Má naše manželstvo ešte zmysel?

mk0212
23. mar 2023

Ahojte, idem sa trochu posťažovať. Mám manžela s ktorým sme spolu už 6 rokov, 2 roky sme manželia, máme spolu dcéru. Všetko fungovalo, aj v domácnosti aj vo vzťahu a aj v posteli nuž posledné 2 roky sa to začalo kaziť. Všimla som si, že sa môj manžel zmenil. Zmenil ku mne postoj, prestal si ma všímať, prestala som ho zaujímať a taktiež sme prestali spolu intímne žiť. Ja sa snažím, chodím do práce, starám sa o domácnosť aj o dcéru a taktiež o neho a mám pocit, že on si to neváži. Za nič ma nepochváli, nezaujíma sa ako mi bolo v práci a aký som mala deň, keď mu niečo o tom aj hovorím tak vidím, že ma nepočúva a že ho to nezaujíma, taktiež mi prestal vyjadrovať lásku či slovami či činmi. Keď príde domov z práce nedá mi ani pusu, len sa mi pozdraví. My spolu fungujeme už len ako rodičia a ako “ spolubývajúci “, rozprávame sa len o domácnosti a o dcére. Zo začiatku som sa veľmi snažila vyriešiť tento problém aj problém intímneho života ale on sa o tom nechce rozprávať a tvári sa akoby sa ho to netýkalo. On nevidí kde je problém aj keď som mu to viackrát povedala. Všetko som sa snažila riešiť normálne v klude, nikdy sme sa nehádali. Snažila som sa náš intímny život nejak okoreniť, že skúsime niečo nové, nové miesto, sexi prádlo ale on zas nechcel sex a išiel radšej spať. Neviem čo stojí za jeho chladným postojom. Postupom času som sa prestala snažiť o intímny kontakt a aj o vyriešenie našich problémov, teda konkrétne cca od začiatku tohto roka sa nesnažím. Nedávno si zmyslel, že sa chce presťahovať 100km od nášho bydliska pretože tam zdedí dom. Nepýtal sa ma či tam ja chcem ísť, nepýtal sa ako budem chodiť do práce a ako bude dcéra chodiť do škôlky. Nezaujíma ho to, on je pevne rozhodnutý, že tam chce ísť a že tam aj pôjde. Nevieme v tomto nájsť kompromis lebo iný dom nechce, pevne si stojí za tým, že chce len ten a tak neviem ako to dopadne. Keď sa k tomu pripočítajú tie ostatné problémy a ako sa dokážeme obchádzať v jednom byte ako cudzí ľudia a nerozprávať sa aj 3-4 dni je to niečo čo sa nedá vydržať. Sex sme mali naposledy minulý rok v septembri a keďže môj muž ma stále sexuálne odmietal tak som ho podviedla. Stalo sa to len včera a ten muž je môj sused a je taktiež ženatý. Po tomto všetkom uvažujem či má náš vzťah ešte zmysel. Ďakujem ak ste si to prečítali až po koniec.

panelacikova
23. mar 2023

@mk0212 nie, manželstvo nemá zmysel.

kate211
23. mar 2023

@mk0212 nema zmysel, odid.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate211
23. mar 2023

Ja sa divim, ze si ochotna s nim fungovat v jednom byte.

deti95060810
23. mar 2023

no s tým susedom si to načisto pos**la...
inak hoď s manželom reč, ako si to predstavuje s tým domom a či vôbec má záujem aby ste tak išli spolu ako rodina...možno budeš prekvapená...
nemá milenku? vieš lebo ten sex....

estrella5
23. mar 2023

Kým som sa nedočítala k tej nevere, tak som si v duchu hovorila, že zmysel má všetko, ak človek chce, a že smer manželská poradňa... Ale ako som sa dopracovala k tej nevere, tak neviem neviem no... 🤷‍♀️

mk0212
autor
23. mar 2023

@deti95060810 tiež som nad tým dnes rozmýšľala, že možno niekoho má a že preto je ku mne taký…

mirkava
23. mar 2023

@mk0212 z tvojho písania ide taky veľký smútok 😒. Sadnite si a porozprávajte sa ako ďalej. Možno skúsiť ešte poradňu, ale to musíte chcieť obaja.

