Manželstvo po 11 rokoch vzťahu

24. sep 2024

Myslíte že to má zmysel? Brať sa po tak dlhej dobe vzťahu? Ja som teda o ruku ešte ani požiadaná nebola, ale ani neviem či by som chcela. Čo ak sa to manželstvom pokazí? Na druhej strane, máme spolu deti ktoré nesú priateľovi priezvisko, máme spolu bývanie a hypotéku a tak nejak mi príde odveci a zvláštne že ma ešte nepožiadal. Chce ma vôbec? 😀 Len tak sa zamýšľam.

anjelicek26
24. sep 2024

Nepoziadal, lebo nemusi... vsetko, co potreboval - zena, dom, deti - ved to ma... nic by tym neziskal... mna by to ale skrelo, ze sme rodina a nevolame sa rovnako...

zojazoja
24. sep 2024

či ta chce vobec? dovolim si odpovedat takymto štylom: opytaj sa svojho drahého ohladom vasej svadby a do konca tyzdna nam napiš čo povedal na to.

colsami
24. sep 2024

"neviem ci by som chcela" sice pises - ale z Tvojho prispevku jasne vidiet, ze po tom tuzis, len sa k tomu chlap zjavne nikdy nemal. Ano, mne to pride odveci (niekomu ale nemusi) a nechcela by som tak zit, ze vsetko muz dostal, aj deti s jeho menom (za mna chyba ale ok)... ale za manzelku si ma nechce vziat.

autor
24. sep 2024

@anjelicek26 veď práve to. Rada by som niesla rovnaké meno ako moje deti. A úprimne keby som toto vedela tak im dám moje priezvisko. Možno by ho to potom nakoplo oveľa skôr

lucka_ke
24. sep 2024

však sa ho normálne opýtaj, či uvažuje o tom, že by ste sa vzali, možno mu to ani nenapadlo, keďže je spokojný

autor
24. sep 2024

Už som sa pýatala. Niekoľkokrát. Myslím že má toho už dosť lebo nátlaky sú z každej strany. Moja rodina.. jeho rodina.. všetci sa na to pýtajú

lucka_ke
24. sep 2024

a čo povedal?

tanyan
24. sep 2024

Povedz mu, že najbližšiu rodinnú oslavu chceš spojiť so svadbou. Po 11 rokoch nepotrebuješ nejaké romantické gestá, jednoducho zoficializovať rodinu...

autor
24. sep 2024

@lucka_ke vlastne ani nič. Stále hovoril že nemáme peniaze na svadbu. Tie síce nemáme, ale tiež sa nepotrebujem brať hneď zajtra. Ani nechcem veľkú svadbu. Keby ma nechcel tak so mnou zrejme nebude strácať čas, len mi príde že sa chce vyhnúť práve manželstvu

ivangeline
24. sep 2024

Zmysel to ma vždy.

tanuuulka
24. sep 2024

No len nanho tlac. Ja sa velmi cudujem partnerom s detmi a hypotekou, ktori sa nevezmu. Jeden z vas skonci v nemocnici a ten druhy za prveho nic nevybavi, lebo zakonne je tomu druhemu skoro nic. O zdravotnom stave budu informovat rodicov, nie partnera (napr. ak sa to stane nahle a nikde nebudes uvedena). O tom, ze ked sa jeden z vas pominie, nemate narok na vdovsky/vdovecky, co su koniec koncov peniaze na pomoc prezivsiemu s detmi, ani nevravim. Ja by som deti do nemanzelskeho zvazku nepriviedla...

autor
24. sep 2024

@tanyan ja by som rada romantické gestá 🙂

lucka_ke
24. sep 2024

miestny úrad, 2 svedkovia a obed, nemusí vás to stáť veľa peňazí

januska12323
24. sep 2024

Tak sa ho nepýtaj a rovno zajednaj termín na úrade. Potom prídeš za ním, zlatko, čo robíš v sobotu xx? Nič, výborne tak si priprav oblek zoberieme sa. 😁 Ale po toľkých rokoch už musíte vedieť či sa vôbec chcete zobrať alebo nie.

colsami
24. sep 2024

Ale ved svadba nemusi byt veselica za x tisic so sto ludmi, uz po 11 rokoch a detoch. Navyse uprimne, vydavky sa zvycajne vratia na daroch od hosti.
Takze peniaze su vyhovorka.
Ved mu povedz ze sa vezmete na urade, vy, deti, rodicia a potom posedenie v restike ci na zahrade pri grile. Problem?

Fakt chudacik, ze nanho "tlacia" lebo defacto zije s frajerkou po tom vsetkom co spolu vybudovali dosiahli, splodili... A nechce (?) ju za manzelku, s kopou vyhovoriek...

moonlight1210
24. sep 2024

A nepoziada ta z principu, alebo preco? Nechce? Je mu takto dobre, paci sa mu pocit, ze vlastne nie je "zaviazany"?

