Mám 33 rokov a stále som nikoho nemala

10. máj 2024

Dobrý deň,

je mi strašne trápne, že v mojich rokoch som ešte panna. Riešim dilemu gynekológ a nový partner. Trápne mi je ku gynekológovi chodiť a taktiež snáď budúci nastávajúci bude na mňa čudne pozerať, že v danom veku a toto.
Poznáte niekoho takého z okolia ? Čo si o tom myslíte ? Aj by som sa rada dala vyšetriť gynekológovi normálne a bez pocitu hanby. Proste mi tá panenská blana vadí. Nie som nábožensky orientovaná, je mi to jedno, len akosi nebola príležitosť budovať vzťahy a naháňať chlapov.

zuzanka.zuzu
10. máj 2024

gynekológ to riešiť nebude vôbec, určite mu to ale povedz lebo bude vyšetrovať inak a choď čím skôr aj kvôli kontrole krčka maternice

partnera si nájdi takého pre ktorého to bude poctou a nie problém 😉 (sú takí ktorí na to vo vyššom veku už nervy nemajú a chcú skúsenejšiu, je ale určite veľa takých ktorí z teba budú hotoví)

thirstymonk
10. máj 2024

Ja som mal známu, ktorá bola panna do svojich 46 rokoch, v tom veku sa vydala. A teraz už asi nie je panna (neviem, nepytal som sa). Či si, alebo nie si nabožensky orientovana, je viacmenej jedno, pre každeho chlapa je pocta, keď prave on môže pretrhnuť blanu. Ja som to šťastie nemal, ale beriem to v pohode... 🙂

lily246
10. máj 2024

"nebola príležitosť budovať vzťahy a naháňať chlapov"
Toto s veľkou pravdepodobnosťou nie je objektívna pravda, iba si tým sama pred sebou a pred nami maskuješ skutočný dôvod.
Skús si úprimne zodpovedať, prečo si v 33 rokoch panna, hoci ti to prekáža a potom pracuj na odstránení toho skutočného dôvodu.

sima338
10. máj 2024

gynekológa nerieš, on nemá čo riešiť, že si ešte panna, resp. inak to riešiť ako len lekár, je to lekár, má sa správať profesionálne a bez blbých rečí...k tomu partnerovi..hmm...keď si partnera nájdeš, možno mu nehovor, že si ešte panna, keď už sa bude schylovať k styku, povedz, že sa vždy len potrebuješ viac uvoľniť a trebárs lubrikant. Prvýkrát to bude možno trochu bolestivé, ale chlap to nemusí vedieť, ak ty nebudeš chcieť. Ja som pri svojom prvom styku tiež dotyčnému nepovedala, že som ešte panna. Prosto som nechcela, neviem prečo. Nikdy nato neprišiel ani potom. Zatiaľ randi, spoznávaj sa, nie je problém, že si panna, skôr sa snaž rozvíjať tie vzťahy s mužmi, keď už príde na sex, pripravíš sa naň

annamalaga
10. máj 2024

Ahoj. Ja som nie moc vyzorovo pekná, nik sa o mňa tiež byt nebude, tu kde som sú všetci zadaný a záujem nulový. Čiže ja zostanem asi sama stále. To mám 29. Beriem to tak, že pokial nepôjdem na sexzoznamku, chlapa mať nebudem.

zobaka
10. máj 2024

tak sa daj vysetrit normalne, radsej tak, ako cez konecnik a inak moze ti byt uplne jedno kto si co mysli, aj ked je to rarita

mia_von_prag
10. máj 2024

Ak ti ide len o tu blanu, prečo si nekúpiš nejaku hračku, vibrátor?
Gynekológovi nebudeš musieť nič vysvetľovať o blane, nie že by si inak musela.
Mňa kedysi ako pannu normálne vyšetril, aj ultrazvukom.

natalka13
10. máj 2024

Sorry ale comu si sa venovala doteraz ked nebol cas najst si vztah? Hlupa vyhovorka.

