Komunikácia vo vzťahu

drago12587
17. apr 2023

Čitam tu už druhý týžden o ženách, ktoré sa začali nudit a podviedli svojho muža . Mne sa to stalo nedávno, boli sme spolu 12 rokov, obetoval som jej život, peniaze , čas, všetok stres som dal na seba ako chlapa, prestahovali sme sa do zahraničia a dolahla na nás kríza. Riešil som jej prácu, papiere , ubytovanie, sebe som riešil prácu,( za pol roka som vystriedal 2 a odmietol som manazersku poziciu v praci kde bola somnou, lebo ma presvedcila ze podomnou nechce pracovat) . Samozrejme nemala skusenosti ani jazyk, takze som jej pracu vybavil u mna klamstvami v zivotopise, bali sa ze ak ju vyhodia tak odídem aj ja tak ju nechali. Vybavil som jej dokonca lepšie peniaze, bil som sa za nu cely život.. mesiac po tom, ako som zmenil pracu, prišla domov s tým, že ma už nemiluje. ( Boli sme spolu 12 rokov, ja som mal 15 ona 14 ked sme sa dali dokopy) . Prvá láska aj prvý sex.. ziadne ine ženy som neriešil a to s kludom možem povedať, že patrim medzi chlapov, za ktorym sa obzru. Už od začiatku vztahu mi na nej nesedeli niektore veci, prehnana snaha zaujat ostatnych chlapov, sem tam zdrhla na disko bezomna, samozrejme vyobliekana tak, že by si jej dal 5€ za fajku. 12 rokov som sa jej snažil vysvetlit, že na aktivity pre nezadanych može chodit, ale s jej chlapom.. prečo inak by ženy chodili na party same ak ne za chlapmi.. ženy možu spolu sediet na kave cele dni..ale vratim sa spet, dal by som život za to, že my 2 ostaneme spolu. Citil som ale posledny rok, že niečo nieje v poriadku.. na dovolenkach ani wellnesoch to už nebola ona, neužila si ani minutu. Žiadna aktivita ju nebavila a nechapal som prečo. Robil som čo som vedel aby som jej vyhovel, ale nič. 2 dni po rozchode sa mi priznala, že si už roky dozadu vypisovala s chlapmi, na disko robila blbosti ( presne to čo som čakal) a v tej praci ktoru som jej našiel, ONA pobozkala chalana a zamilovala sa... Zrutil sa mi život.. ako keby som v tom momente zomrel, na druhy den v praci som odpadol.. proste stalo sa niečo, s čim som v živote neratal. Ja som ale netušil, že je niekde problem a neni spokojna, nikdy nič nepovedala, aj na moje otazky prečo je vždy nespokojna nikdy poriadne neodpovedala.. Do každeho vztahu pride kríza ! ŽENY KOMUNIKUJTE SO SVOJIMI MUŽMI SO VŠETKYM ČO VAS TRAPI!! NEVIEME ČITAT MYŠLIENKY.. problem je, že ženy sa chcu pačit všetkym chlapom a nie svojmu.. samozrejme, pre ženu je mega lahke ziskat si pozornost a sama si vypestuje odpor ku svojmu mužovi, tym, že otvara cestu inym chlapom.. ak už pišeš inemu, je to podvod.. ak na disko twerkuješ pred 50 chlapmi, ponizujes svojho chlapa a hlavne si nebudeš važit pozornost jedneho, ak maš pozornosť celeho baru.. to iste aj instagram.. baby dnes maju stovky lajkov a komentov ake su krasne, su na tomto zavysle.. kazi to vztahy.. ženy si už nevedia vážiť a rešpektovať chlapov, takže chlapi sa sustredia na to jedno.. "ak je sex to jedine čo ponukaš , sex je jedine čo od teba chcem " teraz moju ženu trtka jediny chlapec ktory bol v praci ( nie chlap) , škulave decko ktore travi čas videohrami.. za toto ma vymenila.. za toto vymenilo svojich chlapov miliony inych zien a stažuju sa, " prečo neviem nájsť dobrého chlapa" .. už si ho mala.. len si s nim nekomunikovala a bezhlavo si ho vymenila, lebo ti nevedel čitat myšlienky a hlavne si nedala na jeho rady ked si bola to jedine na čom mu zaležalo.. odporučam toto prečítat hlavne starším ženám, ktoré sú dnes zúfalé a túlajú sa po zoznamkách.. za rok dva, tam skončí aj " moja žena" ... Chlapi sa takmer vždy za ženu dokážu obetovať a prispôsobiť sa.. ale ak ti žena povie " nudim sa" tak čo ja s tym ? Mame milion inych starosti.. sme chlapi.. ak sa " nudiš" tak, že sa rozvedieš a rozvratiš rodinu tak to tak povec na rovinu.. potom možem nechat pracu, predat auto a nebudem riešit nič ine len ako ta rozveselit.. samozrejme potom žena necha muža koli peniazom :D

