Má niekto takú svokru ako ja?

dzarika
28. jan 2024

Extrem akoze takuto svokru nema asi nikto . / s priatelom niesme este manzelia, takze ja ju vola TETA ale to je jedno len aby sa nepovedalo /. Mame 2,5 rocne dieta, od vianoc sme neboli spolu lebo byvame rozdielne cca 30 km. Dnes sme mali ist k nej. Este vcera som hocorila priatelovi nech jej da vediet ze teda prideme ze sa naobedujeme doma a pojdeme teda k nim. Priatel vola poobede mame a ona sa zachovala ako keby sa nic nedialo, uplne mimo, pritom vedela ze chceme prist , a to uz idete, ja lezim, asi pojdem spat. Uplne hnusna, a to podotykam je furt taka , mala prist ku nam neviem od kedy uz 3 tyzdne vypisuje ze pride a nebola schopna nam dat vediet ani napisat. Jej odpoved no neviem este aky budem mat vikend furt je v praci ja chaoem je unavena robi sestricku v nemocnici. Ako ja chapem ale aby si kris**** nenasla jeden volny den a prisla za malym mi.pride absurtne. Pritom ma aj auto. Ked ta ma clovek ist sto vyhovoriek. Ako dneska som sa tak dohadala s priatelom ked som pocula co mu rozprava, uplne nas tam ako keby nechcela alebo ja neviem. Ona je tem typ ze jej vadi vsetko ked maly robi bordel, necha smietky. Vola nas na obed a opyta sa nas ci sme jedli ako.ludia je toto v poriadku ?. Ako mne to pride az smiesne 🙂 no tak sme tam nakoniec nesli nikto a je vybavene. Len mi to pride take blbe ze sa s priatelom hadame vzdy len kvoli tomu ze ja rafsej chodi k svojej rodine, ano chodim tam radsej lebo tam sme vitani. Prideme urobia nam kavu pohostenie. Su radi ked su s malym a toto. Je priste na hanbu.mate to niekto talto podobne ?

lucka_ke
28. jan 2024

sú také typy, ktorí nemajú radi návštevy, ja patrím k tejto skupine 🙂 vyslovene návštevu pretrpím či idem ja, alebo niekto príde k nám, proste to akceptuj, že je takáto a vybavené, ju nezmeníš

katka533
28. jan 2024

@dzarika nie je to asi v poriadku, ale zas zober si opacny extrem, moja svokra byva daleko a pride vzdy na dva mesiace. Tak neviem, co je lepsie

aglaonema
28. jan 2024

@dzarika s manželom sme spolu cez 6 rokov, ako manželia 3 a stále svokrovcov volám teta a ujo, lebo mi nepovedali ani po svadbe, že ich mám volať inak 🤷🏼‍♀️ tiež mi je to divné ale keď si to tak tak želajú, tak aj naše budúce potencionálne dieťa ich tak môže volať 😅 lebo blízky vzťah s nimi mať nebude, tiež sú schopní k nám prísť len dvakrát za rok, keď máme narodeniny a pozveme ich na oslavu🤷🏼‍♀️

Nehadaj sa s priateľom, prostw kým vás tam nevolá, tak tam nechoďte a ži si spokojný život 😁

0silvia0
28. jan 2024

@dzarika no isli ste jej narusit nedelneho poobedneho slofika, asi bez poobedneho spanku nevie fungovat. My k mojim rodicom tiez nechodime hned poobede, lebo vtedy spia. Na navstevu chodime po 16-17 tej hodine. Co tak miesto toho nasierania sa urobit kompromis kedy by to obom stranam najlepsie vyhovovalo?

dzarika
autor
28. jan 2024

@0silvia0 pani keby bola starsia ale ma 47 rokov tak ro je asi extrem ai myslim

zooeynka
28. jan 2024

@dzarika kolko ludia potrebuju pocut/citit ze sa niekam nemaju trepat ked ich vyslovene niekto nezavola? Ona pracuje, nevala si rit a nenudi sa na MD doma s malym dietatom. Daj jej pokoj.

blancheporte
28. jan 2024

@dzarika sú aj horšie svokry.....ver mi!!!! 😂

zuzinka888
28. jan 2024

@dzarika no ak robi v nemocnici - nocne je to pochopitelne. Nocna sa neda len tak dospat a unava niekedy zlozi na 2-3 den, ked telo este silou vole funguje a potom vypne. A co je na tom zle, jed sa opyta ci ste jedli= uz ste hladní- len na to pouzije ine slova. Hladas chyby na nej uz len z principu lebo svokra.

h2
28. jan 2024

Čakala som, čo tu bude, čo za brutálne extrémy tá svokra predvádza a problém je v tom, že k vám nechodí a neskáče od nadšenia, keď máte vy prísť k nej (pochopila som, že bez jej pozvania)??? Veď buď rada! Nemusíš sa nikam trepať, ani svokra k vám nechodí... čo by iné ženy za to dali, čo majú svokru, ktorá im denno denne pije krv!

dzarika
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
28. jan 2024

@dzarika ona nema 20 rokov, je unavena z nocnych a potrebuje oddych. Takmer 50 rocne telo je unavenejsie ako 20, 30 rocny organizmus. Pochopis vekom. Mozno naozaj len staci posunut cas navstevy kym si ona pospi.

