Kvalita spoločne stráveného času

28. apr 2024

Mám priateľa s ktorým spoločne zatiaľ nebývame , aj keď riešime spoločne byvanie .. pointa je,že pracujeme obaja nepravidelne a toho spoločného času je malo. Keď sa aj vidíme je to skôr ,že zájdeme do kina,na večeru a pod. Cez víkend skrz záľuby polovičky sa skôr nevidíme ako vidíme, zvyčajne má každú sobotu program a v podstate cez víkend sa nedá nič normálne naplánovať keďže potrebuje byt “doma” … keď si obriadi svoje aktivity v nedeľu čaká ,že budeme spolu. Nastáva tu problém,že ja mám byt dostupná keď on si splní čo chcel… zväčša si spravím program podľa seba pretože má prestalo baviť čakať kým bude voľný. Začiatky vzťahu vyzerali ideálnejšie keďže nemal tento koníček … ale čím dlhšie sme spolu tým menej má to baví… v podstate som si zvykla byt sama aj ten víkend…
Má význam podľa vás toto ešte odkomunikovať ? Aký kompromis by tu mohol pomôcť ?

sasa1310
28. apr 2024

keď niekoho miluješ, tak chceš všetku voľnú minútu stráviť s tým človekom. Aspoň u mňa to tak bolo a aj to tak je. A keďže on trávi sobotu po svojom a ty radšej trucuješ namiesto toho, aby si bola s milovanou osobou, tak to treba stopnúť a rozísť sa a nájsť niekoho s kým ten čas budeš chcieť tráviť ty aj on.

januska12323
28. apr 2024

Sprav si svoj program, on to robí tiež. Buď sa jeden druhému prispôsobíte alebo to môžete zabaliť. Nemôže ten koníček robiť inokedy alebo v tvojej prítomnosti?

nicoletta98
28. apr 2024

Zmysel to má, ak to ty chceš.. a aj on 🙂 neviem o aký koníček sa jedná, ale mohol by si ten koníček miesto každej soboty zariadiť na každú druhu sobotu a ty by si sa k nemu mohla pridat.. ďalší víkend vymyslis program ty a takto na striedačku , prip raz za čas každý svoje, ako to máte teraz

autor
28. apr 2024

@nicoletta98 to som navrhovala aj ja ale márne, je to pánska záležitosť mna to nebaví, aj sa aj začneme baviť o tom ako byt spolu … povie mi aby som pockala u nho kým sa vráti… ak samozrejme nevyžaduje vycestovanie…
V inom prípade ak sme aj šli na nejaký výlet … a vedel napr že v nedeľu má byt doma v istom case viete si predstaviť atmosféru takého výletu keď sa vlastne len ponáhľajte zase niekam lebo …

autor
28. apr 2024

@januska12323 nie koná sa to soboty nedele

koniarova
28. apr 2024

Tak nech ide do prdele, keď mieni celé víkendy tráviť bez teba a radšej s kamarátmi.

januska12323
28. apr 2024

Tak nech si nájde frajerku s jeho koníčkom. Očividne nevyhráš.

martinkatinka
28. apr 2024

Ak aj ostanete spolu, bude ti to vadit. A ked bude dieta, tak tiez uprednostni konicek?
Treba urobit kompromis, co evidentne on nechce.

nicoletta98
28. apr 2024

Tak potom kašli na to. Aj moj priateľ a ja mame každý svoje hobby, ma svojich kamarátov a ja svoje kamarátky, ale priorita je pre nás spoločný čas, hoci niekedy si každý robí svoje, ale sme spolu…
Mne to pripomína ako keby niektorí muži mali 15 rokov a potrebovali behať po vonku s kamarátmi.. raz za čas áno, stretnúť sa, posedieť, zabaviť , ale každý víkend? Je dospelý chlap

katka700
28. apr 2024

Ako dlho ste spolu? V začiatkoch vzťahu aspoň prvé 2 roky by malo byť spoločné trávenie času prioritou. Nájdite si spoločný koníček. To že je každý víkend preč, no nič moc. Predstav si ze budete mať dieťa on bude "konickovat" s kamošmi voľný ako vták a ty zavretá doma.

autor
28. apr 2024

@katka700 veď to presne v sebe vnútorne riešim…. No ak aj jeho sezóna športu skončí a má voľno zasa čaká ,že ja sa vykaslem na všetko a budem sa mu venovať lebo ON má konečne čas … to je natom smutne

babovka2321
28. apr 2024

Vidis to ako perspektivny vztah do buducna? Lebo mne to pride, ze si na teba najde cas vtedy, ked uz nema lepsie veci na plane a zaroven mozno potrebuje vyprazdnit vajcia. Kazdemu vyhovuje nieco ine, ale mne by stretavanie raz do tyzdna nestacilo a este sa prisposobovat druhemu a skakat ako on piska. My odkedy sme sa dali dokopy s muzom, travili sme spolu az na vynimky hadam kazdu volnu chvilu, ked sme neboli spolu, tak sme si spolu aspon pisali. A je tu pre mna a pre deti aj teraz, lebo sme jeho priorita. A tiez mal predtym hobby, ktoremu sa venoval takmer kazdy den (ked sme este neboli spolu), no vybral si rodinu.

kitycat
28. apr 2024

Co to je? Futbal?

marcellka32
28. apr 2024

Ryby? Futbal? Hokej?
Napíš čo to je, ľahšie sa bude radiť

domkakvet
28. apr 2024

On ma zalubu v sobotu a ty ked s nim nemozes byt v sobotu, tak pre istotu uz s nim nie si ani v nedelu, cely vztah mi pride zly.

princezna_bosorka
3. máj 2024

ukoncit vztah... obaja ste v nom len zo zvyku (lebo ste nenasli konkretny dovod na rozchod), ale pritom nechcete travit cas spolu... tak o com to je?