TOTO JE POHLAD CHLAPA NA ŽENY, Z VLASTNEJ SKUSENOSTI.. čital som tu už 500 prispevkov od žien, tak som to zhrnul do tohto dlheho slohu, hadam to niektorym otvorilo oči.

nenne27
17. apr 2023

@drago12587 sila....drz sa!

slecnazkosic
17. apr 2023

@drago12587 odkial si?

drago12587
autor
17. apr 2023

@slecnazkosic momentálne som na Icelande , kde som zakotvil kvôli peniazom a našej budúcnosti, ostal som tu ale sám s čím som fakt nerátal. ( Ona tu tiež ostala, samozrejme už býva u nového chlapca) . Prerušil som s nou kontakt aby som sa nezrútil a neprišiel aj o prácu.. inak som býval v Lučenci, samozrejme tam nieje perspektíva tak som nás vytiahol tu.. akonáhle budem dostatočne zabezpečený a hlavne vyliečený a vyrovnaný z bolesti, plánujem návrat kdekolvek na SR kde budem vidieť budúcnosť. ( Islandské ženy sú na mna velmi lahké, stačí sadnúť na pivo a už ta tahajú na toaletu pre rýchly sex..) samozrejme podobné ženy pre mna nemaju žiadnu cenu, takže rozmýšlam že bud zostanem sám, alebo príde na SR nejaký zázrak :D snažím sa byť optimista aj keď prežívam najhoršiu bolesť akú som si ani nevedel predstaviť.

slecnazkosic
17. apr 2023

@drago12587 ďakujem, môzeš mi napísať ak chceš 😊

drago12587
autor
17. apr 2023

@nenne27 Ďakujem, to je tak, ked veríš detským snom o jedinej žene. To ma na tom mrzí najviac, celý život som obetoval tomu, aby som odolal aj tej najkrajšej aj najdokonalejšej žene , lebo moja mohla byť len jediná. Hnusí sa mi predstava, že sa zo mna stane " bežný chlap" ktorý musí chodit na rande a ukazovať len svoje najlepšie stránky aby niekoho zaujal. Pravdepodobne na taku uroven ani neklesnem, dufam len , že vesmír ma len skúša a bolestou zo mna spraví lepšieho chlapa pre to čo ma čaká.

andrea112255
17. apr 2023

@drago12587 ahoj.. tá baba nevie čo urobila 🙂 ona na to príde neskôr ale to už je jej problém... Ak to bol jej prvý vzťah a ty si bol slušný chalan tak akože.. "good luck" pre ňu 😀 ona nevie čo je to mať pri sebe zlého muža.. ak to zažije tak pochopí o čo prišla.. mám za sebou tiež zlý vzťah ale tam boli iné problémy z partnerovej strany a teraz plače za mnou... Ak máš chuť sa vyrozprávať napíš mi správu 🙂 tiež žijem v zahraničí ale nie je to Iceland

