Máme 6 ročného syna a bojím sa rozchodu

26. aug 2020

Ahojte,

Chapem, ze toto forum je urcene primarne zenam, ja som chlap, ale skusim stastie 🙂

Chcel by som to co najviac zanonymizovat, kedze moja sem zvykla prispievat tiez.

Ide o to, ze uz takmer rok mame krizu, da sa povedat z nicoho nic. Do barov nechodim, z prace domov, raz za cas s kamaratmi do kina. Priatelka mi jedneho dna povedala, ze ma nelubi a zacala mi menovat dovody typu malo chodim von a tak. Rovnako sa vykaslala aj na domacnost mimo varenia (cez vikend, obycajne jeme niekde vonku) a obcasneho spustenia roomby. Upratoval som viacmenej len ja, kedze na ten bordel sa nedalo pozerat, ale nakoniec som sa na to vykaslal aj ja. Vysledok je napr sprchovy kut neumyty od maja, jej postelne pradlo 2 mesiace (aj to som pral naposledy ja). O seba sa stara, kupuje si nove saty a vzdy chodi upravena. Nema nikoho, aspon teda chodi z prace rovno domov a navyse sme kolegovia, aj ked spolu nesedime. Rozchod by bol uz samozrejmy, najviac ma ale trapi to, ze mame 6 rocneho syna a nerad by som rozbijal rodinu. Co si o tomto celom myslite?

acrobaleno
26. aug 2020

No fuj, keď už ona je lenivá a ty si rezignoval tak si aspoň najmite nejakú upratovačku. A ja som toho názoru, že žiaden vzťah by sa nemal udržovať kvôli dieťaťu. Decko to aj tak všetko vníma čo sa deje.

katkaaaaaaaaaa
26. aug 2020

Ak ste sa už o tom skúšali rozprávať a nepomohlo ... Ber syna a utekaj ... A na stole jej nechaj kľúče

autor
26. aug 2020

ja zial syna zobrat nemozem, ved viete ako to chodi v tychto pripadoch :( Okolie ju vnima ako sarmantnu damu, nevesiam nikomu na nos nase problemy. Upratovacka neviem ci je ozajstne riesenie.
Rozhovor som samozrejme skusal, k nicomu to neviedlo, vraj potrebuje cas atd a mozno sa to este napravi. Hadat sa nehadame, kedze z toho aj tak vyjdem ako zly ten ja.

renatka1985
26. aug 2020

Paneboze FUJ, neumyta kupelna od MAJA ???!!! a doma 6-rocne dieta?
Zavolala by som na vas oboch socialku, do svojich problemov zatahujete syna, ktory za nic nemoze. Zaujimalo by ma, kolko mate obaja rokov, ked sa takto spravate (trucujete ako male deti namiesto toho, aby ste risili vztahovu krizu).

a pri predstave toho postelneho pradla sa mi chce zvracat

sissy27
26. aug 2020

neviem čo viac potrebuje človek počuť ako "neľúbim ťa" na to, aby ukončil vzťah. Povedala ti to jasne, a všetko spojené so spolunažívaním s tebou má na háku a preto to tak vyzerá. Chceš mať oprané? Sprav si. Chceš jesť? Sprav si. Chceš sex? Sprav si.
Rodinu neudržíš len tým, že budeš naďalej zotrvávať v spoločnej domácnosti, dobrým otcom môžeš byť aj po rozchode.
Inak by ma zaujímalo, ako sa o seba stará v 3 mesiace neumytej kúpeľni? 🙈 veď špinavšia vyjde zo sprchy ako do nej vojde

himedzi
26. aug 2020

No najjednoduchšie je odísť...ale naši rodičia a predkovia to tak neriešili. Každé prečo má svoje preto. Vezmi ženu na večeru, kúp jej kvety a úprimne s láskou sa porozprávajte.

autor
26. aug 2020

@sissy27 Skor to bolo tak, ze ja som svoje a maleho veci opral a jej nechal v kosi 🙂

autor
26. aug 2020

@himedzi sama so mnou nechce nikam, iba ked tam je maly. Aj o pohari vina na terase mozem max tak snivat.
Viem, ze najlahsie je sa rozist, ale ja by som to chcel nejako 'opravit'.

jaskolka
26. aug 2020

Načo chceš držať vzťah s niekym, kto ti rovno povie, že ťa neľúbi? Dáva ti najavo, že ma celkom v paži vás život, domácnosť, všetko. Ty si rezignoval tiež, no zbohom, chúďa váš syn, keď na toto sa ma pozerať... Vy nemáte už nijakú rodinu, dvaja cudzí ľudia s malým dieťaťom.Potrebuje čas? Na čo? Na, ešte viac špinavú domácnosť, alebo ešte viac ti dat najavo, že ťa absolútne nechce?Skôr by som riešila to, ako to si predstavuje ďalej, hlavne so synom. Ak ešte silou mocou chceš bojovať, sadnite si a nech teda povie, čo jej vadí. Ale pokiaľ len tak všeobecne, že neľúbi ta, a podobne.. Tam veľa nenapravis...

amelia000
26. aug 2020

No povedz jej, ze ked ta nelubi tak ok. Ze ostanete naoko kvoli synovi spolu, ale ty zacinas randit. Nech si aj ona niekoho najde. Ale, pracu v domacnosti a financovanie si podelite sko spolubyvajuci. Tak bud nato pristupi a je koniec, alebo sa spamata. Vels stastia.