dzarika
autor
28. jan 2024

@h2 ja rozumiem vsak nech nechodi ja ju tu ani nepotrebujem ale ona vola nas tam a potom toto 🙂 ja som bola vsoku a to sa uz stalo viac kratt 🙂

zooeynka
28. jan 2024

@dzarika ty nemas problem so svokrou, ty mas problem so sebou. Chce ona prist? Ked bude chciet tak sa ohlasi a pride. Vola vas k sebe? Tak chodte. Nevola vas, alebo je neslana a nemastna a chce spat tak sa tam preboha netrepte a urobte si svoj program.

h2
28. jan 2024

@dzarika A volá vás na konkrétny dátum a čas? Lebo je rozdiel, keď povie "príďte v nedeľu o tretej", alebo keď povie "veď sa niekedy zastavte". To prvé je reálny záujem o vašu návštevu, to druhé nie.

katica06
28. jan 2024

Tak po prvé nie je to tvoja svokra, a po druhé má právo byť unavená aj z nočných služieb alebo môže byť uvarené aj z iných príčin napr je v prechode a pod.
A ver mi sú aj horšie svokry napr ako bola moja

belle_vie
28. jan 2024

Skus sa s nou dohodnut, ze kedy jej bude navsteva vyhovovat ( aby nebola po nocnej). Pokojne navrhni, ze mozte ist na prechadzku/ do cukrarne, aby nemala nervy z neporiadku, ze tebe ide o to, aby travila cas s vnukom.

Ak nepomoze, kaslat na to a obmedzit kontakt na nevyhnutny.

dzarika
autor
28. jan 2024

@belle_vie vieteco 🙂 ja som pisala ze ja to chapem ze je unavena ale ved teraz boma tyzden doma a do roboty ide az v stredu 🙂 cely tyzden pise mozeme prist neviem co a potom.povie priatelovi takto uplne smiesne 🙂 mne je to jedno o mna nejde ide o toho maleho,potom sa cuduje ze sa jej maly boji no tak nech sa jej boji 🙂 ja sa k nej nepotrebujem ttepat aj tak tam len potichu sedjme ako neviem kde.

januska12323
28. jan 2024

Ty budeš nejaký samonasieraci typ. Nechce k vám chodiť, nemá rada návštevy alebo je proste len unavená z prace. Čo takto ju začať rešpektovať? Z toho čo hovorila do telefónu sa hádať s frajerom? Nehnevaj sa ale ako budete riešiť horšie problémy. Prijmite veci ako sú a bude sa vám lepšie dýchať.

minenkak
28. jan 2024

@dzarika ja som stará ako tvoja svokra a keby mi dnes decko zavolalo ,že chce prísť tak poviem,že nie,muž unavený ja tiež,nevaríme dnes ani pre seba nie to ešte pre troch ďalších ľudí

mamina7070
28. jan 2024

@dzarika v prvom rade neni ti to svokra mas len priatela nie manzela

a pracuje sluzi nocne atd ma praco byt unavena treba jej dat dlhsie dopredu dat vediet a prist ked nebude mat po nocnej a pod proste sa prisposobit pracujucej

ale ak nechce tak nechce obmedzte to len to nekomentuj nech ju riesi priatel

ja mam tisic nasobne horsiu svokru toto su len take hratky

mclissa
28. jan 2024

A naco sa jej stale vnucujes?

dzarika
autor
28. jan 2024

@mamina7070 keby ste citali s porozumenim tak viete viac 🙂

h2
28. jan 2024

@katica06
@mamina7070 🤦‍♀️ Už len toto je tu fakt potrebné stále písať, že "nie je to tvoja svokra!" Veď sama autorka to napísala, že to ešte nie je oficiálna svokra, ale zrejme bude, tak neviem, či je to až taký problém, že použila jedno slovo "svokra" namiesto zdĺhavého pomenovania "mama môjho priateľa/snúbenca/otca môjho dieťaťa..." Ešte by sa tu mohla objaviť klasická otázka, prečo si ju ešte dotyčný nezobral a následné z toho vyplývajúce komentáre o jeho charaktere a ich vzťahu. A napokon veta "Nemala si si s ním robiť dieťa bez svadby." Či "Deti sa rodia manželovi, nie priateľovi." 🙄

dzarika
autor
28. jan 2024

@mclissa ja sa nemam za potreby vnucovat vybavoval to priatel riesel to snu priatel 🙂 ja si bohuzial nemam snu co povedat okrem maleho 🙂

mamina7070
28. jan 2024

@dzarika ja citam s porozumenim

nie si vydata nemas svokru ale teda budem ju tak volat
svokre sa nechce chodit k vam
svokra sa nezaujima o vnuka a teba neberie ako nevestu
riesit to s nou ma jej syn otec tvojho dietata

dzarika
autor
28. jan 2024

@h2 ach este ze je niekto normalny a.cita s porozumenim a nie len to co chce 🙂

dzarika
autor
28. jan 2024

@mamina7070 ty niesi normalna fakt, pisem ze ju volam teta ty tu furt musis kibicovat ohladom svokry 🙂 dufam zw ty mas tu najlepsiu svokru na svete 🙂

lenka567899
28. jan 2024

@h2 typické konzervatívne Slovenky na koni 🙃

mclissa
28. jan 2024

@dzarika ked sa to stane, prvy, druhykrat ok pochopim. Tretikrat by som uz nic nedohadovala. A ak by ma zavolala na dalsi raz, vdaka mam plan. Ked chce nech ide priatel sam.

sasa1310
28. jan 2024

@dzarika možno by aj prišla ku vám rada. Možno jej vadíš ty. Tu ju riešiš, s priateľom sa kvôli nej vkuse hádate. Asi vycítila, že ti na nej niečo vadí