Musím opustiť muža, ktorého milujem

svetlovlaska37
3. aug 2022

Ahojte .je to pre mna velmi tazke pisat o tom..nikdy som si nepomyslela ze sa mi raz toto stane, aby som sa musela rozhodnut medzi Bohom a muzom ktoreho lubim😔.zamilovala som sa do rozvedeneho muza.. najprv som si to neuvedomovala.aky problem do buducna to moze byt po krestanskej stranke..az moja rodina mi po case hovorila aky je hriech zit s rozvedenym muzom..pred Bohom patri inej zene.sme veriaca rodina..aj ja som veriaca a je pre mna strasne tazke sa rozhodnut😔..ostat s muzom ktoreho lubim a zit v hriechu..alebo ho opustit.? Strasne to boli .nemam chut jest .cele dni placem..byvame spolu pol roka cca a ja neviem ci naberiem silu opustit niekoho koho lubim😐😔..rozmyslala som aj nad anulaciou jeho manzelstva..ale je to velmi prisne..jeho byvala zena je neveriaca a v kostole si ho brala len preto ze to chcela ich rodina..nema ani birmovku.. potrebovala som sa vyrozpravat a vypocut si nejake slova utechy😔😔

elenka74
3. aug 2022

@svetlovlaska37 Ja si myslím, že nie je hriech milovať a byť milovaný.

banderaska29
3. aug 2022

neviem čo na to povedať. necháš niekoho iného rozhodovať o tvojom šťastí... si nezrelá žena a nezaslúžiš si ho absolútne, ak ho necháš odísť.... to s tou anuláciou - cirkevný výmysel. prestaň sa zaoberať takýmito formalitami a normálne s ním ži.

cocolino234
3. aug 2022

Ako neveriaca ti neporadím ale je mi strašne ľúto čím si prechádzajú ľudia kvôli takémuto výmyslu. :( Nedehonestujem žiadnu vieru a ani nikdy nebudem ale nedokážem si predstaviť, že by ma NIČ takto obmedzovalo. :( Ty riadiš svoj život a nikto ťa za to nikdy nebude odsudzovať a boh už vôbec nie, to vie snáď každý.. minule tu bola otázka fanatizmu a toto do toho podľa mňa taktiež patrí. Inteligentný človek predsa nebude rozmýšľať nad takouto cirkevnou formalitou a zahadzovať kvôli nej lásku.

nyusika
3. aug 2022

@svetlovlaska37 ja si myslim, ze je slusne od teba odist od neho, pretoze ho nelubis tak, ako by si zasluzil,

ja tomuto nabozenskemu fanatizmu nebudem nikdy rozumiet....

66bublinka66
3. aug 2022

@svetlovlaska37 a nie je hriech že spolu bývate, intímne žijete a nieste zosobášený?

nyusika
3. aug 2022

@66bublinka66 jasne, ze je...ale to si vacsina takto "uprimne veriacich" prisposobuje svojmu svedomiu.

luccija
3. aug 2022

@svetlovlaska37 chces sa s nim rozist iba kvoli nazoru rodicov?uz si spravila chyby sex, byvanie...tak bud, alebo a nie ako Ti vyhovuje

0silvia0
3. aug 2022

@svetlovlaska37 ked si veriaca, tak toto si mala davno vediet kym si sa rozhodla zit s rozvedenym. Podla mna pravidla pozna kazdy veriaci.
Staci sa len rozhodnut. Bud sa budes spravat podla vasich rodinnych veriacich pravidiel alebo sa zosobasite civilne.

seahorse27
3. aug 2022

Som sice veriaca, ale tieto cirkevne dogmy ma strasne vytacaju. Ved hadam budem zit s niekym, koho lubim a kto lubi mna a nie s tym, koho mi moja rodina a cirkev odobri. Si svojpravna a mas pravo sa sama rozhodnut. Ty tu riesis takyto nezmysel a niekde par km od teba nejaky knaz mozno zneuziva deti 🙈 Ale to je ok, lebo je knaz a dodrziava “celibat”. Cirkev ako institucia je plna pokrytectva a cim skor si to uvedomis, tym lepsie. Ty nikomu neublizujes svojim konanim, takze toto ja za hriech nepokladam a v biblii moze byt napisane, co chce…

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka.7
3. aug 2022

@svetlovlaska37 akoze prepac, ale vyberať si medzi Bohom a mužom???? To akože, ked si nevyberies muza, budeš (realne) zit s Bohom teda? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ OMG.
Co sa tyka anulacie, pokial tam nebolo niečo vážne, tak na to hneď zabudni, lebo jemu manzelstvo za nulitne nevyhlasia iba preto, lebo ty sa chceš sobasit v kostole.
Cize jediná možnosť je ihneď ho "pustiť k vode" v tvojom prípade.

moonlight1210
3. aug 2022

@svetlovlaska37 uprimne, nemyslim si, ze boh zariadil, ze na celom svete sme vzdy iba jeden pre jedneho. To nam potom zabudol dat navigacny kompas, ako trafit na prvy pokus tu spravnu osobu.
Takze toto je ludsky dovetok. Pre taky ten domaci spolocensky poriadok (a lahsie dedenie majetkov 🙂 ).

