Muž je stále preč a ja už pochybujem o našom vzťahu

31. mar 2022

Ahojte, môj manžel je pracovne vyťažený, veľmi často je preč. Z najbližších 5 mesiacov bude 3 mesiace mimo domova, dokonca istý čas na druhom konci sveta. Sme takmer 10 rokov, ja som 30tnička a konečne som chcela žiť usadlejšie, založiť si rodinu a mať deti. No mám pocit, že častejšie vidím svojich susedov a kolegov ako vlastného muža. Toto sa deje posledný rok a pol a obávam sa, že vízia do budúcnosti nie je o nič lepšia.. Dlhé a časté odlúčenia logicky prinášajú do vzťahu nezhody a ja fakt neviem, čo robiť. V čase, keď som si chcela založiť rodinu, môj muž sa vrhol do práce, cestuje a vidím ho sporadicky. Pritom tvrdí, že po deťoch túži a že chce žiť rodinný život. Vôbec neviem, čo robiť, či v takom vzťahu pokračovať, či vôbec uvažovať o rodine, deťoch... Manželmi sme 4 roky, no niekedy mám pocit, že to ide s nami dole vodou.

diamond007
31. mar 2022

Buď alebo.
Myslím že tieto dve veci sa nedajú spojiť ak ty sama nechceš. Bohužiaľ. Treba sa porozprávat. Peniaze nie sú všetko. Prípadne hľadať ďalej v živote keďže asi máte iný ciel

zmrzlinka2021
31. mar 2022

Treba s manzelom komunikovat, či vobec on chce mat s tebou deti. Lebo deti to nie je ze zbalim caky paky a zena staraj sa a ja idem do sveta. Mat deti znamena spolupodielat sa na ich starostlivosti a vychove ale predovsetkym stat pri rodine, zdielat dobre aj zle. A aj ty ako zena potrebujes byt s nim, nie mat vztah cez skype.
Ja si nemyslim, ze rozvod je riesenie. Treba spolu komunikovat a hladat riesenia.

autor
31. mar 2022

Rozpravame sa o tom dookola. Slubi, ze spomali tempo, ze bude viac doma, stale opakuje, ze rodina je pre neho priorita, no aj tak to nakoniec sklzne do toho, ze doma vlastne ani nie je. Sam povedal, ze pre tento rok su prioritou sukromne veci, zalozenie si rodiny a po mesiaci povie, ze ho cakaju 4 dlhe sluzobky a nebude doma. Ja uz fakt neviem..

autor
31. mar 2022

Ja netvrdim, ze sa chcem zajtra rozviest. Ale na druhej strane mam po 30tke a nebudem cakat dalsich 5 rokov, kym sa usadi alebo zacne naplnat svoje slova. Myslela som si, ze sme si zivot uzivali dost a dopriali si dostatok slobody ako 20tnici a po 30tke som chcela rodinu. Vie o tom od zaciatku vztahu..

zmrzlinka2021
31. mar 2022

Povedzte si nejake pravidla a spiste si ich. A proste na sluzobku povie "nie".

leona45
31. mar 2022

Ked ma rad takyto zivot, deti ho neuviazu, nezostane doma. Rozmyslite si to dobre, lebo potom deti ostanu iba na vas. A to je uz o nicom,este vacsia zodpovednosť iba vasa. Moja skusenost.

dzulli1980
31. mar 2022

Ja som dosť pragmatický človek, takže za mňa, rozviedla by som sa s ním ... reči sú reči, skutky sú skutky.

keiko33
31. mar 2022

A čo tak podať žiadosť o rozvod, aj keď by si to vlastne nemyslela vážne. Či by ho to nenakoplo. Keď nechce s tebou rodinu, bude chcieť niekto iný. Ak ťa má rád a chce s tebou rodinu, tak si vyberie teba a zvolní v práci. A ak mu to oči neotvorí, tak sa posunúť ďalej bez neho, ak nemáte spoločné priority. Určite sa nechceš zobudiť v štyridsiatke bez detí a manželom stále mimo. Toto nieje život.

marcellka32
31. mar 2022

Mal dosť času a príležitostí založiť rodinu, 10 rokov na to čakáš...nečakala by som, posun sa ďalej v živote.. zrejme bez neho

brezza
31. mar 2022

Poznam taky par ako vy. Ako cez kopirak, on bol stale sluzobne odcestovany. Povodne chceli 4 deti. Nakoniec nebolo ani jedno a uz su rozvedeni.

