Majú dnes ženy naozaj neprimerané nároky?

2. jún 2024

Ahojte ženy,

som nejaký čas single a hoci som s tým v poriadku, som otvorená novému vzťahu a som aj na zoznamke Tinder. Momentálne randím už nejaký čas s jedným chalanom, ale doteraz nepadla ani pusa a skôr to cítim tak kamarátsky ako niečo viac, ale veď stáva sa, nevidím v tom takú katastrofu.
Začala som sa ale viac zamýšľať nad nárokmi na chlapov, aké mám ja, čo ponúkam ja, čo chcem od chlapa a tak a stále viac nejako počúvam, že ženy majú neprimerané nároky, že čakajú od začiatku top rande, kvety, darčeky, že všetko zaplatí chlap, chlap ich kade tade zoberie a pod. A reálne také páry aj vidím, že naozaj mladá baba má chlapa, ktorý jej platí takmer všetko a naozaj to tak pôsobí, hoci vieme, že sociálne siete sú často mimo realitu, ale vidím to aj v reálnom živote, na spolužiačkach či kolegyniach.
Potom však vidím aj veľa chlapov, že sa sťazujú, čo všetko žena od začiatku chce, pýta, že ženy čakajú, že len chlap sa bude snažiť a ženy si len užívať. Resp. že chlap je top, ale ženy nemajú až tak veľa ponúknuť.

ako to vnímate? Mňa to núti zamýšľať sa nad svojimi nárokmi, resp. už sa občas strácam v tom, čo je ešte ok a čo je odveci očakávať od budúceho partnera

barbora0308
2. jún 2024

Ked to je tak velmi individualne...niekto je viacej materialisticky zalozeny, niekto vobec a pod. Svoje priority a co potrebujes k stastiu predsa musis vediet ty.

viestta
2. jún 2024

V porovnani so situaciou pred povedzme patdesiatimi rokmi maju zeny vyssie naroky na chlapov. Ale nie vsetky, niektorym staci hocijaky, hlavne aby bol a potom tie vztahy aj tak dopadnu.

barka1
2. jún 2024

Ja ako rozvedená žena 40+, ktora už nechce zakladat dalšiu rodinu, som náročná, ale rozhodne nie na darceky, pozvanie na výlety alebo do drahých restauraci.

zmrzlinka2021
2. jún 2024

Majú vyššie ako pred 50 rokmi, ale tiež nie všetky. Ja som asi zvláštna, ale ja som nikdy sa nezamýšľala ako single,či vydatá,čo môžem mužovi ponúknuť. Žijem najlepšie ako viem, mám aj chyby, zlyhania, a buď má muz ľúbi, mňa osobne alebo nech nechá.

zuzanockamt
2. jún 2024

Áno, majú. Hlavne mladšie ročníky a tie, ktoré nemajú nič extra v ponuke, ale vyžadujú všetko.

maranta_leuconeura
2. jún 2024

A muzi nemaju vysoke naroky? Zena musi dobre vyzerat, chodit namalovana aj so smetami, varit, starat sa o domacnost, o deti na 100%, aby si on mohol pivko otvorit po praci a oddychovat. Jaaaj zabudla som, do toho vsetkeho ma samozrejme zena chodit normalne do roboty a prispievat rovnym dielom do rozpoctu.

rorino
2. jún 2024

Aj v Tom má byť rovnováha,čiže nemôžem očakávať od partnera rmto,čo neviem,nemám,nechcem poskytnúť .Nemyslím tých,že mu budem nosit kvety😂.

maranta_leuconeura
2. jún 2024

Inak vztah je obojstranny obchod. Ako vies, ze ti muzi sa necitia ako pani sveta, ked mozu svojim partnerkam zaplatit veci? Niektorych muzov dokonca uraza, ze by zena za seba platila, citili by sa neschopni. Pokial to obom vyhovuje...

