Len naša rodina, žiadni známi ani kamaráti

20. aug 2023

Ahojte sú tu rodiny ktorí nemajú žiadnu inú rodinu ani kamarátov ? Že fungujú len mamka ocko dcérka a babka ako to zvládate ? Niekedy mi je ťažko keď vidím rodiny ako sa stretávajú pomáhajú si klebetia a my nemáme nikoho

petamich
20. aug 2023

ak ti to nevyhovuje, tak je predsa vzdy moznost to zmenit 🤷‍♀️ ja osobne si to neviem predstavit - ja sa cely rok tesim na spolocnu chatu, spolocne kupalisko, cas straveny na ihrisku, v zoo, spolocny silvester a pod. a takisto rodinu mame relativne velku ale tak ja som extrovert a takto fungujeme a sme zvyknuti

viestta
20. aug 2023

A preco nemate nikoho? O to aby clovek mal okolo seba aj inych ludi sa treba snazit, prekrocit konfortnu zonu a ist sa zoznamovat, zazivat cas aj s inymi ludmi. S niekym si sadnete, s niekym nie, ale nic sa nedeje, Treba sa zacat zoznamovat. Potencionalni priatelia nepridu zaklopat na dvere: Nechcete sa skamaratit?

autor
20. aug 2023

@viestta no lebo rodina je ďaleko, z mojej strany nemáme vôbec nikoho a manžela dali na druhu stranu a proste nebudú sa baviť s ním ..a čo sa týka kamarátstiev tak nemáme kde,na výlety chodíme my traja ja som na MD a manžel v práci

autor
20. aug 2023

@petamich nedá sa ako to zmeniť 😃

pribinak
20. aug 2023

Na ihrisku v parku máš predsa možnosť sa zoznámiť s inými mamičkami

Hento na tebe

nelca84
20. aug 2023

A ty nechodis s dietatom von, na ihrisko, do materskeho centra, detskej herne... hocikam, kde su ine mamicky s detmi?

rebrambora
20. aug 2023

Len ja, muz a deti. Ziadna babka, nikto.
Nie nechyba, lebo sme si s muzom najlepsi kamarati, nikto do nicoho nekeca.
Deti ale socializovane su.

viestta
20. aug 2023

Ale da sa to zmenit. Na materskej mozes zacat chodit do materskeho centra, na vylete sa prihovorite rodinke, ktora ide rovnakym smerom. Oslovite rodicov dietata, s ktorym sa na ihrisku hra vase dieta. Pan manzel moze oslovit panov, s ktorymi chodi sportovat. Ty sa skamaratis so zienkami, ktore chodia s tebou cvicit. Babicka moze oslovit svoje rovesnicky a ist s nimi a vnucatkom do parku.
Netreba hladat dovod preco to nejde ale cestu ako to pojde. Ci tu cestu vobec chces hladat netusim...

autor
20. aug 2023

@nelca84 ešte nie máme len 2 mesiace ale chystám sa, snáď si tam nájdeme niekoho aspoň malá chcem aby mala kamarátky aj aby chodili ku nám domov keď ja som nemala a žili sme dosť oddialene od ostatných ľudí

nelca84
20. aug 2023

Aj pri kocikovani si vies najst mamicku, ktora tiez sama kocikuje... ak teda chces

autor
20. aug 2023

@viestta budem sa snažiť chcela by som mať tie materské aktivity s bábätkom a dúfam že tam niekoho spoznám ...len ja som dosť hanblivá ešte aj kokcem a netušim o čom sa mám baviť s tými mamičkami 😃

viestta
20. aug 2023

Mate spolocnu temu. Deti. Tak o nich. Ostatne sa ukaze

autor
20. aug 2023

@rebrambora a dospelá spoločnosť vám nechýba ? ..mne niekedy hej keď sa chcem pozozpravat aj s niekým iným a nie iba s babkou ..a deti sú ako socializovane ?

rebrambora
20. aug 2023

Vies co opatrovatelka a ideme sa zabavit, nejake osobne veci s cudzimi ludmi nemam potrebu rozoberat, staci nam to raz za cas na drinku, v skolke alebo tak.
Deti? Tak a detmi staci ist na prechadzku a stretnes niekoho kto ma dieta priblizne v tvojom veku a rovnaku potrebu. Od pol roka jasle, od 3 rokov kruzky a skolka, potom to zvladnu aj same, pomedzi to ihrisko, kupalisko.

abbey1
20. aug 2023

Nemáš žiadne kamarátky, kolegyne? Manžel tiež nič? Susedia?

