Mám 60 rokov a po rozvode som ostal sám. Ako ďalej?

viloorava
7. okt 2021

Pozdravujem Vás všetkých,som tu nový a neviem ako ďalej. Ostal som sám po rozvode,mám 60 rokov,deti vyleteli z hniezda a rád by som svoj život zmenil.Kto mi poradí ako ďalej?

zildo
7. okt 2021

@viloorava pekný deň prajem...
Venujte sa svojmu hobby,alebo si nejaké nájsť. Turistika, bicykel, rybárčenie...

h2
7. okt 2021

@viloorava Ahoj Vilo 😊, tak Ťa tu vítam. Hoci si nie som istá, že si zablúdil na správne fórum.
Ak máš vnúčatá, venuj sa im. Ak chceš zmeniť život, treba si premyslieť, v čom ho chceš zmeniť. Tvojou veľkou výhodou je čas: máš ho asi teraz dosť. Tak sa venuje sebe: zdravie, šport, koníčky... Ak si zostal po rozvode sám, môžeš sa učiť variť si nové jedlá. Môžeš čítať knihy! (Aj keby som žila 300 rokov, nestihnem prečítať všetko, čo by som chcela.) Ak chceš úplnú zmenu, presťahuj sa, zmeň prostredie, zariaď si domácnosť na novo. Držím palce!

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
7. okt 2021

@cocolino234 Pes je určite dobrý nápad! 👍

0silvia0
7. okt 2021

@viloorava nevieme ako žiješ doteraz, tak ťažko radiť, čo máš zmeniť. Skús napísať viac...

lalenka33
7. okt 2021

Teda môj otec má 62 rokov, ale neviem si predstaviť, že by si založil účet na MK a pýtal si tu rady...ten ani nemá poňatia, že takáto stránka existuje.

h2
7. okt 2021

@lalenka33 A ako to s týmto súvisí? Každý je nejaký.

lalenka33
7. okt 2021

@h2 že neverím, že by sa 60 ročný chlap registroval ma MK a pýtal sa čo ďalej, 60 roční chlapi nemajú ani poňatia o modrom koníku

h2
7. okt 2021

@lalenka33 🤦🏻‍♀️ Väčšina určite nie. Ale, ako vidíš, tento áno. Nič nie je nemožné. 😁

0silvia0
7. okt 2021

@lalenka33 ja zas nechápem, prečo musí vždy niekto vytknúť puberťákovi, slobodnej bezdetnej alebo chlapovi vytknúť a poukázať, že sa nachádza na území výsostnom pre matky s deťmi. To je dobré načo prosím? Asi si myslí, že tu dostane radu, nie? Načo ho porovnávaš so svojim otcom?

lalenka33
7. okt 2021

@0silvia0 asi preto, že je vidno čo tu tí puberťáci predvádzajú... pokiaľ sa nemýlim MK je fórum pre mamičky a budúce mamičky a niekedy to tak aj bolo, posledne sú tu samé nudiace sa deti, úchyláci a chlapi mýliaci si to s pokecom. Žiadny normálny chlap nepríde sem na ženské fórum. Stačí si pozrieť diskusie, kde sa tí chlapi zapájajú.

0silvia0
7. okt 2021

@lalenka33 a na tejto diskusii je čo neprípustné pre teba? Netreba každého hádzať do jedného vreca len zato, že je to chlap a že nejaký chlap sa včera zapojil do nejakej blbej témy.

lalenka33
7. okt 2021

@0silvia0 myslím, že som to už napísala vyššie. Nemyslím si, že normálny 60 ročný chlap vie, čo je to modrý koník a už vôbec nie, že ho napadne sa tu registrovať. Je to môj názor, keď máš ty iný, je to tvoja vec. Neviem aký chlap sa včera zapojil do akej témy, ale myslela som všeobecne chlapov na MK. Nemyslím si, že by normálny chlap mal potrebu registrovať sa na ženskom fóre a diskurovať tu. A v tomto mojom názore ma presvedčil doposial každý mužský účet, ktorý som tu videla, ale opakujem je to môj názor.

elizabet173
7. okt 2021

@viloorava rozmýšľam, ako sa 60 ročný muž po rozvode zatúla na fórum pre mamičky a budúce mamičky, ale možno ťa sem nasmerovala dcéra. Ako ďalej? Dať si nejaký čas na to, aby si ten rozvod v sebe spracoval a potom sa skús prihlásiť do nejakého turistického oddielu, navštevuj koncerty, choď do kina, na kávu, život po 60 vôbec nekončí.