manikova120
10. máj 2024

Damy prosim klud ponoektore. To ze v 33 rokoch niekto je este pannou nie je nic zarazajuce ani pohorsujuce. Jednoducho nie vsetky randime od puberty. Zena moze mat aj ine priority v zivote a ano aj v tom case kedy vacsina rovesnikov randi ma prve sexualne skusenosti a pod. Ja autorku chapem nakolko som to mala podobne. O panenstvo som prisla cca v 30 rokoch. Nie som sice ziadna extra krasavica no zaujem muzov aj bol no ja som nemala zaujem. Mala som ine priority. V hlave som mala ze musim dostudovat a potom az vsetko ostane. Zaroven nie som typ zeny ktora odpadava ked vidi u chlapa tehlicky na bruchu. Skratka su aj takto zamerany ludia a nic na tom zle nie je.
Autorke odporucam vydych a nadych a zamysliet sa nad tym co realne chce resp koho chce. A mat otvorenu mysel aj novym vztahom. A hlavne nic nesilit lebo je este panna. Tak je. No a co. Pride clovek pre ktoreho to bude plus. A gynekologa si pories. Skor ma zaraza ze este k ziadnemu nechodis. Prevencia je potrebna aj u ludi co neziju sexualne. Lekari neriesia ci si panna ci nie. Ale potrebuju to vediet aby zvolili spravny postup pri vysetreni. Treba to brat logicky a zbytocne sa nestresovat.
Prajem vela uspechov

daniela2202
10. máj 2024

A ja ti fandím 😁👍

kikus7
10. máj 2024

Autorka, ja som staršia od Teba a tiež som panna. Vzťahy som mala, nábožensky založená nie som. No neriešim to, čo si o tom iní myslia. Som spokojná sama so sebou, nič mi nie je trápne. A keď raz toho pravého stretnem, tak stretnem a budem šťastná aj s niekým . Veľa šťastia v živote. 🍀

bonboniera
10. máj 2024

@manikova120 a kto píše že to je zarážajúce alebo pohoršujúce? Skôr kde o ten trápny “dôvod” - nebol čas NAHÁŇAŤ chlapov. Ty tiež pridávas odveci odôvodnenia o tom ako si mala “iné priority” a ako “neodpadavas z chlapa s tehlickami” ako keby každá čo nečaká do 30tky nerobí nič iné len behá za chlapmi, samozrejme od puberty, jak harajuca fena.

autor
10. máj 2024

@manikova120 ďakujem za milé slová. A ja práveže gynekológovi chodím, aspoň na nejakej 2-3 ročnej pravidelnej báze a to je mi nepríjemné. Nepovie k tomu síce nič, keď sa ma to pýta, ale aj tak.
Normálne nad tou hračkou začínam uvažovať, by mi to asi zdvihlo sebavedomie a cítila sa lepšie.

@kikus7 nebála by si sa potom tomu pravému povedať, že si ešte panna ?

kikus7
10. máj 2024

Nie, prečo by som mala? Ja som to povedala aj chlapom (exom). Keď sa chlap smial, aspoň som zistila, čo je to za človeka. A s hlúpym človekom nemienim strácať svoj čas. ☺️

fido69
10. máj 2024

To, že si panna nie je nič ponižujúce a ani zahanbujúce. Lepšie byť panna ako mat sex s hlupákom, po ktorom ti ostane len pachuť v ústach. Panenstvo sa v mnohých národoch cení, tak si váž samu seba. Keď nájdeš toho pravého, tak to určite ocení.
Prísť o panenstvo s vibrátorom to mi prìde ako poriadna blbosť. Psychická a aj fyzická. 😉

marianarem
10. máj 2024

Urcite by som sa to nebala povedat, taky, co ta bude mat rad, to nebude riesit, mozno.bude este aj rad. Mne sa to zda v pohode, len teda by som na tvojom mieste preskumala, ci nahodou nemas nejaky blok alebo strach, ktory by ti znemoznoval nadviazat vztah.

manikova120
10. máj 2024

@bonboniera preco trapny dovod? Vsetci mame nejaky. Horsi ci lepsi v ociach inych. No je nas a z nasho pohladu je spravny.
Ospravedlnunem sa ti za odveci prispevok. Len som sa snazila autorku povzbudit a ukazat ze su ludia ktory zmyslaju inak a hladanie partnera odsunu na iny cas a zameraju sa na ine, pre nich dolezite, priority. Narozdiel od vacsiny ktora zaroven so studijnymi a pracovnymi ambiciami rozvija aj tie vztahove. Z nikoho sa nesnazim robit harajuce feny. Len poukazujem na to ze kazdy mame ine priority a nic zle na tom nie je aj ked su odlisne od "zauzivaneho standardu".

