Mám to svokre povedať?

18. sep 2024

Ahojte baby ako ste toto vy riešili v podobnej situácii ? Pre babatko nám chýba ešte 10-15 položiek ale len take uz blbostičky a kočiar kupujeme na ďalší mesiac. Ja si strašne vážim že svokra chce kupovať ale ocenila by som keby sa aspoň spýtala čo potrebujeme aby nebolo všetkého príliš. Mame 5 periniek plllno dék a ona objedná zbytočne ďalšie dve perinky a ďalšie deky 🙈 mne by to nevadilo ale ľúto mi bude že to malý nevyužije a pôjde to preč, hovorila som aj manželovi nech jej povie, lebo hovorila že chce niečo kúpiť tak som mu vravela napíš jej alebo povec čo všetko mame, a čo potrebujeme že môže nejaku vec z toho kúpiť. On samozrejme zabudol a ona uz objednala takže neni to jej chyba vážim si že chce pomôcť len keby môj chlap nemal mladicku sklerozu a nezabudol 🙈 a mne je blbe jej písať alebo volať že všetko toto máme ked uz to je objednané, a že mohla namiesto toho kúpiť nejaké fľašky pre novorodeniatko. Baby mám jej napísať ? Alebo to prijať a potom to zase zbytočne dávať preč ? Čo ste vy robili ak ste mali niečoho príliš a kúpili vám toho ešte viac 😄

cyberk
18. sep 2024

Manzel nech jej povie nech zrusi objednavku, ze to uz mate, ale ze ak chce nieco kupit, mozete jej dat zoznam, co este nemate 🙂

colsami
18. sep 2024

Manzel nech jej povie.
Dnes po praci mu povedz, "Jozko prosim zavolaj teraz mame (aby si na to potom nezabudol), nech toto toto a toto uz nekupuje lebo mame hrozne vela veci a nevyuziju sa a nemame ich ani kde odkladat."

Apropo, nikto nam nic take velke nekupoval, uz to ze sme mali tisic hraciek a bodyciek pre batola ako darceky, ok, nejak vyuzijes, ale aby som doma mala 5 periniek...? 👀 Kazdemu co sa pytal sme povedali "Dakujeme mame naozaj vsetko". A tak aj bolo. Ale teda my sme sa naozaj nespoliehali ani sme necakali ze nam to naozaj niekto iny bude kupovat.

simca06022011
18. sep 2024

samozrejme, ze jej to povedz... a nech objednavku zrusi, periniek aj 2ks su dost. Ak nieco chce kupit, nech sa ta opyta TEBA, a to aj do buducnosti (lebo darceky a veci sa budu kupovat stale, ja som si to zariadila takto, nech sa pytaju mna)... co s tym budes robit? A kde to budes skladovat? Najlepsie by bolo keby jej synator zavolal, a povedal osobne, ak si zvyknete pisat, tak ok, napis jej... aby to pochopila v dobrom, pisany text si kadekto vysvetli po svojom.

gejb
18. sep 2024

Babatkovskych veci sa ťažko zbavuje. Ak to vôbec predáš tak za zlomkovu cenu alebo potom len darovat.
Takze ak máš tých veci uz hromadu tak by som to neprijmala a radšej nech objednávku zrusi. Ale nech to rieši muž...

autor
18. sep 2024

@colsami tak my sme sa nespoliehali na nikoho, my si sami všetko kupujeme len ona sa ponúkla že niečo kúpi ale objednala toto a mame toho dosť.

tinalia
18. sep 2024

Ja som svokre sama povedala, co nam netreba a co ano, ak chce nieco babatku kupit, neviem, preco by to mal robit manzel za mna 😅 svokra ma aspon respekt voci mne, ked si sama poviem. Chcela kupit malej nausnice, tak som jej povedala ze prepac, ale nauanicky uz mame a zbytocne bude mat dvojo. Vzala to uplne v pohode, nakoniec nam dala peniaze, ze mame kupit, co nam treba

patka06
18. sep 2024

Zavolaj jej alebo choď za ňou a porozprávajte sa, presne ako si to tu napísala, že si vážiš jej snahu, 7 periniek určite nevyužijete /max. 2-3/, deky rovnako.
Vysvetli jej, že zbytočne vyhadzuje peniaze za niečo čo už máte. Objednávku nech zruší, rak sa nedá zrušiť, tovar vráti.
Daj jej zoznam čo by ste potrebovali alebo choďte na nákup spolu.
Rozhodne takéto veci nenechávaj na chlapa, aj keď je to jej syn