h2
17. apr 2023

Príliš veľa si pre ňu robil. Vidím to tu, na koníku, aj v reálnom živote, veľmi často v opačnom garde: žena, ktorá dá mužovi všetko, skončí ako podvádzaná. Potom sem píše, že nechápe, prečo sa to stalo, že muž mal doma všetko: full servis, vzornú rodinku, o deti postarané, domácnosť tip top, každý deň navarené, sex, kedy chcel... Ten druhý partner sa nemá o čo starať, je mu príliš dobre, neváži si to a začne vymýšľať. Podľa hesla "Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať." Tvoja bývalá je tá koza a ty si spôsobil, že jej bolo dobre. Všetko si vybavil a zariadil za ňu, dal si jej prvé - posledné. Nechcem ti ako žena radiť, aby si bol v budúcnosti na ženy horší. Ale v podstate ti to radím, pre tvoje vlastné dobro. Netvrdím, že máš byť zlý. Ale daj aj partnerke priestor, nech sa snaží a aj ona pre teba niečo urobí. Bude si ťa vážiť viac.

dadadada1
17. apr 2023

@drago12587 držím palce a hlavne neskoč na lep prvej, čo ti tu ponúkne pisanie

mimka1402
17. apr 2023

@drago12587 Som trošku mladšia. Tak si len vravim, že ozaj slečna nevedela čo je to mať zlý vzťah s extrémami...
Mrzí ma, že ako to dopadlo. Ale keďže zatiaľ som vždy sa stretla s mužmi, ktorí sa extrémne sklamali v ženách ťa prosím... Nemeň sa, teda zmeň ale jedine k lepšiemu.
Tá čo príde po nej si zaslúži maximum... A keď nebudeš pripravený dať ale aj dostať od iného maximum tak sa venuj sebe...
A teraz ja, z mojej strany. Nie, nie každá mala dobrého chlapa. Bohužiaľ.😀 To zväčša tak býva, že niekto ťahá za kratší koniec a v tomto si to ťahal teraz ty. Je to smutné? Je.
Ale vieš čo je skvelé? Že si stále mladý na to začať od znova. A je stále veľa vecí, ktoré môžeš začať s niekym inym. Nemáš záväzky, deti ktoré by ťa s ňou zvazovali... Veď to je super! Tak verím, že nezatrpknes a nájdeš to čo hľadáš. A určite áno. 🙂
Mimochodom nematchli sme sa na tinderi, alebo nemáš vôbec tinder?😂 niekoho mi pripomínaš🙂

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maxalla
18. apr 2023

Prepac, ale ten tvoj prispevok na mna posobi velmi samolubo. Vlastne v preklade akoby si hovoril: Ja som najlepsi, zena je kurva, ona za to moze, ako si dovolila vymenit ma za to "skulave decko", ked ten mi nesiaha ani po paty.
Tym neobhajujej tvoju ex.
Problem byva vacsinou na oboch stranach. Ak ti vravela, ze sa s tebou nudi, mozno mala zaujem komunikovat, len si ju nepocuval. Alebo si ju mozno nudil ty. Alebo to tak vobec nebolo a bola len nevyzrete decko, chcela sa bavit s inymi. Tak ci onak, to je uz nepodatatne, ak by ta este lubila, je s tebou stale, ocividne to ochladlo. Ludia sa neopustaju pre nudu. Je to jej volba. Si este mlady, najdes si inu. Ber to ako skusenost a pozeraj sa dopredu.

juliet86
18. apr 2023

pozri mrzi ma ze prezivas tazky rozchod. kazdopadne svietia mi kontrolky pri niektory h tvojich vyjadreniach. posobois zatrpknuto. ze zeny su kurvy ze chodia na disko davat fajku za 5 eir a podobne. ze zena moze ist tancovat len so svonin muzom inak ma povolene len cez den kavu. ano je mozne ze si narazil na zenu co ma komplexy ktore si kompenzuje pozornostou inych muzov. nepises vibec ako vam to klapalo neklapalo v sexualnej oblasti. ono ked si zivotnu partnerku najdes v 15tich tak to este obaja mozete dospiet dozriet inym smerom. ano skoda ze ste nekomunikovali viac. neskusili psychologa a podobne. poradila by som ti iat k psychologoci aby si naozaj z tejto traumy vyrastol nie zatrpkol. good luck

