z nich je single. Mozno by bolo na case zrusit stigmu, ze ked idu spolu zena + muz na obed, nutne musia skoncit v posteli a brat to aj tak, ze tieto kamaratstva mozu byt normalne a nic sa nedeje. Ale samozrejme muzi aj zeny to musia vnimat ako prilezitost k socializacii a nie k niecomu inemu.

Ak mas obavy, tak povedz muzovi, ze sa s nimi chces stretnut, nech pridu pozriet k vam, stretlnite sa na kave. Spoznaj ich. Ono je to tak aj lepsie. A pravda je, ze ked zeny vidia, ze ti muzi su vo vztahu a vnimaju tu zenu, tak je to jasne dane. Budes mat aj vacsi pocit bezpecia, nebude to taka velka neznama. A povedz muzovi, ze ti kavy nevadia - pokial su to len kavy. Pokial planuje viac nez kavy nech sa zbali a bezi, pretoze ty chces vztah a nie muza co bude obskakovat baby. Ze ty tiez nebudes niekde lietat za muzmi, lebo si s nim vo vztahu a spokojna, tak nech ti spravi tu istu sluzbu. Otvorene povedz co je vo veci. A pytaj sa ako bolo na kave, kde boli, co hovorila ... neboj sa toho 🙂

gerber58
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
retatka
24. júl 2024

Za mňa tiež kamarátstva s opačným pohlavím sú v poriadku .Pokiaľ je to len káva a netravi viac času s kamarátkami ako s rodinou .Dobre je aj keď sa všetci vzájomne spoznajú ,môžeš získať ďalšiu kamarátku .
Niekto mal aj v detstve viac kamarátov ako kamarátiek.A prečo by mal človek pretrhnúť kamarátstva len pre to ,že je vo vzťahu a upnuť sa len na partnera je nelogické. A keď sa nahodou rozvedú,hotová pohroma lebo nemá vybudované žiadne sociálne kontakty .

marhulka13
24. júl 2024

@gerber58 zaujímavý názor, ja mam tiež muža kamaráta a teda nemyslím, že som len k*rva, ktorá mu vypĺňa čas

gerber58
24. júl 2024

@marhulka13 ja som o tebeosobne netvrdila nikde že ti ku... Pisatelka tu prízvukuje, že ich má veľa, tak to pre každého je úplne iný počet. Muž nepotrebuje xxx kamaratiek aby s nimi trávil čas a žena potom aby mala otázky či je to v pohode. Podľa mojich skúseností nie je.

paulina291
24. júl 2024

My s mužom máme na toto rovnaký názor- nie sma zástanci kamošov opačného pohlavia. Neriešim takých že vrámci partie alebo rozumieť si s kolegom, to je úplne v poriadku. Ale tráviť čas osamote s kamarátom opačného pohlavia nám okay nepríde. Ale každý nech robí ako jemu a partnerovi vyhovuje

betulinka1
24. júl 2024

Za mna sme boli velka partia este dlho po vysokej skole. Mali sme rovnake koníčky a boli tam zeny aj muzi. Ale ako sa postupne zenili a vydávali, tak sa tie vztahy aj prirodzene menili. Teraz sa stretneme maximalne na detských akciách a ihriskách. Pokecame aj s polovičkami a ideme dalej. Cize ono aj zalezi kolko mate rokov, ci mate deti. Lebo ak ste čerstvo po Vs alebo mate 25 rokov, tak tie socialne väzby sa udržiavajú viac ako pri styridsiatnikoch. Potom su to uz vacsinou vztahy rodín, Cize stretávanie sa aj s polovičkami a detmi, chaty, grilovacky a tak.Meni sa ten socialny kontext.