Ľutovali ste, že ste sa rozišli s partnerom?

13. júl 2022

Ahojte, tie ktoré ste iniciovali rozchod/rozvod, ľutovali ste to potom? Už dlhšie nie som šťastná a reálne som začala uvažovať nad rozvodom. Máme jedno 3 ročné dieťa, to je jediný dôvod, prečo som doteraz neodišla. Môj chlap nie je zlý sám o sebe, ale žijeme skôr ako kamaráti :( a veru takto nechcem prežiť zvyšok života, mám 33 rokov...len tak premýšľam, či niekto v podobnej situácií nakoniec svoje rozhodnutie neľutoval....Manžela mám rada, ale nemilujem ho...On mi to od začiatku vzťahu tvrdí, že to tak aj cíti, že ho nemilujem tak, ako by som mala, ale asi je rád, že žijeme v pohode, nehádame sa.....sex občas je, občas nie...ale fakt len z povinnosti...

dzulli1980
13. júl 2022

Pre mňa je každé rozhodnutie, ktoré som v živote urobila, nezvratné ... jednoducho, keď som bola vnútorne presvedčená, že je to správna cesta (niekedy mi to trvalo dlhšie, niekedy kratšie), rozhodnutie som urobila a už nikdy som sa nevracala späť, žiadne keby, možno ... jednoducho to skončilo ... a odpoveď na Tvoju otázku: nie, nikdy som žiadny rozchod neľutovala.

mandzula
13. júl 2022

Deň, keď som sa ex rozhodla povedať, že je koniec, bol jeden z mojich najkrajších. Ten pocit neskutočnej úľavy, slobody je neopísateľný. To, čo prišlo potom, už až taká rozprávka nebola, je fakt, že potom sa spustí lavína, ktorá so sebou kadečo poberie, no zároveň mnohé veci prečistí a raz zastať musí. U mňa zastala v spokojnom manželstve. 🙂

sense
13. júl 2022

Nie nelutujem... A ostať s niekym kvôli dietatu je pre mňa čistý alibizmus ako si priznať strach začať odznova, strach či sa to dá finančné zvládnuť atď. Pretoze s odstupom času aj deti vidia ze mama nie je šťastná, ze je v rodine napätie, hádky a nevraviac o tom ze si taky model žitia berú so sebou aj do budúcnosti

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. júl 2022

@sense či to zvládnem finančne, toho sa bojím najmenej....viem, že polka veľkého bytu je moja...takže po rozvode na 1 alebo 2 izbový byt mať budem...skôr sa bojím, ako to prežije dieťa naše...ale tiež si myslím, že radšej šťastní rodičia od seba ako spolu v nefunkčnom manželstve :(

kulumulu123
13. júl 2022

Vzdy si budem stat za svojim ze pre kazde dieta bez ohladu na vek a pohlavie je lepsi jeden statstny rodic ako dve zdeptane trosky....

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
13. júl 2022

Dieťa to prežije, aj keď čím staršie tým ovplyvnitelnejsie... A otec predsa nemusí predsa prestať byt milujúci otcom keď už nie je manželom.

V mojom prípade sa paradoxne vzťah s dcérou zlepšil nie hneď lebo áno bola tam urazená hrdosť a bol nou ovplyvnený ale trávi s nou čas omnoho kvalitatívnej sie ako predtým... Pretože predtým bola kvantita ale kvalita minimálna teraz je obmedzená kvantita ale výrazne stúpla kvalita vzťahu. Vídajú sa pravidelne 2 dní v týždni a vie ze to nie je len robiť to čo dieťa chce alebo keď ma on chut ale ze dieťa má aj povinnosti a musí robiť aj úlohy do školy aj ma krúžky atď...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mell27
13. júl 2022

Nikdy som rozchod neoľutovala, bolo to najlepšie rozhodnutie v živote.... ale môj prípad bol úplne iný... Tvoja otázka je veľmi všeobecná... 😊 Na tvojom mieste by som sa snažila popracovať na vzťahu, ono ťažko hodnotiť,keď do vášho vzťahu okrem vás dvoch nikto nevidí, ale podľa tvojho opisu si myslím,žeby si tvojmu manželstvu mala dať šancu 😊

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mell27
13. júl 2022

@mauduska úplne s tebou súhlasím 😊 ja som mala muža naozajstného kreténa (stále ho mám ako človeka rada napriek všetkému) vtedy by som všetko dala za záchranu nášho manželstva, ...to že by som ho iba mala rada,ale neľúbila by bola pre mňa najmenšia prekážka 😊 ono vo vzťahu sú lepšie aj horšie obdobia, niekedy treba dať tomu čas 😊

jaskolka
13. júl 2022

Hlavná otázka-od začiatku vzťahu cíti, že ho nemilujes. Prečo ste sa vzali a mali dieťa? Keď tam nebola ani chémia, a brala si ho ako kamaráta?

