Má zvláštnu povahu, čo stým?

10. júl 2022

dobry vecer, chcem sa spytat ci niekto žijete tu s manipulatorom, prosim ako sa prejavuje aky je s nim zivot na čo sa mám pripravi´t? začínam randit s jednym mužom a priznal sa, že je tak trocha manipulator a niektore znaky ma troška si všimam. prosim napiste mi vaše životne skusenosti. inak nie je to žiadny alkoholik, gembler alebo feťak, je to normalny chlap, alkoholu skôr neholduje, aj do prace chodi, teda žiadna socka to nie je ale takuto povahu ma napriek tomu. je to možne preboha, aby z neho bol taky manipulator a neviem či aj nie taky na seba zamerany dost to sa mi tiež zda. ale ked ho na to upozornim že sa mi nepa´či take spravanie tak s tym prestane čo si na nom važim. myslite že ma zmysel dalej sa stretavat? zoznamili sme sa cez jednu zoznamku

autor
10. júl 2022

preboha zienky neviem co mam robit poradte mi zufala som z toho ci vobec to ma zmysel? nedari sa mi najst nikoho normalneho uz

viestta
10. júl 2022

Večer si pozri film Noci s nepriateľom. Manipulator môže byť ktokoľvek, to nezávisí od spoločenského statusu, vzdelania a nemusí byť ani zavislak

autor
10. júl 2022

@viestta pozriem som zvedava na film dakujem za tip

zmrzlinka2021
10. júl 2022

Uplne vazne, nestracaj s nim cas.
Ak uz pocas chodenia vnimas manipulatorske sklony, v manzelstve, s detmi a milion problemami skoncis akurat tak na lexaurine.

michu_
10. júl 2022

a skus trosku pohladat sama v sebe, preco pritahujes "nenormalnych chlapov. mas nieco, co oni potrebuju, zmen to, pridu aj ini muzi ;)

trema
10. júl 2022

Vrat sa z kratsej cesty.. manipulatora nikdy v zivote

ckocka
10. júl 2022

"Už od začiatku viem že je taký a makový, sám ma upozornil, blikala mi kontrolka, ale verila som že sa kvoli mne zmení. Nezmenil. Čo mám robiť?"
Asi tak milion podobných príspevkov, ak ti nepomohli v rozhodovaní, čo ešte od nás chceš?

maialeo
10. júl 2022

Manipulátor zvykne mať pluto v prvom astrologickom dome 😀 Hlavu hore. Bude s ním určite zábava.

maialeo
10. júl 2022

@michu_ Človek sa nemení.

liz_lemon
10. júl 2022

no, neviem, ci manipulator o sebe sam hovori, ze je manipulator

vorkola
10. júl 2022

S manipulatorom sa neda zit,Mozes sa po case dostat na psychiatricke liecenie.Skonci s nim,lebo ak pridu deti ,bude este horsie

maialeo
10. júl 2022

@liz_lemon ak si uvedomuje sám seba, tak áno

autor
10. júl 2022

@liz_lemon no on to povedal tak akože zo srandy, ze ale som manipulator ze? ale naozaj ma inak take znaky ale nechcem hned odsudit ho lebo naozaj ked som mu povedala že take spravanie nie to už sa mi nepaci aby ma dirigoval tak ako jemu sa hodi, tak prestal a mrzelo ho to. minule aj bol nejaky podraždeny a skríkol tak som aj ja a potom zase povedal že prepac a taketo su jeho reakcie no a ja neviem ci by sa s tym dalo žit a pracovat alebo je to vopred odsuedene na zanik vztahu,

autor
10. júl 2022

@maialeo hej hej uvedomuje, povedal aj tazke detstvo mal otec despota že nič dpekne doma nevidel tak kvoli tomu ma taku povahu.
neviem ci by sa s nim dalo pracovat že by sa zmenil?

barborachors
10. júl 2022

je psych nevyrovnany a nemusi mat hned narcisticku poruchu ako ten vo filme Noci... a tiez je rozdiel, mat manipulatorske sklony (mame ich +- vsetci) a byt realnym manipulatorom. Hlavne z par rande je nemozne nieco vyzistit, niektori sa prejavia az rokmi alebo po dietati apod. Na zmenu zabudni, bud to budes akceptovat, ze ma vybuchy zlosti alebo chod dalej.

ckocka
10. júl 2022

Stokrát ti tu povedia že nezmení a ty to furt nevieš.