maranta_leuconeura
2. jún 2024

,,chlap je top ale zeny nemaju az tak vela co ponuknut" naozaj? 😄 Ukaz mi chlapa, ktory sa bude zahadzovat so zenou pod svoju uroven 😄 az taky top asi nakoniec nebude 🙂

simona92101
2. jún 2024

@maranta_leuconeura este si zabudla,ze aj doma chodit ako z modneho casopisu(bola tu nedavno tema ze muz zene vycital malo sexy domace oblecenie),nastajlovana,a vecer muza vitat v posteli v sexy neglize a podat top vykon.

autor
2. jún 2024

@zuzanockamt toto presne počúvam naozaj často...nie na svoju osobu, i keď už aj to bolo, ale tak všeobecne o nás ženách....

autor
2. jún 2024

@maranta_leuconeura veď toto, že mne ani muži neprídu, že by nemali vysoké nároky, ale to, čo si vymenovala je akosi štandard, keď má žena vyššie nároky, automaticky sa to vníma skôr negatívne

autor
2. jún 2024

@barka1 ja mám po 20tke, študujem a chcem perspektívneho partnera do života, časom manželstva a rodiny, takže presne opačná situácia, ale chápem tvoj postoj, držíš sa svojich nárokov a postojov

mirkam3
2. jún 2024

Tiež by som povedala, že je to individuálne. Aj tu na MK takmer denne vidíme extremy: (i) ženy, ktoré chcú byt silou mocou vo vzťahu, aj keď ich muž je v liehu pomaly 24/7 a popritom “trošku agresivny”, alebo roky sedí doma lebo mu žiadna práca nie je dobrá, alebo total zanedbáva hygienu (všetko reálne témy z posledných mesiacov odkedy to tu čítam🤮). (ii) Potom sú tu damy, ktoré ledva dokončili SŠ, zarábajú v lepšom prípade niečo viac ako minimálku (alebo preferujú byť doma s deťmi idealne 15rokov), ale chcú od partnera, aby sám zarobil na dom, 2 auta, chcú chodiť 3x do roka na dovolenky. Ponúknuť vedia na oplatku akurat tak peknú obálku, ale aj tu musí zafinancovať sponzor…

Muži detto - občas sa tu nájde mamacik, ktorý zvládne akurat tak prísť zo zle platenej roboty a vyvalit sa k mobilu, a čaká full servis idealne od niekoho, kto bol tiež cely deň v robote a kto popri tom idealne 24/7 vyzerá ako Margot Robbie. No aby postrážil vlastné dieťa, aby jeho žena mohla ísť aspoň ku kadernícke (alebo von s kamoskou, či dokonca na pár dni do nemocnice porodiť jeho druhého potomka!), alebo na sebe zamakal a našiel si lepšie platený job, to už chudák nezvláda.

Našťastie, stále je tu (snad) väčšina normálnych pekných vzťahov.

Za mna - je úplne v poriadku, mat od partnera očakávania (nemateriálne a kľudne aj tie materiálne alebo nejaké “vizualne”, ved chémia…). Mali by však byt vzájomne a realistické. Ináč dochádza k vzájomnej frustrácii a potom vidíme, ako clovek bez mihnutia oka vymení partnera za niekoho, kto sa mu/jej zda bližšie k ideálu. Nie nadarmo sa vraví, že vrana k vrane sadá. Vo vzťahoch to platí všeobecne - malo by to podľa mna platiť aj v tom najdôležitejším vzťahu v našom živote…

