Má význam partnerská poradňa?

sunnyday1111
2. aug 2024

Ahojte, vzťah necelé 4 roky, mame spolu takmer 2r dcérku.
Je fajn otec, snaží sa pomôcť, nakúpi, uvarí, občas uprace, finančne sme na tom veľmi dobre, nakoľko zarábam aj ja.

Od narodenia dcéry sa z mojej strany city k nemu zmenili, aj sme sa hádali, aj povedal veci ktoré sa ma dotkli (tiež nie som bez viny), nemilujem ho.
Problém je v tom, že náš sex. život je na bode mrazu, mne to nevadí, jemu áno. Chce to riešiť, navrhuje partnerskú poradňu.

Vie partnerská poradňa v tomto pomôcť, keď city zo strany ženy k partnerovi nie sú?

dadis
2. aug 2024

Podla mna ano, ma to zmysel.

danyelia
2. aug 2024

Podľa mňa to zmysel nemá - hlavne, keď ho už nemiluješ, problémy si majú riešiť dvaja dospelí svojprávni partneri sami, neviem si predstaviť nejakú 3 osobu medzi párom - tzv. poradcu, psychológa...čo také Ti poradí, donúti Ťa, aby si ho mala rada? 🤔

jarnajar
2. aug 2024

Vo vašom prípade áno, je toho na teba veľa, malé dieťa, práca... dobre padne pohľad zvonku. Určite máš dôvody, prečo si ochladla, ale váž si, že to tvoj muž chce riešiť. Väčšinou hrajú mŕtveho chrobáka. Máte veľmi malé dieťa, to je skúška pre vzťah. Navyše narodilo sa vám v období, keď prirodzene opadávajú hormóny vo všetkých vzťahoch, po cca dvoch rokoch. To je ako dvojitá záťaž.

nika23t
2. aug 2024

@danyelia niekedy je tretia osoba fajn, môže mať nestranný pohľad na vec a ukázať partnerom to, co sami nevidia, nevedia. Ale určite súhlasím s tým, ze neporadí, ako mať rád.
Autorka, v Tvojom prípade by som to skúsila.

sunnyday1111
autor
2. aug 2024

@jarnajar ďakujem za reakciu, chcem to riešiť kvôli tej malej a aj sebe, keď citam niektoré fóra a ženy opisujú správanie mužov, ten môj je popri nich naozaj svetla výnimka
Veľakrát si poviem, že toto je ten večer..ideme si ho urobiť pekný a keď malá zaspí je 22:00 a mne sa chce tak akurát vyvalit na gauč ….

jamimo
2. aug 2024

@sunnyday1111 50:50. Záleží od mnohých faktorov... No ak ho už nemiluješ (ja osobne nerozumiem) ako by si sa zamilovala nanovo 🤷‍♀️
Kamarátka bola na tom tak isto ako ty, poradňa, aj tak sa rozviedli. Proste iskra zhasla. Možno vy budete mať šťastie a reparát bude na 1 👍

danyelia
2. aug 2024

@nika23t Možno áno, ja by som sa asi skôr zverila kamarátke a vypočula si jej názor ako úplne cudzej osobe 🤔 Ale za pokus človek nič nedá...

sense
2. aug 2024

Zmysel to má ak to chcú obaja....mojej kamarátke poradňa pomohla, lebo chceli obaja. Mne s ex nie lebo ja som nechcela ,lebo som neverila že zmena bude dlhodoba

dadis
2. aug 2024

@danyelia Moze byt x dovodov, preco jej city ochladli. Aj hormonalne. Ak nemaju ine vaznejsie problemy, tak sa da, podla mna, na vztahu popracovat. Menej byt matka/otec, byt viac partneri a milenci. Nemaju co stratit, ale vela mozu ziskat..

0kristina0
2. aug 2024

Za pokus nic nedas, aspon si mozes povedat, ze si pre to urobila maximum.

vanilkovazmrzka
3. aug 2024

Ak chces v tom vztahu pokracovat, tak je to nutne. Ale mne sa zda ze vobec o ten vztah nemas zaujem

zuzinka888
3. aug 2024

Napisala si - nemilujem ho- takze nie. Myslis ze ti psycholog da navod ako lubit manzela? No moze to byt " dobre" ako si vyjasnit pred rozvodom nejake veci- povedat v bezpecnom prostredi.

isis234
3. aug 2024

Vyskúšaj poradňu. Povie ti veci z iného pohľadu. Možno sa nad tým zamyslíš.
Zrejme to, že ho neľúbiš je len dočasné.. Potrebuješ aj oddych. Nikdy nehovor "nikdy".....
Držím palčeky, nech sa to medzi vami urovná. Je veľké plus, že manžel chce zachrániť rodinu

sante81
3. aug 2024

@sunnyday1111 keď ho nemiluješ, zmysel to nemá. Vo vzťahu kde dlhodobo nefunguje intímny život, už záchrana nieje.

isis234
3. aug 2024

@sante81 ako sa hovorí... Keď Pán Boh dá, aj motyka strelí... Manželstvá treba zachraňovať. Rozvodov a rozlúk je už priveľmi vela na svete!!

3petka
3. aug 2024

@sunnyday1111 určite má. Zistite či to má zmysel alebo nie.

babulkomale
3. aug 2024

@sunnyday1111 a s dalsim co? Zas dva roky vasne a potom hormony padnu a zas dalsi?
Dlhodoby vztah sa buduje usilim, nejde zotrvacnostou ako auticko na zotrvacnik.
Tajomstvom dlhodobeho vztahu je viackrát sa zamilovat - ale do toho isteho cloveka.