bosorka2302
10. júl 2022

Manipulator je hrdy na seba ze je msnipulator preto ti to povedal. Casom ti bude vykrikovar ze od zaciatku ti to vravel ze teda si vedela o tom a sla do toho dobrovolne ze nemas pravo byt nespokojna

maialeo
10. júl 2022

Pošli mi jeho dátum narodenia, prípadne ak máš jeho presný čas... alebo ak to od neho vieš zistiť a môžeme to pozrieť.

domak2
10. júl 2022

Ty sa hlavne zamysli, prečo ti taky chlap vôbec imponuje a prečo si hneď na začiatku vzťahu taka zúfalá, že chceš prehliadat takéto obrovské prekážky. Manipulatori si často hľadajú obete s nízkym sebavedomim, tak na sebe popracuj. Keby si sa mala rada, ani sa tu nepytas. Ak neporiesis seba, po tomto príde pravdepodobne taky isty

viestta
10. júl 2022

To nie je povaha. To je výhovorka na povahu. On je ch-u.j, čo sa len vyhovára na všetkých, len on za nič nemôže. Povaha môže byť veselá, melancholicka, cholericka... ale nie manipulator, to nie je povaha.

dilino
10. júl 2022

Pomôžte mi načo sa mám pripraviť s manipulátorom tvoja prva veta brrr. Na nič odid kým je čas a nie že máš ružové okuliare. Poradiť sa s niekým kto s takým žil.Ja som mala veľmi rozum že môjho EX-A som hned stopla a ukončila tuto stupiditu zvanu manipulátor do 4 mesiacov. Najhoršia kombinácia charakteristika manipulátora. TY slovo žiadne vždy len jeho pravda, všetko po jeho. Ked si dovoliš niečo povedať tak čo si si to dovolila, nič nevieš poriadne robiť ja viem všetko najlepšie Ponižovanie pred ľudmi hoci kde aka si neschopná , okrikovanie a podobne veci.Potom psychické a fyzické týranie.Materskú budeš mať deti chudatka odstrihne ťa od penazi.Budeš s detmi len preživať.Takže žiadne nič tu neexistuje len rozchod a nič ine a nie veta poraddte mi ako na manipulátora.Nezmeni sa taký nikdy to mi ver.Odid kým je čas veľa žien je tu na MK ktoré trpia roky a aj ich deti len preto že malý ružové okuliare.Ukonči to kým je čas.ON nemá zvlaštnu povahu ON je manipulátor a taký sa nezmeni ani čo by ho prosil a klanal sa mu sám pápež z Ríma.TY nebudeš mať nikdy žiadne slovo bude ťa pred detmi strapnovať neskôr biť.A nakoniec s toho ochorieš psychický a bude všade hovoriť že si blazon a dostane ťa to na psychiatriu a ked bude deti chcieť tak budeš mať ťažšie kedže si sa liečila. Alebo budete mať deti nebudeš môcť nikam s nimi ísť bývať Ak by si chcela odisť lebo nebudeš mať na to financie.Ale TY vlastné len chceš poradiť v čom že život sa TI premeni na peklo. A deti budu pozerať ako ich debilni otec bije ich matku a budu si brať vzor do buducnosti.Toto chceš lebo máš ružove okuliare aby si sa neprebudila a už bude neskoro.Akú radu chceš ked pišeš že ho miluješ TY sa do tej pasce dostaneš.To si musiš vyskušať na vlastnej koži.Majú TI dať ženy a maminy návod ako na manipulátora ja s pohľadu zo svojho chviľu som takého mala ale dať mu zbohom bolo moje najlepšie rozhodnutie takže ak mu dáš zbohom a odideš s kratšej cesty ušetriš si kopec problémov a starosti a ponižovanie, bitia, a týrania moja rada.Skonči to nieje o čo stať.A manipulátor nieje povaha.Povaha je introvert, extrovert, cholerik, sangvinik. Manipulátor je chorý človek psychický ktorý si to nikdy neprizna nikdy. Nech čo s abude diať ON bude ten dobrý a TY vždy ta zlá tak roymýšľaj teraz pokiaľ nieje neskoro.

kandelabra
10. júl 2022

tak a teraz sa zamysli, ste ešte len na začiatku vzťahu a ty už sa trasieš a rozmýšlaš, či to má zmysel alebo nie. Na začiatku, kedy by si mala mať ešte ružové okuliare, on by mal byť dokonalý gentleman, a všetko by sa malo zdať perfektné. Čakaj, že ako bude vzťah postupovať, budeš odkrývať len to horšie a horšie. Tebe tie ružové okuliare spadnú jedine v tom, že pochopíš, že človeka sa môžeš snažiť zmeniť alebo mu pomôcť, ale keď on sám nechce (hoci možno hovorí že áno), tak nič nenarobíš. Ak ti už teraz blikajú kontrolky, tak je lepšie to nechať tak.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
10. júl 2022

