Mám nízke sebavedomie

29. jan 2024

Ahojte...mám taký problém, že mám nízke sebavedomie..., považujem sa za škaredú aj keď možno škaredá ani nie som....keď vidím všade tie dokonale ženy, krásne tak si poviem, že ja take dokonalé telo, stihli pás , čistú pleť nemám...

crazy_cat_lady
29. jan 2024

a kde vsade vidis tie dokonale zeny? lebo ak na soc. sietach, kde ti pripadaju krasne a dokonale, tak to ma daleko od reality.. 🙂

beata_k
29. jan 2024

Kazda druha modelka je rozvedena lebo ju jej muz podvadzal. Asi tolko k tej nekonecnej krase.

natalia2007
29. jan 2024

Otrepana fraza, ale pravdiva - krasa nie je vsetko. Inak by ako pise baba vyssie neboli rozvedene a podvadzane herecky a modelky a prosim hlavne never vsetkemu co vidis na soc sietach.

hankm
29. jan 2024

Co ti brani cvicit a zlepsit postavu? Nic jednoduchsieho ako na sebe makat.

muchacici
29. jan 2024

Veľa z nás sú len obyčajní ľudia. Nízke sebahodnotenie máš preto, že sa neakceptuješ taká aká si a preto kto si. Musíš pochopiť, že si jedinečná a porovnávaním sa rútiš do temnoty. Jasné, že "prehrávaš", keď porovnávaš niečo top na niekom so svojim nedostatkom, toto nie je rovnocenný súboj, lebo ak by to bolo naopak, ty zase budeš mať niečo lepšie ako ten druhý človek, a tu on "prehrá". Takže najlepšie je prijať sa aká si, klišé. Povedz si, že proste som taká a hotovo. Niekto ma toto krajšie, tamto škaredšie. Venuješ životu a vzhľadu iných príliš veľa energie, a to úplne zbytočne. Avšak ty sama si to musíš uvedomiť a zmieriť sa so sebou, pochopiť, že naozaj nemusíme byť všetky ako cez kopirák, aby sme boli krásne (čo je subjektívne), že je v poriadku byť autentická, so svojimi plusmi aj mínusmi, že porovnávaním strácaš drahocenný čas, a že to je jedno kto aký je, aký krásny, akú má pleť a pás, keď tvojho každodenného života sa to v realite dotýka tak na 0.00000000001 percenta, keď toľko vôbec. Niekoho "krása" nemá na tvoje kvality žiaden vplyv.

estellas
2. feb 2024

Autorka, ja viem ako sa cítiš. Ja som sa tiež trápila kvôli mojim nedokonalostiam. Časom sa na to pozerám inak, som rada že mám zdravé telo. Ty ako človek máš svoju hodnotu. To, že nie nemáš dokonalú pleť z teba nerobí horšieho človeka. Úprimne, poznám veľa žien ktoré majú dokonalú postavu, krásnu pleť a správanie otrasné, ohovárajú, osočujú...