bonboniera
10. máj 2024

@manikova120 tomu samozrejme rozumiem, len to podanie mi prišlo nešťastne. A jasne, nech kazdy zije tak ako mu to najviac vyhovuje 🤗

larinka552
10. máj 2024

Poznám niekoho takého... som to ja. Priateľa síce mám pár rokov ale nemali sme sex kvôli tomu, že sme kresťania. A je mi jedno kto si čo myslí. Je to súkromná vec. A normálny gynekológ to taktiež pochopí. Určite by som sa zo zúfalstva neuchyľovala k žiadnej hračke. Akurát by mi prišlo trápne za seba 😳

marrynka112
10. máj 2024

Lekára absolútne nerieš oni počas svojej praxe zažijú kopec iných vecí ako takúto banalitu...normálne sa prihlas a choď on to na 100% nijako riešiť nebude 😊 a to že si nikoho nemala...možno buď rada pretože radšej nemať nikoho ako mať desiatich nesprávnych 😊 raz príde ten pravý a nebudeš nič ľutovať ver mi 😊

liusa82
10. máj 2024

joj nič si z toho nerob ja som mala prvhého frajera v 28 a čo somnou je nič.Tiež sa mi nechcelo chlapov naháňať.Nie som na to typ.A ani som teda nechcela ja sama hocikoho.A sranda bola, že si frajer práveže myslel že som nejaká rozťah nôžka😀 dosť bol zarazený ked som mu to povedala.Lebo ja práveže budím taký dojem že som mala dosť chlapov.No a vidíš ako sa dá telom a vizážou oklamať.Tak isto nie som nábožensky založená.Inak bud rada.Radšej si počkať ako mať neviem kolkých a nebodaj to v kuse striedať, byť slobodná mama a mať od každeho neviem kolko detí.To je už len vizitka.Práveže si slušná žena

andreatytler
11. máj 2024

Myslim ze kazdy jeden chlap bude poteseny. Urcite prekvapeny, ale poteseny. Stupnes v jeho ociach. Budes jedinecna a stanes sa pre neho "ta prava". Mas vlastne velku vyhodu voci ostatnym zenam.

miadi
11. máj 2024

Mne osobne to pride prehnane (a patrialchalny prezitok) hodnotu zeny na tom ci je panna ci nie . Nie je pravda ze kazdy chlap bude nadseny a ze budes prenho vzacnejsia alebo ta “prava.” City zo sexom nemaju vela . Ta “ prava.” Budes koli tomu ze si to “ ty.” Nie ci mas ci nemas nejaku blanku. Laska je o citoch nie fyzickosti. Normalny chlap by ta mal vediet milovat taku aka si a respektovat ze si mala zivot aj pred nim nech bol akykolvek. Vo vztahu by malo byt jedno ci si mala 0 ci 100 partnerov. Nie je o nic horsi ten co nic nezazil neskusil nemiloval ako ten co zazil a sklamal sa. Poznala som babu co bola panna do svadby v 30ke . A bola stale panna aj po svadobnej ceste. Plakala ze to bolelo neslo. Musela si dat blanku chirurgicky odstranit aby mohli mat sex . A potom bolo vsetko ok. Takze ak ti vadi kludne si Daj odstranit. O ziadnu slavu a vzacnost nikoho nepripravis . Normalny chlap bude rad ze ti nesposobi bolest . A technicky bude stale “ prvy “. A kludne mu to povedz .

natalka13
11. máj 2024

@andreatytler skor bude zaskoceny. Mne by bol 33r panic divny a patrala by som co v tom je.
Nemusi mat kazdy vztah a sex / aj ke je to uplne prirodzene pre ludi/ ale vyhovorka nemala som cas?

andreatytler
11. máj 2024

@natalka13 Myslim ze chlapi sa na 30 rocnu pannu pozeraju inac ako ty na 30 rocneho panica. Chlapi maju iny vztah ku sexu. Nespajaju s nim city. Je to pre nich ovela viac nezavezne a ked im pride do cesty zena ktora je uplne ina (panna v 30tke), tak je sex s nou vynimocny a specialny a tym padom sa ona stane pre neho vynimocna.
Ty by si patrala ze co v tom je, ale priemerny chlap patrat urcite nebude. Ale zaskoceny bude, to mas urcite pravdu.

slovenka753
11. máj 2024

Za mna je to prosto divne.

annamalaga
11. máj 2024

@slovenka753 divne to nie je, keď nemá nik o teba záujem, tak asi ťažko.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja22
11. máj 2024

Panenstvo nie je prezitok. O panenstvo sa neprichadza, "nestraca sa", panenstvo sa dava... Tak ho daj cloveku, ktory si ta bude vazit, bude ta milovat a dovtedy sa tes z toho, ze ho mas a necit sa preto trapne. Nemas na to najmensi dovod 😉

1985murka8
7. aug 2024

V pohode . Ja som prišla o panenstvo v 35 a tu som, nic mi neušlo.Bol to môj prvý priateľ, s ktorým som doteraz. A vôbec som sa nebála mu to povedať, pochopil to nemal voci tomu žiadne výhrady . A mimochodom, prvý bozk prišiel o rok skôr . Neľutujem nič . Som rada , že som si na to počkala. Takže nezúfaj, všetko príde v pravý čas. Držím palce 😊