miadi
18. apr 2023

Chapem ze si nestastny no nie su vsetky zeny ako tvoja ex. Boli ste spolu 12 rokov no aj tak mam pocit ze si ju uplne nepoznal . Bola to prva laska boli ste deti vyrastli ste zmenili sa ale ty Akoby si ju uz nevnimal ., nieco vo vasom vztahu chybalo. Mozno ucta respekt k nej. Preto nechcela byt v praci pod tebou .. Lebo cely cas bola ako podriadena . Ty si vsetko vybavil tahal planoval.. len ci to aj ona chcela to ta zaujimalo? Bol si ziarlivy a chcel si ju drzat na kratko. V tom vztahu sa Uz Asi nedalo dychat . Keby bolo vsetko take ruzove ako si to predstavujes tak by neodisla. Nebol si dokonaly chlap robil si aj chyby ktore ani nevidis. Tak nech najde svoje stastie so “škulavym deckom.” Ale nenahovaraj si ze ta opustila po 12r lebo sa nudila. Robit chyby je ludske. Podstatne je sa na vztah pozriet aj z tej druhej strany poucit sa z vlastnych chyb a v buducnosti sa im vyhnut. Nerobit veci ktore vztahu neprospievaju. “Skulave decko “ jej mozno dava pocit rovnocennosti a doveruje jej ked sa chce ist vecer zabavat aj bez neho. To su dolezite veci .. dovera ucta rovnocennost. Co vsetko si ty pre nu urobil vybavil si jej job. Ona zas moze povedat ze koli tebe odisla od rodiny kamaratok opustila vsetko . ( Neviem ako to bolo nepoznam vas.. ale urcite aj ona robila vselico pre teba) Tak jej dopraj nech najde stastie inde. Ked ho nenasla s tebou. Ano mala sa rozist nez si nasla druheho. Aj ked vas vztah bol mrtvy uz dlhsie citil si ti len si to nechcel vidiet .

aliaray1
18. apr 2023

@drago12587 mal si 1 vztah a pises o chlapoch zidealizovane bajky a vidis ich ako novodobych rytierov. Zeny nepoznas, len 1 a hadzes a kategorizujes. Daj na toto bacha, lebo su to iluzie a svet v reale nie je ciernobiely.

Co ti spravila je hnus, mladost pochabost za co si raz bude plieskat hlavu. Ked ta prejde lutost, hnev a sklamanie, a najdes v dusi mier, vyzrejes nad tym a najdes zenu svojho srdca.

Tak ako mnohe sa zbavili idiotov s ktoeymi to tahali roky a nasli lasku a rodinu na cely zivot, plati to aj u muzov, aj tym mnohym sa raz postasti.

ls56
18. apr 2023

Jo, také ženy nechápem ani ja, dokonca poznám aj také, ktoré sú vydaté, majú deti a podvádzajú na diskotékach. A to sú ženy v tvojom veku. Ja si vždy len spomeniem, že ja by som sa asi aj hanbila ísť už aj na diskotéku, keď mám doma muža a dieťa. A to som od takýchto žien ešte mladšia. Ale ešte k príspevku. Je hrozné čo ti urobila, ale myslím si, že ani ty nie si neviniatko. V každom vzťahu sú na všetko dvaja. Áno podľa tvojích slov si robil všetko pre to, aby bola šťastná. Ale zdá sa mi to trošku pritiahnuté za vlasy. Lebo na ňu len nadávaš (chápem, si nahnevaný), ale seba vykresľuješ ako pána dokonalého. Hovoríš iba ako ona robila všetko zle, ale ty si robil všetko najlepšie.