Na druhej strane, ak si hlboko veriaca, tak si uvedom, ze nemozes vyzobavat iba hrozienka z kolaca a upravovat si vieru po svojom, vzdy ked sa ti to hodi. Ak naozaj chces respektovat vsetko, co sa kaze, tak musis tomu i nieco obetovat.
V podstate vsetci, co nieco ctime (je jedno co), obcas narazime na to, ze sa pravidla otocia proti tomu, co by sme najviac chceli.

janinah
3. aug 2022

Neveriaci ťa tu nepochopia,vid príspevok
@jabadabadu
je tu skupina veriace mamičky,myslím,že by si sa tam mohla pridať.
https://www.modrykonik.sk/group/2055/

nyusika
3. aug 2022

@janinah aj neveriace pochopia, ze ked pol roka s niekym zije v "hriechu", tak jej viera az na tak pevnych zakladoch nestoji, ide skor o vplyv rodiny a prostredia

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
3. aug 2022

@svetlovlaska37 a tu máme krásny príklad k významu slova pokrytec 👍🏽

karhu
3. aug 2022

v biblii sa urcite najde nejaky versik, ktory ti dovoli zit s rozvedenym😉 a problem obides, ako si to chcela obist s anulaciou jeho manzelstva..
..keby to bol slobodny muz, ale vrah, ktory olutoval a vyspovedal sa, to by uz bolo ok, ze?:🙈

martul
3. aug 2022

@66bublinka66 kde napísala,že spolu intímne žijú?

lauriinkaa
3. aug 2022

@svetlovlaska37 ja mám neveriaceho manžela, ja som veriaca a zobrati sme len na úrade. Raz bol u nás doma pán farár a vravím mu, no čo poviete na toho môjho neveriaceho Tomáša a on sa na neho obrátil a pýta sa ho, veríš svojej žene? Vraví áno, a farár povedal.. je veriaci, v teba a tebe, každý verí v niekoho a niečo... Nerozumiem, prečo chces zahodiť svoje šťastie kvôli niečomu takému...

sweetlife001
3. aug 2022

A to si sa až teraz zobudila ? Bývate spolu pol roka, takže pred bývaním ste spolu chodili a ste spolu dlhšie. To nikomu zo začiatku nevadilo ? Ako to, že až po čase sa veriaca rodina zdohadala, že to je hriech ? 🤦

seahorse27
3. aug 2022

@martul pise, ze byvaju spolu pol roka. Myslis, ze sa len kamaratsky potlapkaju po pleci a idu spat? 😃

lauriinkaa
3. aug 2022

@svetlovlaska37 teda chcela som tým hlavne povedať, že zdravy názor cirkevného zástupcu nie je vždy taký, ako si ty myslíš..

sisaka
3. aug 2022

No nepochopíme - lebo buď som veriaca a riadim sa tými pravidlami, t.j. nežijem v byte s mužom a tobôž nie rozvedeným, alebo to až tak nepreživam, mám sex mimo manželstva, s rozvedenym a tým pádom nemám problém si ho zobrať za muža a mať civilný sobáš

nyusika
3. aug 2022

@seahorse27 mozno iba hladaju ten spravny versik v biblii 😀, ako
@karhu pise vyssie 😀

haley7897
3. aug 2022

@svetlovlaska37 úprimne asi nepomôžem. Ja sa s mnohými vecami v kresťanstve nestoznujem a nedávajú mi zmysel, čo je koniec koncov dôvod prečo túto vieru nenasledujem. Starý zákon ak sa nemýlim rozvody v určitých hoci limitovanych prípadoch povoloval. A celkovo, bez urážky voči veriacim, ale Biblia nieje slovo slovo božie, skôr súbor kníh častokrát neznámeho pôvodu. To je akoby sme sa v islame išli riadiť Hadithmi, tj niečo ako príbehy o tom co kedy povedal a ako sa v rôznych situáciách zachoval prorok Muhammad pbuh. To by proste nebolo správne. Každopádne pravda je, že ti neviem poradiť, ak si sa rozhodla nasledovať vieru a praktikovat co káže, potom je len jedna cesta. Pre mňa bolo v mnohých ohľadoch kresťanstvo nelogické a obsahovalo priveľa nejasnosti a kontradikci.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
3. aug 2022

@nyusika pozri je na každom z nás kedy v akom bode svojho života a ci teda vôbec sa rozhodneme praktikovat vieru. Neprinalezi nikomu toto súdiť a už vôbec nie sa za prípadné chyby a nedostatky vysmievať.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyusika
3. aug 2022

@haley7897 ??
ty o com pises, kde niekoh odsudzxujem ?
pol roka jej nevadilo zit v " hriechu" a teraz sa ide hrat na uprimne veriacu ?
toto sa vola pokrytectvo.

a mne je uplne jedno, kto je pokrytec a kto nie, mozno je to aj vymysleny problem...ja reagujem na napisane...ale nevyvodzuj nespravne zavery iba na zaklade svojich pocitov z pisaneho textu.

martul
3. aug 2022

@seahorse27 jedanenky už vidím, zle som prečítala.
Jasné, že viem čo robia