Mám 19 a som bez priateľa. Mám to vziať do vlastných rúk?

21. aug 2024

Mám 19 a ešte stále som sama bez priateľa. Mám pocit že je to také dlhé "čakanie" až mám chuť to vziať do vlastných rúk a niekoho si nájsť aj cez instagram. Nechcem aby bol najdokonalejší mám aspoň predstavu aký by mal byť sú to skôr pre mňa také základy. Lebo už mi z tej samoty začne šibať. Nepotrebujem počúvať že som ešte mladá ja sa mlado necítim.

colsami
21. aug 2024

Ale to ze si este naozaj mlada je fakt.
S takymto pristupom si na najlepsej ceste najst si prveho debila co stretnes.

Studujes ci pracujes? Co tak sa zamerat trosku na seba samu, normalny vztah urcite pride, spomedzi ludi okolo ktorych sa budes pohybovat ako budes postupovat zivotom.
Ale nie nasilu.

marianarem
21. aug 2024

Vsak chod na nejaku zoznamku, na to predsa zoznamky su.

terry658
21. aug 2024

Mať niekoho za každú cenu nie je vôbec výhra. Radšej počkaj na toho pravého.

domkakvet
21. aug 2024

Radsej bud sama ako si zavesit na krk nejakeho blbca, mas este cas, aj ked sa tak necitis.

katica06
21. aug 2024

Si ešte mladá, neviem čo povieš keď budeš v mojom veku lebo z väčšiny spolužiačiek sú už staré mamy

deti95060810
21. aug 2024

moc tlačíš na pílu...

autor
21. aug 2024

@colsami ja si uvedomujem že je to krok ktorý sa neudeje len tak... Ale na druhej strane mi ide na nervy že mi niekto stále chce zisťovať či je nejaký muž slobodný a stále sú tie reči dookola. A to ich počúvam od minulého roka leta prisahám. Už som z toho "na prášky" nemiesto toho aby povedali či si robia srandu alebo to myslia vážne

markusrasford
21. aug 2024

@autorka zober to

tozzifan
21. aug 2024

ako sa neda citit v 19 mlado ? tomu moc nechapem

autor
21. aug 2024

@tozzifan telom sa cítim mlado ale rozumom a rozmýšľaní o názoroch na veci, situácie už nie

anjelicek26
21. aug 2024

Presne ako baby pisu, takto si zavesis na krk nejakeho debila a to fakt nepotrebujes... zacni chodit viac von, kup si psa, zacni sportovat, chod do fitka, vecer s kamoskami si von sadnut, proste chod medzi ludi... nependluj len medzi praca-skola-doma... potom niekoho stretnut jednoducho musis... A u muzov vacsinou vela netreba, aby si im dala jasne najavo, ze si nezadana... staci hlbsi pohlad do oci a drobny usmev a vedia, kde je sever... a prosim fakt neber prve, co stretnes a povie ano, len problemy to narobi...

gribka1
21. aug 2024

Veď skús zoznamku, len buď veľmi opatrná, neber to nijako vážne, ale aspoň trochu skúseností budeš mať.

januska12323
21. aug 2024

Nájdi samu seba potom môžeš hľadať partnera.

vilma7
21. aug 2024

Na kúpalisko, diskotéky nechodíš? Ani nikam kde ta možnosť spoznať niekoho je?

tozzifan
21. aug 2024

@autor tak to chapem potom, ale asi zbytocne tlacit na pilu, mozno skusit teda zoznamku, ale tam pojde vacsine len o jedno, tam si treba dat bacha no, ako v 19 nie je kde ponahlat, staci niekde medzi ludi chodit a ono to pride ako ti pisu

autor
21. aug 2024

@vilma7 na kúpalisko chodievam, pred mesiacom som bola na koncerte, v škole šanca nie je lebo tam väčšina chlapcov sú nevyzreti tak na 13 mám pocit. Dokonca som bola na dvoch rodinných svadbach prva bola minulý rok koncom augusta a druhá tento rok koncom júna... Ale na svadbe bol každý s partnerkami

patus_2
22. aug 2024

Trpezlivosť ruže prináša. Pracuj s tým čo máš, nauč sa ten čas vyuziť pre seba.a vzťah príde keď to najmenej čakáš. S takýmto prístupom len vhupneš do prvého nezdravého vzťahu a to ti môže ublížiť viac ako samota. Mam trošku staromódny názor, ale muž na byt ten, ktorý dobíja ženu, nie žena sa má sama ponúknuť.
A z posledného komentu som pochopila, že niekto ti "zháňa" partnera? Tak slušne poďakuj a povedz, že je to absolútne nevhodné a tieto veci si riešiš sama. Kto je taký iniciatívny?

brrunetkaa
22. aug 2024

Začni chodiť cvičiť alebo si nájdi nejakú aktivitu, ktorú vykonávaš niekde von a spoznáš sa s kadekým a navyše hneď budete mat aj spoločne hobby

guiseppinka
22. aug 2024

Cestuj, uzivaj si zivot. Prihlas sa na vysku a spoznas novych ludi. Mas 19 nie 40, aby ti tikali biohodiny a ty mas poslednu sancu na rodinu... jeden znamy mi vravel, ze svoju partnerku stretol vo vlaku. Nechala mu listok s tym, ze by rada cestovala s nim.

