Krstní rodičia

zuzana2023
31. dec 2023

Ahojte, asi 5 rokov dozadu sme sa so sesternicou pri dlhom cestovani bavili, že ani ona nie je Krstna bratovym deťom ani ja sestriným deťom. Že ak raz budeme mat naraz deti môžme byt navzájom krstné.
Jej sa tri roky dozadu narodil syn a mna dala za krstnu, je to už jej 2 dieta, tamto ma inú krstnu.
Teraz som tehotná a ona tak automaticky berie že bude Krstna, napr.volala som jej čo robí, že štrikuje pre krstniatko.vtedy som na to nereagovala, aj jej brat čakajú dieťa ale krstných dávajú kamosov, takze určite nie pre brata.
Ja som síce malemu Krstna, ale už nie sme v kontakte tak často. Aspoň z môjho pohladu.
Fakt by som ju nerada dala za krstnu, ale neviem ako jej to povedať. Alebo či to fakt už berie ako automatika. Mala som vtedy 21 rokov.
Prosím help, čo si o tom myslite 😫

viestta
31. dec 2023

Cim skor jej to povies, tym bude lepsie. Ako jej to povies zavisi na tebe a ako to ona prijme zas zavisi na nej.

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@viestta plánovala som to tak uhrať do stratena, neriešiť to s nou. Je to veľmi blby napad asi 😆

h2
31. dec 2023

@zuzana2023 A koho dávate za krstných? Nemôžeš to zvaliť na muža, že on už niekomu sľúbil? V každom prípade jej to treba povedať čím skôr.

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@h2 v podstate jeho dlhoročného kamosa so ženou, mame k sebe blízko, stretávame sa všetci dlhodobo.

h2
31. dec 2023

@zuzana2023 No vidíš. Tak kamoške povedz, že krstných vybral muž a už im to aj sľúbil. Určite to pochopí.

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@h2 to by bolo veľmi jednoduché, určite zareaguje že aj ja som jej to sľúbila…. Ale 5 rokov dozadu.

h2
31. dec 2023

@zuzana2023 Tak povedz, že muž im to sľúbil 6 rokov dozadu. 😁

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@h2 hahahha 😂😂

miggy
31. dec 2023

U nás s ex sme mali taký problém. Krstili sme až keď mala dcéra 6 mesiacov. Bavili sme sa, že krstnými bude môj brat s frajerkou. Sestra môjho ex sa urazila (doteraz nie sme v kontakte), lebo automaticky brala, že bude krstná ona. Pre vysvetlenie. Za 6 mesiacov videl moju dcéru môj brat každý druhý víkend, chodil domov len kvôli nej, nakúpil veci, všetko s nami prežíval (s ex sme už boli od seba). Jeho sestra mi napísala jeden komentár na FB a na všetky naše pozvania reagovala, že "mne sa na východ naozaj nechce, veď ju vidím aj na fotke". 🙂

muchotrafka298
31. dec 2023

Povedz jej to co najskor,aj ked to urcite nebude prijemny rozhovor. Ona s tym pocita, tebe sa ale plany zmenili. Co je uplne normalne, zivot prinasa aj taketo veci. Jednoducho vas vztah nie je taky, ako bol pred rokmi, ludia sa menia, prichadzaju do zivota ini. Byt krstny rodic je podla mna zavazok a mala by som si dobre zvazit, komu tuto ulohu zveris. Ja mam krstnych rodicov, s ktorymi som v detstve nemala ziadny vztah, nic som od nich nikdy nedostala a teraz v dospelosti sa s nimi absolutne nebavim. Na ziadny sviatok mi ani nezavolali, nenapisali hlupy podrav. Su z rodiny, takze bolo automaticke, ze nasi krstni rodicia budu oni.

ivik4
31. dec 2023

Hm
Za mna ,keby som ona, beriem to tak ze je to od Teba fakt hnusne . Vedela by som sa vzit do nej .
Povedz jej to naozaj cim skor ,nenatahuj ju a nevyhovaraj sa, raz by aj tak prisla na to kde bola pravda a bolo by to este horsie

ivanaks
31. dec 2023

Mŕtve chrobáky ani pštrosie hlavy ešte žiaden problém nevyriešili. Zrejme vieš, kam tým mierim. Povedz jej na rovinu, že s ňou ako krstnou nepočítate, že Ťa to mrzí, ale už ste oslovili pár z mužovej strany.

lenicka999
31. dec 2023

A počuj nemôže byť ten dlhoročný kamoš tvojho muža krstný a sesternica krstná? Veď s tou ženou sa môže rozísť a tvoje dieťa ostane bez krstnej. Zatiaľ čo sesternica ostane vždy rodina a už teraz vidíš že sa stará a zaujíma. Nebolo by to takto fér? Jeden z jednej strany rodiny, druhý z druhej.