acrobaleno
26. aug 2020

@himedzi tak naši predkovia to preto neriešili tak, lebo iná možnosť nebola. Ja by som si minulosť až tak neidealizovala.

sissy27
26. aug 2020

ešte raz a pomaly - vašim problémom nie je neoprané prádlo, to je len dôsledok. Nemiluje ťa, nechce s tebou žiť - toto máte riešiť. Nie kto kedy opral alebo upratal. Svojím postojom ti dáva najavo, že ťa tam nechce a robí všetko pre to, aby si vypadol.

alexandraalexandrova
26. aug 2020

A spytal si sa jej ako si vas vztah predstavuje dalej? Ci suhlasi s rozchodom alebo teda ako to bude? Lebo to je dost dolezite vediet...jej to takto tiez nemoze vyhovovat, treba to doriesit a to musite spolu dohodnut, hlavne ohladom syna...normalne, bez vycitiek, emocii, rozumne a racionalne...

autor
26. aug 2020

@amelia000 Prave tuto odpoved som hladal, dakujem ;)

katkaaaaaaaaaa
26. aug 2020

veď si to nafoť a tak odíď ... A keby to okolie riešilo tak úkaz fotky a sa spýtaj : Toto je podľa vás šťastný spokojný vzťah a domácnosť ? A hotovo ... Nedaj sa zraziť na kolena lebo my ženy vieme byt mrchy ... Sak syn keď toto bude vidieť čo bude on robiť ? Ber ho preč od nej keď je taká nasilu tam nebud bude to len horšie

autor
26. aug 2020

@alexandraalexandrova navrhol som jej, ze ju vyplatim z domu s tym, ze si kupi byt. Najprv to brala ako dobry napad, ale nakoniec z toho vycuvala.

flofli
26. aug 2020

A čo tak vyskúšaj nejakú poradňu? Myslíš, že sa tento váš vzťah nedá zachrániť?

autor
26. aug 2020

@katkaaaaaaaaaa obavam sa, ze fotka nejakeho zamydleneho sprchoveho kuta a pavuciny v kute nicomu nepomoze.

autor
26. aug 2020

@flofli poradnu som navrhol, nechce o tom ani pocut.

katka281
26. aug 2020

Mozno ti to tvoja zena robi na truc, nieco ti tym asi chce povedat... akurat nechapem ako moze hlavne ona zit v takom prostredi, poriadok je istym sposobom vizitka zeny, tak som aspon vychovana ja. Skuste nejaku poradnu ked rozhovor nepomaha, skus ju nejako prekvapit, niecim peknym, nejako si znovu ziskat to co bolo predtym. Ja si naopak myslim ze je pekne, ze rodinu rozbit nechces. Avsak nerob to za kazdu cenu.

vierkainka
26. aug 2020

@renatka1985 do bodky súhlasím s tebou, vrátane zvracania.Este by som doplnila, že je Typická pipina co je vonku za krásavicu a doma ma hnoj.

alexandraalexandrova
26. aug 2020

vycuvala s akym zaverom? ved musi mat aspon nejaky nahradny navrh ked s tymto uz nesuhlasi...ja neviem ste dvaja dospeli ludia co okolo seba len chodia ako nemi a nikto nic nehovori, neriesi? Treba realne dospiet k rozhodnutiu, ist to spisat k pravnikovi, poriesit zverenie dietata do starostlivosti a podobne...dokedy sa budete tvarit ze sa to nejako samo poriesi?

autor
26. aug 2020

@katka281 nemyslim si ze trucuje, predtym som bez problemov upratal, nebolo mi ani treba nic povedat. Teraz upratujem a periem len maleho veci, on chodi obycajne do vane, ta je cista 🙂

autor
26. aug 2020

@alexandraalexandrova
vycuvala akoze to dame do kopy, ale nakoniec sa nic nezmenilo.

ide o to, ze je dost naviazana maleho a som si takmer isty, ze spravi vsetko preto, aby som s nim nebol. Viackrat sa mi vyhrazala, ze ho bude vychovavat proti mne.

autor
26. aug 2020

najviac ma na celom stve, ze v praci je neuveritelny pracant a puntickarka, je plna rozporov.

alexandraalexandrova
26. aug 2020

tak to je skvele ze si ide svoje mindraky riesit cez dieta...🙄 ona snad nechape ze tym ublizuje hlavne synovi a nie tebe?

autor
26. aug 2020

@alexandraalexandrova toto je zial holy fakt a ja s tym nespravim nic. Idealne by bolo keby odisla a maly ostal v mojej starostlivosti, ale to je asi nerealne. Alebo je nejaky sposob ako to dosiahnut?

amelia000
26. aug 2020

Nieje zaco. A na to rande vazne chod! Aby si si aspon pripomenul, ze zeny vedia byt mile, usmievat sa a zaujimat sa o teba. A mozno uz ta tvoja podla spravania aj niekoho ma, takze aspon nebudes zaostavat. ;)

acrobaleno
26. aug 2020

Pri rozchode navrhni striedavku, dieťa je už dosť veľké.

autor
26. aug 2020

@amelia000 nemyslim si ze ma, to by obcas odisla z domu.