Lenivá rodina

28. jan 2024

Ahojte,chcela som sa opýtať je podľa vás dôležitý vzor rodiny čo sa týka aktivnosti ? Naša rodina fungovala tak ,že sme väčšinu sedeli na gauči,spoločenské hry sme nehrali,lebo máme sa nechcelo aj mala toho veľa ,mama mala nechuť k športovým aktivitám aj otec,čiže nič sme také nerobili,čo sa týka varenia,mama ma nezapájala a stále keď varila,vravela že sa jej strašne nechce variť ,no odkedy bývam sama mám pocit že žijem rovnako aj keď by som chcela inak ,snažím sa aj cvicit,variť zdravé jedlá ale nie stále mi to vydrží dlhodobo,myslíte si ,že je to aj vzorom od mojej rodiny alebo to mám proste v sebe ?

daniela2202
28. jan 2024

Aj ...aj , vzor je dôležitý, ale niektoré gény neoklameš ani za svet 😁👉

hederamonstera
28. jan 2024

Ano, urcite to je aj v tebe. Ale vies co? Nas mozog je stale mozne menit, takze sa daju vytvorit nove zvyky. ;)

dadis
28. jan 2024

Od toho sa predsa vies odpojit a zit plnohodnotnejsi zivot. Generacia nasich rodicov malokedy sportovala, teraz sportuje takmer kazdy..

lubina
28. jan 2024

to ze tvoji rodicia vas neviedli k sportu, ci inym aktivitam neznamena, ze to v dospelosti musis robit rovnako. Proste zacni to robit inak. Animoji rodicia nechodili do muzei alebo na tury a napriek tomu ja chodim aj do prirody a aj do muzei...je to len na tebe, aky budes mat zivot ty

slavomira236
28. jan 2024

Moja mama v zivote s nami nebola na bike korcule na kupku. Ja som opacna. V lete kupko stale aj kazdy den plus bicukel v zime korcule deti vodim plavat . Moj muz zas take aktivity nemusi. Chodim len ja s detmi stale vsade
On max prechadzka do parku do lesa alebo obchodu. Tiez s nimi rodicia nechodili. No on je zo 6stich deti

0silvia0
28. jan 2024

Tak moji rodicia boli zahradovi makaci, kedze sme byvali v panelaku, cele vikendy sme travili v zahradach. U jednej babky, u druhej babky, este mali svoju zahradu v zahradkarskej osade. Myslis, ze takto zijem? Ani nahodou.
Tak sa laskavo nevyhovaraj a nakopni sa k aktivite.

kleopatra114
28. jan 2024

Podľa mna to suvis má . Ľudia sú rôzne povahy , nie každý sa v dospelosti dokáže nakopnúť , keď k tomu nebol vedený a nebolo mu to prirodzene . Preto s detmi robím skoro všetko , ukazujem , ale sú možnosti , aby sa v dospelosti zariadil a vedel si vybrať .

zzuunnaa
28. jan 2024

podľa mna su to vzory.. ja som mala rovnaké detstvo, buď som sa zahrala sama alebo som mohla pozerat TV či hrať neskôr PC. Naši má ani na kúpalisko nikdy nevzali… A vnutorne som človek čo miluje chodiť kade tade ale musím mat človeka čo “má vezme”. Teraz som na materskej a kým vymyslím dcére výlet a program tak je to katastrofa… Závidím iným, že dôkazu ísť tu a tam, môj mozog proste tieto prilezistosti nevidí alebo mi povie že “a na čo”.. Ak chceš žiť inak, tak žiť inak aj budes ale bude Tá to stat veľmi veľa odhodlania… Ak ti niečo aj nevydrží dlhodobo, nevzdávaj sa, nevycitaj si to a skúšaj znova až kým ti to nebude prirodzene 🙂

dskjhfdlkdjhl
28. jan 2024

Ak chces zit ako Tapakovci, tak si mozes hovorit, ze budes taka ako boli rodicia.

espeo
28. jan 2024

Určite to ma vplyv. Ale ty môžeš dopadnúť úplne opačne. S nami tiez pred 40 rokmi nikto nechodil na bike ani lyžovať. Lebo 1) mali rodicia kopec inej roboty a 2) nemali peniaze/neboli take moznosti. Ale v sobotu ráno nákup, dopoludnia upratovanie, poobede záhrada, v nedeľu ráno varenia, kostol, poobede hodina slofika, potom návšteva starých rodičov. Jeden týždeň jedných, drihy týždeň druhých. Teda boli sme aktívni, ale úplne ináč, ako je to teraz. A mne to ostalo. V sobotu ráno nákup, doobeda upratovanie, , nedeľu varenie, poobede hodinu slofika a poobedia sú už aktívne v dnešnom zmysle slova. Ináč, ani naši sa s nami nikdy nehrali spoločenské hry. Ani ja sa nehrám s mojimi deťmi. Nebaví ma to. To úplne vidieť na mojej svagrinej, ako sa vie deťom doma venovať svokra detto. To ja som vždy radšej vypadla s deťmi von... každý máme nejaké vzorce správania...

akyia
28. jan 2024

Je to vzorom, mám to presne takisto.. ak však máš chuť a motiváciu tak to zmeníš a postupne si na to zvyknes

rorino
28. jan 2024

Príklad:môj manžel ju z úplne nesportovej rodiny,zato on má vrtulu v zadku,odsportuje aj za rodičov a súrodencov😂