petamich
20. aug 2023

no ak to nechces zmenit, tak potom ano neda sa 😃 jediny kto to vie ovplyvnit a zmenit si len ty - ja som odisla na matersku a hned po porode dietata som nasla super zeny, s ktorymi sme chodili na prechadzky, detske aktivity, zoznamili sme aj manzelov, vela zien je na tom podobne ako ty a len uvitaju, ze sa s niekym porozpravaju (idealne aj o inom ako kakal, jedol, prdol, ...nespal)

kazdy to ma nejako, niekomu to nechyba a je spokojny s manzelom a detmi a je to tak v poriadku ale ked pises, ze ti je niekedy smutno a aj by si sa porozpravala s inymi ludmi, tak asi spokojna nebudes, ja viem, ze mne sa lahko hovori, ked nadvazujem kontakty jednoducho ale garantujem ti, ze vzdy je v tych skupinach mamicka ako ja - niekto ma posle "do kelu" a nereaguje o pokusy o rozhovor a iny sa rad zapoji

lucia13022023
20. aug 2023

Ja osobne si to neviem predstaviť.. Niesom nejaký extra spoločenský alebo vyrecny človek, no potrebujem spoločnosť. Kamarátky zo strednej/výšky nemáš? Pripadne začneš chodiť na aktivity s bábom a dáš sa do reči s nejakou maminou, vždy budete mat spoločnú tému - deti. Na ihrisku sa mi nie raz prihovoril niekto, alebo to išlo automaticky keď sa deti hrali..

januska12323
20. aug 2023

Nikto z vás troch nemá kamarátov zo školy, práce, zo športu? Keď sa naživo hanbíš napíš odkiaľ si a niekoho nájdeš aj tu.

pribinak
20. aug 2023

O čom sa baviť s mamičkami ? O deťoch a pôrodoch

olimuc
20. aug 2023

Poznam to … rozdiel je v tom, ze sme sa sem pristahovali pred 2 rokmi … a maly uz nie je v babatkovskom veku. Sme outsideri kvoli reci, ale neriesim to, pretoze skor ako sa tu rec naucim, sa znova budeme stahovat.

deti95060810
20. aug 2023

a susedia neexistujú?

zenulkaaa
20. aug 2023

A vies co??? My mame kopec znamych, kamaratov a myslis ze sa stretavame??? Kvoli praci, skole, chorobam, a inym okolnostiam som fakt rada, ze sa vidim aspon s rodicmi, sestrou a raz za rok s niekym zo znamych 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Proste ci mas alebo nemas, nie vzdy sa to da naplanovat.
S najlepsiu kamaratkou som sa nevidela od juna. Najprv moje dieta chore, potom jej, potom ona, potom dovolenky.. proste koniec prazdnin a my sme sa nevideli 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
A susedia, ako pozdravime sa, porozpravame, ale nikdy sme s muzom neboli typy, ze by sme usporaduvali susedske zoznamovacky a grilovacky.

maris5
20. aug 2023

Napis do mestskej skupiny tu na MK, ci sa najde niekto na kocikovanie vo veku tvojho dietata.
Postupne si kamaratky najdes, ked dieta podrastie, na ihrisku, v skolke....

1mina
20. aug 2023

tak ked ma babatko len dva mesiace, tak to je jasne ze to neni este na neviem ake zoznamovanie, ked tak kocikovanie. Ale neskor ked zacnete ihriska, hernicky atd. A napr moja dcera mi v skolke robi program uz :D tam si nasla jedneho kamarata co nas volava jeho mamina aj domov sa hrat, tam dalsiu kamosku s ktorej rodicmi chodime po skolke do mesta, na kavu a deti na zmrzku na ihrisko atd...takze uz sa mi dcera v skolke stara aj o to aby som mala s kym pokecat :D

ahhola
20. aug 2023

Ty si jedináčik? A tvoja mamka, otec nemá už súrodencov, ved skúste navštíviť nejakých ujov, tety nablízku. Tvoj má akých súrodencov, aj tí ho odpísali, alebo "len" rodičia, stavte sa u nich s babcom, možno je škoda odhadzovať rodinu kvôli nedorozumeniu, ktore si už nikto ani nepamätá, navštívte ich, dobra príležitosť aj zámienka... Vnuca. 🍀

lenkakravcova
20. aug 2023

Mne príde, že tie mamickovske aktivity nie sú dobré na hľadanie kamarátok.
S väčšinou mamiciek som si nerozumela. Predsa len každý z nás má trochu iný pohľad na svet. Skôr sa mi vždy podarilo nájsť si kamarátky vrámci "hobby, svetonázoru".

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlanka111
25. aug 2023

Napis ip pokecame

adonish
4. jún 2024

Muz bol pomahat kamaratom na stavbách, ked stavali (tak 10 rokov dozadu 😂). Ked sme stavali my (zacali sme 5 rokov dozadu), vsetci uz mali rodiny, ale prisli. Nie vzdy sa kazdemu dalo, ale vzdy sa niekto nasiel. Takze barter 😊 alebo niekoho poznali, zohnali sme tym padom stavebne veci lacnejšie. peniaze sme dali len jednemu, ktory to mal ako pracu (murar, postavil nam zakladne ciary a podla toho uz chalani stavali), ale pytal určite menej ako si bezne účtuje. Samozrejmosťou bolo jedlo a pitný režim.