simca06022011
18. sep 2024

A inak ak mas veci duplicitne, ktore vies ze nebudes pouzivat, ani to nechystaj, nedavaj dole vysacky, neper, nerob s tym nic, cim skor to potom nafot a posun ako nove cez bazar... 😂

kiki68
18. sep 2024

Ja by som to spravila inak, isla za nou a led neni nejaka urazliva, tak ukazala, ze pozrite, toto uz mame a toto by som potrebovala urcite, podme to vybrat spolu

januska12323
18. sep 2024

Nenechávaj to na muža, nevieš komunikovať sama? Už toho čo máte je veľa polovicu by som vrátila do obchodu. Svokre zavolaj alebo choď za ňou a povedz, že si vážiš jej záujem ale toto a toto už netreba ale môže kúpiť toto. Aby sa cítila užitočná.

ivik4
18. sep 2024

Prosim Ta co Ti je blbe ? Ved si dospela zena. Moja svokra je velka nakupna maniacka, maly ma tolko veci ze az, pomaly plny satnik cisto od nej ale ked bol malinky, bolo toho ovela viac. Normalne som jej jeden den povedala : viete co teraz dlhsie nic nekupujte lebo ma toho velmi vela a nevynosil by to, ked by cosi, ja Vam poviem lebo viem ze rada mu kupujete. A bolo ..
Normalne to pochopila , prestala vtedy v to obdobie kupovat

domka222
18. sep 2024

Sama by som jej povedala,nech si zbytočne nemíňa €,lebo veľa vecí máte aj 2 a viac x. Že buď nech sa ťa radšej opýta, keď bude chcieť kúpiť, alebo jej povieš ty, ak budeš niečo potrebovať . Však si dospelá a je to normálna vec. Ty to nevyužiješ a ona zbytočne vyhodí peniaze.

titla
18. sep 2024

Kasli na muza, neries to cez neho, ak je svokra len trochu normalna, zavolaj jej a dohodnite sa vy dve.
Ja mam super svokru, ale vedela som, ze by ma zahltila zbytocnostami ak jej dem sancu. Takze ako sme jej oznamili, ze bude babka, dostala zakaz cokolvek kupit. Ja som vedela, ze 90% veci pre babo podedim. A zaroven som jej slubila, ze co mi bude chybat moze kupit ona. A tak sme mesiac pred porodom, ked som skompletizovala vybavu nabehli spolu do obchodov a oplieskali 150e. A obe sme boli spokojne. A dohodnite sa do buducna nech vsetky taketo nakupy riesi rovno s Tebou. Muz nikdy nebude mat taky prehlad.

ninusa221
18. sep 2024

Ja síce nemám ešte svokru oficiálnu. Ale teda keď nám niečo treba alebo ona nám chce niečo kúpiť tak to riešime my dve proste chlapom je to jedno… tak zdvihni telefon a povedz jej..

jomarch
18. sep 2024

my sme na vybavu pre dieta zalozili zvlast ucet, kam prispievame a z toho uctu platim vsetko co objednavam. Obe babky mi tam prispeli nejakou ciastkou (z ich vlastnej vole). Ked tak skuste takto....ze nech vam prispeje a ty z toho nakupis co potrebujes. Vyhnes sa tym aj kupovaniu veci mimo tvoj vkus (na toto som hakliva). Nechala by som ale manzela, aby to riesil

kandelabra
18. sep 2024

Nepisala by som jej, mohla by to zle pochopit. Povedala by som jej to osobne, toto vsetko co si napisala tu. Normalny clovek pochopi.

katulienocka999
18. sep 2024

Jasne povedala,bud napísala alebo ešte lepšie zavolala ak má teraz obdobie,ze ju nepresvedčis aby nič nekupovala...normálne nevtieravo,že ak silou mocou chce tak ešte toto toto toto potrebujete a kludne nech si z toho niečo vyberie ak chce, samozrejme nemusí ale aknchce tak ju poprosite radšej niečo z toho ako niečo co nepouzijete 🙂

kacena4
18. sep 2024

v prvom rade sa nauc komunikovat so svokrou sak si neni .... komunikacia je zaklad aj do buducna ked budete mat dieta nebudes predsa vsetko riesit cez muza...