Rozmýšľam, čo je za to poruchu vedome ísť do vzťahu s manipulátorom… prečo by toto niekto robil? Čo potrebuješ zistiť ako vyzerá peklo zblízka?

panelacikova
10. júl 2022

@zoro9836 súhlasím. a dodám autorke, že ak ju napriek tomu zaujal, tak nech ho skúsi bližšie spoznať. s tým, že aký požič, taký vráť. čiže ako sa bude chovať on k tebe, tak sa chovaj ty k nemu. akonáhle sa mu to nebude páčiť, povieš mu, že ani tebe sa to nepáči, lebo on robí to isté tebe. povedz mu to milo, s láskou, požiadaj ho o porozumenie. je možné, že to nemá tvrdo zafixované a že sa uvedomí. všetko závisí aj od toho, nakoľko bude na teba naviazaný. či ťa bude úprimne milovať (hoci s manipulatívnymi sklonmi) alebo si z teba bude chcieť podvedome urobiť len obeť, hračku....
alebo teda, ak sa na toto necítiš, skúsiť to, a máš naozaj obavy, tak nerozvíjaj tento vzťah.
môžem napísať jedno: skúsiť to a zotrvať je naozaj náročné. chce to veľa trpezlivosti a veľa, veľa lásky. inak to nebude mať pozitívny dopad.

panelacikova
10. júl 2022

@zoro9836 jaj, asi som ťa zle pochopila. manipulatívny, že sa dá manipulovať. ja som ťa pochopila, že každý jeden má v sebe kúsok manipulátora, lebo osobne si myslím, že aj toto je pravdou, avšak závisí od toho, koho potom stretneš. či "slabšiu" osobu, ktorá sa dá manipulovať alebo silnejšiu, ktorá chce manipulovať teba.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
10. júl 2022

@zoro9836 súhlas.

autor
10. júl 2022

@zoro9836 vieš čo mňa už niekoľkokrát on urazil, ja som sa najprv k tomu nevyjadrovala, povedala som si, že je chudak, ked ma potrebu urazat.... ze to vypoveda nieco o nom nie o mne.. nechala som to tak... potom do toho ten jeho tón hlasu taky arogantny na mna, hocico mi povedal, ja v šoku z toho, nevedela ako reagovat nechala tak... stale nejake pripomienky na mna čo sa mu nepači, čo to robim atd... dobre, jedneho dna pohar trpezlivosti pretiekol a vybuchla som už aj ja a všetko mu to dala vyžrať, aký požičaj taky vráť. bol z toho v šoku. ale prestal, čo som ocenila, ze snahu má. možno by sa dalo s tym pracovať aby dobre bolo. no v skratke povedané,, ja by som ho musela ,,vychovávať" , to jeho hrubianske spravanie drzé a arogantné lebo on si mysli ze je panboh a iba on vsetko dobre robi a najlepšie vie. neuctivý je.
lenže najnovsie čo zasa spravil,... boli sme na vylet na par dni a dohodli sa, že všetko napolky si dame, ubytko, stravu, benzin atď. lenže ja som platila pomimo to este niečo za 60€ on to sice pri ratani vsetkych vydavkov povedal, že ty si platila ešte toto a toto... (obed, zmrzlinu ktorú si za 5 dní dal asi 15kopčekov a vsetko som to platila ja, a este aj nejaky nakup) ale pritom tieto moje vydavky nedal na polky alebo nezaratal mi o to menej ale zaratal na polky len to čo mal on vydavky... a urobil sa hlúpy a takto mi to spravil už druhýkrát čo sme spolu boli ☹ on si myslel, ze ja som si nič nevšimla ale vsimla som si len mi bolo hlupe sa ozvat ze si na mne ide este zarábať. tak ma to sklamalo, že ked sa sprava normalne čo sa tyka jeho povahy tak zase sa stane toto.

povedzte mi uprimne, či by ste sa takto zachovali pri tych peniazoch, lebo ja by som praveže skor jemu odpustila nejaky dlh ako si ratala ešte navyse a oklamala ho... minule som platila cele ubytko ja a čakala že on bude platit treba nabuduce ked sa neponukol, že mi to preplati na polky, ale ani nabuduce nepreplatil a nechal si odomňa. len mne je hlupe mu povedat ze viem, že ma oklamal, je mi to trapne za neho.