martin206
22. aug 2024

Vies co, a ja ti velmi dobre rozumiem 🙂 zazival som to iste, ja som si nasiel partnerku az v 30tich rokoch, a to co pises velmi dobre poznam, nie je to nic prijemne. zaroven to co ti pisu ostatni tiez ber v potaz, co zazivas je mensie zlo ako ked si unahlene najdes zleho partnera ktory ta moze sklamat a to budes trpiet este viac. Na jednej strane by som ti aj povedal kludne skusaj zoznamku a bud aj iniciativna, ale je to dvojsecna zbran, mozes samu seba dostat do pasce a to nie len preto ze si primlada aj ovela starsi su laskou sklamany, poradim ti zmen svoje nastavenie, premyslaj trochu inac, ak vravis ze sa citis starsie tak ma pochopis, dokazes to, musis byt odolna voci tomu co ta trapi, v spolocnosti sa nad tym pousmej, zasranduj ze je ti sudene ostat starou dievkou, zivot proste musis brat s nadhladom, nepomozes si ak budes nad tym rozmyslat negativne, pretoze na svete su aj horsie problemy, a to co prezivas je prave naopak radost ktoru zivot ponuka, mozes flirtovat, obzerat sa po chlapoch, vyberat si ktory typ sa ti najviac paci, komunikovat, a to bez toho aby si sa musela obmedzovat pretoze si slobodna, takze mozes. Obrat svoju nevyhodu na vyhodu. Ale vzdy bud opatrna to co ti radia baby, v tom maju pravdu. Radsej slobodna ako s blbcom a tie nastrahy cihaju za kazdym rohom staci si tu precitat nejake tie fora 😉

zmrzlinka2021
22. aug 2024

Autorka,

mozno sa na mna teraz nastves, ale fakt nemas iné životné méty, ciele, iba sa chytro vydat (to myslim, aj kebyze zijete ako druh a druzka)?
Mas 19, pred sebou studium na vysokej skole, budovanie kariery, cestovanie....

Ak by si to riesila v 30tke, chápem ťa, ale načo "predčasne dospieť"? Uzivaj si slobodu, zivot a tým vobec nemyslim alkoholicke party a podobny kentus

zmrzlinka2021
22. aug 2024

@martin206
Mne ked v 19 niekto povedal, ci mam uz frajera, tak som vobec nechapala otazke... naco by mi vobec bol? Mam dost ucenia, to riesim... no a v 25 som sa vydala 🙂

iwesska
22. aug 2024

Ja som si nasla muza cez zoznamku. A nie,nebol to prvy "debil", ktory sa mi ozval. Predtym som mala uz niekolko vztahov. Ale ja nie som typ,co sa potrebuje trajdat po diskotekach,festivaloch a oslovovat tam podnapitych ludi.

martin206
22. aug 2024

@zmrzlinka2021 ...z toho mi vyplyva ze je lepsie neriesit, zivot si to urobi aj tak podla svojho, cize treba sa sustredit na pritomnost vazit si a uzivat to co prave mame a nie to co nemame 😉

rorino
22. aug 2024

Tak v prvom rade pracuj na sebe,lebo máš problém,v 19. sa cítiš stará a dlho opustená.Vies aby sa ti potom nestalo,že s tej tvojej predstavy a nahlenia sa,lebo ti uteká vlak "získaš"chlapa o ktorom tu budeš vypisovať,ako na teba kašle,všíma si viac kamaratov ako teba,ako si sama na deti.Skludni sa,venuje sa koníčkom,kamoškami,štúdiu,alebo práci a ten pravý,keď bude jeho čas ,príde.

rorino
22. aug 2024

@martin206 pekne si jej to napísal,takže ma aj mužský pohľad.

rorino
22. aug 2024

@guiseppinka ooo,riadna romantika,👍

gabika0825
22. aug 2024

Nevidím nič zle na tom sa s niekym spoznať cez internet, veď to je v dnešnej dobe normálna vec, nechápem prečo to zvykne niekoho pohoršovať. Si mladá, lások ešte budeš mat dosť, prečo to neskúsiť. Keď stretne debila, ako tu niekto písal, tak stretne. A? Však keď jej ten vzťah nebude vyhovovať tak v ňom predsa autorka neostane, teda pokial je normálna a pri zmysloch. Debila môže stretnúť aj na ulici.

zmrzlinka2021
22. aug 2024

@martin206
Partnerstvo je dar a moze prist v 20te, v 30tke a dokonca su ludia, co zivotneho partnera stretnu po 40tke alebo aj vobec.
Nie kazdemu je dany vztah, ci deti, ci vysnivany dom... treba zit pre pritomnost a byt vdacny za to co mam a nie nemam. No zial neraz my ludia ideme proti realite a preto mame tolko opustenych ludí, ktorí si prešli vztahom s tyranom

alantroj
22. aug 2024

Ja ta zase chapem. Ked som mala 19 velmi som tuyila po laske. A mala som dost konkretnu predstavu aky by mal partner byt. Ja som si ho aj vizualizovala a vecer sa modlila nech ho stretnem. je to moj prvy a dufam aj posledny vazny vztah, sme spolu 23r a stale je to super. vztahy okolo nas kolabuju, koncia a my nejak cez to kracama vpred. Ja si myslim ze prave teraz si vyberies podla tych spravnych hodnot ak si uz vyzreta osobnost. Po 30, 40 uz moje kamosky skor kukali na zazemie, fin situaciu partnera atd a to vobec neriesis v 19. zoznamuj sa, spoznavaj ale neulavuj zo svojich poziadaviek. Mas more casu.