Mám 33 a nechcem deti. Je so mnou niečo zlé?

9. apr 2024

Bola som u gynekológa na prehliadku, a na otázku, či plánujem deti ( som 4 roky vydata), som odpovedala, že nie, že deti nechcem a neplánujem. Gynekológ sa ma potom opýtal, či mám psychicke problémy, že toto nie je vôbec bežne u vydatých žien v mojom veku. Psychické problémy nemám, ja len nechcem deti, v dnešnej dobe ma to vôbec neláka a nikdy som nemala k deťom vztah. Gynekológ je staršia generacia ma 50-60 rokov. Myslite si, že to predsalen môže byt následok traumy alebo psychických problemov, ktoré si nechcem priznat? V mojom veku poznám aj ľudí ako ja, ktorí vyslovene deti nechcú, ale je ich máličko. Som psychicky v neporiadku alebo je môj lekár len “stará škola” a neuvedomuje si, že moja generácia sa nie vždy hrnie do deti aj keď ma na to vek?

vanilkovazmrzka
9. apr 2024

Psychicke problemy ma pan gynekolog 🙂

januska12323
9. apr 2024

Aj iné veci nie sú bežné a sú v poriadku.

levandul_ka
9. apr 2024

@vanilkovazmrzka vies asi nieje prva este nerodicka v jej veku ktora tam chodi, tak sa jej to jemne spytal, nevidim na tom nic zle, tak ako na tom ze by autorka deti nikdy nechcela,
moze sa stat ze v 40ke si to niektore zeny co chodia k tomu gynekologovi rozmyslia a odrazu zacnu riesit vsetky mozne sposoby a potom idu rodit dobre ze nie v 50ke

vanilkovazmrzka
9. apr 2024

@levandul_ka nehnevaj sa ale s pozicie gynekologa, ked uz, normalna otazka je ci chce/planuje deti, a nie ci ma psychicke problemy. To je proste totalne mimo.

yelena159
9. apr 2024

Ty si normálna. Tvoj gynekológ nie. Si myslí, že ženy sú na to, aby rodili deti. Ja mám 25 a som si istá, že deti nikdy nechcem. A nie že "som ešte mladá a že si to rozmyslím, bla bla bla". Som rozhodnutá. Necítim sa kvôli tomu zle, menejcenne, že nie som žena a pod. Hoci by sa ma aj všetci ľudia v mojom okolí kvôli tomu pýtali, či nemám psychické problémy, oni by boli tí vadní, nie ja.

jaaankaaaa
9. apr 2024

@levandul_ka neviem, čo je jemné na tom sa pýtať, či ma psychické problémy
Ak by jej riadne chcel pomôcť, tak povie, kvalita vajíčok ženy sa vekom znižuje, takže ak plánujete deti neskôr, možno by som zvažoval odobratie vajíčok
Alebo: vidim, že beriete liek XY a ten sa v tehotenstve nesmie, vzhľadom na vás vek sa chcem uistiť, že o tom viete ...
Ale či má psychické problémy? A ak by ich mala, ako jej gynekológ s nimi pomôže?🙂) touto otázkou isto nie

luccija
9. apr 2024

To bola úplne nevhodná otázka.Ale zase može byť v tom, že nechceš strach, úzkosť ty vieš prečo nechceš. ..ale jeho je do toho nič.Inak aj mne jeden známy gynekológ v 35 tke povedal, že kedy druhé, lebo potom ma plnú ambulanciu žien pred 40tkou čo chcú deti.Tiez to tak blbo povedal, ale zase pravdivo

yelena159
9. apr 2024

@luccija Jej lekára do toho nič, prečo nechce mať deti. Aj keď je to gynekológ. Je smutné, že prvá vec, ktorá ho napadne, je, či je nejako chorá. Lebo vždy za tým musí byť choroba nie?

levandul_ka
9. apr 2024

@vanilkovazmrzka nevieme ci autorka gynekologa cituje alebo parafrazuje

annamalaga
9. apr 2024

Aj mne hovorila, že mám dobrú maternicu, ale ja deti tiež mať nebudem. Mám už 30 výzor oničom kopec iných problémov , muži záujem určite o mna mať nebudú. Povedala som jej, že asi u mna deti nebudú, že nemám chlapa. Vec vyriešená. Síce je to trocha iný problém, ale pointa tá istá. Nie každá môže mať deti.

levandul_ka
9. apr 2024

@annamalaga preco si na seba taka tvrda?

yelena159
9. apr 2024

@annamalaga Toto ako by som ja písala. S tým rozdielom, že aj keby som mala chlapa a bola aspoň trochu k svetu, aj tak by som ich nechcela.