drago12587
autor
18. apr 2023

@ls56 jasne, mam aj ja milion chyb, najväčšia bola moja zaneprazdnenost buducnostou a pracou a nevenoval som sa jej ako som mal posledný rok.. .. pri 300+ hodinach v praci mesačne, planovani a pomahani v jej praci, riešeni veci zo SR atd atd sa to ani neda, naivne som si myslel, že to chape. Tiež som pracoval len pre to, aby sa mala čim skor lepšie. Nečakal som , že chybajuce city z vytaženosti nebude chcieť ani vykomunikovat a rovno skoči po prvom po tom všetkom čo sme prežili. Nepovedala " vyser sa na dom, chcem len aby sme boli spolu" .. len že sa nudi... Z logickeho hladiska som tomu nedaval taky velky zmysel ako buducnosti, ved aj tak bola zima na Islande, vonku sa poriadne chodit nedalo takže som samozrejme bral všetky možne extra prace a nadčasy ktore sa dali. Anj jeden z nas nebol z bohatej rodiny, ine vychodisko ako zahraničie nebolo, peniaze sme samozrejme potrebovali.. chapem, že pri velkej vytaženosti somnou nebola sranda ako kedysi ale nechapem, prečo sa ani len nepokusila nič zachranovat.. asi pre to, že už davno otvorila dvere druhym chlapom.. proste si vštiepila, že možnosti ma vela, pozornost inych chlapov si vždy cenila viac ako moju za každu cenu.. to bolo citit aj na jej obetavosti a vztahu celkovo. Nebola to žena, ktora by sa vedela obetovať pre naše dobro a vzťah. Toto je objektivny nezaujatý názor, moja rodina mi to už dlho vravela, eše som im vynadal :D nechcem ju očiernovat , jasne že ani ja nesom dokonaly chlap, taky ani neexistuje.. ale snažil som sa byt najlepšim chlapom pre nu.. na to by som ale potreboval vediet, čo chce a čo jej vadí. Neviem, čo ženy od chlapov čakaju, jasne že ked príde dieta alebo ine velke zmeny a chlap začne viac robiť , nema tolko energie a času na romantiku.. ale ten chlap to všetko robi pre nich... Chlapom stači k životu fakt malo, nemusia tolko pracovat aby sa sami mali dobre.. su vytažení , lebo chcu žene a dietatu splnit všetky sny.. všetky tie vztahy čo skončili ako môj kvôli chlapovi , ktory len chcel rodine to najlepšie ako vedel..chapem, že to neni idealne ked je stale v praci ale ako žena chceš chodit na dovolenky ? Na kozmetiku? Nechty ? Uživat život ? Keby si ako žena mala všetky problemy a plany v hlave ako maju chlapi, vela by si si z toho neužila.. jasne, že sa na každom rohu najde bezstarostny ťuťko ktoreho jedina starosť je, čo bude v piatok piť.. takym tutkom vie byt aj tvoj chlap ak mu povieš, že sa vobec nemusi starat o buducnosť a budeš mu na život prisahat, ze ho nenechas kvôli nedostatku penazi, dovoleniek a komfortu ktory ti doteraz zabezpecoval vdaka praci. Čo vlastne ženy chcu ? :D mate dakto ultimatne riešenie ?

miadi
18. apr 2023

@drago12587 dramatizujes. Boli ste spolu 12r tak urcite neskocila po prvom co mohla. Mohla ta vymenit uz sto krat. Takze ano ked si sa jej posledny rok malo venoval neprejavoval si lasku tak aj ta jej vyprchala. Ty ju opisujes tak uboho ze vlastne by si mal otvorit sampus a oslavit ze mas od nej pokoj . Zeny vedia ist na dovolenku nechty hocico aj bez chlapa . Nerob z nas zavisle trubky co sa bez chlapa nepohnu a maju ho na plnenie svojich snov a tužob. Nemali ste deti tak to nie je az taka tragedia. Mala Iba 14 ked ste sa dali dokopi bola uplne decko. Nic ine ako teba nepoznala nezazila a ocividne ta skusenost jej nestacila chcela vediet ze su aj ine typi chlapov Niekto co by sa k nej viac hodil. Boli ste spolu Strasne dlho a nikam ste sa neposunuli Neboli ste manzelia nemali deti . Len ste spolu nahanali sny za lepsim zivotom. Len zistila ze zivot vie mat lepsi bez teba . Nemohli ste mat nikdy super vztah ked nekomunikovala nestazovala sa co jej vadi co by chcela zmenit. Mas zranene ego Lebo ta opustila prva. To vzdy boli. A toto tvoja prva skusenost s koncom vztahu Cize to boli mega. Bola to tvoja prva jedina laska. Len nie posledna. Casom este budes rad ze to tak dopadlo. Ked si zariadis krajsi zivot bez nej . Raz uvidis ze to bolo najvacsie stastie v zivote ze ta opustila. Lebo ti dala slobodu najst niekoho co sa k tebe viac hodi. S kym ta laska Snad vydrzi na cely zivot.

