Macochy, čo máte z cudzieho dieťaťa?

26. jún 2023

Ahojte zeny, predovsetkym ktore mate partnera ktory ma dieta z predosleho vztahu. Pre mna je to nieco nove a nepochopitelne. Byvaly ma novu priatelku ktora vyhladava muzov s detmi. Uz synovi zacali hovorit ze toto je tvoja nova mamicka, co ma zaraza. Nastastie syn je rozumny a je u otca len kazdy druhy vikend. Nechapte ma zle, som rada ze ma priatelku uz dlho sme sa rozisli a mam vacsi klud od byvaleho, ale neviem ako riesit tuto situaciu-zial dohovor nepomoze.

doriiis
26. jún 2023

Akú situáciu? Tvoju žiarlivosť?

kvetinka75
26. jún 2023

no netuším o čo tým ženám ide. Ale príde mi to dosť cez hovoriť o nej ako o novej mamičke.

januska12323
26. jún 2023

S tým nič nespravíš. Je na synovi ako ju bude volať.

kristinapetronela
26. jún 2023

Len si chcú niečo dokazovať .neriešiť .ako určite o tom niekomu povedať nech si tiez pomyslí o nej že je sibnuta 🙃 lebo to nie je normálne .ale kašľať celkovo na to ...nič s tým neurobíš

anjelicek26
26. jún 2023

Mozno je za tym jednoducho:

Nemoze mat deti, tak hlada partnera s dietatom, to ta nenapadlo? To "mamicka" si pocula na vlastne usi? Kazdopadne ak si je muz novou partnerkou isty, nevidim nic zleho na tom povedat synovi, aku poziciu u nich doma ta zena bude zastavat, bude tvoja mama 2.0 ked budes u nas a to bez nejakeho znevazovania jeho maminy ci brania jej pozicie... proste tuto tato "teta" ta ma rada a hotovo... zavisi, ako to bolo vyslovene, to sa spytaj ex... a aj mu povedz, ze si to ci ono nezelas, s kraja, bez emocii, nech jej proste hovori menom... "Katka, Janka, Zuzka atp."

Sama musis vediet, ako velmi sa ta to tyka, ja by som sa v tom nevrtala, kazdy druhy vikend je relativne malo, plus plati - radsej, ked ho ma ona rada ako naopak - tisice nevlastnych matiek robia tym detom s prveho vztahu dost dusno...

zojazoja
26. jún 2023

Keď je syn rozumný, tak sa s ním dohodni, že vždy keď mu povedia, že toto je tvoja nová mamička, tak nech on odpovie, ze: nie je. Mamičku mam len jednu. Vybavené.🙂

syslik81
26. jún 2023

keby bol syn mladsi a ty si najdes pritela tak by s najvacsou pravdepodobnostou aj jeho volal otec ... a tak ako to je tebe teraz neprijemne by to v tom pripade bolo neprijemne otcovi ... takze kazda minca ma 2 strany ... ako pises-syn je rozumny - neviem kolko ma rokov,ale staci povedat nie je to teta a ja uz mamu mam

samimami777
26. jún 2023

A ako ty vieš že ona vyhľadáva predovšetkým mužov s deťmi ? To si ju špiclovala a vyzvedala či s tým sa ti chválil ex ? Ono povedala by som že niektoré ženy , hlavne už staršie hľadajú partnera ktorý je pripravený sa usadiť , má vybudované určite zázemie a je pripravený postarať sa o rodinu. V slobodných otcoch toto veľa žien vidí. Tiež ďalšia vec aj keď iba teoreticky môže byť že nemôže mať sama deti a aspoň týmto spôsobom môže mať nevlastné dieťa . Ale to sú iba dohady, jej motív pozná len ona sama. Chápem ale že reči typu toto je tvoja nová mamička sú naozaj moc cez čiaru. Hlavne ak je vzťah pomerne čerstvý. Ale čo si v okolí všímam tak to robia aj slobodné matky. Jedna z rodiny akonáhle začne vzťah do 2 týždňov si nasťahuje frajera do bytu a presviedča jej malého že to je nový tato. Do roka sa rozídu a bum, za mesiac dva doniesla druhého a zasa je to tato. Malý je z toho nešťastný lebo si každý rok zvyká na nového tatinu už sa mami aj vždy pýta "či už si tohoto aj zoberie" . Takže asi je to povaha niektorých ľudí 🤷

moonlight1210
26. jún 2023

Ak to syn chape, ze mama si len ty, tak nemas co riesit. Nechaj to tak.
Nereaguj na to, nerozmazavaj to, hovor o tom so synom len vtedy, ked sa sam spyta.

kvetinka75
26. jún 2023

@anjelicek26 to je v poriadku, že možno hľadá muža s dieťaťom, ak vlastné nemôže mať. Ale je cez vydávať sa za jeho ďalški mamu, keď tú svoju má.

