Máte radi cudzie deti?

30. jan 2024

Cauky. Možno zvláštna téma ale zaujíma ma ako to mate vy. Mate radi cudzie deti? Napríklad ja svoje deti milujem nadovšetko. Ale svagrove deti nemusím ani cítiť. Nie to ešte vidieť. Keď viem ze ide byť nejaká udalosť kde budeme spolu tak nemám chuť tam ísť. Teraz sa mi ma narodiť krsniatko a na to sa celkom teším. Ta som zvedavá ako to bude. Ale taktiež iné deti, neznesiem viac ako hodinu. Jednoducho mi akosi zavadziaju a prekážajú. Kamaratkine deti beriem tak ze olej, hrajú sa s mojimi deckami. A potom zase odídu. Ale tie svagrove no jednoducho neviem ale trpím keď ich vidím štát u nás vo dverách. Sú strašne uskriekane, rozmaznané. Samozrejme po jedli všetku múdrosť. Pritom majú do 10 rokov obe. Najnovšie som zistila ze jedna z nich sikanuje deti v škole. Aj keď mi švagor napíše ci môžu prísť sa pohrať vždy si vymyslím ze ideme preč alebo nie sme doma. Manžel to nerieši lebo on tu pri nich nieje a nevie co sa deje.

ava11
30. jan 2024

Áno, mám rada cudzie deti. V práci ich mám 20. Ale vlastne to nie sú cudzie, to sú tiež moje 😉

jana_eyre_2
30. jan 2024

Áno, vždy som mala rada deti (odmalička som bola na ihrisku ta ktorá dávala pozor na mladšie deti), vždy som sa im rada venovala a hrala s nimi..

ako mám vlastne, mám dojem že som sa uz trocha "prehrala" a už nie som tá čo sa venuje všetkým deťom naokolo, ale stále ich mám rada a viem s nimi súcitiť.. mám mnoho neteri a synovcov.. prvá neter sa narodila keď som mala 9rokov mojej sestre a to bol môj splnený sen, lebo bola ako mladšia sestra.. potom v priebehu mnohých rokov pribúdali ďalšie deti a ja som s nimi vždy rada trávila čas.. keď som začala s mojím teraz už mužom chodiť pridal sa kumne a aj on bol ten čo má rád deti.. takže sme ich bravali vždy keď sme mohli.. neskôr sa nám narodili naše a sme spokojní..

Najviac ma potešilo keď mi vždy každý tvrdil že by som mala ísť do škôlky pracovať.. aj mi niekoľko krát táto práca bola ponuknuta.. bohužiaľ som už trocha po rokoch starania sa o deti vyhorela takže už som nechcela riskovať že by som nebola pre deti v inštitúcii prinos.. možno o pár rokov by som mohla pracovať ako vychovavatelka v družine, keď budú moje trocha staršie, myslím že by sa mi to páčilo.. takže áno, ja mám deti všeobecne rada a túto moju vlastnosť som si na sebe vždy vazila..

miskaska
30. jan 2024

Mám rada cudzie deti a aj tie, čo sú súčasťou našej rodiny.

autor
30. jan 2024

@jana_eyre_2 presne taká isto som bola v dectve ako odpisuješ ty. Všetky deti naokolo som "od chovala" kocikovanim. Neviem prečo zrazu takto

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
30. jan 2024

Vobec si necitam prispevok ale odpoved na tvoju temu je nie 😃

januska12323
30. jan 2024

Nie a v tvojom prípade rozmaznané a nevychovane deti už vôbec nie.

malena
30. jan 2024

V mladosti som pracovala ako Au-pair v zahraničí, v jednej rodine som bola 2,5 roka a mala som dve detičky o ktoré som sa starala a mala som ich rada ako vlastné. Potom som ešte pracovala u jednej rodiny, kde som mala na starosti dievčatko, ktoré som si zamilovala, že keby sa stalo niečo s rodičmi, neváhala by som s adopciou.

diewcatqoo
30. jan 2024

Nie, nemam rada cudzie deti, ale akceptujem ich. Cielene ich nevyhladavam a mam v okoli par deti nevychovanych, voci ktorym mam averziu a snazim sa im vyhybat. Nikdy by som nedokazala robit ucitelku, au-pair alebo niekde, kde je potrebna nejaka interakcia s detmi.
Svoje deti milujem nadovsetko, ale to mi staci. Nechcem preto byt ani nikomu krstnou mamou, lebo sa nechcem pretvarovat.

kiwi3
30. jan 2024

to je uplne rovnaka otazka, ako ci mam rada cudzich ludi. ved aj deti su len ludia. cize niektore ano, niektore nie. nemoze mi byt sympaticky kazdy.

deti95060810
30. jan 2024

a to nepoznáš?
Každý znesie svoje deti a prdy...cudzie nie moc. 😉

magimi
30. jan 2024

Nebude to tým, že si trochu hyperprotektivna? Ze neznesies pomyslenie, že by tie svagrove deti (alebo iné cudzie deti) ublížili tvojim? Ja to takto niekedy cítim voči problémovým deťom. Inak mám deti rada a som aj rada, keď k nám príde návšteva, lebo všetci sa hrajú a mňa "neotravuju" 😉

lenagawel
30. jan 2024

tak hlavne nech maju vsetci radi tie tvoje ;)

autor
30. jan 2024

@magimi ide o to ze tie svagrove deti pokrikuju v škole po mojich ze: prečo máš špinavé topánky... (keď je vonku blato) prečo papulujes (pritom moje deti nepapuluju) a takto podobne. Neraz takto za hanbili aj mňa pred inými rodičmi. Keď prídu do nás, minimálne 3 hračky po ich návšteve polámané hádžem do koša. Prasknutý rošt na postieľke a odtrhnúta koža z manželskej...