autor
31. mar 2022

Dakujem za vsetky nazory, musim si to nechat ulezat v hlave.. Citim sa ako v slepej ulicke. Na jednej strane mam vedla seba cloveka, s ktorym sa poznam 10 rokov, bola to studentska laska ako z filmu a prezili sme si spolu vsetko mozne, na druhej strane sa vsak citim, ako by som mala vedla seba nejakeho cudzinca. Vobec neviem, co urobit...

janinah
31. mar 2022

Povedz mu,že si si to v práci zariadila a ideš na tie tri mesiaci spolu s ním,lebo chceš,aby st eboli spolu...a potom už len sleduj jeho reakciu...a potom sa rozhodni.Osobne by som šla " o dúm dál",toto nie je človek pre rodinu,budeš na tie deti sama,ešte len teraz prišiel tomu štýlu života na chuť,nenechá to.

sofia1979
1. apr 2022

Ono je to taká dvojsecna zbraň na jednej strane pokecate zvolni urobíte si dieťa a bum zase sa to vráti do starých koľají. Musíš si byť istá ci sa vôbec je ochotný kvôli tebe zmeniť alebo mu to takto vyhovuje potom,,,

derdia
1. apr 2022

.... Ahoj, ja si myslim, ze ty si pre neho taka forma nejakej istoty....on nemiluje zivot s tebou, on miluje tam ten zivot, ktory zije... On nezije s tebou, on zije to kde je... Ostatne je len to, co by si chcela aby bolo... Predstavy... Realita je ale taka, ze ti to nevyhovuje. Bohuzial😌... Prosim ta, stracas cas... Naozaj. Svoj drahocenny cas, ktory ti nik nevrati. Bud musis ist s nim, alebo to ukoncit... Lebo ocividne toto nie je styl, ktory ta robi stastnou... Tak o com to je? A skus porozmyslat, ci nemilujes toho cloveka, ktorym bol ked bol s tebou.. Lebo teraz s tebou nie je. 😔Teraz je toto realita...a sksu si kriticky povedat, fo ti to dava a co berie...a nelipni na minulosti... Podla mna jemu je skvele tam kde je...a ty priorita bohuzial urcite nie si. Keby si bola snazil by sa, bud aby si bola s nim, alebo aby bol on s tebou.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska_kal
1. apr 2022

ak sa o tom rozpravate dlhsie, tak uz by som si asi naadstavila nejake podmienky a bud teda chce rodinu a zvolni alebo nie anema to potom zmysel. ako mozno chce zabezpecit veci tak aby ked budu deti bol viacej doma, no to je tiez take diskutabilne

autor
1. apr 2022

@dreamss vyššie som písala, že môj príspevok neznamená, že sa idem zajtra rozviesť, ale mám pocit, že sa doma pohybujem v bludnom kruhu a chcela som si len prečítať pár názorov, pohľadov.. kiežby to bolo, ako píšeš, ale obávam sa, že on sa v tomto smere nezmení.. svoju prácu miluje, miluje adrenalín, ktorý mu prináša a to, že je stále niekde a s novými ľuďmi.. ak by aj zmenil robotu, predpokladám, že dlho by v pokojnej office-ovej robote nevydržal..

retatka
1. apr 2022

Zrejme je to taký typ človeka ,do sveta,služobky ,nový ľudia,spoločnosť ….Tento typ chlapa nieje vhodný rodinného života .Budeš viac sama ,ako s ním .Poriadne si to rozmyslí ,pokiaľ si mladá .Roky budeš čakať na niečo ,čo nikdy možno nepríde a život ti pretečie pomedzi prsty .Aj by si s ním i mala rodinu ,to je najjednoduchšie pre chlapa urobiť dieťa, no starostlivosť by bola len na Tebe …toto chceš?Tie jeho sľuby ,sú len slová ,skutek utek .Myslím ,že si tu už písala …

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. apr 2022

@dreamss predstav si, že nezistila som až teraz, aký je.. vždy som vedela, že ho práca baví.. ale tesne pred pandémiou nastúpil do novej práce, mali sme nejaké dohody a nastavené hranice.. pandémia im obmedzila cestovanie, služobky a všetko naokolo toho, nebol teda problém s tým, že by to preháňal.. po pár mesiacoch sa zabehli v novom Covidovom režime a odvtedy sa to ťahá... teraz s postupným návratom do normálu, cestujú každý mesiac niekam, stále nejaká služobka, pracovná akcia apod.