autor
13. júl 2022

prečo som si ho vzala? lebo som ho mala rada a bol dobrý chlapec...viem, žeby mi neublížil...ale tá láska tam chýba...v podstate od začiatku....ja som pri ňom nezažila tie povestné motýliky v bruchu, sex bol vždy pre mňa len povinnosť...ale povedala som si, že nemôžem mať všetko a že nejako budeme žiť....ale teraz ako mi postupne pribúdajú roky, si čoraz častejšie kladiem otázku, či takto chcem žiť do konca života...a asi nechcem noo :(
proste brali sme sa preto, že sme si sadli ako kamaráti, mali sme veľa spoločných záľub....a asi aj jeden, aj druhý sme boli radi, že máme niekoho...
ale ja neľutujem to, že som si ho vzala, lebo keby ho nestretnem, nemala by som naše dieťa a to je celý môj život....

simona20201309
13. júl 2022

A ja mam zas názor, ze rozvádzať sa, je to najjednoduchšie co môžu dospelí urobit. Sebecké!
Už dlho pozorujem, že všetky hviezdy ktoré ako prvé v diskusiách rádia rozvod, sú rozvedené...
Ani raz od vás nevyšla nejaká rada, ktorá by mohla zachrániť rodinu.
Pýtam sa, a aký je to vzor, keď vidí dieta žiť svojich rodičov oddelene, rozvedených? Co si vezme z toho??? Ze v prípade problému okamzite balím kufre a odchádzam?
Dvaja dospelí ľudia by mali mať rozum. Co ste všetky take naivne, že čakáte motýle celých 30rokov spoločného života? Že vám bude muž 30rokov nosiť kvety každý týždeň?
každý jeden vzťah sa časom ocitne v stereotype, občas zacsne strácať iskru, tak hneď rozvod?
No a čo, ved dieta si zvykne... dieta xhce vidieť usmiatu mamičku....
Dieta chce HLAVNE otca a mamu!
Pamätám, ako naše dieťa zo všetkého najviac milovala, keď sme boli spolu, stačilo jej ľahnúť si medzi nás a držala nás za ruky a už ako 2r hovorila ,,som šťastná, keď sme všetci spolu"
Sak sa spamatajte a robte niečo s manželstvom, popracujte na sebe. No a čo že ho nemilujes??? Myslíš, že s iným to bude iné? Vždy osial po nejakom čase opadne! Vždy!
My sa občas pohadame, každých 28dni sa idem rozvádzať... mame všelijaké obdobia v našom vzťahu, ale nazvať alibizmus, ak niekto spolu tvorí rodinu kvôli deťom? A načo sa pre Kristove rany mladi berú? Načo majú deti??? Ved nech si dvaja žijú na divoko, ale nech si nerobia deti a keď už tie deti mame, tak im vytvorme do prdele zázemie...
Je mi ľúto koľko je rozvratenych rodín, lebo dvoch dospelých ľudí to už spolu proste nebaví!
A teraz nepíšem o tyranoch a alkoholikov, ale o sebeckych dôvodoch, lebo ,,ešte chcem byť stastna" ...
Môžeš byť šťastná, len si začni vážiť co máš
Nikdy si ho nemilovala a teraz ide na to doplatiť tvoje dieta?! Krása!

simona20201309
13. júl 2022

Správaš sa ako nezrele decko. Máš nový objav?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
13. júl 2022

neboj sa, nebudes lutovat.. chod do toho.. nedaj sa odradit recami, ako si sebecka.. prospejes tym nielen sebe a dietatu, ale aj tvojmu muzovi.. aj on bude mat sancu stretnut zenu, ktora ho bude fakt milovat a on to bude aj citit, ved on takto tiez nie je stastny a len sa zmieril s malom.. niekto musi najst odvahu a silu to skoncit a nezivorit zbytok zivota

autor
13. júl 2022

@simona20201309 trošku odvážne slová, že som nezrelé decko...keď ma vôbec nepoznáš....ani nevieš, čo prežívam vo svojom vnútri...a nie nemám nikoho, toto by som ja nikdy neurobila...to je pod moju úroveň podvádzať manžela...a neveru v plnej miere odsudzujem...
ale ja osobne si myslím, že pre dieťa sú lepší rozvedení, ale šťastní rodičia....ako naopak, silou mocou spolu v dusnej atmosfére, bez lásky (nie zamilovanosti)...mám veľa kamarátov, ktorí sami povedia, že ich rodičia sa mali rozviesť a všetci by tak boli šťastnejší....aj ja som z rozvedenej rodiny a ver tomu, že pre všetkých bol ten rozvod to najlepšie riešenie...inak neviem kde by sme dnes boli s bratom a maminou ...
možno to z môjho opisu znie, že sa nudím alebo čo....ale nie je to tak....veľmi dlho uvažujem nad tým našim vzťahom a životom a viem, že šťastná nie som nooo...už som bola vo fáze, že som zvažovala psychológa kvôli problémom vo vzťahu...

