Ľudia, ktorí sa pretekajú

blondeviktor
24. jan 2024

Hovorí sa, že život Vám posiela do života rovnakých ludi, až kým sa z nich nepoucite. Rozmýšľam, lebo mám pri sebe ľudí, ktorí sa so mnou stále porovnávajú a pretekajú (ešte vopred poviem, že vôbec nie som typ, aby som sa pretekala ja. Ocením každého úspech, moja najlepšia kamarátka je majsterka v športe, veľmi ju v tom podporujem) , ale ostatne moje kamošky. Vždy sa musí so mnou nejaká pretekať (ja ju nechám vyhrať, nepotrebujem si riešiť takto komplexy). Jedna sa so mnou začne pretekať kto je krajšia, ďalšia kamarátka sa so mnou začne prezekovat ktorá z nás bude úspešnejšia v živote (porovnavat), ďalšia sa preteká kto je viac obľúbená u chlapcov. Čo ma majú takí ľudia naučiť ?

blondeviktor
autor
24. jan 2024
grof_monte_christo
24. jan 2024

Nic. Žiť si svoj život, aký vyhovuje tebe.

karolinakr
24. jan 2024

a nie si moc pekná? že vzbudzuješ žiarlivosť? asi take niečo tam bude

0silvia0
24. jan 2024

@blondeviktor ak by ti to naozaj nevadilo, tak to tu asi ani neriešiš. Asi ťa to má naučiť dostať sa do levelu bez odporu k týmto ľuďom. Ešte kým sa kamoška začne pretekať, stopni ju, pochváľ ju aká je najkrajšia, najúspešnejšia a ako ju všetci žerú. Asi ani nebude pokračovať, na čo keď dopredu uznáš jej kvality?

jaass
24. jan 2024

Mna by sa nad takou vecou ani nenapadlo pozastavovať. Aj so mnou sa “porovnávajú” ale nikdy som to akosi neriešila 😂 ako sa píše vyššie, žiť si svoj život a hotovo 🥹💪

zuzinka888
24. jan 2024

Ze si mas najst dospele kamaratky, co mate 14? Krora je krajsia??uspesnejsia??🤦‍♀️ podla akych kriterii to chcete vyhodnotit??? Mne sa vyslivene zdaju niektore modelky velmi skarede- no agentury a vyska ich prijmu vravia nieco ine🤣🤣. Uspech? Co je pre jednu uspech- mat spokojnu rodinu, a vztah deti- pre druhu je to cesta no go. A chce zurky, striedat chlapov kym nenajde toho praveho..... mala by si prehodnitit svoje priority aj priatelov.

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@grof_monte_christo
@jaass
Som na strednej a spoluziacky/kamaratky sú mojou každodennou súčasťou, nedá sa to veľmi

0silvia0
24. jan 2024

@blondeviktor keď si na strednej, evidentne si vyspelejšia ako tvoje kamošky, kašli na to.

simca06022011
24. jan 2024

ako tento pretek vyzera? to mate startovaciu ciaru a ide kamoska ako píla, aby mala lepsi zivot ako ty, porovnava kazdy vas krok, kto to boduje? Vies, mne to pride takto podla toho prispevku prehnane. Porovnavanie sa, je myslim, normalne, tak kamaratsky. Ale preteky? Nemoze to byt iba tvoj pocit, ze sa s tebou vsetci pretekaju, lebo napr. su lepsi... ? keby niekto nebol naahodou uspesnejsi v niecom (neviem v com, podla mna ludia nemaju rovnake zivoty, drahy, aby sa vedeli pretekat), tak uz by ti nevadilo, ze by sa "porovnavali/pretekali". Ano v skole to ide, ,ty mas 3jku, ja mam 2jku... ale to je tak vsetko. O akych uspechov v zivote chcete ako stredoskolacky diskutovat? :D ries to jednym uchom dnu a druhym von, vas uspech, kazdej jednej sa uvidi.. v 25-30rokoch... naozaj teraz sa venuj uceniu, zabave, sportom.. a taketo talafakty si nechaj na dospelacky zivot, ber to ako trening, mozno budes mat pracu,kde budes mat kolegov pretekarov a budes na to pripravena :D

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@karolinakr no trosku možno áno, mám tri kamošky, ktoré stále hovoria, aka som pekná (aj keď ja sa tak necítim), ale je pravda, že sa malujem, mám umelé mihalnice a trosku pichnute pery (tie nevidno že mám pichnute) a nosím drahšie oblečenie, ale robím to pre seba a nepovažujem to aby som vzbudzovala žiarlivosť, ale asi máte pravdu

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@0silvia0 vadí mi to, preto sem píšem 😁

sense
24. jan 2024

Bud sama sebou, možno sa s tebou nepretekaju len si pre nich vzorom a chcú byť ako ty

