Kríza vo vzťahu

15. dec 2023

Ahojte baby. Má tu alebo mal niekto krízu vo vzťahu s partnerom? Ja sa momentálne cítim total vycerpane , nie len zo starostlivosti o deti a domácnosť ale aj z neustálych hádok ktorých časové intervaly sa len skracujú a uz to vyústilo do takeho stavu ze je mi uz všetko jedno. Mam pocit ze uz nemam ani manžela . Je to len človek ktorý tu s nami žije a s ktorým sa neustále hádam. Pričom otec je skvelý to nehovorím. Ja sa nikomu o mojich problémoch nezverujem ale tu je taká komunita mamičiek ktoré mozno majú podobný problém alebo zažili tak kľudne si o tom môžeme napisat a prepáčte ak vás to otravuje 😥

jaskolka
15. dec 2023

A dôvod hádok?

mikadooo
15. dec 2023

A o čom sa vlastne hádate? Nedá sa nehádať? Môže to byť z toho tlaku, my sme sa najviac hádali, keď som už bola na dne so silami, proste za každú kravinu som vybuchla. Časom sme obaja pochopili, že je veľmi fajn v takomto rozpoložení keď nechám všetko na muža a idem s kamoškou na kávu/víno. Nemôže byť, že máte toho obaja príliš veľa naložené? A tým pádom ste ako dva sudy s pušným prachom?

thoughtfulweirdo
15. dec 2023

My máme ťažšie obdobie už 2,5 roka od narodenia mladšieho dieťaťa, úplnou krízou by som to nenazvala, máme lepšie aj horšie mesiace, ale stále sa nám nedarí naladiť sa na tú správnu stabilnú vlnu. Zistili sme, že kľúčové je, aby sme sa obaja naučili vidieť, kedy ten druhý už nevládze a chvíľu potiahli prácu na tom vzťahu aj za neho a hlavne bez výčitiek, kto čo robí a čo nerobí. A celkovo celú komunikáciu ťahať len konštruktívnym pragmatickým smerom, hľadať riešenie aktuálneho problému, nie vykrikovať si nejaké svoje ublíženia a krivdy sto rokov dozadu 🙂

reanda
15. dec 2023

to je celkom dobry stav, ze je ti uz vsetko jedno.. ked je cloveku vsetko jedno, uz sa nema ani preco hadat.. tak teraz sa to moze bud samo napravit, alebo rozpadnut

autor
15. dec 2023

@jaskolka
@mikadooo posledná veta je asi trefna. Nikto nám s detmi nepomoze. Sme na všetko sami. On sa snaží zarobiť a ja mam ponorku doma. Teraz aj v dobrej viere ostal doma ze bude mat voľnejšie ale jeho práca mu to nedovolí moc tak rieši veci ktoré horia, a popritom sa snaží venovať deťom. A tu je problém ze kde som zas ja a moje potreby a ked sa ozvem tak uz som len ta ktorej všetko vadí a neustále nieco vyčíta a chce sa hádať. Pričom chcem nech tu je harmónia len momentálne sme od seba na mile vzdialení a aj ked sa snažím o komunikáciu asi to neviem alebo to vždy skončí slovami kasli nato nechápeš co ti chcem povedat…

zuzuliennka1
15. dec 2023

a ked deti vecer zaspia, ze by ste si urobili vecer pekny pre seba? vinko, dobry film, pritulit sa.
proste hladat nejake aj najmensie moznosti ako byt aj spolu ako manzelia a partneri, nie len rodicia.
ako vyzeraju vase vecery ked deti spia?

autor
15. dec 2023

@zuzuliennka1 kedysi tak veru vyzerali :(. Teraz bud má vypne pri deťoch ze sa zobudím kedysi v noci a spím ďalej.. alebo on robi a nikto z nás nezačne ten prvý krok. 😂 týždeň pred vianocami parádna atmosfera.

marca12
15. dec 2023

Tak dnes vecer chod k nemu a objim ho. Je to male gesto,ktore spravi vela.