vilma7
18. sep 2024

5 perinoek plus dve nové? To sa ešte deti dávajú do perinky? Tak my sme nemali napríklad ani jednu...
Určite by som jej poslala zoznam, keďže tvoj chlap není schopný a ze ak chce niečo kúpiť, tak toto vám ešte treba.

duppka13
18. sep 2024

Zober to od nej a co nepotrebujes predaj. Nestoji to za tie hadky. Mne svokra dala milion nepotrebnych aj skaredych veci a oblecenia, velmi som sa na to hnevala. Minuly rok zomrela a ja este stale mam v skrini oblecenie od nej pre dceru co jej bude dobre tak za 5 rokov a ked nieco vytiahnem poviem dcere to mas od babky.
Inak take deky vyuzijes aj ked bude starsia, ja teraz davam na postel deku a pod nu prebalovaciu podlozku ked sa uci spat bez plienok. Niekedy ma spotrebu aj 3 za noc. A ked ich uz nebude potrebovat dam ich psovi do pelechu.

lujza123
19. sep 2024

Zavolaj jej a pories to s ňou sama, poďakuj jej ze si veľmi vazis ze chce pomôcť, ale ze niektorých veci už máte dosť a ine vám chýbajú
Ak je normálna tak bude ešte aj rada ze s ňou komunikujes ohľadom bábätka ako žena so ženou.

Ináč k tej výbavičke dopredu trochu brzdi aj ty, fakt veľa veci môže byt ináč ked sa babo narodí. Toto pozná asi každá nová mama,niečo absolútne nevyužije a niečo zas používa stále. Fakt lepšie dokúpiť priebežne to co treba, z eshopu to mas za 3 dni doma

lujza123
19. sep 2024

Čo sa týka milióna periniek a dečiek, ja som ich celkom využila nakoniec 🙂 Nebavilo ma pozerať v kočari sa na tu istú dookola tak som to striedala podľa nálady, a potom ako náhradné všade kde som s bábätkom chodievala, aspoň som nemusela tolko vzdy baliť a myslieť na to dopredu, jednu som mala v aute ta sa vzdy hodila, ďalšie zas u našich, u svokri atd . Ked bola dcéra staršia tak to večne niecim okydala, obrblala … Fakt som ich používala hadam celý škôlkarsky vek a potom som tie krajšie darovala tehotným kamoškam a tie vybývanejsie skončili u nás v domácnosti ako podložky na sedenie na kúpalisko, opekačky, psí pelech atd

autor
19. sep 2024

@lujza123 Ja som kúpila v pepcu také dve deky ale to som povedala že budem používať pod babo keď ho budem prebalovat, potom mama mi dala urobiť do kočíka tie puffy deky aj do vajíčka, potom mam také dve maličké puffy deky tiež keď lezi babatko alebo pod hlavičku. A ešte mám jednu takú väčšiu tiež buď do kočíka alebo niekde, a ona dala spraviť ďalšie dve puffy deky takže toho bude dosť. Práveže ja nechcem veľa kupovať ja som kúpila dve zavinovačky také tie zavazovacie moja mama kúpila jednu taku na suchý zips a ďalšie dve mi prišli keď som objednala od jednej baby balík vecičiek. Práveže teraz potrebujem už hygienu plienky fľašky overály, tak snáď to ozaj pochopí

mnamko
19. sep 2024

@vilma7 no babetku je lepšie v perinke,citi sa ako v maternici

vilma7
19. sep 2024

@mnamko v Pezinku ako v maternici? Bábätkom cíti ako.v maternici keď je schulene do polohy, v ktorej bolo pred polrokom a nie fixované a vystrete v perinke.

autor
19. sep 2024

@vilma7 myslím si že každý ma toto iný názor a iný pohľad to je ako sa hádať či bola prvá sliepka alebo vajce 🙈 každý si spraví po svojom, ja perinku chcem aspoň ten mesiac dva určite. Keď niekto nechce tak zase je to vec rodičov

patka06
19. sep 2024

@mnamko nie každému, moja dcéra zavinovačku neznášala už v pôrodnici. Doma sme nepoužili vôbec.