Mám prispieť kolegovi na 50tku, na ktorej ani nebudem?

21. jún 2024

som tam rok
nie som pozvana na oslavu ostatni su robia spolu uz dlho
prisli za mnou ci prispejem na darcek ( davat sa mu bude na oslave kde nebudem)
oni davaju 25 euro do obalky ( asi 6 ludi)
kolega, ktory sa ku mne nechova pekne , nie som pozvana na oslavu a este mam prispiet?
ako sa zachovat
dakujem

kikushaa
21. jún 2024

Nie, neprispievaj ak nechces

majamat
21. jún 2024

nie neprispievaj.

mimi3008
21. jún 2024

Ved sa zatvar akoze nechapavo, resp., ze im to oznamujes ako novinku, ze: "Jaaaj, nie nieee, neakladam sa, ved ja tam nie som pozvana."

jaja20
21. jún 2024

Nedala by som. Mne sa stalo niečo podobné, že sme sa skladali na
"odchodné" pre kolegyňu, ktorá u nás robila len rok,prispela som,a potom som sa dozvedela, že ma celý čas
( bezdôvodne) ohovárala 😠
Doteraz to ľutujem,tie peniaze som mohla využiť na zmysluplnejšie účely.

deti95060810
21. jún 2024

rovno povedz že nie si pozvaná a teda neprispievaš...

syslik81
21. jún 2024

na rovinu- sorry ale nie- niesme kamaradi a ani znamy .. uzite si oslavu

alickapusinka
21. jún 2024

Neprispej prečo by si mala na oslavu pozvaná nie si čo chudáčik chyba mu tvojich 25 eur nič nedávaj ak ťa nepozval. Určite ak robí oslavu nevolala ťa tak nemáš čo prispievať. Píšeš že každý prispeje na oslave ak tam nie si pozvaná čo máš čo prispievať.

romanovic
21. jún 2024

V ziadnom pripade neprispievaj. "Nie, my sme iba kolegovia, sorry, neprispievam".

mamina7070
21. jún 2024

povedz im rovno nie som pozvana nevidim dovod prispievat

adalmba
22. jún 2024

Ja by som dala 5€ na ,, čokoládu,, aby ma zas neriešili, že som nedala nič. Lebo budeš určite väčšine ležať v žalúdku, že henta nedala nič. ( Viem veľa mamičkám na MK by to bolo jedno, no mne by sa zle robilo v takom kolektíve. Kde by na mňa pozerali cez prsty, pre peniaze. ) Hlavne ak si tam krátko a chces,, zapadnúť do kolektívu,, ale to som ja.

tykat
22. jún 2024

Ty si jedina koho nepozval? Ak ano tak by som mu mozno v den narodenin kupila cokoladu a potriasla rukou. Ak su tam taki viaceri tak skus zistit ci a kedy mu budu gratulovat a chod s nimi.

autor
22. jún 2024

@tykat ano a ja kolega co tam robime len rok ostatni su pozvani

autor
22. jún 2024

@mamina7070 ver ze toto ma napadlo

autor
22. jún 2024

@jaja20 ved prave, nechova sa ku mne pekne. o to viac dovod nedavat.

muchotrafka298
22. jún 2024

V ziadnom pripade by som neprispela. Nie si pozvana, nech sa skladaju na darcek ti, co ich pozval na oslavu. Okrem toho, pises, za nechova k tebe pekne,duplom by som nic nedala.
ja som sa tiez pre par rokmi skladala kolegovi na drahy darcek (wellness pobyt pre neho a jeho manzelku), ked mal 40tku. Ja som nemala problem, ze OK, ved prispejem, robim s nim dlho, dobre vychadzame. Skladalo sa iba par ludi (co som nevedela, myslela som, ze cela firma) a skoro ma vykotilo, ked mi kolegyna napisala, ze si prosi na ucet 45 EUR.....Uz som nechcela cuvnut. Do prace doniesol balik chipsov a flasku vina, ze oslava. Neskor som sa dozvedela, ze vsetkych, ktori sa mu poskladali na ten dar (OKREM MNA) pozval normalne do restiky na oslavu. Takze toto ma vyliecilo na akekolvek skladanie sa vo firme.

autor
22. jún 2024

@muchotrafka298 sila. tiez ked ma oslavu ledva daco on donesie. mala som narodky, ani vsetko najlepsie mi nepovedal. smutne. o podavani ruku ani nehovorim.

tykat
22. jún 2024

@muchotrafka298 fiha a aj vies preco ta nepozval?

muchotrafka298
22. jún 2024

Pokial mate taketo vztahy, tak by som nedala nic. Mne peniaze na strome nerastu, ani ich nenajdem na ulici a viem ich vyuzit aj lepsie. Tebe ani raz negratuloval, chova sa k tebe zle, fakt sa nemusis trapit, ked neprispejes.