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@simca06022011 asi som zo zle pomenovala, ale ( som na strednej) nejaká kamoska “vidis ja mám lepšiu známku ako ty”, ďalšia “ženy ktoré majú veľke pery sú krajšie oveľa (tá kamoska čo to vraví ma tiež pichnute pery) ako take aké máš ty” “ja som viac obľúbená u chlapcov ako ty (so mnou sa kamaratia chlapci a s ňou nie a stále mna pre toto zhadzuje), ďalšej keď jej poviem ake zamestanie by som chcela mat mi povie že ona bude aj tak úspešnejšia ako ja, prídem do školy s natočenými vlasmi, prídu aj oni, dám si ružové nechty, dajú si aj ony. Mám v svojom živote 3 take kamošky, ale nemôžem sa s nimi prestať ani kamarátiť, lebo z veľkej časti ovplyvňujú moj život

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@simca06022011 to sa ľahko povie, ak nemáte pri sebe takých ľudí, ktorí Vás dennodenné ponižujú

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@sense problém je, že ma zhadzujú. Nevadí mi, ak niekto opakuje, len ide o to zhadzovanie

karolinakr
24. jan 2024

@blondeviktor oni asi nebudu celkom v poriadku

diana20
24. jan 2024

Vopred sa ospravedlňujem, že nie je môj príspevok odpoveď na tvoju otázku ale.... nemôžem si pomôcť.. som jediná, ktorú šokuje, že na strednej majú dievčatá pichnuté pery??

radkaradix
24. jan 2024

preprac za uprimnost, ale pridete mi ako nejaka particka pipiek z americkej teenagerskej komedie :D ak si nesedite a su na teba neprijemne, tak sa s nimi nekamarat...

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@diana20 ak by ste mali take malé pery (skôr nemali, lebo sú tak malé), tak by ste pochopili prečo mám pichnute (len pól ml - nikto si to ani poriadne nevšimol, že mám pichnute), ale tá moja druha kamoška ma extrémne veľke pery (tiež ma to prekvapuje, ale keď sa jej to páči, tak myslím, že mali by ju ľudia rešpektovať)

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@radkaradix ale ony z veľkej časti sú v mojom živote a musíme nejako spolu fungovať v škole

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@zuzinka888 tiež nesúhlasím s tými názormi, veď život ukáže, kto bude úspešnejší.

radkaradix
24. jan 2024

@blondeviktor no ano, ste spoluziacky.. ci ste aj sestry? alebo chodite spolu na nejaky kruzok? no a co? ber ich ako ostatne baby z triedy, nemusis byt s kazdym kamoska..

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@radkaradix ale ja nechcem byť sama v triede (viem, že to je na hlavu), ale nemám nejako extra veľa kamaratiek, nikde veľmi nechodím (mám len tie “školské” kamarátky a ešte 4 z vedľajších triede (ale zriedy máme ďaleko od seba) a dve z inej školy)

sense
24. jan 2024

@blondeviktor tak si ich nevsimaj

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@sense ja s jednou z nich sedim

blondeviktor
autor
24. jan 2024

@sense nemám možnosť si sadnúť s niekym iným

diana20
24. jan 2024

@blondeviktor ja to rešpektujem len ma to šokuje.. mne by to mama nedovolila na strednej a mala by pravdu.. normálne sa ich spýtaj prečo to robia , že či sa potrebujú uistiť, že sú dosť dobré... ak ich máš rada uistiť ich, že sú skvelé.. myslím, že najväčší problém, ktorý máte všetky je, že sa nemáte radi samú seba a asi ani jedna druhú.. preto oni potrebujú zhadzovať teba a určite aj iné spolužiačky, aby sa cítili lepšie

sense
24. jan 2024

A ako ta zosmiesni niekto tým ze sedí vedľa seba. Ak by si bola so sebou spokojná a vyrovnaná tak nemáš problém sedieť s niekym. Píšeš ze ti povedia ze si pekná a potom ze sa pretekajú anzosmiesnuju ta. Tak bud ta zosmiesni ju alebo sa s tebou pretekajú.

jesenzima
24. jan 2024

Všetky potrebujete dospieť a prestať riešiť povrchné veci, výzor, obľúbenosť a podobne... Okrem toho, asi nebudete úplne super kamošky, keď si závidíte, porovnávate sa atď ...

mikadooo
24. jan 2024

@blondeviktor nič, niekde si to zhodnotila, sú to ich komplexy 😉. Ty máš podľa mňa k tomu dobrý prístup. Ja by som im na to povedala, že nechcem sa porovnávať, kto je krajší (alebo hocičo) - nezáleží mi na tom, je mi to jedno 🤷. A keď tá druhá rieši, že ona je krajšia, tak odpoveď - ok 🤷. A vybavené.