môj muž je typ, ktorý všade musí byť a má pocit, že bez neho sa v tej firme nikto nepohne, akoby sa bál služobne mladším prenechať niektoré povinnosti... áno, toto som zistila až teraz, nakoľko, ako píšem - do tejto práce nastúpil tesne pred Covidom.. myslíš, že som veštica, aby som vedela, že s pribúdajúcimi rokmi bude z neho workoholik a premotivovaný človek?

autor
1. apr 2022

@dreamss obávam sa, že práve pandémia spôsobila to, že veľa ľudí (medzi nimi aj môj muž) začalo ešte viac pracovať a teraz je ťažké z toho kolotoča vycúvať...

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petricka22
4. apr 2022

Mozem ti povedat, ze som zazila podobne. Moj muz si dobre rozbehol karieru, ale nemohol nikde chybat, citil sa byt pre firmu nepostradatelny. Davali zamestnancom take benefity a tak si ich omotali kolo prstu, ze bol ochotny vymenit svoju rodinu za tu firemnu… chcel vlastne oboje, ale ja som videla, ako ho stracam. Neda sa zit tak, ze jeden sa stara o rodinu, udrziava teplo domova a druhy si pride domov akurat vybalit spinave a nabalit ciste veci.
Ked je ambiciozny a praca ho takto pohltila, nejedna sa o rok, ci dva a potom sa skludni… toto bude trvat, kym bude vladat, cely jeho priduktivny vek a ty zabijas cas d takymto clovrkom. Darmo myslis na tie pekne roky, ktore ste spolu prezili, mala som to rovnako, poznali sme sa od 19. A nechapala som, kde sa stratilo vsetko, co medzi nami bolo…
Clovek sa vyvija a meni a v takom mladom veku sa este formuje, po tej tridsiatke je uz sformovany 🙂
My sme spolu mali dieta, ale ani to nic nezmenilo, ja som to nevydrzala a odisla som. a je mi kolkokrat luto, ze svoju dceru nema na prvom mieste, lebo za tazku pracu sa musi odmenit oddychom a preto svoju dceru nevidel mesiac a pri tom ona odpocitava dni, kolkokrat sa este musi vyspat, aby ho videla. Uz mu taha na 40 a nepreslo ho to, takze slova dreamss nie su pravdive…
Porozmyslaj dobre, ci chces mat rodinu s takymto clovekom. Peniaze nie su vsetko, nech si zije svoj velky sen, ale do tohoto sna nebude patrit stastna rodina, ver tomu…

retatka
4. apr 2022

@petricka22 Presne tak ,tento typ muža by si nemal zakladať rodinu ,pretože žije pre kariéru .Je to jeho priorita .A život s takým človekom ,je ako život slobodnej matky .A pravda ,dokedy bude vládať,v pohode i do 60-65 bude sa naháňať za kariérou ,takže žena z takého muža nemá okrem financií nič .Zrovna môže ostat sama ,má o starosť menej s praním,žehlenim ,varením .

autor
4. apr 2022

@petricka22 ďakujem za úprimný a otvorený názor... plne sa s ním stotožňujem a tiež si myslím, že sa nedá mať ideálnu kariéru a zároveň aj ideálny rodinný život.. jedno alebo druhé bude časom trpieť.. my sme si to s mužom vydiskutovali, narovinu som povedala, ako to cítim a čo ma trápi... on si opäť raz uznal chybu a tvrdí, že bude na sebe pracovať... preto som si povedala, že počkám teda na jeho skutky a činy a ak sa to ani časom nezmení, nemá zmysel to takto ťahať.. ja nemám problém dať šancu aj dvakrát, ale tiež sa chcem v živote posunúť a po vyše 10 rokoch kariéry už myslieť viac súkromie a budovanie kompletnej rodiny...

petricka22
4. apr 2022

Chapem ta, tazko sa zahadzuju spolocne roky… ajja som stale dufala a vyhrazala sa a nakoniec ostavala… ale raz som sa konecne rozhodla a nelutujem. Ale viem, ze to musis skusit a dat mu este sancu. Tiez som to robila 🙂

janinah
30. jún 2023

Tak ako to u vás vyzerá? K lepšiemu či?