ankare
26. jún 2023

No tak to by nastalo aj mňa. Moje dieťa má mamu len jednu. Vysvetli synovi, že má len Teba a nech sa naučí dáko odfajcit takéto pokusy trápne. Mne sa páči výrok: Mama vie nahradiť kohokoľvek, ale mamu nikto. ❤️

dkethe
26. jún 2023

Informacia, ze ta žena vyhladava muzov s detmi, je zaujimava.. to je tvoja domnieka, alebo overeny fakt?
Lebo ak je to fakt, pravda, videla by som za tym to, ze ta zena nemoze mat vlastne deti. Mna tiez v 20tke strasili neplodnostou, a jednou z moznosti by bol muz s detmi, a tie deti by som lubila. Ak je toto tvoj pripad bud rada.
Osobne si vsak myslim ze to bude len tvoja domnienka, a nepatricne ziarlis. Tak ci onak, radsej nech je to dobra zena, nez harpia co bude kazdy druhy vikend robit cirkusy

cookie29
26. jún 2023

Ako vies, ze vyhladava muzov s detmi?

A co sa toho zvysku tyka, nuz mamu a otca mame len jedneho. Lubit mozeme viac ludi. Kamaratka od babatka vychovava muzovu dceru, lebo jej mama ma zdravotne problemy, fyzicke aj psychicke. Dievcatko je uz pubertiacka a napriek tomu, ze ta kamaratka je jej v realite "mamou" tak mama je mama a kamaratku vola menom a pride to kazdemu normalne a logicke

zdenush88
26. jún 2023

Čo je na to nepochopiteľné? Jednoducho život to zariadil tak že niekde vzťah nevyšiel a potom sa nejako dvaja našli a vyšlo to. Aj ľudia so záväzkami majú nárok na vzťah a lásku.

adrestia
26. jún 2023

Môj partner má syna z predošlého vzťahu, ale nikdy by nás nenapadlo, aby sme mu hovoril, že ja som jeho nová mamička. Vychádzame našťastie spolu dobre a aj nášho synčeka má rád a mňa oslovuje menom. Pripadá mi zvrátené, čo tvoj bývalý a jeho priateľka vymysleli.

kamatopo
26. jún 2023

To je to isté ako keď tvojmu partnerovi povie otec. Tým že to povie žene tak ona ťa nenahradí,ty budeš tá prvá,jediná a biologická. Skôr jej tak povie lebo cíti že aj to je jeho rodina. Môj syn môjmu mužovi povie len po mene ale keď sme niekde a hovorí o ňom tak ako o ,,otcovi,, a môj muž povie zas ,,môj syn,,. Tým chce aj jeden aj druhý ukázať ako sa vnimaju pred okolím. Sme spolu 15 rokov tak je tak dáko prirodzené že nehovorí pred dcérou ,,tvoj otec,,ale náš otec. Na to si treba zvyknúť a hlavne netlacit na pílu z ex strany. Rozídu sa malý z toho bude mať guláš keď príde ďalšia,, mama ,,ale keď si nedá vysvetliť treba ho ignorovať a malému to vysvetliť.

h2
26. jún 2023

Mám muža s deťmi, teda, už dospelými. V živote som sa nehrala na ich druhú mamičku. Vychádzame spolu veľmi dobre, máme kamarátsky vzťah. A som za nich naozaj rada, vždy sa poteším, keď prídu. Ale celkom určite som nevyhľadávala cielene muža s deťmi. Proste sa to stalo.

autor
26. jún 2023

Mame spolocnych znamych a tak o nej rozpravaju ze vyhladava chlapov s detmi, preco je tomu tak neriesim, aka je neriesim, kym moj syn nema ujmu. O ziarlivost z mojej strany neide, ako som uz pisala mam vacsi klud od byvaleho od kedy ju ma. Osobne ju nepoznam tak nebudem sudit aka je. Obavam sa len toho ze ked uz teraz tlacia kaleraby synovi do hlavy ci nebude v buducnosti zmateny. Vie ze mama je len jedna len ja tiez potrebujem vediet ako s nim o tom komunikovat. Netusim ani kto s tym prisiel ci ona ci byvaly ze je to nova mamicka-moze to byt len zhoda nahod ze mala frajerov s detmi. Moze to byt napad mojho byvaleho co by ma vobec neprekvapilo

zojazoja
26. jún 2023

och..takze vlastne nevieš nič ako sa to udialo..vsetko su to len domienky zatial. si mama. dospela zena. postav sa k tomu zoči voči. to koho si jeho nova priatelka hlada nie je nikoho problem,len jej. toto neries vobec. nech si najde aj deda s 10timi detmi. jej vec. ak chces vedit, odkial prisla tato informacia, ze maly ma vraviet tej novej mama..tak musis sa to opytat otecka jeho. a potom syna svojho. proste komunikovat, komunikovat, komunikovat. Musis sa postavit za svojho syna a pomoct mu vyriesit tuto vec. ty to musis urobit. nikto iny to nespravi za teba.