usla35
18. apr 2023

pises, ze my zeny mame komunikovat s muzmi, len paradoxom je, ze casto je problem, ze chlapi komunikovat nechcu, vela veci zlahcuju a neuvedomuju si, ze co to pre nas znamena.

drago12587
autor
18. apr 2023

@miadi presne pre toto som na ženskom fore a nie na chlapskom, neprišiel som sa vyplakat ani nehladam utechu a lutost.. chcem počut nazory žien ako to vidia, chlapi su logickí, tam by som si vypočul len to, čo chcem počuť..netvrdim, ze zeny su nesamostatne a nevedia sa o seba postarat , no z mojho hladiska je žena štastnejšia ak na seba muž preberie chlapsku rolu a snaži sa problemy riešit sam.. aby mala ona pokoj a ten pokoj mu vratila nakonci naročneho dna.. takto si to idealne predstavujem. Ako vravim, viac si cenim kritiku ako utechu, nechcem robit rovnaku chybu dva krat.

drago12587
autor
18. apr 2023

@usla35 to je presne to , čo som načrtol.. chlapi su logickí, ak mi žena povie " nudím sa" tak tomu nedavam taku váhu ako buducnosti , zabezpečeniu a planom. Chlap potrebuje vidiet tú vážnosť situácie , dosledky vychodiská ktore to obnáša. Radšej by som namiesto nudim sa počul : ak sa mi nezačneš venovat ako kedysi, rozidem sa.. je mi jedno čo pre to spraviš ale potrebujem city... Potom by som to presunul pred všetko ostatné. Potom by to malo tú správnu vážnosť, ktoru pochopi každy chlap.

maxalla
18. apr 2023

@drago12587 ak ti musela hovorit, ze potrebuje city, lebo ty sam si na to neprisiel pocas toho, ako si sa hral na dolezitejo, tak sa jej necudujem, ze odisla.

drago12587
autor
18. apr 2023

@maxalla ja som vedel, ze sa jej nevenujem naplno . Ako som pisal, pracoval som 300+ hod mesacne. Je logicke, ze po 18 hod v praci dam sprchu a zaspim. Ale kôli sebe som tolko nemakal. Hral som sa na doležiteho ze som jej chcel zabezpečit buducnost ? Nechapem tejto logike. Takže ked sa tebe narodi dieta, chlap zobere druhu pracu aby vas uživil tak bezproblemov odideš lebo sa ti tolko nevenuje ? Alebo ako to funguje :D jasne že ten chlap vie, že pred tym mal na teba viac času.. každy to vie.. ale veri tomu, že strecha nad hlavou ti bude chybat asi viac ako romanticke chvyle.. aj ked som prišiel domov zmordovany, myslel som len na nu. Len som nemal silu ani čas to prejavit, kedže dalši budik mi zvonil 6 hodin na to, ako som došiel domov... som sa hral na dôležiteho proste ako vraviš :D

drago12587
autor
18. apr 2023

@maxalla daj mi tvoje riešenie situácie. Čo by si navrhla v mojom prípade..

modrykonik33
18. apr 2023

Tak si sa jej nevenoval 🤷‍♀️ Nikdy nepochopím toto naháňanie sa za prácou a peniazmi v mladom veku na úkor voľného času...ale pri takom fonde musíš mať dosť našetrené

maxalla
18. apr 2023

@drago12587 Ludia dokazu s dieta vychovat a fungovat aj bez toho, aby potreboval muz pracovat 18 h denne (a este aj zena bola zamestnana). Ak si travil 18 h denne v praci a skoro ta nevidela, tak potom co si cakal? Tahas to z extremu do extremu, to nie je "bud budem 18 h v praci, alebo neprezijeme".