@tykat neviem a je mi to uz aj jedno. Odvtedy sa moj vztah k nemu rapidne zmenil. On hodil ignore mod, vsak 45 EUR na dar som dala, lebo som hlupa. Uz nie som. Ja som sa to, ze mal oslavu dozvedala so storiciek na instagrame. A este jedna kolegyna ze "On robil oslavu len pre tych, co mu dali na dar". Tak som sa jej opytala ze ci nedostala odo mna na ucet 45 EUR ako chcela.

cacianka
22. jún 2024

My sme sa mali skladať šéfovi pri odchode.
Neprispela som ani cent
Chrapunovi, ktorý sa správal žovialno vulgárne, mal trápne reči, nemal slušný prístup k ľuďom, okato mal "svojich" a "nesvojich", aj ku mne ( nielen) sa správal trápne až šikanozne sa mám skladať ?!? Ani omylom!!!
Život a hrdosť na naučili...
Veľa ľudí si potom trieskali hlavu, prečo podľahli a prispeli...

adulikka
22. jún 2024

Tak u nás na okrúhle niekto dá 10€ , niekto len 3€
..ale 45 € by som nedávala , keď ma ani nepozval .

muchotrafka298
22. jún 2024

@adulikka ja som nevedela, ze on bude robit nejake oslavy, kam pozve/nepozve ludi. Keby som to vedela, tak dam velke prd.U nas toto vobec v praci nie je zvykom. Kedysi sme sa pri okruhlinach skladali na darcek alebo poukazku oslavencovi, to bolo ale maximalne 5-10 EUR. Neskor sme to zrusili, lebo ludia nechceli davat ani toto.

autor
22. jún 2024

@cacianka lebo chceli byt za peknych preto prispeli.

autor
22. jún 2024

@muchotrafka298 toto by ma dobr3e nahenvalo, 45 eur je nemala suma. ale z principu by ma hnevalo aj 5 eur pri takom cloveku.

tykat
22. jún 2024

@muchotrafka298 to je fakt divne, a vedel vobec ze si prispela aj ty? U nas taketo dary davaju ludia co idu na oslavu, tak sa spoja a kupia spolocny dar alebo daju peniaze v obalke. Takze nie dopredu ze daj na velky dar ale naopak, najprv su pozvani na oslavu.

autor
22. jún 2024

@tykat presne u nas davaju obalku a pohladnicu kde sa kazdy podpise.

cacianka
22. jún 2024

Presne. Stará kolegyňa sa votrela - nanutila im nejaký jej obraz, ešte sa aj vzadu podpisali...
Bola som hrdá, že som sa nezúčastnila tejto trapošiny

katka700
22. jún 2024

Čo si, takému cocotovi čo pozve všetkých a 2 ľudí z oslavy vylúči ani cent. Tí ostatní sú tiež dobre j*bnuti že od teba vôbec pýtajú, alebo nevedia že ťa nepozval. Na rovinu povedz že na oslavy kde ťa nepozvali neprispievas a hotovo.

autor
22. jún 2024

@katka700 ano tiez si myslim ze je to neskutocna trufalost si odo mna pytat peniaze toboz ked nejdem na oslavu. ale potom asi videla moj vyraz tvare tak dodala, ze je to samozrejme na mne ci prispejem ci nie.

muchotrafka298
22. jún 2024

@tykat ano vedel, ti co prispeli sa podpisali na pohladnicu. Ja uz to neriesim, proste sa to stalo, ale odvtedy uz neprispejem nikomu. Ani kolegovi k svadbe, nepozval ma, ani kolegovi na vyrocie nejake, nepozval ma. Ked ma pozvu, tak to zvazim samozrejme, nepojdem ako buranka na oslavu bez toho, aby som na nieco prispela, ale urcite nie velke sumy.

medda_beda
22. jún 2024

My keď prispievame tak ten človek vždy donesie nejaké pohostenie a z kolektívu nie je vylúčený nikto.
Ak by ma nejaký kolega nepozval a iných áno tak by som mu určite neprislela a ostatným by som tiež vyčistila žalúdok odkiaľ majú toľko drzosti odomňa niečo pýtať.