Máte tiež smolu na kamarátky?

15. aug 2023

Má niekto tiež smolu na kamarátky?🙈 Mám totiž len jednu, ktorá má úplne ignoruje a nič som jej neurobila. Ja mám niekedy pocit, že sa musím ľuďom pchať s prepáčením do riti žeby si má všimli. Od detstva sa mi vystriedali veľa kamaratiek, ani s jednou nie som v kontakte. Stále avšak chodim na strednú, kde musíte mat kamarátstva, aby ste aspoň niekoho mohli požiadať o úlohy 🙈 Ako dost má to trápi, že mám takú smolu pritom nerobim nič zle, učím sa dobre, pomáham ľuďom najviac ako môžem no odovzdva nijaká🤷‍♀️.

danica2711
15. aug 2023

možno sa príliš snažíš. Kamarátstvo, rovnako ako všetky ostatné dôležité vzťahy, sa nezískava pchaním sa do riti. Nehnevaj sa, ale ja by som tiež nechcela "kamarátku", ktorá by to robila. Nevtieraj sa, buď sama sebou, snaž sa byť človekom, ktorého si ostatní vážia a je im sympatický a kamarátstvo príde. Nenásilne

januska12323
15. aug 2023

Na strednej nemusíš mať žiadne falošné kamarátstva. Namiesto pchania sa do riti (?) buď sama sebou a nehľadaj kamošky len medzi spolužiačkami, môžeš sa rozprávať aj so spolužiakmi.

autor
15. aug 2023

@danica2711 zas to tak nemyslím, že sa strašne pcham len chcem byť priateľská, bezproblémová, že nemam s ňou žiadny problém

reanda
15. aug 2023

na to, aby si niekoho poziadala o ulohy, nemusi byt tvoj kamarat.. na to staci, ze je spoluziak..
na dobre kamaratstvo musis byt uprimna a ako sa pise 'sama sebou' .. co znamena, ze sa prezentujes taka, aka si a nesnazis sa chovat tak, aby si sa niekomu zapacila, alebo s nim nemala ziaden konflikt.. ludia, co sa snazia byt kamaratski a s 'kazdym zadobre' maju povacsinou len take povrchne vztahy, lebo takemu cloveku nemozes verit.. nie je uprimny, pretvaruje sa, aj ked s dobrym umyslom, aby vyhovel, ci nikomu neublizil, ale vztah s takym clovekom je o nicom.. vlastne nevies, co si o nom mysliet.. co mysli vazne a co len hra, lebo sa 'snazi byt kamaratsky' .. take bleh 😖

lily09
15. aug 2023

Ahoj ! Ked som bola pubertiacka, teda este lres strednou, tiez som mala smolu na kamaratky a najma tie zo skoly. Skratka, citila som ze celkom nezapadam do partie, ze mame ine zaujmy, fakt som sa neraz nemala s kym bavit :D kamosky som mala este z detstva a tie mi vydrzali az do dnes ale noli casy ze sme napr.nemali na seba cas, takze v tej kazdodennosti popri skole som sa tiez citila dost sama. Uplne ta chapem, no bud sama sebou, snaz sa drzat si svoje zaujmy a vedz ze kamaratstva este pridu. Snaz sa nedavat najavo velmi nejaky ten smutok aspon v triede, snaz sa byt iniciativna, vesela, zazartuj a tak. Pises ze odozva nijaka ked sa snazis pomahat, tak dufam ze ta nevyuzivaju na ulohy, tam sa nedaj.

Mozmo to bude lepsie v praci, na vyske a pod.
Drzim palce 🙂

z_schmidt77
15. aug 2023

O úlohy môžeš požiadať aj učiteľa. Na sš sa vzťahy menia dosť rýchlo. Sú založené mnoho krat na vonkajších faktoroch (kto sa, ako oblieka, aky ma telefón...). Veľmi nebezpečné je, ak si kamaratky alebo kamaráti vymenia tajomnstvo. Potom príde rozkamaratenie a vyzradenie tajomnstva cez socialne siete. Zažívam často na SŠ.

z_schmidt77
15. aug 2023

@z_schmidt77 ...tajomstvo...

t1nusa
15. aug 2023

pokiaľ ide o kamošku na škole, nechcem ti kaziť ilúzie, ale väčšina takýchto kamarátstiev po škole končí 🤷🏻‍♀️ ja som mala na škole tiež asi jednu dve kamošky, po škole sa nám cesty rozdelili a už nie sme v kontakte…

sabina230
15. aug 2023

Presne viem ako sa cítiš, prešla som si tym istým. Mám 21 a doteraz nemám žiadnu kamarátku s ktorou by som sa bavila. Mala som jednu takú najbližšiu a ona mi veľmi ublížila. Doteraz sa s tym neviem zmieriť. Na strednej ma skoro všetci ohovárali, boli milí len keď niečo potrebovali. Takže odvtedy sa riadim tym, že niekedy je lepšie byt sám ako byť obklopený falošnými ľudmi.

barborachors
15. aug 2023

pretože na rozdiel od teba sa chce ona kamosit aj s inými ľuďmi? A ignoracia je pre nu pohodlný spôsob ako ti to dat najavo. Že aj keď si jej nič neurobila, tak vaše kamarátstvo ju asi prilis zvazovalo, preto sa chce odpútať.

luci1012
15. aug 2023

@t1nusa to záleží od ľudí 🙂 ako si udržiavajú vzťahy, či im za to stoja 🙂 napr. jedna moja kamoška z lavice je dokonca krstná mojej dcére 🙂
Autorka: tiež si myslím že ostan sama sebou. A hlavne nebuď príliš dobrá (tzn. Že každému vždy vyhovies, ponuknes sa že niečo urobíš, vyriešiš, vybaviš. Ľudia to zvyknú zneužívať a tak budeš vždy bokom)
Ak nepríde kamarátstvo na strednej, príde možno neskôr ;)

t1nusa
15. aug 2023

@luci1012 tak samozrejme nemusi to tak mať každý, ale z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že aj keď som si myslela, že kamošky zo školy sú na život a na smrť, nie je to vždy úplne tak a väčšinou sa cesty rozídu 😊

ahhola
15. aug 2023

Mam a seriem na ne. Teraz som obnovila staré priateľstvo zo starou kamkou po rokoch cez jej chlapa remeselníka a vyzerá to, ze tiež bazi po kamarátstve, tak s nou idem pomaly a uvidím, koľko to vydrží, bývame 20km od seba. Medzi kamoškami tiež musí preskočiť iskra🌠, ako medzi zalubencami... si myslim. 🌺Ale srdečnost predchádzajúcich generácií je už asi v háji... Kolegyne mojej mamy boli u nás na všetkých svadbách jej deti, to už si ani neviem predstaviť (možno preto, lebo svadby v takom merítku už nie su😄)