Môže depresia zasahovať do doteraz fungujúceho vzťahu?

veva1998
1. mar 2022

Ahojte chcela som sa spýtať že či je možné aby depresia mohla zasahovať aj vzťah. Mám dva roky vzťah, ktorý fungoval a vyskytla sa mi depresia a zasahuje mi do vzťahu. Máte s tým skúsenosť ?

marca12
1. mar 2022

@veva1998 urcite zasahuje,depresivny clovek ma co robit sam so sebou,nie este sa starat o vztah.

emalka
1. mar 2022

Samozrejme, bolo by zvlastne keby sa vztahu nijak nedotkla.

veva1998
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
1. mar 2022

@veva1998 depresia je svina, ale ak ty bojujes, a ak ta priatel miluje, da sa to zvladnut. S depkou bojuje velmi vela ludi - zial

marca12
1. mar 2022

@zmrzlinka2021 len je rozdiel depka a depresia. Depku mava vela ludi. Potom ti,ktori maju skutocnu depresiu na to doplacaju,lebo kazdy ti povie,ved to prejde,ja mam tiez depku.

zmrzlinka2021
1. mar 2022

@marca12 ja som pravdaze mala depresiu, presla som si tym, takze chapam tomu rozdielu

veva1998
autor
1. mar 2022

@zmrzlinka2021 áno bojujem. Lebo však doteraz nebolo žiadneho problému. No prišla depresia a začala mi robiť so psychikou zle. Začala mi hovoriť o mojom vzťahu take lži, ktoré by mi nikdy nenapadli 🤔 Ďakujem za odpoveď

marianarem
1. mar 2022

@veva1998 Depresia jedneho z partnerov moze samozrejme negativne ovplyvnit vztah. Jednak klesne taka nejaka celkova nalada vo vztahu a tiez ten, co ma depresiu, ma sklon vidiet vsetko cierne. A tie cierne myslienky sa tykaju aj vztahu. No prezit spolu tazke casy moze byt pre vztah aj velmi posilnujice. Treba byt k sebe uprimni, hovorit si o svojich pocitoch, pocuvat toho druheho a hlavne brat tie cierne myslienky s rezervou. Nepotlacat, prijat ich, nech teda v tej hlave su, ale nekonat podla nich. Proste brat ich ako prejav choroby. A ist sa co najskor liecit, ci uz u psychologa alebo u psychiatra. Liecbou sa tie myslienky postupne zase zmenia k lepsiemu.

veva1998
autor
1. mar 2022

@marianarem ďakujem za odpoveď 🙂