0silvia0
7. okt 2021

@lalenka33 myslim, ze je tu viac normalnych chlapov aj na tejto stranke, mnohi su otcovia a vedia o tejto stranke od svojich manzeliek, exmanzeliek... neviem preco by sa trebars osamely otec nemohol zapojit... ale to je jedno, pokojne to mozes kazdemu novemu muzskemu nicku oznamovat, pozor pozor, stranka pre mamicky, buduce mamicky, babicky... Tvoja vec🙄

elizabet173
7. okt 2021

@0silvia0 ale predsa tu nejde o to, že sem napísal, hoci aj mňa to prekvapilo, ale čo vlastne od založenia tejto témy očakáva. Lebo to, čo sme mu poradili, vedel zrejme aj sám, nebolo to nič svetoborné.

0silvia0
7. okt 2021

@elizabet173 akoze nejde o to, ze sem napisal? Ved to bolo uzivatelkou lalenka hned vytknute... To ideme riesit, co on ocakaval? Kopa zien tu zaklada debilne stupidne temy, na ktore odpovede mozu vediet aj samy, ale zrazu chlap je hned podozrivy? Lebo stranka pre matky? Ach jaj...

elizabet173
7. okt 2021

@0silvia0 nie, tak som to nemyslela, veď som ani nič také nenapísala, že by bol podozrivý. Len sa snažím vžiť do myslenia muža v jeho veku, zhodou okolností máme priateľa, má o nejaký rok menej, je rozvedený už roky, pred týždňom sme sa na podobnú tému bavili. Ísť hľadať, čo s tým, na fórum, kde má minimálne polovica plnú hlavu tehotenských testov, kojenia a nespania detí, neviem. Nikto ho predsa nevyháňa, ale tebe nepríde, že si zmýlil trošku adresu?

0silvia0
7. okt 2021

@elizabet173 vies co, na toto nemam cas ani energiu rozoberat pohnutky 60rocneho chlapa. Z nejakeho dovodu napisal, z nejakeho dovodu sa viac neozval. Mozno sa ozve a vysvetli vam to, mna to, ze pise na stranku vacsinou pre matky nijako neirituje, je mi to uprimne jedno.

lalenka33
7. okt 2021

@0silvia0 áno, je to moja vec a môj názor a nechápem prečo máš potrebu to stále riešiť, pre teba sú chlapi na tomto fóre normálni, OK je to tvoj názor a ja ho akceptujem a nemám potrebu ho ďalej riešiť, tak akceptuj aj ty môj názor

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
haley7897
7. okt 2021

@lalenka33 prečo robíš túto tému o sebe. Založ si vlastnú kde po píšeš čomu všetkému nerozumieš. Možno aj tebe niekto poradí

haley7897
7. okt 2021

@viloorava 60 a ziadne deti na krku? Ja by som cestovala. Dnes sa dá aj lacno, tým ze neberieš deti nepotrebuješ ani žiadne luxusné ubytovanie. 60 je ešte stále človek plný energie, teda pokiaľ ta nebrzdí nejaká zdravotná kondícia. Letenky za pár eur a hostel vyjdu aj lacnejšie ako dobrá večera v reštaurácii - teda v rámci Európy ehm. Ale aj mimo Európy sa dajú nájsť lacné lety. 60 ešte zďaleka nieje vek aby človek sedel doma a čakal na smrť. Vytiahni najsmelsie plány ktoré si mal kým prišli deti.

lalenka33
7. okt 2021

@beata_k treba čítať s porozumením a hlavne komentár na ktorý reagujem, že je to moja vec

lalenka33
7. okt 2021

@haley7897 nepotrebujem žiadnu tému o sebe, napísala som autorovi jeden jediný komentár, dalej som len odpovedala na komentáre silvii, ktorá mala potrebu môj komentár stále riešiť

0silvia0
7. okt 2021

@lalenka33 prosim ta nehraj sa na obet riesiacej silvie... silvia len odpovedala na tvoju odpoved, ty si odpovedala silvii a tak dokola... toto je diskusia, tak sme diskutovali, ak si silvii nechcela odpovedat, nemusela si...

mariska1989
7. okt 2021

Akože súhlasím s
@lalenka33 môj otec ma 62 a poznám teda veľa ľudí pred 60 aj po 60 a poviem jedno taký sú radi že vedia fungovať na FB myslím messenger a nie ešte tu na MK .taký zaspávajú na kresle pred telku a pozerajú von oknom čo nové a to poznám aj z mesta aj z dediny

haley7897
7. okt 2021

@mariska1989 ale koho to zaujíma. Niekto tu založí tému ktorú chce riešiť a vy sem prídete spamovat s vlastnými pseudouvahami.

mariska1989
7. okt 2021

@haley7897 teba sa niekto niečo pýtal 🤔🤔🤔🤔 pa pa dobrú noc