@elizabet173 nechala by som ho ísť...lebo viem, aké je to trápenie....
@reanda toto si ozaj dobre napísala....možno aj on nad tým uvažuje, že to manželstvo nemá moc význam...ale ani jeden nemáme odvahu to skončiť....

simona20201309
13. júl 2022

Máš 33! Nie 23. V 30r už si mohla vedieť co chceš.

kate211
13. júl 2022

A ty si myslis, ze ak by sa na MK aj nasla taka, ktora to lutuje, tak to napise? Pochybujem, ze by to priznala.

autor
13. júl 2022

@kate211 a prečo nie? však sme vo virtuálnom svete...ja by som nemala s tým problém...zatiaľ som sa stretla len s názorom, že jediné, čo ľutujú je, že sa nerozišli skôr....ale možno tu niekto napíše aj opačnú skúsenosť....

kate211
13. júl 2022

Uprimne, v realnom svete neviem - nepoznam vela rozvedenych parov. Ale obecne myslim, ze tazko niektora napise, ze lutuje rozchod, nedajboze sa chcela vratit spat a byvaly ju poslal do riti.

babajaga
13. júl 2022

A co by si chcela...zamilovanost a motyliky v podbrusku nechaj pre bubertiacky...mate dieta!!!Pije?Gambli?Nestara sa?Mas manzela,vztah,rodinu...rozvijaj ju...

mell27
13. júl 2022

Myslím, že si už rozhodnutá 😊 povolenie od MK nepotrebuješ 😊

autor
13. júl 2022

@babajaga nie...ale v 33 rokoch žiť ako niektorí v 60ke...asi tiež nie je oki.... bez pusy, objatia, intimity...veď ja som od neho ani len pusu na Valentína nedostala....proste berieme sa ako taká samozrejmosť vo vzťahu bez nejakých citov....nie raz som mu povedala, že by mohol byť aj trošku romantický, možno by som sa na to celé inak pozerala...ale len mi povedal, že keď chcem romantiku, mám si pozrieť film ...ja som sa snažila nájsť si cestu a začať ho milovať....s tým som do toho vzťahu aj šla...ale neviem...asi nie sme pre seba tí praví :(
on je dobrý otec, o rodinu sa postará....ale ako manžel...no je to bieda...

jaskolka
13. júl 2022

Toto ma skutočne prekvapilo.
Ono v podstate vy ste si kvit. On vedel, že ho neľúbis od začiatku, ty si sa (asi) klamala a vedela to tiež.
Tak úprimne, preboha, prečo čakáš pusinky romantiku, a Valentínky od človeka, akého neľúbis a pravdepodobne ani on teba (ak ta ľúbil vôbec)
Ste manželstvo z rozumu chémia tam nebola nikdy, čiže teraz mi to príde, že po rokoch si sa "prebudila" a chces to riesut.
Nikto ti nepovie, že či budeš ľutovať, alebo nie. Možno budeš šťastná, možno nie
To je vždy riziko, aj keď ideš do vzťahu s niekym, koho miluješ.
Ale vy ste dobrovoľne od začiatku prijali také manželstvo, aké bolo bežné tak pred 100 rokmi
(Moja Mara by sa hodila k tvojmu Ferovi, veď je to dobrý chlapec, bude jej s nim dobre) a bolo.
Tu dohodli rodičia. Ale vás prípad mi fakt rozum neberie. Vedeli ste, do čoho idete, prečo teraz sa čudujes, že nijake city tam nie su?

lienkazuzu
13. júl 2022

Vies co,lutovala a velmi dlho,doteraz niekedy rozmyslam co by bolo keby sme zostali spolu...a to som uz vydata za ineho a cakam prve babatko a som najstastnejsia. Boli sme 8 rokov spolu,velka laska a posledne roky uz len ako kamarati a ked ma poziadal o ruku,o dva mesiace sme sa rozisli,lebo som chytila des ze mam zit do konca zivota s kamaratom,s ktorym uz ani nespavam a ktory len hra playstation a pije pivo (nadnesene) 😏 zivot s nim by bol jednoduchsi,lebo urobil vsetko vzdy ako som chcela,nehadali sme sa,vedel sa postarat,ale ☝ neboli tam ziadne emocie,hlboke rozhovory,aj intelektualne sme boli inde. Teraz je to "tazsie",lebo mam manzela s vlastnou hlavou a nazorom a uz neni vsetko podla mna 😂 tiez prvy rok po rozchode veeelmi tazky,zrazu na vsetko sama a ja som vztahovy clovek,velmi bolo tazke si niekoho normalneho najst a to teda som nemala dieta. Ale ak nerozmyslas tymto sposobom ze ti bude treba chlapa a si normalne samostatna zena a ak si myslis ze ta tento muz obera o stastie a uz neexistuje naprava a pre dieta to ma viac benefitov ako negativ tak nebala by som sa rozvodu...moze aj nemusi to dobre dopadnut,ale stoji ti to za ten risk? Neviem no.

whatever1
13. júl 2022

Pozri, "chyba" je zjavne na tvojej strane, teda aspon nepises ze by manzel niekde pochybil. Preto by bolo fer aby si navrhla manzelsku poradnu. Tvoj muz si zasluzi aby si sa aspon pokusila o zachranu rodiny. Nastali by u vas zmeny z oboch stran, mozno budes prekvapena ako to nakoniec dopadne. A ak by si si k nemu aj tak nenasla cestu, aspon by si vedela ze si nieco preto urobila.