Mám kúpiť drobnosť niekomu, koho nemusím?

6. apr 2024

Kúpili by ste nejakú drobnosť, pozornosť pre človeka ktorého nemusíte? Idem o pár dní na návštevu k rodičom, zdržím sa pár dní, moja mama chce pri tej príležitosti aby som navštívila rodinu, teda babku hlavne. Keď sme s mamou telefonovali tak ma poprosila, aby som babke niečo kúpila, lenže mne je to proti srsti. Mama jej chcela kúpiť brošnu a dať jej ju akože v mojom mene. To som jej zakázala. Obávam sa ale, že ona to urobí za mojím chrbtom. Vie, že babku nemusím a snaží sa urobiť všetko pre to, aby udržala ten "vzťah".
Mám sa riadiť svojim pocit a nekúpiť jej nič alebo sa hecnúť a kúpiť aspoň nejaké kvety a čo ja viem, sušené ovocie?

syslik81
6. apr 2024

iste aspon kvety a daco sladke alebo kosik darceovy- aj ked ju nemusis vdaka nej si na svete ...nech je akakolvek a je medzi vami cokolvek nebude zla inak budes taka ako vnimas ju

h2
6. apr 2024

Babka má nejaký sviatok? Ak áno, niečo by som kúpila. Ak nie, nevidím dôvod na darčeky typu brošňa, kúpila by som niečo, čo sa nosí na návštevu, keď nikto neoslavuje. Čiže podľa toho, ako ste zvyknutí: kvety, bonboniéra, fľaša... alebo aj nič. Ale ak na tom mame záleží, skús to urobiť kvôli nej.
A ešte poznámka na okraj: my sme včera pochovali svokru, babku môjho syna. Zomrela nečakane. Tak aby si možno jedného dňa neľutovala... ☹️

autor
6. apr 2024

Babka nemá žiadny sviatok, len idem na návštevu po pol roku, žijem v zahraničí. Mama vie, že babka nebola ku mne vždy fér a preto sa akoby snaží urobiť všetko pre to, aby to napravila.

autor
6. apr 2024

@h2 Bohužiaľ, ľutovať nebudem. Nemám k nej vôbec žiadny vzťah.

h2
6. apr 2024

A čo tak si ten vzťah vytvoriť?
Ak nemá sviatok, kúp bonboniéru. Kvôli mame, nech sa pre váš (ne)vzťah netrápi.

janinah
6. apr 2024

Mohla by si mne ako babke doniesť aj kilo zlatá.ak sa na tej návšteve máš tváriť ako kyslá uhorka.ze si tam nasilu.tak tam ani nechoď.

h2
6. apr 2024

@janinah Myslím, že autorke, ani jej babke na tej návšteve a darčekoch vôbec nezáleží, ale ide tu o tú mamu, tá ich má rada obe a trápi sa, že sa "nemusia". ☹️

pribinak
6. apr 2024

Ak máš ísť na silu k babke a hrať tam divadielko, tak tam ani nechod. Buď úprimná k sebe ale aj k mame.

autor
6. apr 2024

@janinah To ja mám dôvod sa hnevať, nie ona.

autor
6. apr 2024

@pribinak Ja tam ale nechcem ísť. Vôbec by som t nešla nebyť mamy, ktorá by to neprežila že nepôjdem pozrieť babku.

pribinak
6. apr 2024

Tak tam nechod. Však snáď nemáš 2 roky, predpokladám že si dospela a vieš mame povedať, že babku pre toto a toto nemáš rada a jednoducho tam nepôjdeš a nech rešpektuje tvoje rozhodnutie

martinkatinka
6. apr 2024

Bud teda nechod alebo zo slusnosti vezmi bonbonieru a hlavne sa tam ndtvar znudene.

autor
6. apr 2024

@pribinak Ja si svoje poviem, ale mama ma nerešpektuje.

autor
6. apr 2024

Pre mamu neexistuje, že nepôjdem pozrieť babku.

pribinak
6. apr 2024

Ako nerešpektuje……čo tá tam na silu za vlasy dotiahne?
Však si dospela tak sa s matkou posad a rovno jej povedz prečo tam jednoducho nepôjdeš

h2
6. apr 2024

A ako ti babka ublížila? Nedá sa ti hodiť to za hlavu?

autor
6. apr 2024

@pribinak Moja mama je dosť agresívny človek, navyše mňa a moje potreby nerešpektuje, neoplýva empatiou. Minulý rok som sa s ňou pohádala, keď začala plánovať kam mám ísť a koho navštíviť.

