Koniec manželstva a ja neviem, ako to zvládnem

ketyket
31. aug 2020

Potrebujem sa asi len vyrozpravat...manzelsto mi krachuje a ja som z toho hotova...neviem co bude a bojim sa toho moc.Manzel sa proste otocil uplne prestal sa starat len pit a chodit po nociach...peniaze mi nedava niekedy ani domov nepride a teraz uz vykrikuje ze je koniec a doma nebol od piatku...na vsetko treba dvoch ale ja skutocne neviem ako som sa previnila..som na materskej a mame este starsiu dceru snazim sa staram sa skusala som s nim po dobrom aj po zlom proste vzdy to otoci proti mne ze sa s nim len vadim ked pride opity a robim peklo..lenze ja uz nevladzem takto dalej a uz mi praskaju nervy...ked si predstavim ten kolotoc okolo rozvodu co zrejme nastane je mi zle..chcela som len normalne zit obycajny zivot a riesit obycajne problemy...viem ze mi bude bez neho dobre a ze v tridsiatke sa da zit odznova ale teraz mi je skutocne z toho zle...teraz nas uz jednoducho opustil ze ide zit odznova bez nas...

birika
31. aug 2020

hore hlavu a zacni si vazit samu seba 🙂 zvladnes to a urcite bude dobre 🙂 drzim palce

dievcacitajucelist
31. aug 2020

@ketyket nech ide kade ľahšie....
Teraz sa môžeš konečne nadýchnuť a žiť plnohodnotný život! S ním si len prežívala....rozvod bude náročný...dohoda ohľadom deti taktiež (skús vybaviť styk s deťmi nech ma minimálny...keď je alkoholik)...vybaviť výživné pre deti....ani jednu slzu neobetuj tomu stroskotancovi! Stále si opakuj..."som silná žena a bez neho mi bude lepšie" držím palce 😊

katarinka89
31. aug 2020

@ketyket takže ma očividne nejaký problém o ktorom ty nevieš. Nie je od neho pekne obviňovať ťa z hadok- keď ti bane dáva záväznú príčinu. Ak sa chce rozviest- ok. Bude ti lepšie a opletačky okolo rozvodu ani nie sú. Predpokladám, že deti nebude chcieť do striedačky. Hlavu hore

deti95060810
31. aug 2020

asi najhoršie bude s majetkom - bytom, ale možno sa dohodnete...
On ako dôvod uvádza že ty si ta zlá - lebo sa s ním vadíš, ale prečo on vlastne začať piť. Dovtedy bol OK? A ani nevieš kde sa 3 dni zdržiava?

deti95060810
31. aug 2020

@katarinka89 no neviem či dostane striedačku keď je aj 3 dni mimo domu - nespoľahlivý...

ketyket
autor
31. aug 2020

@deti95060810 bol u rodicov a odtial vcera ze isiel prec lebo mu dohovarali tak sa zobral a siel a nik nevie kde...nikdy to nebolo idealne ale teraz uz je to len o piti a vykrikanie...majetok nemame tam nebude o com...pit zacal pretoze sa snazime a aj tak sme stale v minuse...lenze toto nie je riesenie.. ved aj ked sme nemali vela aspon sme mali z coho zit

deti95060810
31. aug 2020

@ketyket nemá veľa a aby mal ešte menej tak začal piť.... čo mu nalievajú zadarmo?????

ketyket
autor
31. aug 2020

@deti95060810 kedze prestal davat peniaze do domacnosti tak za co je pit...

arianna25
31. aug 2020

Treba si prejst obdobim, pozbierat zvysky sil a ist za svojim. Bude dobre a potom znovu naberies sily.

nini1010
31. aug 2020

Mimo toho co opisujes som presvedcena ze ide v nejakom probleme.Ja by som tipla na 99% gamblovanie.Ak nema zaujem o vztah zabojovat tak bohuzial asi len rozvod len bud obozretna.Urcite v niecom ide.

jumama
31. aug 2020

Vraj zavisleho cloveka musis nechat padnut na dno. Pretoze ak niekto za neho nieco riesi - ci manzelka, ci rodicia, tak to vytvara spoluzavislost. On sa zvlieka svojej zodpovednosti za vsetko aj za seba a ten druhy vo vztahu iba trpi a stava sa horsim tiez. Horsim preto, lebo bojuje zo vsetkych sil aj za duheho, ale nutne to krachuje, pretoze nema vplyv na toho druheho. A tak sa ten dobrak stava zufalejsim, nervoznejsim, taha ho to na dno ako zavisleho. Musi chciet zavisly clovek zmenu sam. Musi sa chciet dostat z problemov sam. Bol tu taky clanok cez tyzden z webu ulomky zeny - o otcovi alkoholikovi a matke, ktora v takom vztahu vydrzala kvoli detom... aku to narobi u deti, v ich psychike paseku. Ver ze hej. Ver ze je to presne tak, ako v tom clanku. Aj neuplna rodina ma svoje problemy, ale ak to sama citis, ze to nema cenu, a je to prave pre zavislosti - ci latkove, ci nelatkove - daj na ten pocit a odid. Zabezpec detom ake take slusne prostredie, nahradnych dospelych v podobe starych rodicov okolo nich... drzim palce.

jaskolka
31. aug 2020

Keď z ničoho nič toto začal robiť že piť a prestal dávať peniaze do domácnosti, takmer isto tam je dáky problém, bud si narobil dlhy, alebo ide v dákej závislosti (gambler, a podobne, má dlhy tam) jeden problém zakrýva druhým a ešte obviňuje zo svojich chýb teba. Keď on nechce to riešiť, asi inú možnosť ani nemáš, ako rozchod. Bude to ťažké, ale keby si ostala a trpela, tak by mohlo byt horšie ešte viac

janka0509
31. aug 2020

Viem,ze sa to lahko hovori,ale bud rada,ze si sa ho zbavila a nerobi ti problemy. Lebo su muzi, ktori sa rozviest nechcu, a manzelke robia doma peklo.
Chapem,ze ti to je luto, ze inak si si to predstavovala, ale tu na MK sama mozes vidiet, kolke žienky si nasli ovela lepsieho. On si vas nezasluzi.

maminecka266
1. sep 2020

to teraz mas taketo pocity, toto prepadne podla mna kazdeho ked sa v takejto situacii ocitne, ale ked si tym zacnes prechadzat, tak to zacnes brat ako cestu, nebude to pre teba take strasne a budes to vnimat ako cestu k lepsiemu zivotu 😉

rybkoava
12. sep 2020

Napíšem Ti to s pohľadu dieťaťa mala som 10. Otec otec alkoholik a ešte aj mamu otlkal. V tedy to pre ňu bolo strašné. Mali spoločný byt, 2 deti a roky prežite spolu. Keď od neho odišla, bývalí sme u babky na skok od oca. Pomocou rodiny sme to zvládli, aj dnes si pamätám, ako sme pár dní po rozvode odišli na týždeň ku babkynej rodine, aby sme zmenili vzduch. Veľmi to pomohlo. Som máme vďačná zato, že to urobila. Od ich rozvodu uplynulo vyše 20 rokov a on pije stále... Mama si časom našla nového muža a my sme si postupne zvykli nato, že keď príde otec domov s roboty nebude noc a ani krik. S nevlastným ocom je roky a moje dieťa má skvelého dedka a aj keď nie vlastného. Držím Ti palce, aby si to zvládla.