zuzuliennka1
15. dec 2023

a co robi? (workoholik?) 🙂 tak ho “vyrus”, navrhni, cojaviem, spolocnu sprchu? kupel?
alebo dojdi za nim uz okupana len v zupane 😉😁 proste nejake take drobnosti.
uz mate obaja ponorku a len zijete “vedla seba” a to je zaciatok konca

deti95060810
15. dec 2023

má alebo mal niekto krízu vo vzťahu? ver mi, že takmer každá čo sme tu mala už krízu v partnerskom vzťahu. je to bežné a prirodzené.
deti dajú zabrať každému.

autor
15. dec 2023

@zuzuliennka1 je to workoholik obyčajný áno 😂 och dakujem za tieto slova.. mas pravdu niekto musí spraviť krok a ja sa tu momentálne ako troska vykecávam ale žiaľ tak cítim sa osamelo a niekedy človek potrebuje povzdbudot a nakopnúť a podporiť a ja neviem co este … žiť život s niekym druhý aby to vydržalo je fakt umenie a na vzťahu treba stále pracovať to je pravda
@deti95060810 ja viem a ja to budem tvrdiť stále ze deti sú najväčšia skúška! A ten kto ich nemá nepochopí…

betulinka1
15. dec 2023

Kolko rokov maju deti, ked ich este uspavas? Skus sa normalne s muzom dohodnut, ze napriklad ktore vecery budu patriť iba vam. To znamena, ze si vie naplanovat pracu dopredu, ak nestiha nebude sa venovat detom a bude pracovat a ty sa o deti postaras. Proste o 9:00 bude nástup v obyvacke 😉. Aj ja mam teraz viac v praci, vcera som si este musela sadnut k PC a skoncila som vecer o desiatej. Cize tento tyzden sme neboli poriadne spolu ani vecer s muzom. Inak mame pravidlo, ze vecer o 9:00 hod. sme spolu v obyvacke, na 90% sa nam to dari. Cize mame na seba cas, porozpravame sa, co treba si naplanujeme, sem tam sa povadíme, potom zmier, atd…. Aj detom hovorime, ze o deviatej je uz mamatime. Ked boli mensi uz osmej. Naucili sa. Ale je pravda, ze my sme ich nemuseli uspavat tak, ze odidem z izby az ked spia. Cize pol hodku pred mamatime do postele, citanie alebo rozprávanie a v case mamatime, som zahlásila, ze uz je moj cas a Dobru nocku.

deti95060810
15. dec 2023

autor, ja zas že ten čo nemá deti sa môže dožiť 100 -vky

autor
15. dec 2023

@deti95060810 😂 veru aj tak sa dá

zuzuliennka1
15. dec 2023

tak to skus 😉 urob ten prvy krok ty 🤗 z toho ako ho popisujes, mi nepride ako typ cloveka so spontannymi napadmi, cize cakat akciu z jeho strany nemozes, teraz teda v tomto stave vasom partnerskom - urcite nie, ale zaroven, ked pises, ze tie spolocne vecery tak kedysi aj vyzerali, tak to nebude stratene 🙂 len to chce ozivit iskru a mozno to pride potom aj z jeho strany

sense
15. dec 2023

Keď máš pocit ze sa neviete rozprávať, napíšte si list, ty jemu a on tebe, napíšte ako sa cítite co od druhého očakávate, potom si ich vymeňte, dajte si napr deň dva čas kedy tieto veci nebudete rozoberať a napíšte druhému odpoveď co si o tom myslite a kde by ste mohli urobiť nejaký ústupok aby ste našli k sebe opäť ceatu

zuzuliennka1
15. dec 2023

a hlavne - napisala si jednu absolutne najpodstatnejsiu a najvacsiu pravdu (a zistujes to uz aj ty sama osobne) - na vztahu treba pracovat, neustale ;),

jumama
16. dec 2023

Pozri si instagram Pavel Rataj - parovy terapeut. Ma vela citatov, vela pribehov... naozaj trefne, dobre, laskave...