ivik4
31. dec 2023

@lenicka999 tiez dobry napad

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@lenicka999 tiež som sa pohrávala aj s tým. Ale my sme tiež dobre kamošky, nestretávame sa len kvôli chlapom. A taktiež sa mi páči že sú manželia, teda zatiaľ 😃

mamina7070
31. dec 2023

@zuzana2023 hlavne jej to povedz cim skor necakaj na tyzden pred krstinami 😉

sima234
31. dec 2023

@zuzana2023 tak neviem, u nás sa nezvyknú volať manželia, skôr je to výnimočné. U nás sa volá zo strany matky a zo strany otca.

eva8
31. dec 2023

@zuzana2023 ja by som dala tvoju kamosku za krstnu a muzovho kamosa za krstneho

lenicka999
31. dec 2023

@sima234 presne aj u nás to tak je. Partnera toho krstného voláme tiež krstný aj keď pri krste tam nebude stáť. Prečo nie, je to pekné. Keď povieš že ideme ku krstným. Dieťa sa ich tak naučí tiež volať a bude mať 4 krstných.

sima234
31. dec 2023

@lenicka999 aj u nás to tak je. A ja nie som oficiálne krstná a pri krste som držala manželove krstňa, keď ho pán farár krstil.

vkatush
31. dec 2023

@zuzana2023
My máme krstnú moju sestru a "krstného" mužovho bratranca (nie sú sobášení v kostole, nemohol byť oficiálne krstný). Jeho manželka je pre malého tiež krstná, ľúbia ho ako vlastného syna.
Takže to berieme, že má 2 krstné a 1 krstného.

Tiež som mala dlhoročnú najlepšiu kamošku, ktorá mi bola aj svedok na svadbe a vraveli sme si, že bude krstná. Ale časom sme sa odcudzili, nie sme si už tak blízke ako kedysi. Takže som veľmi rada, že sme sa nakoniec rozhodli pre rodinu a nie priateľov.

Ak chcete kamarátov a nie rodinu, povedz jej to čo najskôr. Človek, ktorému na tom naozaj záleží, sa na takú pozíciu teší a pripravuje.

nivea777
31. dec 2023

@sima234 u nás farár nedovolí, aby krstni neboli manželia.Ked krstni tak manželia,inak len svedkovia pri krste

mima172
31. dec 2023

@zuzana2023 Za mňa je to tiež od teba tak troška podraz. Píšeš, že ty si krstná mama jednému z jej detí. Tipujem, že prvému v poradí, čiže ona dodržala to, čo sľúbila. Taktiež píšeš, že už nie ste v takom intenzívnom kontakte, tak mi napadá otázka - akou krstnou matkou si ty svojmu krstňaťu? Keď splníš aj ty svoj sľub, tak je to zároveň príležitosť aj pre teba ako byť lepšou krstnou mamou jej dieťaťu, keďže by ste mohli oživiť vzťahy. Byť na mieste tvojej kamarátky, bola by som z teba dosť sklamaná... Najmä keby sa dozviem tento postoj (nechať to odísť do stratena, riešenie na koni atď). Nemyslím to v zlom, absolútne nie, no za mňa by si sa mala zachovať fér a dodržať svoj sľub.
Ja by som vyberala podľa živosti viery daných "krstných rodičov", no ty toto kritérium nespomínaš, v tom prípade by som sa držala toho, čo som sľúbila.

ivik4
31. dec 2023

@mima172 ja maximalne s Tebou suhlasim, ja osobne by som bola smutna a sklamana velmi. Chapem ze zivot sa meni autorke ale ona uz krstnou mamou jej dietata je, takze to nieje pekne

viera27
31. dec 2023

@zuzana2023 jaaaj,tychto kamaratskych krstnych som uz za svoj zivot videla tolko. Ziaden nezostal v kontakte,alebo len velmi sporadicky.

mamina7070
31. dec 2023

ale to neni len kamoska je to sesternica
tiez by ma zaujimalo ak si ty krstna jek dietatu preco sa nenavstevujete a tiez preco jej to hned nepovies a tiez je to nefer voci nej ale vase rozhodnutie

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@mamina7070 celé to je zvláštne, maly mal 3 roky, a neoslavovali sme lebo na to teraz nemá náladu, volala som či môžme prísť zablahoželať, tak že posedime v lete vonku, ale že jasne príďte ale dajte vedieť dopredu.
A pritom nie sme že vyžadujeme nejaké občerstvenie, alebo nejaké veľké oslavy.

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@viera27 napríklad brat ma krstného suseda z detstva a zaujíma sa viac ako ocova sestra čo je Krstna.

zuzana2023
autor
31. dec 2023

@vkatush a ako ste vysvetli kamoske zmenu názoru? Že už ste ju nedali za krstnu?

ajka0207
31. dec 2023

@nivea777 toto predsa nemôže farár zakázať. Si si istá, že nehovoril o nezosobášenom pare?