gabika0825
23. mar 2023

@mk0212 Nie nemá to zmysel, hlavne ak už tam bola nevera aj z tvojej strany, určite to aj sama vieš že to nepojde ďalej. Len má tak zaujíma, on sa zmenil hneď po svadbe? Dovtedy bol aký? Že či už aj predtým ste nemali náhodou nejakú krízu, alebo nejaké problémy vo vzťahu. Koľko má dcéra rokov? Každopádne na tvojom mieste by som sa rozviedla. A myslím si že on má tiež už dlhšie nejakú Bokovku. Nie je možné aby dospelý zdravý chlap nemal chut na sex vyše pol roka a ešte aj keď ho vlastná manželka zvádza…čiže z jeho strany to určite nebude čisté. Už by som sa inak ani neobtazovala to nejak zachraňovať, to už je zbytocne, skôr zacni riešiť čo bude s tebou a s dcérou

11mirka22
23. mar 2023

@mk0212 povedz mu že ho chápeš a že nemáš nič proti tomu aby odišiel do svojho domu, ak tak veľmi po tom túži... Ale že nech on rovnako skúsi pochopiť teba, že chceš zostať... Podľa toho čo ti povie, ako zareaguje zistíš, či to ešte má zmysel, či vlastne on chce byť s tebou...

mk0212
autor
23. mar 2023

@gabika0825 viac menej po svadbe sa zmenil… dcérka má 4 roky

marca12
23. mar 2023

@mk0212 je nacase sa porozpravat narovinu si povedat,ci chcete spolu byt. Je zjavne,ze on nema zaujem,tak nech sa vyjadri ako si to predstavuje takto fungovat do konca zivota. Byt tebou nespominam,ze si ho podviedla. Nemusi to vediet,potom sa toho chyti a budes ty ta najhorsia. A dobuducna uz nespi s nikym cudzim,kym si nevyriesis manzelstvo. Takto sa problemy neriesia.

mk0212
autor
23. mar 2023

@marca12 s tým susedom to prišlo spontánne a žiaľ po takom čase som sa neovládla a sused tiež… 🤷🏽‍♀️

simona20201309
23. mar 2023

@mk0212 všetko má zmysel, ak obaja chcú. Mali by ste si skúsiť žiť oddelene, pripadne manželskú poradňu.
Píšeš, ze spolu nespite od septembra. Od kedy je medzi tebou a susedom nejaké sexuálne napätie?

simona20201309
23. mar 2023

@mk0212 chlapi sú v tom trochu iní ako my ženy. My potrebujeme počuť, že nás muž miluje. Potrebujeme nehu, lásku....
Chlapi sú v tom takí jednoduchší. Sú spokojní s tým co majú. Maju upratané, navarene, majú ženu dieta...zivot gombicka. Neskúšal mu niekto dohovoriť? Kamarati, súrodenec? Vie, tuší vôbec o tom, že uvazujes nad rozvodom? A chceš to vôbec zachrániť? Alebo si rozhodnutá?

mikadooo
23. mar 2023

@mk0212 ach ja by som odišla. Načo mi je také manželstvo... Hlavne, keď si sa s ním rozprávala, snažila sa hore dolu, prádielko, neviemčo... a on nevidí žiaden problém 🤷. Za mňa to nemá zmysel a s týmto nastavením, či už s neverou, či bez, neviem, či by si ho do nejakej poradne vôbec dostala. Ja by som si s ním sadla a navrhla rozvod. Prečo? Lebo on nevidí problém v tom, že žijete ako spolubývajúci... To nie je problém, to je PROBLÉMISKO ako hora.

daniela2202
23. mar 2023

@mk0212 asi aj nie

lienka.7
23. mar 2023

@mk0212 urobila si v podstate to najhoršie co si mohla.... klesla si na jeho úroveň a podviedla ho.
On ma tiež inu, myslím, ze by ste sa mali dohodnúť ako 2 rozumní ľudia, kým medzi sebou ako tak vychadzate.

janinah
23. mar 2023

Však nech si ide do toho domu.ty ostaneš tam kde si teraz.sused poruke.sveta žiť....tou neverou si to úplne pokaslala.je možné.ze manžel má zdrav.problem a nechce/ nevie to riešiť.V Tom dome môžete mať skvelý život.ale to by ste museli chcieť tam ísť obaja a ako rodina.nie ako spolubývajúci.Ved aj tam ľudia niekde pracujú a chodia tam do školy.Navrhni mu manz.poradnu .ak odmietne tak rozchod.Tak ako žiješ teraz sa nedá donekonečna.sused nie je riešenie tvojho problému.

bennn
23. mar 2023

Tak ten zaver ma teda uplne odrovnal... a ty sa ešte ideš radiť ? ... Podviedla si ho a zostala si s ním? ... :D ... Tak nechapem akože o čo ide tebe a o čo ide jemu. Ale ak ani jeden nemate na to sa rozísť s tým druhým tak ste obaja dobré padavky. Čo s tým? No jednoducho ho nechaj ísť do toho domu, aspoň budeš mať výhovorku pre dieťa a rozvod.