maxalla
18. apr 2023

@drago12587 Si nastavit zrkadlo

toskanka
18. apr 2023

@drago12587 Sú páry, kde obaja vedia zaťať zuby a vydržať, keď treba. Či už záťaž v práci, byvanie u svokrovcov, jedno, o čo ide. Lebo vedia, že je to dočasné a je to spoločný cieľ smerom k lepšej budúcnosti. Tvoja žena tento typ nie je a hlavne nevie, čo to je starať sa, lebo si jej takýto život ty sám umožnil. Až keď prídu problémy, zistíme, koho máme vedľa seba, tak to je. Nie som za pausalizovanie, že vždy sú vinní dvaja, nie sú, na budovanie vzťahu treba dvoch, na jeho zničenie stačí jeden. A jeden z dôvodov môže byť aj tá nuda, ktorú si spomenul. Mužovu námahu dokážu oceniť skôr ženy, ktoré si už niečím preskákali, tá tvoja toto zrejme nepozná. Tiež mi hlava neberie, že si našla iného, lebo si sa jej v danom období nevenoval. To je také povrchne a lacné že až... žena, ktorá by ťa skutočne lubila, by ťa podporovala. Neber všetkému, čo ti tu ženy píšu.

maxalla
18. apr 2023

@toskanka Uprimne by som ta chcela vidiet, ako dlho by si bola vo vztahu s muzom, ktory je 18 h denne v oraci, potom pride domov a zaspi a este nechape, ako je mozne, ze mu zena nepovedala, ze potrebuje city. Naco je taky vztah, ked partnera ani nevidim?

lucilaines
18. apr 2023

Ok, tak ja to teraz skusim opacne: Mala som od strednej skoly priatela, lubila som ho, boli sme spolu vela rokov. Po skole chcel odist do zahranicia. Ja som az tak velmi nechcela, ale chcela som byt s nim, tak som sa nechala nahovorit. Dufala som, ze je to len na par rokov, kym nieco zarobime a vratime sa spat. Neovladam jazyk, nikoho som tam nepoznala, necitila som sa tam dobre. V zahranici priatel stale pracoval, ja som zostala sediet sama doma v neznamej krajine, bez jazyka, bez kamaratov, bez rodiny. Ked som mu hovorila, ze nie som takto spokojna, ze sa nudim, tak ma len odbil, ze zaraba na buducnost a nepocuval ma. Casom som si nasla nejakych znamych, chcela som teda aspon sem tam vybehnut na diskoteku, zabavit sa. Mal s tym vzdy problem, bezdovodne ziarlil, po kazde ked som isla mal neprijemne poznamky ako zena nema co sama chodit von, uz dopredu ocakaval, ze tam budem robit hovadiny. Vobec mi nedoveroval aj napriek tomu, ze som sa kvoli nemu prestahovala do zahranicia a roky sedela na zadku v cudzej krajine, len aby som bola s nim. Medzitym som sa v praci zoznamila s kolegom, nie je to zrovna najvacsi krasavec, ale bol na mna mily, rozumeli sme si, zalubila som sa. Sadli sme si natolko, ze som bola ochotna sa k nemu nastahovat. Nechcela som svojho priatela podvadzat, tak som sa s nim rozisla a povedala mu pravdu.
Co myslis, autor, mohlo by to z jej strany zniet aj nejako takto? Chapem ze si nahnevany a sklamany, je to prva laska, prvy rozchod, hold stava sa. Skus to v sebe uzavriet , dali ste si navzajom co ste mohli, stravili spolu cast zivota a ocividne je cas pre oboch pohnut sa dalej. Ona ti zrejme ublizila rovnako ako ty jej. Len mozno v tom case, kedy sa trapila ona, ty si bol zaneprazdneny. Pride druha, odpusti a pochop, aby si bol na nu pripraveny a mal sancu na dalsi zdravy vztah. Drzim palce.

toskanka
18. apr 2023

@maxalla Asi preto, že viem fungovať aj ako samostatná jednotka a nemusí ma nikto vodit za ručičku ani hladkat po tváričke. Buď by som si spravila svoj program, chodila na jazykové kurzy, alebo niečo podobné. Určite by som na neunudila k smrti a nenašla si frajera. Verila by som oceniť, či pre NAS robí. Ako dočasné stav je to určite zvládnuteľné. Mám roky prežite ako single, viem o čom hovorím.