mirkam3
2. jún 2024

@maranta_leuconeura v tomto scenári ešte väčšinou figuruje aj mužova mamička 😂

libertz
2. jún 2024

No tinder a taketo aplikacie su dost kategoria sama o sebe. V prvom rade zien je tam podstatne menej nez chalanov. V druhom rade hocijaka tam moze mat OVELA viacej likes/matches nez priemerny chalan (pre ktoreho to je obvykle strata casu, staci si pozriet statistiky, vacsinu pozornosti od zien ma nejakych vyzorovo top par percent chalanov, boli nato aj vselijake experimenty). A ano mnohe takto na zoznamkach maju neprimerane vysoke naroky, pretoze z tolkych likes a tolkej pozornosti si aj priemerna moze mysliet ze je nieco extra. Skratka zeny maju strasne vela na vyber. Ale tak mozu si zato muzi sami, ked davaju like kazdej. Bezne simpuju a davaju pozornost zadarmo. Takto sa deforumuje cely tzv. "dating market". Mnohe tam chodia ale aj len pre validaciu/zbierat followerov na IG. V konecnom dosledku tento mechanizmus je dost nevyhodny pre obidve pohlavia.. proste radost zit v tejto dobe.

libertz
2. jún 2024

inak ked chces perspektivneho do zivota atd. Na tinderi to je jako hladat ihlu v kope sena asi. Ale tak zalezi podla coho si vyberas dost. Co som pocul zeny tam velmi casto narazaju na vselijakych uchylov co hned alebo po case poslu dick pic a podobne sprostosti. Preto tam aj mnoho solidnych normalnych zien dlhodobo nevydrzi...

karolinakr
2. jún 2024

všetko, čo sa žien tyka, je v tejto spoločnosti, je negativne, ked žiada vyššiu vyplatu, ked chce riadiaciu poziciu, ked chce lasku, ked chce darceky, ked chce, aby sa muž o seba staral, aby makal na sebe,či fyzicky, ci karierne, všetko je problem..ked si čitaš časopisy, vždy sa radi ženam, aby sa uspokojili s malom
bud dokonala - ale nič za to nečakaj!! toto ked som nečitala 300x, tak ani raz
Myslim si, že aj ĺuďom vyhovuje, ked maju ženy nižšie sebavedomie, lebo potom sa spokoja s málom, robia viac roboty, za menej peňazí atd..
A čo sa chlapov tyka, kedysi to tak bolo, že muži platili, vyvažali autom, dobyjali, ale v ramci emacipacie a principu 50:50 sa tato vyhoda uťala a už zostalo len - bud dokonala, ale staraj sa o všetko sama.. čiže neviem ti poradit, žiadaj, čo sama ponukaš a keď sa niekomu nepači, ukaž mu dvere

heleninamama
2. jún 2024

Keďže mám synov, všímam sú tieto témy a je to des. Ani všetci muži nie sú výhra, ale v poslednej dobe tu denne tu píšu mladé zdravé ženy, ktoré sú lenivé a neochotné pracovať. Nič nemajú, nič nevedia, nič nevládzu a zo svojej neschopnosti obviňujú detstvo, rodičov, školu, predošlých priateľov, kamarátov, namýšlajú si kadejaké psychické poruchy, úzkosti, depresie, vyhorenie - len aby odôvodnili, že hnijú doma. A každá chce nájsť milujúceho priateľa/manžela, ktorý ju zachráni a bude celý život financovať. Od chlapca sa očakáva, že bude študovať, potom celý život pracovať, zaplatí bývanie, autá, dovolenky, deti a aj niekoľkoročný pobyt milostivej v domácnosti - veď ona sa predsa obetovala pre rodinu.
Normálne sa desím, čo mi raz chlapci privedú domov a už teraz im vysvetľujem, čomu sa majú vyhýbať a naopak, čo si majú na ženách všímať a vyžadovať.

maialeo
2. jún 2024

Hľadaj... keď už... v svojich intelektových vodách. Neporovnávaj sa s inými. Každý to má nastavené inak.