dannieja
9. apr 2024

Poznám ženy, ktoré nechcú mať deti a je to v poriadku. Je to každého osobná vec. Určite lepšie keď sa vydatá žena rozhodne nemať deti ako keď slobodná má deti aj s troma rôznymi chlapmi (poznám takú). 🤷 Ak je lekár stará škola tak sa nečudujem tomu jeho názoru - veď na dedinách niekedy aj mladí ľudia pozerajú na bezdetných ľudí cez prsty. To je to slovenské malomeštiactvo. 🤷

annamalaga
9. apr 2024

@levandul_ka lebo je to realita. Ale život ide ďalej, da sa žiť aj bez chlapa.🙂

ibaja29
9. apr 2024

Ja mam 32 a tiez nechcem deti aj z dovodov v rodine aj co som zazila v detstve a v neposlednom rade neverim chlapom a zatial som nebola s nikym, pri kom by som zmenila tento nazor.

guudy
9. apr 2024

Autorka, je v poriadku, ze sa ta to lekar spytal. Nie je ok jeho dalsi komentar ohladom psychickych problemov. Je to vase rozhodnutie.

martinka13
9. apr 2024

Je to úplne v poriadku. Samozrejme, ak si rozhodnutá na 100% a nebudeš v 45 riešiť umelé oplodnenia. Aj také poznám...

1ryba
9. apr 2024

@martinka13 a čo keď riešia umelé oplodnenia, na to sú predsa lekári, aby ich riešili. Každej osobná vec.

petronelag
9. apr 2024

Ja nikdy neriešim , čo sa lekár opýta, možno sa to opýtal preto, lebo v tom veku väčšina žien chodí za ním s tým, že chcú otehotnieť a nejako im to nejde.
On na nikoho netlačí a mu to pripadlo také, že za tým môže byť nejaká nespracovaná trauma, lebo veľká väčšina žien chce mať aspoň jedno dieťa.

rorino
9. apr 2024

V rodine máme jednu,čo tiež deti nechce a keď počúvam jej nazory na život,na bežné situácie a jej správanie v nich,tak je len dobre,že ich nechce,a vydatá je asi 3x dlhšie ako ty.Kazdy to má inak a každý nech sa rozhodne ako to cíti😉

oranzovyvevericnik
9. apr 2024

@martinka13 a ja zas poznam take, co deti mat nemali, lebo im nicia zivoty...
Svet nie je len o dúhach a lízatkach.

autor
9. apr 2024

@martinka13 tak radšej tie deti mať až keď budeme pripraveni, aj keď pomocou umelého oplodnenia, ako ich mať keď ich vôbec nechceme, len tak pre istotu, aby sme nemuseli ísť o 10 rokov na umelé oplodnenie…

autor
9. apr 2024

@petronelag presne takto nejako to opisoval, že to vôbec nie je bežne a môžu byt za tým nejaké problémy psychickeho charakteru

petronelag
9. apr 2024

Nemusia to byť problémy psychického rázu, ale ženy majú od prírody vyvinuté také materinské cítenie, ale keď niekto to nemá vyvinuté a nájde si aj muža, ktorý s tým nemá problém, tak každý si môže žiť ako chce.

martinka13
9. apr 2024

No len potom tie témy "vidíte tam niečo?" dva dni po ovulácii 😀 No samozrejme každého vec, ako sa zariadi

martinka13
9. apr 2024

@1ryba isto, len podaktoré v 50-tke

1ryba
9. apr 2024

@martinka13 A? Teba sa to nejako dotýka, či im budeš tie deti vychovávať?

ivangeline
9. apr 2024

Smutne sú skôr tie dôvody…

jeennyv
9. apr 2024

Mam kamosky co to neslo prve v 40tke a zdravotne boli ok, ale furt blbe otazky u dr ci vsade…dalsia ma cez 30 a po snahe sa podarilo, ale skoncilo to potratom, no ako sa tie zeny mozu citit, dr je na to aby ta vysetril nie, aby riesil tvoj zivot alebo je mnozstvo zien, ktore proste partnera ci stabilitu na dieta nemaju a teraz co

joesvk
9. apr 2024

Máš samozrejme právo sa rozhodnúť v živote ako chceš. Je to tvoj život.
Ale zas -je pravda,že to nie je bežné a môže to mať rôzne príčiny.Jeho-ako lekára - napadlo toto.Ked sa ťa to tak dotklo,že si kvôli tomu založila tému, skúmaj prečo sa ťa to dotklo.
Doktor pravdepodobne vôbec nerieši tvoj život, berie to z medicínskeho hľadiska. Jemu je tvoj osobný život ukradnutý.