pribinak
6. apr 2024

Tak pozri, si dospela. Neviem koľko máš rokov, ale ak mama potrebuje Aby si jej vykricala prečo babku nemáš rada, tak to urob
Stoj si za svojim

osky
6. apr 2024

Neviem si predstavit prist zo zahranicia a nenavstivit babku.
Neviem si predstavit ist pozret babku s prazdnou rukou.
Estek tomu po takej dobe.
je jedno aky je vztah.
Vola sa to ucta k starsiemu...
Ved oni su uz ako male deti.
Potesi ich cokoladka,kvetinka...cokolvek...
Mama navrhla brosnu ,pretoze prides zo zahranicia po dlhsej dobe,tak nejaky väcsi darcek.
To ,ze ju nemusis,je jedno.
Je to babka a ty si ju mas vazit.
Neviem co take hrozne medzi vami moze byt,ked ju tak strasne nemusis...
Ach

autor
6. apr 2024

@h2 Robila rozdiely medzi mnou a mojimi súrodencami a medzi deťmi od maminej sestry a brata. Mamina sestra babku vždy finančne podporovala, len vďaka nej mohla babka chodiť na výlety, kúpele, dovolenky. Z dôchodku by si to nemohla dovoliť. Bohužiaľ moji rodičia nemali toľko peňazí aby ju podporovali. Preto babka ako vďaku rozmaznávala vnúčatá jej druhej dcéry. A ja som bola len trpená, prípadne keď bolo treba niečo urobiť. Túto krivdu si nesiem roky a neviem sa jej zbaviť akokoľvek sa snažím.

osky
6. apr 2024

Hm.....chapem tu krivdu...
Ale tak,zo slusnosti treba urobit pekne gesto.
Co bolo ,uz nezmenis.

autor
6. apr 2024

@osky Viem. Mala by som odpustiť, neživiť v sebe krivdu. Veď to je znak dospelosti, rozumnosti. Ale ja to akosi nedokážem, neviem to spracovať.

pribinak
6. apr 2024

@osky v niektorých rodinách sú tak narušené vzťahy a ľudia sú tak zranení, že si to mnohí ani nedokážu predstaviť

Ja by som nešla, nie som fanúšik hratia divadielka. Buď mame dobre vzťahy, voláme si, navstevujeme sa, stretávame sa, alebo nič z toho a nehrabem divadielko zo slušnosti

h2
6. apr 2024

Ja chápem, že je pre teba ťažké sa od toho odosobniť. Ale naozaj to skús. Je to rodina. Neber to tak, že ty si bola len trpená. Možno sa babka cítila tej druhej svojej dcére vďačná a mala pocit, že jej to má nejako vrátiť, možno aj cez jej deti. Preto im dávala viac. Skús byť ty tá dospelá rozumná, ako píšeš a skús urobiť prvý krok. 🙏🏻

autor
6. apr 2024

Mama si veľmi dobre uvedomuje, že to babka pokašľala, ale snaží sa akoby zachrániť čo sa dá. Ja by som bola napríklad rada, ak by jej mama povedala, čo cítim. Nejak jemne samozrejme. Ale mama nechce, pretože jej nechce ublížiť. Ale asi by o tom babka mala vedieť.

pribinak
6. apr 2024

Je dosť mozne, že babka by ani neprijala to čo jej hovoríte. Ona by situáciu mizno videla inak

Ale trvala by som na svojom, k babke nejdem. Babke nechce ublížiť, ale mala by brat ohľad aj na teba

h2
6. apr 2024

@pribinak Ale mohla by skúsiť tie vzťahy napraviť. Na vzťahoch treba pracovať, budovať ich. Mohla by autorka začať od seba. Niekedy to stojí za to.

pribinak
6. apr 2024

@h2 niekedy áno a niekedy je to ešte viac na figu.
Ja mam rada úprimne vzťahy, sedíte niekde len zo slušnosti a nasilu sa usmievať? To fakt nie

autor
6. apr 2024

@pribinak Ona musí vedieť, že ich rozmaznávala a nás mala len keď bolo treba niečo urobiť. Musí to vedieť, to by musela trpieť stratou pamäte. Mama povedala to isté, rozmaznávala ich viac, pretože ju dotovali.

autor
6. apr 2024

Ja ak teraz v dospelosti vidím,.že tie rozdiely tam sú. Stále uprednostňuje deti maminej sestry.