Môžem venovať objatie?

19. máj 2024

Chcela by som trošku niekoho aby nemyslel na chvíľu na bolesť povzbudiť alebo povedať niečo pekné na iné myšlienky ak to je vhodné dať to najavo objatím...
Len trochu mi je blbé opýtať sa "môžem vas objať"

Aj keď sa to opýtam kohokoľvek (z kruhu mojich známych) možno naozaj sa nad tým príliš zamýšľam ale chcela by som aj iný názor. Ďakujem, blbé komentáre prosím nepíšte

monicatko20
19. máj 2024

Ja som napríklad chronický objímač 🤣🤣 nikdy som sa nepýtala a nikdy mi ani nikto nenadaval 🙏 Ja keď mi je niekoho ľúto alebo chcem niekoho potešiť proste objimem a hotovo ❤️🥰

autor
19. máj 2024

Asi mám v sebe nejaký hlas, ale cítim že objatie niekto potrebuje. Ako píšem z kruhu mojich známych

autor
19. máj 2024

@monicatko20 ja skôr sa často okrem rodiny neobijmam ale chcem to zmeniť

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monicatko20
19. máj 2024

Úplne kľudne začni 🥰 ja nemám ozaj problém objať ak tetušku na ulici..jasne nie pre moje potešenie, aby som zas nevyzerala že mám nejakú uchylku 🤣 ale napríklad mňa aj môj šéf v práci tak poznal, a keď som videla, že ma zlý deň, tak som ho vždy bud objala alebo potlapkala po hlave 🙈🙈🤣🤣 ale mali sme úžasný kolektív a teda po rokoch ma už poznali 🥰

autor
19. máj 2024

@wolf_ ja som skôr myslela že keď by som mohla napísať o koho ide. Ale "bojím" sa blbych komentárov

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikissedagirl
19. máj 2024

je mile, ze chces prejavit podporu a naklonnost. a asi je fajn sa aj opytat, aspon prvykrat kazdeho. ja napriklad nie som fanusik dotykov (nie je to moj jazyk lasky) a rada by som mala moznost odmietnut neziaduci dotyk. potesilo by ma, ze clovek mi chce venovat objatie viac ako samotne objatie 🙂

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. máj 2024

@ikissedagirl môže sa stať pri otázke aj odmietnutie a bola by trápna situácia... Myslím to teoreticky náhodou

autor
19. máj 2024

@wolf_ je to "môj šéf" zo súkromnej speváckej skupiny. Resp. Spievam tak nábožensky štýl čiže kňaz

monicatko20
19. máj 2024

Autorka v prípade kňaza by som to zvážila..viem, že raz som dostala prednášku o tom, že im sa ani pri gratulacii pusa nedáva..ale teda nemám osobnú skúsenosť v tejto oblasti..tu ti poradia skôr baby, ktoré sú v tomto doma 😉

lonely66
19. máj 2024

objatia sú fajn 😉

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
19. máj 2024

Ja neviem. Mne dotyky a objatia od iných ako rodiny vadia. Kňaza by som sa snažila povzbudiť slovne.

letfenixa
19. máj 2024

@koniarova aj mne to vadí. Vždy celá stuhnem.

0silvia0
19. máj 2024

Knaza by som neobjimala. A tiez sa pripajam k tym, ktorym objatia vadia. Nie sme vsetci rovnaki. Co je jednemu prijemne, inemu prijemne nie je.

h2
19. máj 2024
vanilkovazmrzka
19. máj 2024

Nechapem o co to ide. Chces objimat jedneho konkretneho cloveka? Alebo mas potrebu objimat cudzich ludi vonku?

vkatush
19. máj 2024

Ja som objímač. Čo ma často dostane do divnej pozície napr pri privítaní, keď mi chlapi chcú dať pusu na líce a ja sa idem objať 😂 po pár skoro bozkoch na ústa rovno kričím "ja sa objímam!".

K veci. Poznám viacerých kňazov, niektorí sú rodinní priatelia a nepríde mi divné/zvláštne objať ich, proste ich beriem ako obyčajného človeka (veď nimi aj sú).
Ale zase takých, ktorých poznám len z kostola, s ktorými prehodíme len formalitky, frázy, tak tých by som neobjímala.

V tvojom prípade by bolo treba viac kontextu.
Ste iba formálni známi (je s vami v kostole, keď máte skúšku napr) alebo ste priatelia, rozprávate sa aj o osobných veciach (nemyslím spoveď)?
Objatie potrebuješ "pre seba" alebo ti on vravel niečo osobné/ťažké, kvôli čomu si ho chcela objať ?

patus_2
20. máj 2024

Su ľudia, ktorým zásah do ich súkromnej zóny vadí. Napríklad aj ja som jedna z nich, objatia sú mi vyslovene nepríjemné, znesiem ich od 3 ľudí(muž, brat, mama). Ak sa rozhodol byť kňazom, tak sa istých veci zriekol, tak načo skúšať a objímať? Poprípade ak je z východných obradov, tak môže mať manželku a to by bolo úplne nevhodné, ak by ho objímala cudzia žena.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. máj 2024

@vkatush je po operácii a chcem vlastne ho povzbudiť aby nemyslel na bolesť.

opica_skorica
20. máj 2024

Skús tak, že pohladiť rameno, plece.
To úplne stačí.
Nemusíš ho stískať.

alexis617
20. máj 2024

No ja som bezdotikova a u mňa by to bolo narušenie mojej komfortnej zóny necítila by som sa dobre bolo by fajn keby si sa to opytala dopredu kým to spravíš potešilo by to určite

alexis617
20. máj 2024

Určite by to nebola trapna situacia veľmi zdvorilo by ti to dotična osoba povedala ak si to nežela a predošla by si tým narušením osobnej zony

svokrinjazykmonika
20. máj 2024

Mňa by napríklad jeblo keby ma niekto relatívne cudzí objíme. Možno by som ťa aj v reflexe odstrčila. Brrr

rakywanda
20. máj 2024

Už som si myslela, že som divná, ale zisťujem , že nás bezdotykovych je dosť. Neznášam ho od dospelých, vyslovene cúvam a rukami sa bránim, ale deti môžu kedykoľvek. V práci si ho užívam🙂

hugger
20. máj 2024

Myslím si že objať človeka ktorý to potrebuje je absolútne v poriadku. A to aj v prípade kňaza ktorý ak objatie potrebuje tak to ešte viac ocení lebo ich asi veľa nemá.

Spýtať sa predtým je vhodné, buď pripravená že to čo povie, môže byť v protiklade s tým ako to cíti, sleduj reč tela. Ak povie áno ale nevyzerá že by sa do toho hrnul tak objatie len naznač a pridaj povzbudivé slová. Nemyslím že by odmietol a ak aj áno nemusí ťa to trápiť, nie každý musí rozumieť čo kňazi akceptovať môžu a čo nie.