autor
30. jan 2024

@lenagawel ja svoje deti nasilu neposielam ku niekomu sa hrať lebo ich doma nemôžem vystáť 🙃

liusa82
30. jan 2024

ja to mám naopak.Svoje nechcem a cudzie mi nevadia aj postrážim na chvílku alebo na pol dňa aj tie u nás v rodine🙂 dokonca bratrancova malá je celá moja kopia ked dakde ideme dávaju jej predavačky sladké že akú maté peknú dcérku že celá vy😀 ale viem ako to myslíš s tým lezením cudzích detí na nervy

katulienkax
30. jan 2024

nie cudzie deti nemusim a ani sa mi nezdaju rozkosne, neochkam nad babatkami a ani babatkami nasej rodiny. Az si pripadam trapne, ze nechcem vziat ani na ruky svagrinej babatko ( teda ked bolo babatkom ). Vobec to u mna nevyvolava ziadne emocie. Co sa tyka kamaratiek mojich deti, samozrejme ideme na vylet, na oslavu atd, ale snazim sa ich brat ako normalne, ziadne dake neviem ze by som sa rozplyvala, ze som s nimi.

janinah
30. jan 2024

Svagrove deti nie sú pre mňa cudzie deti.vsetko sú to naše deti.Cudzie sú tie čo stretnem vonku a ani neviem ich mená.Neviem si predstaviť.ze nemám rada tie naše rodinné deti.a to všetky bez výnimky.Takze ti nerozumiem.

negymama
30. jan 2024

netere a synovcov nepocitam za cudzie. takze mam k nim blizsi vztah ako k uplne cudzim detom. Az na jednu vynimku ich mam naozaj rada Popravde som nemusela jedneho svagroveho syna, jeho dcerku ano. Bolo to vsak kvoli jeho spravaniu, aj ked clovek vie, ze je taky hlavne kvoli okoliu, aj tak som mala k nemu nesympatiu. Paradoxne ten chlapec o tom netusil , mal ma rad, a rad sa ku nam vtisol na navstevu, a kebyze moze, aj kufre zlozi a zostane u nas byvat 😀

hederamonstera
30. jan 2024

Neriesim ci dieta ci dospely. Tak ako mi nie su sympaticki niektori dospeli, tak to je aj u deti. Aj ked u deti v mensej miere. Predsalen, su to deti, ktore este len spoznavaju zivot a svet😊

ivangeline
30. jan 2024

Vacsinou mam.Nemam,ked sa spravaju ozaj nepekne a rodic nic.. prip nejake nesympaticke su mi z neznamych pricin. Ved nie vsetci si sedime.

prasiatko30
30. jan 2024

Tipujem, ze deti su z tvojho muza strany 😂😂😂

medda_beda
30. jan 2024

Tak ako len akceptujem niektorých dospelých tak isto akceptujem niektoré deti.
Deti mám rada, ale každé má inú povahu.
Samozrejme záleží aj na tom ako sú tie deti vychovávané, ale niektorí ľudia by si mohli uvedomiť, že deti majú aj vlastnú hlavu, vlastný rozum a sú schopné rozmýšľať.

sissy27
30. jan 2024

Niektore ano a niektore nie, je to individualne. Rozhodne neplati, ze vsetky deti su univerzalne uzasne a nadherne.

miska1997
30. jan 2024

nie

zuzinka888
30. jan 2024

Mozno mas velky problem so svagrom a svagrinou tak mas priblem aj so vsetkym co je jeho. Urcite ti nechugia ani kolace od nich aj ked su vyborne. A nepaci sa ti ich auto( aj ked sj predtym o takom snivala)- su to len priklady.

dorothee
30. jan 2024

Mam najlepsiu kamosku co ma tri deti,jej najstarsiu dceru zboznujem ako vlastnu,zvysne dve tolerujem ale nevyhladavam ich spolocnost..A takto je to aj s ostatnymi cudzimi detmi,niektore mam rada a su mi sympaticke,ine tolerujem,niektore neznasam..Ako aj u dospelych ludi,nie kazdy ti sadne 🙂

autor
30. jan 2024

@zuzinka888 áno mam s nimi problém dosť veľký, keďže švagor ma fizycky aj napadol keď bol ožratý... S deťmi som problém nemala keď boli menšie. Teraz sa správajú ako takí hulvati a to fakt neznesiem

sulavikova
30. jan 2024

Otázka asi nie je, či cudzie deti ako ne/vychované deti. V škole mám cca 200 detí, tých 45 minút prežijem aj ja a dokonca aj všetky deti😇 (skôr ľutujem ich rodičov, pretože ich majú dlhšie ako 45 minút denne). Pre mňa sú najhoršie rodinné oslavy: rozmaznané decká z rodiny a ich nekritickí rodičia. Bežne riešim situácie, keď slepí rodičia “nevidia”, ako ich decko ničí cudzí majetok, rozbije, zlomí…je čipsy zo zeme, či dokonca lašuje v cudzom byte! No amen, tma! A samozrejme aj babka je slepá. Zlatá škola😂prasa do Edupage🥰hotovson

nika523
30. jan 2024

Nemám rada cudzie deti najmä ak sú rozmaznané ale sú aj výnimky mám kamarátku a jej dcérku mám rada lebo je dobrá ale deti mi skôr vadia napr na dovolenke v bazéne... Ani návštevy s deťmi nemám rada lebo robia hluk a ne poriadok ale sú výnimky takže to nie je o tom či mám rada deti ale aké tie deti sú ale z mojej skúsenosti sú väčšinou rozmaznané a rodičia im všetko dovolia