Ved staci ist na urad a vybavit to za par minut a ist si sadnut do restauraie na obed s tymi dvoma svedkami. Alebo ani to. Nemusi okolo toho byt velka slava.

anjelicek26
24. sep 2024

Tiez by ma zaujima, co povedal. Proste ostan stat, kym ti neda jednoznacnu odpoved na otazku - chcem, aby sme sa ako rodina volali rovnako. A tiez by ma zaujimal ten uzasny dovod, preco nie.. na urade vam treba tak 100e na papierovacky, nic viac.

januska12323
24. sep 2024

Na romantické gestá bol čas najneskôr pri pôrode prvého. Škoda, že si mu nepovedala moju obľúbenú vetu: deti budú mať moje priezvisko, či bude rovnaké s tvojím je len na tebe.

tanyan
24. sep 2024

Ak chceš, aby boli vo vzťahu aj romantické gestá, tak urob ty. 😉
Niekto musí začať a vo vzťahu s rešpektom a vzájomným porozumením sú také gestá potom opätované a stávajú sa tradíciou.

doriiis
24. sep 2024

Ak to chces iba kvôli tomu,aby si mala rovnaké priezvisko ako tvoje deti,tak sa nato vybodni.Mala si dať deťom svoje priezvisko.

anjelicek26
24. sep 2024

btw za poplatok ti zmenia na matrike tvoje priezvisko za akekolvek... aj za to "jeho"... ale vykaslala by som sa mu zvysoka na to, ked si ma nevazi natolko, aby na ten urad siel...

banalu
24. sep 2024

My sme spolu 14 rokov, z toho len 3 ako manzelia. Vzdy sme vedeli, ze sa raz vezmeme, o ruku ma poziadal po 10tich rokoch. Mne to tak vyhovovalo.
A nemyslim, ze sa nieco zmenilo, okrem toho, ze vravim - ze toto je moj manzel, co je take mile, lepsie ako - toto je moj frajer/partner alebo ako sa raz moj otec zo srandy vyjadril - spolubyvajuci 😂 a nic sa nepokazilo, ani necitim nejaku zazracnu zmenu...

siska53
24. sep 2024

A sak mu povedz, ze ked sa vezmete len na urade vy a dvaja svedkovia, tak to hadam nic nejak stat nebude. A najblizsiu rodinu zavolajte len na nejake posedenie a hotovo.

sumalee
24. sep 2024

My sme spolu tiež 11 rokov, hypo a deti ako vy, hoci ma poziadal o ruku už dávno, nemali ani nemáme peniaze, stále niečo dôležitejšie,strašne vela vaznych problemov a už to tak nejako vysumelo,ja nemám rada oslavy ani byt stredobod pozornosti čiže sa mi do toho ani nechce už...hoci by som chcela aby sme mali rovnake priezvisko z tých praktických pričin...ale aj mi je ľúto ze mam stále status slobodná 😊

lucka_ke
24. sep 2024

@banalu no moja teta žila s priateľom a tiež ju rodina prehovárala, nech sa vydá - ona že načo, oni papier nepotrebujú, ale tak nakoniec sa zobrali a do pol roka muž zomrel na infarkt, jej ostal dom aj peniaze na účte, inak by dedila jeho rodina

banalu
24. sep 2024

Teraz citam, ze uz mate deti... tak to by som uz pred narodenim prveho naklusala na urad a vzala si ho... ale to som ja 🤷‍♀️ kazdy to ma nejako...

laurita285
24. sep 2024

Moja naj kamka sa romanticky zobrali po 11tich rokoch chodenia a počas 12teho roku sa rozviedli :D

autor
24. sep 2024

@banalu akože ja sa zas nemusím brať kvôli tomu že čakáme dieťa. Prvé dieťa sme mali po dvoch rokoch a vtedy sme nejako extra neplánovali. Ale po rokoch bolo hocikoľko pekných príležitostí kedy som to už
ozaj čakala, ale nedočkala som sa.

banalu
24. sep 2024

@lucka_ke ja tomu rozumiem, my sme nemali deti, nehnutelnost bola moja, zabezpecna som bola aj bez neho... mozno preto ma to nejak netahalo skor chystat svadbu... aj on bezomna... ale ak by sme mali deti, spolocnu hypo atd. Tak uz davno (z praktickeho hladiska) sme zosobaseni.

nyusika
24. sep 2024

Vždy ma prekvapí, ako ľudia nemajú stres z detí a spoločnej hypotéky, ale zachovať sa slušne a poskytnúť právne istoty spoludlžčníčke a matke spoločných deti nechcú....