A inak množstvo rodín tak funguje jednoducho to nadšenie opadne. A nie žehlenie, upratovanie a varenie neurobí na muža dojem a neupevní váš vzťah. Vzťah funguje preto, že obaja chcú, a pre to, čo bolo na začiatku.

A tiež, muži aj ženy nie su monogamne bytosti. Tak to priroda nevymyslela. To kresťanstvo to takto zdeformovalo svojimi primitívnymi pravidlami a ideológiou.

dzulli1980
23. mar 2023

No, osobne si myslím, že svojou neverou so susedom si dala za svojím manželstvom definitívnu bodku ... aj keby ste sa akože dali s manželom na poriadok, o čom veľmi pochybujem, raz to Tvoje zhrešenie vyjde najavo ... a nerob zo seba chrumkavú, nevera je nevera, bez ohľadu na to, aké má človek v partnerstve problémy ... tie sa majú riešiť inak.

sonka333
23. mar 2023

@lienka.7 no ,v prvom rade si nemyslím žeby sme sa mali prebiehať kto z koho a radšej odísť z nefunkčného vzťahu než sa navzájom trápiť a vodiť za nos ale netreba v živote nikoho odsudzovať
...nevravím že to schvaľujem ale každá žena chce byť milovaná a nie vždy je jednoduché odísť a zutekať,niektoré na to nemáme odvahu a iné zase podmienky,áno,to nás neoprávnuje podvádzať ale☝️musím uznať že z takého sklamania a odmietania sa autorke ani nečudujem pretože tu už nejde o sex ako taký ale o kontakt ,o blízkosť,o pocit ...mnoho mužov podvadzajú ženy a nájme kvôli nedostatku sexu a to teraz nechcem obhajovať autorku a tvrdiť že teda podvádzajme aj my ženy ale aj my ženy sme len ľudia....nie sme ničím viac a ničím menej....aj my robíme chyby....autorke držím palce 🙏✊a nech to dopadne akokoľvek snáď to dopadne najlepšie ako len môže

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
24. mar 2023

nie nemá to zmysel. A tou neverou si to zaklincovala. Fakt úžasný spôsob, ako riešiť problémy.

mk0212
autor
24. mar 2023

@simona20201309 cca posledne 2 týždne sme v kontakte ale pozeráme po sebe tak dlhšie, ja to registrujem od toho nového roka…

mk0212
autor
24. mar 2023

@simona20201309 Sama neviem či som úplne rozhodnutá.. viac menej som priklonená k tomu rozvodu skrz toho, že som neni šťastná v manželstve

mk0212
autor
24. mar 2023

@sonka333 Ďakujem pekne ❤️

ahhola
24. mar 2023

Véd sa to ide krásne vyriešiť samo, on nech ide do domu, ktorý zdedí a ty ostaň tam kde si... On si po rieši svoje mindraky... Milenka/milenec/impotencia tam a ty si ži svoje. Nevyšlo, bohužiaľ. 💔

simkima
24. mar 2023

aj ak by si ho nepodviedla, tak si myslim, ze uz si davno v tom stadiu, ked s nim uz nechces byt a myslim si, ze asi aj tvoj muz vas vztah asi uz pochoval. ono to nejde vo vztahu jeden druheho ignorovat

mk22
24. mar 2023

Je rozhodnutý odísť preč, odíde aj bez vás?
Tak ho nechaj, nech ide, skúsi.. Žiť bývať sam.. Starať sa o seba.
Ak bude veľmi chcieť, bude mu na tom záležať aby ste ako rodina boli spolu, tak to budeš vidieť, cítiť a počuť.
Ak nepohne ani prstom a bude iba čakať ze pôjdeš aj ty, lebo musíš.. O záchranu sa musia snažiť obaja, nie len jeden.
Ty si toho vymenovala dosť, on nemá snahu sa ani o tom rozprávať.
Ostaň bývať kde si.. A uvidíš časom.. Možno odlúčenie ho osvieti..
Ja by som isto 100km nešla s niekym, kto ma ignoruje, nemá rád, nevidím snahu, nevidím nič.
Dueta ma 4r, budeš mladší ročník.. Nemá zmysel držať niečo čo nefunguje a hlavne snažiť sa za dvoch..
Sadnut si a na rovinu ako si to predstavuje, čo čaká, čo si myslí.. Co ti vadí, chyba.. Bud to prijme a zmení alebo každý svojou cestou..