karolinakr
2. jún 2024

je možne, že negativny posun nastal v oboch smeroch, kedysi mali ženy na pleciach celu domacnost, povinne do roboty, jasle, škôlky, rodili v dvadsiatich - teraz ako mladi žiju neviem, ale možno su všetky youtuberky 🙂

som_realistka
2. jún 2024

Myslím, že sa to cele nejako po,, lo😀. Mam už bližšie k 50ako 40, a v posledných mesiacoch som mala 2x slovom dva krát rande. Som zo starej školy, a očakávam, nech si myslí kto chce co chce, že na rande, myslím tým kávu, prechádzkukino a pod, sa chlap ma chovať ako džentlmen. Áno očakávam, že na kávu a minerálku ma pozve. Ak chlap nie je grand a prvom alebo druhom rande chce aby si žena zaplatila 5E za svoju kávu, tak je buď zgrlos alebo hnup. A výhovorka, že moja bývalá bola zlatokopka, tak som sa rozhodol, že už sa nedám využívať, je super,😀.

katka700
2. jún 2024

Ja neviem, asi som už riadne stará 🤔 kebyže sa ma chlap spýta čo viem ponúknuť poviem že som nevedela že ide o pracovný pohovor a odchádzam 😂
Inak kde sa vyskytujú tí top muži? Nieže by som chcela vymeniť starého ale rada by som ten bájny dokonalý exemplár videla 😂

katka700
2. jún 2024

@karolinakr Neviem to nájsť ale raz sa jedna feministka vyjadrila že najväčším problémom v boji za práva žien sú časopisy pre ženy.

autor
2. jún 2024

@katka700 robím vo veľkom medzinárodnom korporáte, muži sú tam cca 25 až 60...všetky možné vekové kategórie

twinflame
2. jún 2024

Nikdy som nebola v situacii, ze by som si vedome hladala partnera. Mala som vsak ujasnene, co potrebujem a co hladam. Ja to citim tak, ked sme v pohode same so sebou, robime veci, ktore nas tesia, vyzaruje z nas pohoda, mame usmev na tvari a iskru v ociach, to je zaklad pre to, aby sa v nasom “zornom poli” objavil kvalitny muz. Prostredie je myslim zaklad. Tam kde sa rada pohybujem, tam kde to prostredie je pre mna prirodzene, tam je vacsia sanca stretnut “rovnaku ligu”

viestta
2. jún 2024

Vies autorka, to nebude o tom, ze zeny maju neprimerane naroky ale o tom, ze niektori chlapi sa nazdavaju, ze uplne staci, ze su a kazdy zena z nich pojde do kolien. No nepojde. A nemusi to byt zrovna len o tych drahych rande a darcekoch, ktore udajne ocakavaju. Ano su aj take, ale zena, ktora pozna svoju cenu sa nepolozi do kolien z kazdeho chlapa, ktory ide okolo. Uz neplati Nemas chlopa, nemas pravdy. Len niektori chlapi to este nezistili. Nastastie mnohe zeny uz ano.

karolinakr
2. jún 2024

@katka700 ja by som chcela vidiet tu redaktorku čo tam sedi..ta nemože byt normalna, alebo je chlap

karolinakr
2. jún 2024

Inak kedysi sme taketo veci neriešili s chlapmi si nepamàtam, žeby sme tolko času venovali suboju pohlavi, chodili sme na rande a boli sme veselí..
Teraz na Instagrame nejaka žena pekna sa vyjadri, čo by očakavala od chlapa, ake ma predstavy, a pod tym tisic rozzurenych chlapov a uražky a vulgarizmy sa sypu, vsetky nadavky od A--Z
mužom muselo uplne preskočiť. Lebo normalne hovorila ma byt vtipny, večer ju odprevadit domov( to som ja mladi zaživala bežne, nemusela som nikomu na benzin prispievat )
Nechcem hadzat vsetkych do 1 vreca, tak potom ti mili a rozumni chlapi nechodia na internet, ja neviem čo za vzorku blaznov piše tie komenty

libertz
2. jún 2024

@karolinakr tak to je asi nejaka hlucna mensina... nemas link? To by som si pozrel.. normalni chalani rozhodne nebudu hentak vulgarizmy sypat a urazky z nicoho nic...